Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

Moufou reče pred 39 minutami:

Plan je bil 2.0, morda v prihodnosti kaj več...  (ko bom samski) 

Nekdo na fb prodaja Dali Ikon 7 za nekih 750e. Ce se zdilas za 600, je pomojm to ogromno zvoka za ta dnar. 

 

Edit: Jih ne najdem vec...najbrz ze prodani. 

uredilo bitje Lebowski
Povezava do prispevka

Še boljša fora je Dali Oberon 7, 1kos za 357,49 € v BB namesto 649,99 €... hat trik je da je na voljo samo en kos, drugega moraš dubit drugje, seved ne po taki super ceni.

https://www.bigbang.si/dali-oberon-7-hi-fi-zvocnik-1-kos-izdelek-127804/

 

Sem že skoraj nabavil, no potem sem šel na enko, bo bolj ta prava :D

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
Bessie reče Dne, 8. 12. 2023 at 12:54:

Še boljša fora je Dali Oberon 7, 1kos za 357,49 € v BB namesto 649,99 €... hat trik je da je na voljo samo en kos, drugega moraš dubit drugje, seved ne po taki super ceni.

https://www.bigbang.si/dali-oberon-7-hi-fi-zvocnik-1-kos-izdelek-127804/

 

Sem že skoraj nabavil, no potem sem šel na enko, bo bolj ta prava :D

V postru pa veliksot TVja za mravlje. :)

Povezava do prispevka

Danes dostavil DPD in pustil pred vrati, ker itak ni noben doma takrat, ko je dostava :panika:

 

Najprej sem poslušal LP Songs of Silence - Vince Clarke, pol sem dal gor Endless river - Pink Floyd, naslednja Suicide - A Way of Life zaenkrat dobro kaže, je upgraded glede zvoka, sploh nizki toni. So pa po velikosti nižji od Conceptov, pa malo bolj globoki, edin barva je pač ta temno rjava, češnja mi je bolj sedla :wub:

207756928_20231213_1543582_copy_800x800.jpg.09e88edfa823cbab57c40917fae3952d.jpg

 

1005907625_20231213_1544402_copy_800x800.jpg.dd2f244409c766e219905c6031da4bba.jpg

 

1949265213_20231213_1541332_copy_800x800.jpg.75f6323db0b6356be4dba3da531add0f.jpg

Concepti imajo bolj masivne priključke in izpadejo bolj premium :P

Naslednja plata bo KLF  sem dal pol Imposterja od Dave Gahana:limona:

 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

Kul, noob vprašanje, kaj pa rabim, če jih hočem na prenosnik povezati, ki nima bluetootha?

Pa verjetno imajo te slušalke latency pri gledanju filma? Trenutno imam https://www.mimovrste.com/true-wireless-slusalke/jbl-live-300tws-brezzicne-slusalke-crne

pa imajo zamik zvoka in se ne da gledat video vsebine...razen muzike poslušat.

Povezava do prispevka

Imam kakšne 15 let stare Audioengine A2, ki so se mi takrat zdel do jaja zvočniki, v primejravi s standardnimi balkanskim setom PC zvočnikv (Genius za 30€ oz. nekaj sličnega). Zadnja leta sem večinoma igral igrice na nekih pocen ampak udobnih slušalkah, zvočniki so bili bolj za okras na mizi, pa še zvočna na plati je bila dost trash. Zdaj imam po letih suše končno spet mal bolj imena vredno zvočno v kompiju in sem tko ojoj, ti zvočniki so trash, za srednje in visoke tone so slišal mogoč na wikipediji.

 

Vem za cel kup dobrih, ne prevelkih aktivnih zvočnikov, TV imam na Nubertovih nuBoxxih, pa Elacovi Debuti Connex so menda do jaja, KEF LSXi so verjetno OK, samo to mi je vse predrago za PC. Kaj je tak dr harware best buy, da je kul zvok, niso prevelki in niso predragi? Oz a obstajajo kakšne brezžične slušalke, ki imajo dobr zvok tudi kadar se uporabljajo skup z mikrofonom (torej BT odpade) pa so vredne svojega denara?

