Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

Ma je drag pa švoh, samo da je isto ko hifiberry je mal lovska. Tisti ampi tam so pač res smetarski, s ful distorzije, dac je švoh (oz. so pač tok dnarja tok muzke), nekdo ki je pripravljen dat 2k za amp in streamer verjetno ne bo zadovoljen s tako švoh specifikacijam, tudi če je hw pocen.

 

Naim je men glup deal, ker kupiš nek all in one za dost dnarja, ki je podhranjen že v štartu, podobn samo streamer pa dobiš za manj keša.

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče Dne, 2. 1. 2024 at 12:05:

Ma je drag pa švoh, samo da je isto ko hifiberry je mal lovska. Tisti ampi tam so pač res smetarski, s ful distorzije, dac je švoh (oz. so pač tok dnarja tok muzke), nekdo ki je pripravljen dat 2k za amp in streamer verjetno ne bo zadovoljen s tako švoh specifikacijam, tudi če je hw pocen.

 

Naim je men glup deal, ker kupiš nek all in one za dost dnarja, ki je podhranjen že v štartu, podobn samo streamer pa dobiš za manj keša.

V resnici je 40W/8ohm več kot zadosti za povprečno občutljive zvočnike - če za primer vzamemo občutljivost 89dB/Wm doseže pri 40W na 3m razdalje glasnost slabih 99dB… bolj važno, da so navedeni watti konkretno podprti (=dobro napajanje), kar je pri Naimih bolj kot ne pravilo. Če pa komu ni dovolj, pa mislim, da se še vedno da dodati ločen power amp.

 

Zdaj glede cene:

- zadeva je UK made (=kjer je delovna sila normalno plačana) in ne na kitajskem
- kvaliteta izdelave je vseeno nadpovprečna

- še vedno servisirajo vse produkte (z izjemo tistih CD playerjev, za katere ni več dobavljivih mehanizmov), ki so jih kdajkoli izdelali (torej v času +50 let)

=> zadeva ne bo landfill v roku parih let


Da se razumemo - ni poceni, ni pa spet tako zelo precenjeno, sploh v primeru s/h. Meni bi se zdel kar OK nakup v resnici, sploh ker tudi SW del funkcionira. Dodaš še ene Wharfedale Lintone in imaš za 3k odličen sistem…

 

Ali lahko ceneje dobiš tudi, vsaj na papirju, “boljšo” stvar (na koncu je itak vse subjektivno)? Verjetno. Ampak to je tako, kot bi trdil da so, ne vem, vse drage, mehanske, ure brezveze ker kvarčne bolj natančno merijo čas ali pa kaj podobnega.

 

Disclaimer: nimam nič z Atomom, ki se prodaja, sem imel (in še imam) pa kar nekaj Naim Audio aparatur. Žal so, odkar jih je kupil Focal, precej spremenili smer in pa cenovno politiko…

Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče Dne, 2. 1. 2024 at 14:05:

Ma je drag pa švoh, samo da je isto ko hifiberry je mal lovska. Tisti ampi tam so pač res smetarski, s ful distorzije, dac je švoh (oz. so pač tok dnarja tok muzke), nekdo ki je pripravljen dat 2k za amp in streamer verjetno ne bo zadovoljen s tako švoh specifikacijam, tudi če je hw pocen.

Ups, nisem stekal da gre sploh za all-in-one sistem z ampom in vsem, sem ciljal zgolj na streamer funkcionalnost, ki je v resnici tud edina komponenta ki zares zastari in ima hkrati dost minimalno vpliva na kvaliteto zvoka. Kvaliete dobrega streamerja so UX (web-app), podpora razlicnim formatom in moznost updata software. Hence je za mene hifiberry z optical out in nalozenim moode audio v vseh pogledih totalna zmaga in nobenega razloga da bi dal kaj vec za streamer.

uredilo bitje ZippeR
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Ne gre tako, po navadi imaš nadzor preko telefona, naprava je pa s kablom povezana v internet in prenaša stream direkt iz interneta v najboljši kakovosti oz. odvisno kako imaš nastavljeno. Zato ti po navadi tudi piše s katerimi servisi so kompatibilni, da se potem direkt povezujejo.

Povezava do prispevka
G-Man reče pred 8 urami:

Kupiš device za 300e, gor se pa predvaja kot na eni drugi "chip" zadevi.

