Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

Kanto imajo že vgrajen ojačevalec, tako da tukaj takoj prišparaš nek keš, samo furajo mizeren 4" driver, tako da bodo nizki toni na nivoju malo boljšega prenosnega zvočnika. Avoid.

 

3020i in sorodni že like desetletje spadajo v vrh price/performance mini bookshelfov, samo so namenjeni za res majhne sobe. 

 

Borea ne poznam, so mi pa odkar sem jih prvič videl ful lepi in bi jih takoj dal v nek spalnica setup. Po specsih so najbližje temu, kar rabi tvoj prostor. Triangle drugač tudi nasploh delajo zelo dobro robo, tako da pomoje je safe nakup. Moj glas bi šel tem.

 

Pure secks:

packshot-borea-br03-light-oak-2-1152x810

Povezava do prispevka

najboljši price performance ti bo sigurno p1 plus in br03 BT

 

lahko vzameš cenejši p1 in uporabiš phono vhod na zvočnikih, ampak pričakujem, da bo res poor. Že v ojačevalcih ranga 500e je vgrajen phono precej slab, pa pri teh cheap phonotih se ful pozna, pač ful je noisa in res ni kul experience

 

ločen amp + pasivni br03 ti sicer omogoča lažjo menjavo enega ali drugega, če bi kdaj želel, samo ne vem če je worth it, glede na to kak deal je br03 BT

Povezava do prispevka

vprašam še tu, ker ste večji majstri za audio. TV mam LG 65oled C2.

 

 

Včeraj sem sprobal nov soundbar Samsung HW-B650 s svojo televizijo. Vidim da morem tudi sam neki nabavit, ker je zvok dosta boljši kot samo tisti iz TVja. :) Kaj priporočate tisti ki mate oz se spoznate? A ma veze kaj znamka da vzamem LG kot je televizija ali je vseeno? Itak se priklopi na HDMI ARC... Kaj pa vsi ti audio "kodeki" ki naj bi jih podpiral? Atmos, DTS in tako naprej? Kaj morem tukaj bit pozoren? Ne bi vzel neki najcenejšega a niti najrdražjega, tam nekje da je okoli 500 eur? 

 

thx

Povezava do prispevka

pa dobro ni nujno da je soundbar, nisem nikjer to napisal. :) če se da dobiti boljšo alternativo z ojačevalcem + zvočniki za okoli 500 eur gor dol. sem za.. verjetno sam ojačevalec (reciver) ponuja še dosti več možnosti kot neki soundbar 

 

tako da če te je volja Slinc kar s predlogi na dan. hvala. 

Povezava do prispevka
atomic reče pred 4 urami:

Jest priporočam tele zvočnike  pa tale receiver, pr receiverju mal zbarantaš da bo pecto Pol pa počasi lahko nadgradiš na 7.0 sistem, če boš želel, 7.0 pa zato ker wooferja ne boš rabil.

 

 

to je to v lajfu

 

Lebowski reče pred 6 minutami:

Al pa recimo kaj takega
Je res, da smo sedaj ze pri 700 (in razumem, ce je to prevec), ampak dobis pa neat package in soliden sound.

 

to je še bolj to v lajfu

Povezava do prispevka

Hud :D

 

Ma ne znam neki opisovat zvoka, pomoje je malo navit v visokih, tam 5k+. Ali pa je konkurenca rolled off, ne vem, nisem cekiral kakih meritev in to, samo meni ful sede. Drugac precej balanced, malo zajebani za postavit v prostor. Pa kvalitetno narjeni, lep dizajn, tojto. Specificno helicon serija je ze po retail ceni bila bargain, second hand pa jih z malo srece dobis za tretjino retaila, vcasih cetrtino. Drugac pa se je slucajno poklopilo, da ko je kak smetana mn3car iskal nove zvocnike so bli lih tejle na bolhi in sem jih na polno shillal, samo kolikor vem ni noben razocaran (ali pa mi samo ne zeli povedat v obraz)

 

 

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka

Lahko potrdim, da nisem razočaran. Helicon 400mk2 v kombinaciji z Musical Fidelity A308 mi pričara fantastično izkušnjo. Še tisti prijatelji, ki so mi govorili, da sem nor zaradi vsega zapravljenega denarja.. so priznali, da je epic. Še najbolj se sliši pri vokalih (npr. Whitney Houston - I will always love you zveni, kot da imaš zasebni koncert, ipd.) in norem sound stage-u (Hans Zimmer - Matera mi npr. skoči na misel). Enostavno je treba doživet. Ne morem trditi, da so boljši, kot konkurenca, ker je niti ne poznam. Ne vidim pa, da bi hotel menjati. Nikoli ne zmanjka moči, prav tako še nisem slišal nobene distorzije, itd.

 

S tem, da sem jih kar drago plačal, vsaj v primerjavi z ostalimi. So pa zato res kot iz škatlice. Worth every penny.

Povezava do prispevka

Je ze kar dolgo kar sem jih jaz poslusal, tako da tezko recem kaj vec kot to, da so se mi dopadli.

Sem pa malo bolj nedavno poslusal Rubicon 8 in sem bil manj navdusen. So zraven stali meni zvokovno bolj vsecni Elac Vela FS 409 (ki so, mislim, da nekaj drazji). 

Mogoce nisem dovolj audiofil za to, ampak se mi zdi, da je na koncu res pomembno poslusat ene ob drugih in primerjat, kaj se ti dopade. Velikokrat so neke nianse, ki bi jih tezko ubesedil in mislim, da so bolj subjektivne kot objektivne narave.

 

Drugace, ce se ti ljubi bass-a (a ne sub-a) ti predlagam, da gledas stvari z 8” in 10” driverji. Sam sem imel sube v preteklosti, ampak za neko stereo poslusanje glasbe nikoli nisem uspel najti popolne integracije (probably just me being lazy).

 

Povezava do prispevka

Zvok je čisto subjektivne narave, tako da je vedno najboljša odločitev, da se gre v živo poslušat. Eni zvočniki in slušalke so bolj topli, drugi bolj analitični, kar se da vse objektivno izmeriti in dokazati, ampak ti nič ne pomaga, če ti ni zvok všeč. Vem, sem captain obvious.

 

Kar se tiče suba ne čutim potrebe po njemu, bi pa ustvaril razliko, ja. 

uredilo bitje Heraklej
Povezava do prispevka

En pregled "začetniških" gramofonov za 2023...

Best Of The Best Record Players For 2023: Top 5 Systems Most Recommended For Vinyl Bliss

Navedek

1. Pro-Ject Debut Carbon Evo
2. Audio-Technica AT-LP120XBT-USB
3. Technics SL-1500C
4. Rega Planar 3
5. Fluance RT81 Elite High Fidelity Vinyl Turntable

 

Za 5. nisem še nikol slišal...

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Fantje iskreno najlepsa hvala za vso pomoč😊 @Slinchhvala za podrobno mnenje, res hvala. Sem kupil rega p1+, zvocnike br03 Bt pa se cakam, tako da ze komaj cakam.

Se zadnje vprasanje: Verjetno bi Tv povezal se z zvocniki, pa me zanima kaj bi svetovali glede opticnega kabla?

Nisem ravno najbolj preprican, pa raje vprasam tukaj ko vem da poznate.

 

Ko pa spedenam vse pa posljem sliko👍😊

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...