Povezava do prispevka

A ti to iščeš za gaming na PCju? 

Vačasih so bile top Turtle beach, pa kakšne Sennheiser in pa seveda Astro imajo pa v vseh cenovnih rangih pač kolikor lahko plačaš, mogoče je danes še kaj boljšega ne vem, že dolgo nisem kupoval, aja Sony ma eno novo serijo za gaming inzone neki neki... editi tele https://direct.playstation.com/en-us/accessories/competitive/inzone-headsets

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 17 minutami:

Imam kakšne 15 let stare Audioengine A2, ki so se mi takrat zdel do jaja zvočniki, v primejravi s standardnimi balkanskim setom PC zvočnikv (Genius za 30€ oz. nekaj sličnega). Zadnja leta sem večinoma igral igrice na nekih pocen ampak udobnih slušalkah, zvočniki so bili bolj za okras na mizi, pa še zvočna na plati je bila dost trash. Zdaj imam po letih suše končno spet mal bolj imena vredno zvočno v kompiju in sem tko ojoj, ti zvočniki so trash, za srednje in visoke tone so slišal mogoč na wikipediji.

 

Vem za cel kup dobrih, ne prevelkih aktivnih zvočnikov, TV imam na Nubertovih nuBoxxih, pa Elacovi Debuti Connex so menda do jaja, KEF LSXi so verjetno OK, samo to mi je vse predrago za PC. Kaj je tak dr harware best buy, da je kul zvok, niso prevelki in niso predragi? Oz a obstajajo kakšne brezžične slušalke, ki imajo dobr zvok tudi kadar se uporabljajo skup z mikrofonom (torej BT odpade) pa so vredne svojega denara?

Sam tolk glej, da ne bos na koncu kupil nekaj kar bo isti crap kot A2.

 

Js sem sicer v podobnih vodah s temi zvocniki, jih ne uporabljam veliko in za muziko sploh ne, ampak se mi zdijo za pogledat ksn youtube video in konferencne klice se vedno cist carski zvocniki. Moj glavni problem z njimi je da nimajo cist nobene globine v nizkih tonih (pac, velikosti primerno), dejansko se mi pa srednji in visoki toni zdijo decent.

Povezava do prispevka
obstek reče Dne, 5. 12. 2023 at 6:55:

En sub morm uparit z zvočnikoma Edifier 1855db. A je to ok nakup? 

https://www.bolha.com/nizkotonski-zvocniki-avdio-video/100w-aktivni-hi-fi-subwoofer-elac-oglas-11243346

 

Ali raje naročim novega T5? 

 

jst mam podobne Edifier zvočnike, uparjene z T5. 

Ni ekstremno huda zadeva, ampak za teh 120e kukr stane T5, imo ne boš dobil boljše kombinacije.

8/10  - Would buy again (seveda v tem price range-u).

Povezava do prispevka

Za gajming ja, zato mi je mikrofon relevanten, ker sem velikorkat na discordu oz neke sorte voice chatu. Astro A50 s svojo bazo in tem sem gledal, samo pod črto so 300€+ slušalke neke leve firme, z dizajnom in marketingom za RGB mladino. Jih ima kdo, da lahko pove kakšno iz prve roke glede zvoka, kvalitete in tko?

 

Zanimivo, meni se zdi da so ful obtežene na nizke tone (ne pravim, da jih ima ful oz. da so primerljivi z nekim večjimi zvočniki, samo da je fokus tam), mogoč se lohk mal igram z EQjem. Al pa imam nerealna pričakovanja od 200€ zvočnikov.

Povezava do prispevka

Sm mislil da smo vsi samo še na sluškah, kar se gajminga tiče... Pač stari fotri, pa da familija ne trpi, ko se ti kolješ/dirjaš/raziskuješ na PC-ju.

 

Zadnjič sem povezal PC na tv, vžgal hišni kino in pognal God of War. Maček je ta trenutek še spal v sobi. No po prvem konkretnem fajtu sem ga našel v kopalnici pod omaro v kotu, revež je mislil, da je sam bog groma prišel ponj :D  

 

Zdaj sam še na TV-ju igram :D 

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 5
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...