 

A all-in-on amp/streamer za 300e pa ni "cheap"? :D

 

Si pa ful zelim sprobat tole, rabim nekaj tocno takega za v spalnico, upam da dobi kak slo retailer in posodi na test

 

 

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 30 minutami:

 

A all-in-on amp/streamer za 300e pa ni "cheap"? :D

 

Si pa ful zelim sprobat tole, rabim nekaj tocno takega za v spalnico, upam da dobi kak slo retailer in posodi na test

 

Kle govorite o komponentah za par k evrov, vse ostalo so pa "jajca". 

Jst kot muzičar, pa kupim lahko enga izmed boljših ojačevalcev (na lampe) za kitaro, pa pride 1.5k. 

Kje so so pol točno te razlike? A to se vi grete bolj "zadeva more koštat kot en avto" da je dobra, hkrati pa noben ne sliši razlike med 500e ferštom in onim za 5k?


Kaj je to za en snake oil?

Povezava do prispevka
G-Man reče pred 16 minutami:

 

Kle govorite o komponentah za par k evrov, vse ostalo so pa "jajca". 

Jst kot muzičar, pa kupim lahko enga izmed boljših ojačevalcev (na lampe) za kitaro, pa pride 1.5k. 

Kje so so pol točno te razlike? A to se vi grete bolj "zadeva more koštat kot en avto" da je dobra, hkrati pa noben ne sliši razlike med 500e ferštom in onim za 5k?


Kaj je to za en snake oil?

 

kaj se usajaš lol, a si pozabil it spat?

 

umiri se, sestavi koherenten stavek, formuliraj resno vprašanje, pol pa se lahko pogovarjamo

 

faking muzičarji ej, feršt za kitaro mora stat 1,5k € da je ok, all in one hifi napravica za 300e pa je že preseravanje, zakaj bi to kupoval če pa

G-Man reče pred 9 urami:

gor se pa predvaja kot na eni drugi "chip" zadevi.

 

dej check your ego al neki

Povezava do prispevka
G-Man reče pred 1 uro:

 

Kle govorite o komponentah za par k evrov, vse ostalo so pa "jajca". 

Jst kot muzičar, pa kupim lahko enga izmed boljših ojačevalcev (na lampe) za kitaro, pa pride 1.5k. 

Kje so so pol točno te razlike? A to se vi grete bolj "zadeva more koštat kot en avto" da je dobra, hkrati pa noben ne sliši razlike med 500e ferštom in onim za 5k?


Kaj je to za en snake oil?

O lej ga, mr. edgy je spet tu.

En boljših ojačevalcev za kitaro ima fokus na kvaliteti reprodukcije približno enak kot sosedova žaba ko jo prosim naj mi zapoje ave mario. Bolj malo torej.

Feršti za kitaro so fokusirani na distorzijo zvoka, na ruggedness, na glasnost, lampe zaradi načina kako delajo nimajo kaj dosti z natančnostjo reprodukcije, so pa dobre pri distorziranju zvoka.

High-end hi-fi ojačevalci so narejeni z natančnostjo v mislih - uporabljeni so materijali in komponente visoke kvalitete, stvari so sestavljene in zalotane na način da prinesejo čim manj popačenja signala, celoten signal chain ima kup stvari katerih edina naloga je da dodajo k stabilnosti vezja. Te stvari stanejo.

 

Like, dobesedno cel point signal chaina za električno kitaro je da signal popači na miljon možnih načinov :D  Kar seveda ni poceni, ampak je focus drugje. In tvoj feršt za 1,5k je dober, tko kot je hifi ojačevalec za 1,5k dober. Se dobi pa tudi precej boljše.

Povezava do prispevka
Slinch reče pred 1 uro:

dej check your ego al neki

 

kak ego, dejansko me zanima, kaj je razlika (dobri si mi razložu - not rly). Ker grem stavit da večino ljudi ne bo znalo povedat ker feršt naredi boljši zvok iz ranga od 500-1500e. 

 

Arey reče pred 13 minutami:

wall of tekst

 

no, hvala za delno obrazložitev.

