Skoči na vsebino

[multi] Avanture / Pustolovščine


Priporočeni prispevki

@Menethil Discworld Noir je tudi meni super in jo še vedno občasno preigram. Parodija na hardboiled kriminalke (Philip Marlowe, tudi Casablanca etc.,) je odlična.
Zadnji akt, ki ga omenjaš je dober, zagotovo en boljših elementov v avanturah. Dvomim, da bi zaradi tega igra dobila kakšno negativno oceno.  Verjetno bolj na račun 3D grafike.

Kaj pa barvito risankasto dvojko si preigral? Skoraj zagotovo si, ker je neke vrste klasika. Ta mi je sploh visoko na lestvici najboljših avantur. Grafično še danes biser. Pa tudi dolžina, zgodba, humor, super uganke.. Ni da ni. 
Dočim enka pa je oldschool in verjetno ena (naj)težjih avantur vseh časov. Sicer odlična in dobro postarana, ampak vsaj občasno sem se žal pregrešil in uporabil kak hint iz skozihoda. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 16 minutami:

@Menethil Discworld Noir je tudi meni super in jo še vedno občasno preigram. Parodija na hardboiled kriminalke (Philip Marlowe, tudi Casablanca etc.,) je odlična.
Zadnji akt, ki ga omenjaš je dober, zagotovo en boljših elementov v avanturah. Dvomim, da bi zaradi tega igra dobila kakšno negativno oceno. 

Kaj pa barvito risankasto dvojko si preigral? Skoraj zagotovo si, ker je neke vrste klasika. Ta mi je sploh visoko na lestvici najboljših avantur.

Je kar dosti asociacij na marsikaj, un profesor je Leonardo da Vinci, Laredo Cronk je Lara Croft mislm, da ne naštevam je vsega dosti tko da še vse bolj zabavno izpade.

 

Discworld 2 misliš? Sem ga preigral, pravtako 1ko. 1ko sem brez walkthrougha ubrnu, medtem ko 2ka mi je bila tako zaguljena, da sem skoz rabil walkthrough takrat. Oboje bi zdaj rad preigral pa ne morš nikjer kupiti igre, berem pa na abandonware da je kar zaguljeno vsaj 1ko usposobit. Oboje zdaj downloadam pa da vidm, če mi bo ratalo usposobit, ker se mi luštata obe igri že kar dolgo časa. Pa zanima me kako bi mi zdaj šlo.

Povezava do prispevka

@Menethil: Ma enka je res zajebana, tu nimaš kaj. Pač določene uganke. Če si brez pomoči to obrnil, ti tudi jaz izrekam vso čast. Zanimivo, ker pri meni je ravno obratno: dvojka je veliiikooo bolj na easy. 

Drugače pa, kot je že Ezoterik napisal: v Scummu bi morali delati obe. Imaš pa še to varianto:
eXoDOS (retro-exo.com) ali eXoScummVM (retro-exo.com)

Oba dela garantirano delujeta brez kompliciranja z inštalacijo. Klikneš in igraš :) 

image.png.85b6a7594c604d41d33185fc02e6d218.png
 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Ezoterik reče pred 1 uro:

https://www.scummvm.org/compatibility/DEV/

 

Svaka ti čast, da si Discworld 1 obrnu brez rešitev ta špil ma mogoče od vseh avantur k sm jih igral najbolj bullshit uganke, kokr se spomnm je dvojka dost lažja (in krajša).

Ja kokr imam v spominu sm dejansko brez rešitev sam lahk da se je z leti to kaj zgubilo v spominu jebiga preveč let nazaj. 2ko pa prav imam v spominu, da sem se skoz nekje zataknil in nikakor mi ni uspelo brez rešitev.  Zataknil sem se pa kar pogosto, dosti več kakor npr pri The Digu.

 

Evo usposobil sem in Discworld 1 (ta je kar dela da usposobiš, sploh da dela zvok), ampak mi je uspelo z malce navodili, če koga zanima, lahko dam link do videa, ki je meni osebno dosti pomagal. 2ko usposobit pa ni nobena znanost, samo ScummVM rabiš, ter dodaš image file in pol zaženeš! 

