Skoči na vsebino

[multi] Cyberpunk 2077


Priporočeni prispevki

Meni sta oba, tako No Man's Sky kot Cyberpunk 2077, zelo zanimiva izdelka. Vidi se, da se včasih za popolnoma zlomljenimi zadevami skrivajo zanimiva osrčja. No Man's Sky sem nazadnje igral leta nazaj, ko še niti približno ni bila na stopnji kot dandanes (čeprav imam že eno leto željo, da bi ponovno pognal, ampak kar ne pridem zraven), pa mi je že bila dobra igra. Pač v bistvu je grozljivo nihilistična igra. Igraš v vlogi vesoljskega antropologa, ki potuje med planeti - večina od njih že raziskanih, o tem pričajo nazadnje razne strukture bolj razvitih civilizacij, večina celo uničenih - ter dela zaznamke o življenju na njih. Med igranjem sem vseskozi dobival flashbacke na budizem, Junga, krščanske mistike ... in njihovo razumevanje praznine, smrti ega, "smrti pred smrtjo človeka". Skratka zelo zanimiva zadeva, ampak priznam, da je verjetno zdaj že spremenila pomen z multiplayerjem in samimi dodelavami. Ravno zato si jo želim ponovno igrat, da vidim, če se je napolnila s kakšnimi novimi pomeni.

 

Skratka. Zdi se mi, da ko začne internet grupno roastat kako igro, oziroma se sproži nek hate bandwagon, da je večkrat v ozadju nek zanimiv projekt, ki pa ima žal takšno publiko, kot jo ima. Podobno se je letos zgodilo tudi pri The Last of Us 2 pred izidom. Meni je tako ali tako internetni mob nekaj najbolj grozljivega možnega ... Se mi pa zdi, da bolj kot je internetni mob prisoten in sovražen, bolj pride v ospredje pomen neke tradicionalne lepo spisane kritike. To kar sem bral na internetu o Cyberpunku je bilo grozljivo. Na enih forumih je circlejerkalo 50 GalakStaticov, na drugem je 20 posameznikov križalo avtorje, ker ne reprezentirajo trans communityjev na pravi način, potem na naslednjem pejdžu so ljudje besneli, da je igra preveč SJW, pol itak klasično pljuvanje po bugih in glitchih. Saj ne rečem, da ni upravičeno. AMpak med temi smetmi prav sedejo neki daljši, koherentni teksti, tradicionalni reviewi/kritike. Speaking of ... Zanimiv prispevek na temo Cyberpunka (2077), kako evroameriški kod gledanja na distopično prihodnost slednjo upodablja z azijskimi estetskimi prvinami. 

Povezava do prispevka

Vecji stos je, da gre model primerjat NMS z Raftom. Raftom. Od vseh spilov, s katerimi bi ga lahko primerjal, izbere najslabso mozno primerjavo, ki nima nobenega smisla. Raft je totalno zdolgocajtena, ekstremno limitirana igra z 100x manj contenta kot NMS. Ja, sem pustil v Raftu noter cca 20 ur, dokler nisem dosegel endgame-a in vse skup pospravu na smetisce zgodovine, ker ni za nikamor. Core gameplay sestoji iz plutja po brezveznem morju, nabiranja surovin, ki so v vodi okol tebe, ter obcasno pojanje po otokih, ki se pokazejo v daljavi na vsake, ka pa vem, cirka pol ure. Pol so tu se barebones crafting elementi in izdelovanje vecjega splava, ki ga je hkrati potrebno vsake 5 minut popravljat ko blesav, ker ti vedno sledi kurcev morski pes, ki ti sprotno unicuje ze zgrajeno. Nobenega replay valuea, nobene potrebe po nekem jakem raziskovanju, ter above all, dolgocasno igrino okolje. Model primerja plutje po limitiranem morju z endless voyageom v No Man's Sky, ki je v zadnjih letih bil delezen ogromno izboljsav, kar tudi botruje recent review oceni Overwhelmingly Positive na Steamu. Pod All reviews se vedno pise Mixed, kar je posledica vseh internetnih bullyjev, ki so leta nazaj spil kupovali za par minut, da so ga pognali, nato zbrisali in zahtevali refund, ter za namecek pustili bad review, kar je botrovalo Overwhelmingly negative oceni vsa ta leta, ki se je pa popravila na trenutno Overwhelmingly positive. Tako da govoriti, da je spil prazen in da ima Raft (:rofl:) vec contenta kot NMS je totalno delusional