Točno to je moj point, da lahko kupiš proper zadevo za "soliden dnar", lahko pa kupiš "10x bolj proper zadevo", ki pa na koncu ne prinese nekega hudega upgrade-a. Ampak jo potem zagovarjaš ker je pač "draga".
To je ves moj point. In zanima me če recimo Slinch zna razbrat kje je ta meja? a je to 5k? a je to 10? Al je pa sploh ni? 

 

 

Edit, ne vem kok strani nazaj ste kle debatiral o streamerju za 2k al neki, kot da je to normalna cena za kurčev spotify predvajalnik ...

 

 

 

Povezava do prispevka
G-Man reče pred 17 minutami:

Točno to je moj point, da lahko kupiš proper zadevo za "soliden dnar", lahko pa kupiš "10x bolj proper zadevo", ki pa na koncu ne prinese nekega hudega upgrade-a. Ampak jo potem zagovarjaš ker je pač "draga".

Mah ta point je brezvezen, kaj je proper zadeva in kaj je proper denar? To so tok subjektivne oznake da je težit ljudem na forumu okoli tega res neumno.

Razlika med ojačevalcem za 1k ali 5k je objektivna, vprašanje je samo če ti to kaj pomeni in če imaš tako natreniran sluh da boš to razliko opazil ali cenil. Tle ne govorimo o USB ključkih ki zmanjšajo šum na audio izhodu al pa o kablih za 3k iz katerih so otroci iz bangladeša ročno vn vlekli atome kisika za bolj čisti zvok - tle gre za objektivno in izmerljivo razliko.
Če tebi ta razlika nič ne pomeni, dobro zate. Sam tudi ne bi dal 5k za ojačecalec ker si za ta denar raje kupim kakšno drugo neumnost ki je ne rabim. Sam glede na to da te nihče ni ničesar vprašal je vsajanje na uporabnike ki mirno debatirajo dost otroški attitude.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
G-Man reče pred 19 minutami:

kak ego, dejansko me zanima, kaj je razlika (dobri si mi razložu - not rly). Ker grem stavit da večino ljudi ne bo znalo povedat ker feršt naredi boljši zvok iz ranga od 500-1500e. 

 

kaj ima zate veze kaj za večino ljudi kaj pomeni

 

večino ljudi boli kurac za ta stuff

 

G-Man reče pred 19 minutami:

Točno to je moj point, da lahko kupiš proper zadevo za "soliden dnar", lahko pa kupiš "10x bolj proper zadevo", ki pa na koncu ne prinese nekega hudega upgrade-a. Ampak jo potem zagovarjaš ker je pač "draga".

 

Ma kdo tukaj ti kaj zagovarja neki ker je pač drago? Pač res najdi mi en "to je dobro ker je drago lp" poast, mlini na veter lol.

 

G-Man reče pred 19 minutami:

To je ves moj point. In zanima me če recimo Slinch zna razbrat kje je ta meja? a je to 5k? a je to 10? Al je pa sploh ni? 

 

1250€, upam da sem pomagal.

 

Pač meja za kaj? Za kater izdelek? Kakšno faking vprašanje je to, "kje je meja". Meja, kjer je meni nesmiselno dat več? Meja, kjer je tebi nesmiselno dat več? Meja, kjer je random imaginarni tretji osebi nesmiselno dat več? Dat več za kaj, za kabl, za zvočnik, za feršt, za streamer, za dac, za luč, za tepih, pač wtf je to a si ok?

 

Classic "meni je to neumno zato je neumno" egotripper, ki namesto z radovednostjo in legit vprašanji uleti z jezo in  failanimi taunti. 

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka
G-Man reče pred 8 urami:

da, lahko jst egotripam in failano tauntam. Ti pa še vedno nisi znal odgovorit na moje "basic" uprašanje glede BT na 300e streamerju.

 

 

Kot prvo, skoraj vsi ti streamerji od unih za 100€ naprej imajo vsaj line in, optični vhod, USB in, tale moj pa še HDMI. Torej se jih lahko uporablja tudi kot DAC. Torej kvaliteta je možna.

Kot drugo so ti že napisali, večina jih ima app kjer direktno streamaš iz servisa, eni samo Spotify, eni pa še Tidal, ki gre do 24-bit, 192 kHz formatov. Tale moj, celo podpira MQA, ki naj bi bil top of the line (malo dvomim, sam ajd).