 

 

uredilo bitje Menethil
Povezava do prispevka
Menethil reče pred 9 minutami:

Evo usposobil sem in Discworld 1 (ta je kar dela da usposobiš, sploh da dela zvok), ampak mi je uspelo z malce navodili, če koga zanima, lahko dam link do videa, ki je meni osebno dosti pomagal. 2ko usposobit pa ni nobena znanost, samo ScummVM rabiš, ter dodaš image file in pol zaženeš! 

Večina nas DOS igrice laufa preko ExoDOS, da se ne zafrkavaš z nastavitvami

 

https://www.retro-exo.com/exodos.html

 

Snemi "Get eXoDOS v6 Lite via Torrent (5GB)"

 

Potem imaš frontend app, kjer so vse DOS igre, kdajkoli izšle, samo klikneš na želeno in ti jo program downloada in configurira, da je za igrat na tvojem kompu. Torej dobesedno dvoklik in špilaš katerokoli DOS igro ever

 

  • Račka +1 5
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Hernire reče pred 4 urami:

Če maš 650 gb, pa lahko tudi full collection potegneš dol, pol imaš vse DOS igre na disku. Jaz sem stegnil in dal na prenosni disk za joke :D

Nimam tok placa, sam ni pene je tko kot je, je čist hudo. Sem si še Phantasmogorio 1 pa Gabriel Knighta 2 dol pobral. Hah neverjetno kok je z exodosom izi, je kot en steam. Sm navdušen, morm priznat.

uredilo bitje Menethil
Povezava do prispevka

Sem včer igral mal GK2 haha še zmer po tolkih letih je tole pomoje najboljša video avantura. Večina igralcev sicer suxa, dost stvari mal lesenih, sam vzdušje pa zgodba je pa proper. To jim je pa kr ratal. In zdaj ker sm GK1 igral, takrat k sm 2ko igral k je izšla, 1ke prej nism, sm vidu da so dost ene muzke iz 1ke not ufural. Take malenkosti to nardijo kar epsko lol.

Povezava do prispevka
Dejch reče pred 8 urami:

vzdušje pa zgodba je pa proper


Točno to! Zgodba je dejansko tako dobra, da bi lahko bila v neki meri tudi resnična. Mislim predvsem to o izgubljeni Wagnerjevi operi in bavarskemu princu Ludwigu. Slednji je itak resnična zgodovinska oseba, ampak njegovo norost so res dobro vpletli v igro.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 2 urama:

Meni pa GK2 ni neki ful potegnila. Uganke so mi ble meh, ful preveč klepetanja, pol tisto šetanje po muzejih mi ni blo neki ... ja vzdušje je kul I guess, glede na to, da jo toliko ljudi slavi izgleda ni igra zame.

Kaj ti spet govoriš? igra je video avantura in te je zmotilo, da je klepetanje. Pa pizda a ti sploh veš kaj igraš?

Povezava do prispevka
Dejch reče Dne, 11. 2. 2024 at 11:46:

1ko sem brez walkthrougha ubrnu


To mi še vedno ni jasno :) . Namreč, včeraj sem po sto letih spet preigral Discworld 1. Res odlična pustolovščina, še dandanes ena najboljših ever!! Nor humor, izredno lepa podoba, über dober voiceacting, super (simple) zgodbica, kulske uganke, dolžina... 
Saj ne rečem, uganke SO logične. Ampak so tudi res zajebane. Zame je to ena najtežjih avantur, kar sem jih preigral (izvzemši razne stare Sierrine). Pa kako bi se naj sam spomnil, da moram v Indiana Jones wannabe templju dati Kufer na povodec in si zavezati oči, da lahko "varno" prečkam sobo polno pasti ? Pa še cel kup drugih, še težjih ugank. Ampak ja, to je nekako smisel avantur. Da mozgaš, ne da imaš vse po tekočem traku brez najmanjšega napora. Vsaj dokler so uganke (bolj ali manj) logične ;) . 
edit: Ali pa tistih par ugank, kjer Kufra ni s tabo in moraš imeti v svojem omejenem inventarju točno določen predmet.

