Skoči na vsebino

Premier League


kemik

Priporočeni prispevki

Ampak vseeno zgleda smešno, ker v kontekstu Kanea izpade kot da ga nujno rabijo da jih premagajo :D 

 

Meni je drugače škoda da se Tottenham ne more okrepiti tako kot se za gre. V Sonu in Eriju maš ogromno golov, tut napadalni support ni slab, samo k vse ostalo šepa. Mam filing da je vsaka sezona lahko zadnja za njih v smislu uspeha na srednje dolgi rok - zdele so mel stadion in dva WC igralca in bi moral pofurat ta hype, če en gre se bo sesedlo kot hišica iz kart. 

Povezava do prispevka

Fora je, ker niso v Ligi prvakov si tudi težje kaj sestavijo. Hotli so Koundeja iz Seville. Jih je zavrno, ker hoče igrat v UCL, hoteli met Pau Torresa iz Villarreala jih je zavrno, ker hoče igrat UCL.

 

Men je bolj smešno blo kako so delali zaradi te zmage pa je jeben prvi krog šele. Nevem, če so navijači Chelseaja bli tolk veseli zmage nad Cityju v finalu UCL kot navijači Spursov včeraj.

Povezava do prispevka
kemik reče pred 1 uro:

Ampak vseeno zgleda smešno, ker v kontekstu Kanea izpade kot da ga nujno rabijo da jih premagajo :D 

 

Meni je drugače škoda da se Tottenham ne more okrepiti tako kot se za gre. V Sonu in Eriju maš ogromno golov, tut napadalni support ni slab, samo k vse ostalo šepa. Mam filing da je vsaka sezona lahko zadnja za njih v smislu uspeha na srednje dolgi rok - zdele so mel stadion in dva WC igralca in bi moral pofurat ta hype, če en gre se bo sesedlo kot hišica iz kart. 

 

Sedaj je prepozno, čas za tak korak je bil 3-4 leta nazaj ko so imeli odlično ekipo, ki je bila blizu lovorikam, odličnega trenerja in nov stadion na poti pa je Levy škrtaril in dolgo ni pripeljal nikogar. Težko se bomo v kratkem roku vrnili na ta nivo, kaj šele višje. Pa bi lahko bili angleški Atletico, ki je pravočasno začel več investirati in posledično rasti in osvajati lovorike. 

Povezava do prispevka

vidiš da klubi majo denar. je res treba united primerjat z newcastlom in žalit ker uporabljajo finance. pri liverpoolu se letos bolj debeli denarnica lastnikov, al bojo nardil še eno novo tribuno ... ta dolg barcelone in kaj vse so osvojil, kdo je to očitno častu ko kredit, kolkrat so prav MAN U premagal v finalu. če bi blo kaj gospoda v tebi ne bi z besedo omenjal uniteda kot zapravljaški klub. imamo največ navijačev, "največ" denarja in nimamo ekipe polne plačancev in brezkulturnežev kot man city ali chelsea

Povezava do prispevka

A so vsi navijači Uniteda polpismeni? :P Se mi zdi, da ene par tu gor jih je znalo kaj napisati ;)

 

Mimogrede, koga se omenja kot potencialnega naslednika Artete Paštete, če gre? Ni nemogoče, da bi sezono začel s tremi porazi... Se bo v tem primeru še obdržal na trenerskem mestu?

Povezava do prispevka

Tole jaz najdem za plače: https://www.spotrac.com/epl/payroll/

 

Vprašanje pa koliko so ti izračuni nasploh točni. Precej je najbrž tudi variabilnega dela, tako da na koncu so lahko ob dobrih rezultatih nogometaši plačani več in potem je računica že zaradi tega drugačna.