In nazadnje, lani je ven padel aptX losless, ne vem a ga Wiim Amp podpira (verjetno ne), ampak je predvajanje iz Tidala veliko bolj praktično. Bluetooth je za mene zadnja izbira, še LDAC in aptX so mi uporabni samo ko pač ne morem biti na kablu. Je pa BT zelo fajn na daljincu, ni mi treba ciljat od tako blizu, da bi skoraj lahko direktno na napravi štelal.

Pa še nekaj, all in one streamer z dobrim ojačevalcem lahko uporabiš tudi kot čisto običajen ojačevalec.

 

Proti Arylic A50+ je veliko boljši, predvsem dela brez kakih dodatnih šumov, edino kar sem do sedaj opazil je pok ob vklopu.

Sound stage je ostrejši, recimo slabo skompresirani komadi so moteči za popizdit (high hati pa to), na kakem šrotu tudi opaziš ne.

 

Arylic gre v delavnico, za tam bo dober.

Povezava do prispevka
OBELIX reče pred 1 uro:

Wiim Amp

 

Katere zvočnike pa si priklopil nanj? Ful me rajca, res sami hvalospevi povsod, samo se bojim da bodo tejle ki jih imam v spalnici malce tu mač zanj (6ohm, 86,5 db sensitivity) :(

 

Vidim pa da ga že imajo v av planetu, jim morm pisat če dajo na test.

Povezava do prispevka

Počakaj!! Vsaj brez testa. Prve verzije so imele sranje z napajalnim delom (brenčalo samo po sebi, verjetno tudi preko zvočnikov), pa še ene par drekci (filter na subu). Ampak so pridni in menjajo brez kompliciranja. Mislim da mora biti vsaj PCB ver 4 (upam :D)

 

Tole imam v ta malem ohišju. https://www.fostexinternational.com/docs/speaker_components/pdf/fe126e.pdf

Niso nekaj zajebani, ampak meni so všeč.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Top. Se nekaj: ker bomo vlekli kable pod steno in po ceveh po tleh mi je elektricar predlagal da na steni naredimo kar prikjucke kamor potem lahko priklopim zvocnike. Torej namesto da mi kabel gleda iz stene sta na steni dve luknjici kamor vklopim zvocnik. Glede na to da ne govorimo o enem high end hifi sistemu predvidevam da morebitne izgube pri konektorjih niso omembe vredne in je to cist ok pristop, pa se lepse zgleda. Lahko me popravite. 

Povezava do prispevka
Arey reče pred 55 minutami:

Kaj naj mu recem? Ker za te hifi nonsense stvari jz ne vem NIC :D

 

Mah za večje dolžine (kar verjetno bo, če boš vlekel po stenah) že zaradi čisto elektromehanskih fizikalnih razlogov raje 2,5mm2 (13 gauge), cena je pretty much enaka, samo malo debelejši bo kabel: https://amzn.to/3HU4oMj

 

Speaker Impedance 8 Ohm Load 6 Ohm Load 4 Ohm Load
Wire Gauge Distance (ft)  Distance (ft) Distance (ft)
18 AWG 10  8 5
16 AWG 20  15 10
14 AWG 35  30 20
12 AWG 60  45 30
10 AWG 100  75

50

 

boring tehnikalije

Spoiler


Navedek

Insertion loss is the measure of the loss of load power at the speaker due to excessive resistive losses of the cable or any additional component attached between the amplifier and the loudspeaker. 

Navedek

What happens when you have too much insertion loss?

You will experience power loss in the speaker cable resulting in the speaker not playing as loudly. But it takes a whole lot of loss here to become audible. For example, it would take nearly 1 ohm of cable resistance to drop the signal level down 1dB for an 8 ohm speaker. More importantly however, as the series resistance caused by the speaker cable increases, it makes the amplifier look more like a current source which will in turn cause the speakers frequency response to follow the rise and fall of its own impedance curve.

Navedek

once your distances exceed about 10 feet, you should consider speaker wire 16AWG or lower. If you are using a loudspeaker that is rated at 4 ohms, the critical distance becomes about half that. It is really important to use thicker wire for long cable runs, especially when driving a lot of power into low impedance loudspeaker systems.

https://www.audioholics.com/audio-video-cables/speaker-wire-gauge

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...