 

Subnautica je po drugi strani boljsa primerjava, pa spet ne tako dobra. Trenutni sejv fajl mi kaze 94 preigranih ur. Definitivno zanimiva, z vec contenta in bolj vredna igranja kot Raft, a je tudi Subnautica dokaj limitirana z vsem, kar ima za ponudit. Ce ze hoces izpostavljati praznino NMSja, pol tut izpostavi limitiranost in, hja, praznino Subnautice, ki ima v grobem isti core gameplay concept kot NMS in vbistvu ponuja zelo identicno izkusnjo, s to razliko, da si bazo gradis pod vodo, namesto na endless planetih v vesolju. Vec vsebine kot Raft, manj kot NMS, to je dejstvo

 

Dejte vsaj mal boljse argumente na plano, kot pa samo "Smešno mi je da sploh hvalijo ljudje tako ta NMS, igra je še vedno polom" flejmanje, brez bilokake argumentacije in konstrukta, o cem bi sploh rad govoril

Povezava do prispevka
Ćamir (izbrisani) reče pred 36 minutami:

Zanimiv prispevek na temo Cyberpunka (2077), kako evroameriški kod gledanja na distopično prihodnost slednjo upodablja z azijskimi estetskimi prvinami. 

 

tale članek je... khm... zelo zadržano podan triggered sjw članek

 

ne piše toliko o tem zakaj, bolj o zakaj ne

 

samo da piše o vsebini igrice pred izidom igrice in čeprav recogniza, da je igrica osnovana na svetu tabletop igrice, ne analizira sveta tabletop igrice, in pol neka ugibanja o tem kaj bo in ne bo v igrici, čeprav že ima nekaj desetletij na razpolago celoten lore tega sveta

 

+ world of cyberpunk knjigo, če bi ga že res zanimalo

 

 

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 3 minutami:

 

tale članek je... khm... zelo zadržano podan triggered sjw članek

 

ne piše toliko o tem zakaj, bolj o zakaj ne

 

samo da piše o vsebini igrice pred izidom igrice in čeprav recogniza, da je igrica osnovana na svetu tabletop igrice, ne analizira sveta tabletop igrice, in pol neka ugibanja o tem kaj bo in ne bo v igrici, čeprav že ima nekaj desetletij na razpolago celoten lore tega sveta

 

+ world of cyberpunk knjigo, če bi ga že res zanimalo

Dejansko sem prebral samo dve povedi iz članka in mi je bilo zanimivo :D. Bolj sem sebi zalimal, kao to read, ker pocket imam že preveč zafilan

Povezava do prispevka

Zdej ko je manj driske v topicu, bi lahko kako slikico vec poastal. Slinch ma, ce se prav spomnim, mal vec smisla za fotografijo in ma ziher za en terazlog screenshotov. Jst sm bolj hetero, tko da ne znam niti kako ta globinska ostrina deluje nastudirat (mogoce je fora da deluje sam do dolocene razdalje, jst pa vecinoma screenshotam stvari ki so dalec stran, tko da je pol sam vse zablurano).

Povezava do prispevka
4Stringed reče pred 4 urami:

Evo, patchal na 1.06, po enem tednu pavze idemo dalje :)

 

1.06 patch naj bi popravil prek 100 GB contenta, je tut trajalo zle skor 2 uri, da sem oba instaliral

 

Se vedno nimas niti priblizno prav, sine :) Kot prvo nisi ne Subnautice, ne Rafta sploh igral, kot drugo, primerjava NMSja z jebenim Raftom je smesna in popolnoma neumestna, kot tretje - naredi si uslugo in nehi iz riti govorit :)

Igral sem vse te igre in NMS at launch in vem TOČNO KAJ so obljubljali. Igral sem ga tudi po večih updatih, nazaj sem prišel  po Beyond updatu. Primerjal sem z raftom ker ima igra notri občutno več lora in subnautico ker je igra boljša od NMS v vseh pogledih. NMS je prazen sandbox kjer lahko zdaj gradiš wau. Vsak ki govori da je NMS ''popravil'' vse samo podpira gnile developerje. Pač wau igro so spravili iz ne vem 2/10 na 5/10 medtem ko oglaševali 9/10 game. Poglej si raje ti malo kaj so dejansko obljubljali, močno dvomim da si igral igro na launchu. Če bi, bi vedel da ni tako drugačna kot je zdaj.

