Skoči na vsebino

[multi] Avanture / Pustolovščine


Priporočeni prispevki

Jaz bom itak obvezno enico (ki niti ne vzame veliko časa), potem pa ne bom mogel več nehat in bo šlo lepo po vrsti naprej.

Sam&Max je res ena taka summer vibe road trip zadeva. Must za preigranje! Dočim DoT (SE verzijo) sem pa ravno pred kratkim in bom verjetno pustil za jesen. 
Btw, kaj bi dal da bi se Lucasi vrnili in naredili kaj novega, ampak v starem stilu!! Magari nek nov ip ali pa recimo kak nov Indy, ja to bi tudi sedlo. 
Upam pa tudi, da bo do poletja končno že izšla Loco Motive. Ta je sicer že večkrat prestavljena in je sicer navedena za Q2 2024, ampak rajši nič ne bom rekel. Mi pa na polno LucasArtovsko deluje, vsaj po preigranem demu. 

uredilo bitje DaCapo
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Dajte še kakšne summer pustolovščine. Letos po dolgem času ne bom imel nobenega additional projekta čez poletje, ker vse končam maja oziroma prvi drugi teden junija, tako da bo ful več časa za chillex v primerjavi z zadnjimi par leti

 

Pustolovščine se mi zdijo res super za poletje

Povezava do prispevka

Larryja nisem nikoli igral, ker mi je deloval malo cringe. Kot neka pustolovščina, ki je kultna zaradi nostalgic filing, ne ker bi bila dejansko kvalitetna (ker Monkey Island (2) je pač objektivno top igra, neodvisno od izida in nostalgije)

 

Heretik, a ti bi svetoval Larryja? A je to kaj vredno? Se zavedam kultnega statusa serije sicer 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Ne, saj ful cenim predlog. Glede na to, kolikokrat mi je Larry predlagan, bo itak moral enkrat past. Samo kot rečeno, pač ne vem, vedno mi je deloval malo cringe, sploh za moje generacije. Jaz sem bil viable za igrat Larryja, ko so izhajale une res gnile PS2 Larry pustolovščine, takrat sem bil star 12-13, skratka v letih, ko sem lahko začel igrat pustolovščine in takrat je bil Larry res na obupnem glasu :D

 

image.thumb.png.78fa47e85dcbca4749a8ab9c9c0f447b.png

Povezava do prispevka

Osebno mi je bil najboljši Larry 3: Passionate Patti in Pursuit of the Pulsating Pectorals, ampak se je precej slabo postaral. Kdo pa bo dandanes še tipkal ukaze (in na določenih mestih celo umiral)? In tudi grafično je dokaj meh. Dočim humor mi je bil pa kar všeč. In tudi večina ugank je logičnih, tako da sem jo dejansko končal brez pomagal (za razliko od večine Sierrinih, razen Colonel's Bequest in pazi to: zajebanega Conquest of Camelot).  Ampak rekel bi, da je s serijo potem šlo samo še navzdol. Malce zanimivejši mi je bil edino še Love for Sail (ki je tudi zadnji "uradni" Larry),  ampak bolj ali manj na račun grafike in animacij. Igralno ni bil kaj prida, "smellblaster" gor ali dol. Definitivno pa se še danes splača pregrati tudi Larry 4, ki je kljub nekaterim manjkom vseeno solidna igra z velikim poudarkom na misterioznosti. 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 38 minutami:

Larryja nisem nikoli igral, ker mi je deloval malo cringe. Kot neka pustolovščina, ki je kultna zaradi nostalgic filing, ne ker bi bila dejansko kvalitetna (ker Monkey Island (2) je pač objektivno top igra, neodvisno od izida in nostalgije)

 

Heretik, a ti bi svetoval Larryja? A je to kaj vredno? Se zavedam kultnega statusa serije sicer 

Jaz sem igral larryja samo v otroštvu tko da ne bi ti znal zdej povedat. Mi je pa nekoč reset priporočil "Leisure Suit Larry in the Land of the Lounge Lizards", to je konkretno oldschool. 

 

Drugače Orion Burger je baje tudi precej dobra oldschool pustolovščina, ki ima summerish vibes, Toonstruck tudi, če še nisi. Definitivno pa Flight of the Amazon queen in Indiana Jones and the fate of Atlantis.

Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 3 minutami:

Leisure Suit Larry in the Land of the Lounge Lizards


Zanimivo, da je igra doživela kar dve predelavi: remake v SCI pogonu ter prelestnih 256 barvah (ta je verjetno najbolj popularna verzija) in komplet "novodobni" remake Leisure Suit Larry: Reloaded. 
Btw, original enica (AGI pogon) je dandanes res bedna in mogoče jo bo kdo preigral zgolj v kakšne raziskovalno/zgodovinarske namene.