 

edit: vprašanje, koliko je tole zgoraj točno, nekateri časopisi imajo precej višje ocene za večino klubov. Tale spodaj je tudi malce drugačna:

 

No. CLUB WAGE BILL HIGHEST PAID PLAYER
1 Manchester City £220m K. De Bruyne (£320,000)
2 Manchester United £205.4m D. Dea Gea (£300,000)
3 Liverpool £190m M. Salah (£260,000)
4 Chelsea £186.7m Timo Werner (£240,000)
5 Arsenal £175m P.E Aubamyang (£320,000)
6 Tottenham £151.5m Harry Kane (£260,000)
7 Everton £114m James Rodriguez (£160,000)
8 Leicester City £86.2m Jamie Vardy (£200,000)
9 West Ham £79.8m Andriy Yarmolenko (£115,000)
11 Wolverhampton £75.9m Jose Moutinho (£100,000)
10 Southampton £75.9m Danny Ings (£75,000)
12 Crystal Palace £63.3m Wilfried Zaha (£130,000)
13 Newcastle United £63m Joelinton (£80,000)
14 Aston Villa £55.7m Jack Grealish (£120,000)
15 Fulham £51.2m Alphonse Areola (£85,000)
18 West Brom £45.6m Kieran Gibbs (£55,000)
19 Brighton £43m Adam Lallana (£80,000)
17 Burnley £39m Ben Mee (£55,000)
16 Leeds United £31.4m Rodrigo Machado (£57,500)
20 Sheffield United £28.6m Phil Jagielka (£51,000)
uredilo bitje rage
Povezava do prispevka

Ja, ful razlicni tabeli. 
Ampak vseeno se lepo vidi razkorak med placami v TOP klubih in tistih na dnu. Ce primerjas kolk recimo City da samo za golmane, pa potem pogledas klube pri dnu:panika:

vceraj sem prvic Liverpool gledal, odkar nimamo vec SK. Carsko, polne tribune. Bi bilo pa brez VVD in Alissona(tudi Matip!) zajebano. Kar neke brezvezne brainfarte smo meli v zakljucku zadaj. 

Povezava do prispevka
rage reče pred 11 urami:

Mimogrede, koga se omenja kot potencialnega naslednika Artete Paštete, če gre? Ni nemogoče, da bi sezono začel s tremi porazi... Se bo v tem primeru še obdržal na trenerskem mestu?

verjetno je precej odvisno kakšna bi bila poraza proti Chelsea in MC, ker gre v obeh primerih za objektivno boljši ekipi

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Nisem imel časa, da bi pogledal celo tekmo, kar sem videl, je bila pa tipična Arteta-Arsenal srovšna. Ja, City in Chelsea imata neprimerno boljši ekipi, ampak tale mlahavost se vleče že dolgo časa.

 

Sicer jim je manjkalo kar nekaj prvokategornikov, ampak vseeno se mi zdi, da so nogometaši izgubili zaupanje v Arteto in enako navijači. V bistvu se mi zdi neverjetno, da investirajo toliko v ekipo, pa imaš občutek, da so kvečjemu obstali na mestu, če ne celo nazadovali v primerjavi z ostalimi.

 

Pričakoval sem tudi več od Artete, ampak se očitno ne najde. Bi rekel, da je v PL kar nekaj trenerjev, ki so boljši od njega - pri čemer imam v mislih trenerje, ki so jim potencialno dosegljivi in igrajo relativno atraktiven nogomet, ki je za Arsenal še vedno prioriteta. Na primer Potter, Rodgers, Hasenhüttl... Predvsem Potter je precej podcenjen trener, mi je kar neverjetno, s kakšnim nogometom mu nekako uspe obdržati Brighton nad vodo.

Povezava do prispevka
rage reče pred 15 minutami:

Nisem imel časa, da bi pogledal celo tekmo, kar sem videl, je bila pa tipična Arteta-Arsenal srovšna. Ja, City in Chelsea imata neprimerno boljši ekipi, ampak tale mlahavost se vleče že dolgo časa.

 

Sicer jim je manjkalo kar nekaj prvokategornikov, ampak vseeno se mi zdi, da so nogometaši izgubili zaupanje v Arteto in enako navijači. V bistvu se mi zdi neverjetno, da investirajo toliko v ekipo, pa imaš občutek, da so kvečjemu obstali na mestu, če ne celo nazadovali v primerjavi z ostalimi.