Povezava do prispevka

Sonny boy, se vedno nisi nikakrnsega argumenta podal, sori, tole kar pises, je nesmiselno flejmanje

 

NMS sem igral ob zacetku, vmes, ko so ga klepali in ga igram se vedno, ne mi prosim bluzit, da ne vem, kaksna je igra bila ob launchu, mi spomin cist dobro sluzi. Vse kar pises, je, again, pointless flejmanje brez podlage, na zalost

 

In pa se vedno - Subnautica nima tolk contenta kot NMS, to lahk po slabih stotih urah dodobra utemeljim in argumentiram, ker je dejstvo. To tvoje "bla je 2/10, zej je mogoce 5/10" ni nikakrsno argumentiranje nicesar in vse, kar izpostavljas, je lastna aroganca, nespostovanje sogovornika in downright delusion. Mal bolj se potrudi naslednjic

Povezava do prispevka

meni je bad delat screene, ker je ps4 verzija res pune grša od pc verzije :D

 

drugač pa eden slabših photo modeov kar jih pomnim, nastavitve kamere polomljene ali manjkajoče, filtri in post res ogabni in neuporabni, v 95% neumne poze, zelo  ubogo v glavnem. Kar ne pomeni, da ni možno nardit carskih fotk, samo ne morš pa vsega, kar bi si želel.

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 12 minutami:

drugač pa eden slabših photo modeov kar jih pomnim, nastavitve kamere polomljene ali manjkajoče, filtri in post res ogabni in neuporabni, v 95% neumne poze, zelo  ubogo v glavnem. Kar ne pomeni, da ni možno nardit carskih fotk, samo ne morš pa vsega, kar bi si želel.

Se strinjam, se ena stvar v igrici ki je res half-assed cist po nepotrebnem oz. bi bla z res minimalnim vlozkom 10x boljsa.

Najbolj me mot sicer da je ta "drone mode" po defaultu namest first person, pa pac ker je drone mode v kurcu, ker se vrti okol igralnega lika, raj bi dal en free look mode.

Povezava do prispevka
coupet reče pred 18 urami:

kako ste vi crafting levelal? mal se mi je ustavl pri lvl 8, rabim pa še, da bom lahk legendarije craftu :D

Če imaš nek svoj stil igranja in hočeš točno določena orožja boš potreboval crafting. Sploh ker lahko iz nekega osnovnega iconic rare weapona prideš na legendary dokaj hitro. Kar se tiče samega leveliranja, iskreno no idea, nikoli nisem imel občutek da potrebujem grindat v igri ali kaj podobnega, enostavno vedno sem si lahko privoščil perk ki sem ga rabil. Js sm samo igral, upgrejdal weapone, lootal in delal side activities. 

Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 20 minutami:

Se strinjam, se ena stvar v igrici ki je res half-assed cist po nepotrebnem oz. bi bla z res minimalnim vlozkom 10x boljsa.

Najbolj me mot sicer da je ta "drone mode" po defaultu namest first person, pa pac ker je drone mode v kurcu, ker se vrti okol igralnega lika, raj bi dal en free look mode.

V primerjavi z Ghost of tsushima je tale photo mode katastrofalen res... mislim komi lahko temu rečem photo mode. Kot da se sploh niso niti potrudili samo da je pač nekaj not.

Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 2 urama:

CDPR ma drgac photo mode natecaj: https://www.cyberpunk.net/en/news/36947/shutterpunk2077-cyberpunk-2077-photo-mode-contest

 

Folk na twiterju objavlja:

https://twitter.com/search?q=%23Shutterpunk2077

 

Ene par hudih (niso moje jasno):

dVyHdnf.png

 

E9GeYDv.png

 

rG8bo4c.png

 

CjK70V5.png

 

LitVTWl.png

 

NIEdTIX.png

 

xqu8xsk.png

 

XhwbQu0.png

 

Kn1iJFx.png

 

MSFcrmU.png

 

 

Nej en to fotko prijav

 

screenshot-2020-12-09-213916-png.1107310

uredilo bitje Galaksija
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...