 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 56 minutami:

Bom torej 

Flight of the Amazon Quenn (še nisem)

Pa opogumljam se, da bi Monkey Island 3 še dal na poletno listo (tudi še nisem, ta specifični stil cel animationa začenjam šele zdaj malo cenit) 

 

Flight of the Amazon Queen je decentish ripoff Lucas Arts avantur (s precej bedastim writingom)

 

Poletne avanture:

 

Eco Quest 1 pa 2 

Freddy Pharkas (divji zahod)

Leisure Suit Larry 4 pa 7 (4 mi je bil vedno najjači Larry drugač)

Conquests of the Longbow (Robin Hood)

Stacking

Pa že omenjeni Fate of Atlantis pa Toonstruck

 

Lahk bi še mal stretchal pa kšn King's Quest napisal pa Legend of Kyrandia, sam so realno jadni špili.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Top. Stacking imam že neki časa na play listi, Conquests of the Longbow pa sem pomoje že igral kot otrok --- neko robin hood-vibes avanturo imam v glavi. Sam zdaj k sem pogledal screenshote, morda celo ni bila ta. Pač "igral" je relativno, malo sem se sprehajal gor pa dol po screenu :D 

 

Pomoje bom tudi en Myst ruknil — enko in dvojko sem že, tako da je trojka na vrsti. To mi je najboljša najslabša serija iger v mojem lajfu, tako da se veselim. Pa ful teh Myst klonov najdem, a je kakšen realno sprejemljiv? 

 

Sem šel prav gledat, od leta 2018 nisem imel tok fraj poletja, kot bo letos, mentalno bom res lahko dobesedno krompir, hype

Povezava do prispevka

Kako naj rečem, mam željo, da ne bo samo gaming summer, da bom tudi fizično aktiven :D. Če bom celo poletje stinkal za tehnologijo, bom vseeno ene malo razočaran :D 

 

Ampak vsekakor pa bo pasalo, da bom eno poletje lahko imel možgan na off, kar se tiče službenih/književnostnih/kulturniških stvari

Povezava do prispevka

Last Day of June je tudi ena zanimiva in dobra poletna igrica.

Navedek

Last Day of June is an interactive tale about love and loss. Join Carl and June on what begins as a magical outing to their favorite spot, and try to unlock the sequence of events that could save the day – and June’s life – in this cinematic experience that will compel you to ask yourself: “What would I do to save the one I love?"

https://store.steampowered.com/app/635320/Last_Day_of_June/


Od walking simov pa seveda Firewatch. 

 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Vse_je_najslabse reče pred 17 minutami:

Haha tnx but no tnx


Zakaj? Ker nista klasični point & click avanturi ali ker nimata veselega poletnega vzdušja? Včasih je pač fino preigrati tudi kakšne bolj "zamorjene" igre, ki posledično dajo kar precej v razmislek.

Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 9. 5. 2024 at 22:32:


Zanimivo, da je igra doživela kar dve predelavi: remake v SCI pogonu ter prelestnih 256 barvah (ta je verjetno najbolj popularna verzija) in komplet "novodobni" remake Leisure Suit Larry: Reloaded. 
Btw, original enica (AGI pogon) je dandanes res bedna in mogoče jo bo kdo preigral zgolj v kakšne raziskovalno/zgodovinarske namene.

 

ta reloaded sm končal sam vseen ma še zmer par glupih for kokr da morš keš met da se fjakaš gor pa dol. nakonc sm pogruntu "cheat" pa k sm dobil stavo sem shranil in pol zloadal dokler nism dubu 100 dolarsov da maš pol mir. pa tud una s sprejem za usta (k je tko kot v RL bedn in ga zato noben več nima), je tud v špilu dost nadležna stvar. pa tud ene uganke so mal mim. je pa drugače kar zabavna igrica. nism pa jz v časih larryja nobenga igral, kar mi je čudno, da niti 7ke ne. to sm nekaj let nazaj na steamu kupil prišel do ene 3je babe se mi zdi, pol mi je pa laptop crknu...

 

pravtako nisem igral nobenih kings questov k so redno izjahal, zanimivo ampak sierra pustolovščin sem kar nekaj izpustil, takrat k so ble aktualne. razn space questa 6 ostalo nism igral, kar je kar bad. no v glavnem zdej sm si kings quest 7 inštaliral, sem pa zato, k mi ma tako disney grafiko oz. art in me prav zaradi tega res orto vleče da jo preigram končno. takrat k je izšla sem jo hotel igrat, pa je nikjer nism dobil.

uredilo bitje Dejch
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Vpiši se za komentiranje

You will be able to leave a comment after signing in



Vpiši se
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...