 

Pričakoval sem tudi več od Artete, ampak se očitno ne najde. Bi rekel, da je v PL kar nekaj trenerjev, ki so boljši od njega - pri čemer imam v mislih trenerje, ki so jim potencialno dosegljivi in igrajo relativno atraktiven nogomet, ki je za Arsenal še vedno prioriteta. Na primer Potter, Rodgers, Hasenhüttl... Predvsem Potter je precej podcenjen trener, mi je kar neverjetno, s kakšnim nogometom mu nekako uspe obdržati Brighton nad vodo.

Ledvico bi dal za Rodgersa

Povezava do prispevka

Arsenal je toliko večji klub od Leicestra, da bi ga skoraj zagotovo lahko pripeljali. Vem, da se ga je tudi precej omenjalo pred prihodom Artete, ampak so potem malce nespametno poizkusili z njim.

 

...Za nazaj je sicer lahko biti pameten. Tudi meni se je zdelo povsem možno, da bi Arteta, če bi mu dali nekaj časa, lahko postavil zelo solidne temelje za novo fazo kluba.

 

Očitno mu nekaj manjka - predvsem pa ima po moje težave s staro gardo, ki bi morala biti temelj za mlajše nogometaše, ker je v klubu nekaj izjemnih potencialov, ampak se jim  očitno jebe za vse skupaj. Težko tudi ugibati ali lahko kakšen drug trener to bistveno popravi.

 

Ne bi pa bilo pametno pri vsem skupaj pozabiti, da ima tudi Rodgers precej pomanjkljivosti. Mene je na klopi Liverpoola na trenutke uspel pripeljati do konca živcev, poleg tega taktično z leti očitno postaja vedno bolj konzervativen.

Povezava do prispevka

Mogoče je Arsenal večji klub, samo je že kar nekaj časa slabša ekipa od Leicestra, prestop bi pomenil sidestep v njegovi karieri, ne napredek. Vsaj dokler Leicester dobro igra v ligi ni nobene možnosti da odide, ni gradil leta ekipo in potem bo kar odšel in vse začel znova.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

On je prišel dobri dve leti nazaj, tako da bi mu težko ravno pripisali grajenje tele ekipe. Mislim tudi, da bi šel, če bi mu to ponudili. Čeprav so po rezultatih v zadnjih letih relativno primerljivi, sta kluba neprimerljiva po velikosti, finančni moči itd. Nekaj se zdaj celo omenja, da bi Arsene prišel do konca leta kot caretaker, potem pa bi prevzel on.

 

Nisem pa prepričan, da bi Rodgers bil primeren za grajenje ekipe, kar Arsenal trenutno potrebuje. Pri prestopih je vsaj v Liverpoolu neverjetno trmaril, nekateri nogometaši potem načrtno niso igrali, ker jih "ni pripeljal on" in podobno. Skratka, daleč od trenerja, ki bi bil flawless.

Povezava do prispevka

United pa s klasičnim United combotom - evforična predstava en vikend, izgubljena priložnost naslednji. Okrepitve še vedno špara, čeprav tbh je bil lindelof boljši kot kapetan, pa itak je bil gol odboj tako da v obrambi nimaš kaj. V napadu sem pa mal  šokiran ker je postavo obrnil tako, da je igral Martial v špici in ne Greenwood pa Sancho na boku. Vem, da je Lukaku že igral v EPL, ampak vseeno se je videl njegov impact, medtem ko Ole vedno hodi po jajcih kar se tiče ufuravanja novih igralcev - zakaj it v sezono z isto ekipo, ki je lani sezono odigrala toplo hladno in pričakovat drugačne rezultate. 

 

Ko se vrneta rashford in cavani za martiala prostora preprosto ne sme bit, če bo ta lenuh vzel mesto komurkoli je to kriminal. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...