Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

Kakšna je kaj situacija s soundbari, kaj priporočate? Najbolj mi je pomembno da je OK zvok, budget pa do 1k, seveda raje manj če je scena takšna da že za 500 EUR dobiš dobre, potem naprej pa plačuješ nianse (nisem pretirano zvočno pedanten, bi pa seveda imel dober zvok). 

Povezava do prispevka

Soundbar se kupuje izključno zaradi estetike. Vse ostalo je bolj za en kurac. Spet po drugi strani je pa vse 100x boljše, kot TV sound.

 

Tako da jest za soundbar nebi nikoli dal 1000€. Do 500€ bi pa jest tole kupil. 20" woofer bo dal tisto globino, ko bodo letele vesoljske ladje...

 

Za budget 1000€ pa lahko dobiš že soliden pravi hi-fi sistem z ojačevalcem in 5imi zvočniki.

Povezava do prispevka

jst mam že par let sonos beam (pretty sure, da še gen 1) in sem precej zadovoljen. dober v filmih, še skoraj bolj mi je pa všeč pri glasbi. med vgrajenimi tv zvočniki in soundbarom je res ogromna razlika. basi na beamu so presentljivo močni (sam ga mam pa tud na kovinski omarici, ki je precej votla, tako da verjetno vse skupaj malo pojača). sem mislil, da bo beam izboljšal razumevanje govora, ampak ga ne ravno preveč - očitno je res ful odvisno od mixa. 

 

sam pomoje se pa hitro neha splačat tolk dajat denarja, že beam je realno predrag oz. raje porabi denar za nek hifi sistem. 

 

oče je kupu nek mini hifi sistem, ki ga uporabljamo na drugi tv v hiši in za podoben denar ne pride niti blizu beamu (je pa res, da ma več drugih funkcionalnosti).

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 1 uro:

@Lunco meni je pa ravno pri govoru največja razlika v primerjavi z zvočniki od TVja. Pa sem šel res na neko cheap LG varianto za pod 200€. Ima sicer ločen woofer, je pa katastrofalen za glasbo 

ja, med tvjem in soundbarom je še vedno ogromna razlika pri govoru. ampak, če je slab mix (al kakorkol se temu reče), there's no saving it :D vsaj po mojih izkušnjah. 

Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 15 urami:

Kako sploh deluje ta njihov cahs back? Nisem nikoli koristil.

 

P.S.: Carina pa odpre paket in reče na koncu, da je cena bila lažna in ti nabijejo vse dajatve za polno ceno slušalk :D

 

Ne ker ma Aliexpress "svojo" carino na mađarskem, odvedejo davek, pa zaželijo nesposobni naši pošti lep lp.

 

Kar se pa naše carine tiče, pa je izvor paketa na mađarskem in nimajo razloga sploh, da bi pošiljko odpiral.

 

Slinch reče pred 15 urami:

Jaz sem. Je obviously fake, niti pakiranje ni približno isto, ampak me ful zanima kaj se dobi za ta keš. Če bo zelo smeti bom itak zatežil sellerju kaj se gre in dobil keš nazaj.

 

Mene samo zanima, če kinezar skoz zadnja vrata prodaja originalna ohišja (katera smatram, da so namenjena v malezijo), v katera nekdo drug tlači (vprašanje kok vredne) driverje.

 

Mene res zanima, kakšna je zadeva v primerjavi z originalom.

 

 

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
atomic reče Dne, 11. 3. 2024 at 14:25:

Za budget 1000€ pa lahko dobiš že soliden pravi hi-fi sistem z ojačevalcem in 5imi zvočniki.

Kerega bi pa priporočal v tem rangu? Ne rabi bit super specialno, zdaj mam samo TV ( LG OLED65C11LB),  recimo da je budget nekje do 1k za sound.

Cool bi blo, da so zadnji zvočniki brezžični, štrom kabel še lahko skrijem, žic od TV do zvočniokov pa ne. :(

 

Jaz sem sicer gledal  Samsung HW-Q990C/EN in Samsung HW-Q930C/EN

 

Tudi 800c mi je bil interesanten samo, da je brez zdanjih zvočnikov in nekako cenejša verzija, ki je bla priporočena nekaj časa nazaj.

 

Povezava do prispevka
Nighthawk reče Dne, 19. 3. 2024 at 8:48:

Evo dans dobil.

Gre za ZELO SLAB fejk :D 

Plastika slabsa ko na slusalkah iz Tedija/kika, headband neudoben totalno, vagajo celih 188gramov :D

Nima niti priblizka od noise cancellinga (gumb samo play/pause funkcija)

itak cele iz fejk ledra.

 

Zvok je... OK... ko pocen slusalke... sam ni sans da mam to na glavi dlje ko potrebno da sprobam da ne fasem raka al neki :D 

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka
DaMachk reče pred 1 minuto:

Evo dans dobil.

Gre za ZELO SLAB fejk :D 

Plastika slabsa ko na slusalkah iz Tedija/kika, headband neudoben totalno, vagajo celih 188gramov :D

Nima niti priblizka od noise cancellinga (gumb samo play/pause funkcija)

itak cele iz fejk ledra.

 

Zvok je... OK... ko pocen slusalke... sam ni sans da mam to na glavi dlje ko potrebno da sprobam da ne fasem raka al neki :D 

 

Hvala, da ste se nekateri žrtvovali za nas :D Vsaj ne rabim obžalovat, da nisem naročil za test. Sem res že razmišljal o tem kako bi se tolkel po glavi, če bote tu hvalili kak so super za ta denar...

Povezava do prispevka
darksaga reče Dne, 31. 3. 2024 at 12:16:

Kerega bi pa priporočal v tem rangu? Ne rabi bit super specialno, zdaj mam samo TV ( LG OLED65C11LB),  recimo da je budget nekje do 1k za sound.

Cool bi blo, da so zadnji zvočniki brezžični, štrom kabel še lahko skrijem, žic od TV do zvočniokov pa ne. :(

 

Jaz sem sicer gledal  Samsung HW-Q990C/EN in Samsung HW-Q930C/EN

 

Tudi 800c mi je bil interesanten samo, da je brez zdanjih zvočnikov in nekako cenejša verzija, ki je bla priporočena nekaj časa nazaj.

 

Jest za 1000€ ne bi kupoval teh soundbarov. To se mi zdi metanje denarja proč. Za 1000€ sem mislil, da si sestaviš sitem.

Nek sodoben poceni ojačevalec z hdmi 2.1. če je budget in misliš v prihodnosti tudi kake dodatne atmos zvočnike monitirat, potem tole.

 

Pol pa še koplet 5.1 zvočnikov. Če bo v dnevni sobi in da zgleda lepo ali pa dedicated movie soba.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 5 minutami:

Jest za 1000€ ne bi kupoval teh soundbarov. To se mi zdi metanje denarja proč. Za 1000€ sem mislil, da si sestaviš sitem.

Nek sodoben poceni ojačevalec z hdmi 2.1. če je budget in misliš v prihodnosti tudi kake dodatne atmos zvočnike monitirat, potem tole.

 

Pol pa še koplet 5.1 zvočnikov. Če bo v dnevni sobi in da zgleda lepo ali pa dedicated movie soba.

Za jurja raje kupiš 2 x Sonos Era 300. 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...