Btw, inventar v igri je pomoje ena najboljših zamisli v vseh avanturah do sedaj. Ampak za to je itak zaslužen Pterry osebno.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Leto '95 je bilo zame eno najslabših glede gejminga :) . Amiga je bila že skorajda out in mislim da sem enkrat takrat ravno nabavil svoj prvi PC (pentium mmx , matrox millenium grafična in win95), ampak nekih pametnih iger pa nisem imel. Tudi piratiziranja ni bilo več toliko (vsaj ne do prihoda cd pekačev ;) ) in skoradja večina PC iger so bili originali, ki smo si jih izposojali med kolegi.  Discworld sem jaz prvič igral precej kasneje.  

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Jaz sem kupil orginal CD, k je mel VA pa tisti VA igralci so bli tud mi epic. Sicer sem ta orginal CD z enim kolegom zamenjal pol za Race Manio (mislim, da naša prva prava slovenska igra, jo še zmer imam in mi ni žal). Ja piratizem smo pri nas meli, en frend je dobival CDje k so ble igre gor, več njih, ampak ni blo ql, ker niso imele animacij, seprav samo igra, brez uvodne animacije, vmesnih itd.) tko da sm jz takrat v Colbyju tm na tržnici koseze kar kupoval igre. Disket pa nism kupoval, to sem vse piratsko dobival od frendov.

 

Hah ta MMX to je bil največji nateg računalništva imo, mislim, da sem imel sam eno igro k je to podpirala, pa se ne spomnem, če je blo kaj razlike. 3dfx k je pršu, e to pa je bla revolucija in čisti napredek. Kaj smo to z odprtimi čeljustmi gledal kok bla grafika 100x bolj. :avadodo:

Povezava do prispevka

Ja, tiste ripane igre na CD-jih so bile res tako-tako. Sem imel recimo avanturco Sanitarium, pa ni bilo vmesnih animacij in sem jo pošteno preigral šele kasneje, ko sem v roke dobil celo verzijo. Pa še veliko drugih podobnih. Načeloma sem se tem ripanim iger izogibal, dejansko raje nisem igral, kot pa da bi mi manjkalo "pol igre". 
Sem si pa kasneje kupil original special deluxe edition Gabriel Knight 2. To sem sicer že večkrat omenil, ampak pomoje je bil to moj najboljši nakup ever! Cena je bila đabe, ker so jo imeli na zaprašeni polici v neki noname računalniški trgovini in pomoje niso vedeli kaj sploh prodajajo. Ena taka res velika škatla z vsemi CD-ji, plus celoten GK 1 na enem CD-ju, plus knjiga (roman Sins of the Father), plus kratek barvni strip (ki je nekako napovedal uvod v, pazi to: GK 3) in še celo audio CD s soundtrackom dvojke).  Good old times! 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ja jaz sem tudi Sanitarium šele par let nazaj končal, kako dobra igra, mislim, da jo je folk čist spregledal. Za tole posebno edicijo GK2 pa sploh vedel nisem, jaz sem sicer kupil orginal. Osebno sem mnenja, da te video avanture niso bile tako slabe kakor so nekaterim, so imele nek čar. Si predstavljaš danes, da kaj takega naredijo vse v 4K resoluciji, v igri sami pa tudi vse manj leseno. Bi blo epsko, toda časi avantur vsaj v AAA obliki so zdavnaj konec. Nazadnje k se spomnem so Tex Murphya naredili na ta način, jaz sem ga celo takrat na netu dobil zastojn in ga končal. 

uredilo bitje Dejch
Povezava do prispevka

Ko je ravno debata o Discworld spilih. En clanek o tem, s prejsnjega tedna. Nisem se bral ker mam odpor do branja daljsih tekstov na ekranih, ampak sem se spomnil nanj ko berem vase nebuloze.

 

INTERVIEW "John Cleese Told Us To F**k Off" - The Inside Story Of Terry Pratchett's Discworld Games

 

https://www.timeextension.com/features/interview-john-cleese-told-us-to-fk-off-the-inside-story-of-terry-pratchetts-discworld-games?fbclid=IwAR1kdKIRywViCRlSBqCpdBa9o0DG-CRGk4seKBw7npojaa3AaZyzizOrHf0

uredilo bitje Scar
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...