Skoči na vsebino

[hi-fi klub] Zvočniki, slušalke, gramofoni, DACi in ostala elektronika


Slinch

Priporočeni prispevki

Jst mam dva canon A-1 in oba delata ok. FD sistem ima par solidnih lec, ki so cenovno se zmeraj dostopne (npr. FDn 50mm 1.4).

Imam tudi Canon EOS 3, ampak je prisel z neko shitty leco in mu se nisem namenil casa, da bi kupil boljse steklo in ga posvojil za svojega.

 

Spogledoval sem se se z Nikon F-4 ali F-5 (zelo popularen je tudi F-3). F-3 mi je bil predrag napram A-1. F-5 pac predrag.  F-4 je huge, ampak men

se dopade, in ga znam se kupit.

 

Ne vem, tega je velik. Mogoce, ce ze ima kaksno solidno leco, ostane na Minolti, ampak x-500 ali x-700...folk naj bi bil zadovoljen z njimi, sam nimam izkusenj.

 

 

Malo vintage hifi lepote v opravicilo za diskusijo o foticih:

image.png.110295ea720a7c74d47244ce66ce80aa.png

Povezava do prispevka

Drugač ofišl Sennheiser pisarna (tudi za Neumann AFAIK) je na Celovški 172. Iz danes na jutri sem rabil belt clip za Sennheiser wireless bodypack oddajnik, ker mi ga je en fatfuck razstavil na prafaktorje. Tam so mi prodali svojega iz demo enote, oni pa naročili novega, tako da mi ni bilo treba čakati. 10/10, would use again

Povezava do prispevka

 

Iščem en Lapel wireless (verjetno bluetooth) mikrofon-a za M$ Teams, Zoom sestanke, discord chat, ingame chat ipd. Torej načeloma primarna uporaba ob pc ju. itd.

Da mi zavzame čimmanj placa in da je čimbolj nemoteč, clip on na srajco, pulover… Budget okvirno do 30€

Mam sicer ene 4 pare zaprtih slušalk ampak vse brez mikrofona. Superlux, Onedio, ISK….

!!!Audiofilske samostoječe zadeve , ki ti zavzamejo še pol mize pa koštajo PolJurja€ me ne zanimajo!!!

 

bom pa verjetno vzel iz amazon.com.be

kaj vzeti da nebo lih totalno hreščeč šrot, ki pobira vse zvoke iz okolice?

 

Povezava do prispevka
  • 5 tednov kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
Chris reče pred 41 minutami:

Če koga zanima so v italiji v mediaworldu zelo bolj poceni LOGITECH G432 kot pri nas.
LOGITECH G432 7.1 Headset CUFFIA GAMING, nero | MediaWorld.it 49,99€

Logitech G432 gaming slušalke z mikrofonom, 7.1 | mimovrste=) 79,99€

 

ne smeš jemat mimovrste kot neko merilo, ker le to niso. 
 

na ceneje.si so listane te slušalke malenkost več kot 50ejrov.

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
Mic-E reče pred 14 urami:
V glavnem.... Ta zvocnik o katerem sem naredil video, je stal 280€.... Na mimovrste sta še dva na zalogi za 79€!!!!! WOOW! 😲😲😲😲😲

 

še vedno ne štekam, zakaj bi bilokdo dal za ta "šrot" 280e, kukr je takrat stal, sploh ker za ta denar dobiš proper edifier zvočnike.

Povezava do prispevka
G-Man reče pred 3 minutami:

 

a je na baterije?(nisem gledal). 
ok, če je, potem nvm ...

Na prvo uč zgleda kot od alexe echo shit (kater je dober da ti meri cajt v kuhni, in nč več :D )

 Ni na baterije, je smart speaker ja.... ima googlovega asistenta vgrajenega.... ima wireles charger za telefon.... ima odličen sound (za smart speaker).... Best buy EVER!
Ce ti ne rabis, se ne pomeni da jaz ne rabim ;)

 

Za sam sound so bili zadolzeni pri DEVIALET:

 

https://www.devialet.com/en-eu/?country=SI

uredilo bitje Mic-E
Povezava do prispevka

Eno amatersko vprasanje …

 

Sin (11 mesecev) mi je unicil reciever za Audeze Penrose in so sedaj dokaj neuporabne, so pa zame imele res top zvok. Za narocit nov reciever bi me prislo cca 70€. Imam se HyperX Cloud II, ki mi ima dokaj soliden zvok. Kake Razer Blackshark v2 so mi recimo precej smeti, JBL Quantum 800 so mi imele prevec basa. Sony xm4 na pcju brez custom eqja mi niso vsec.

 

Gledam, da bi si vzel nekaj negaming. Nisem ravno audiofil, imam pa rad dober zvok. Predvsem za yt, igre, vcasih kake filme.

 

Gledam za Beyerdynamics dt770 pro 32/80ohm on Seinnheiser hd560s. Je potreben amp za kake od teh? Ima kdo kake izkusnje s temi slusalkami? Kaj lahko pricakujem od zvoka v primerjavi z zgornjimi?

 

uredilo bitje mangoforatango
Povezava do prispevka

Sem imel audeze penrose kakšen teden. Za wireless slušale odličen zvok. Motile so me pa zarad udobja.
Trenutno imam Beyerdynamics 1990 pro in sem zelo zadovoljen. Zame najbol udobne slušalke kar sm jih uporablal. Recimo da so Logitech g pro x in tvoje Could II podobne glede tega. 

Penrose je planar magnetic in je spet mal drugače ampak z Beyerdynamic nimaš kej falit. DT770 so closed back, tele druge so vse open back nevem kolk ti to pomen.

Jest bi ti predlagal DT 900 Pro X(Če ti je Cloud II soliden zvok bo tole bomba). Ne rabiš nič dac/amp, škodi pa tut ne. Za DT 1990 pa že rabš pa še dost dražje so, sam vredne svojga dnarja.

 

 

uredilo bitje Sefo
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Zdej je pa prisel cas ko si moram zbrat kaj bom mel v dnevni sobi na tv priklopljeno.

Naceloma mam idejo receiver + 3x bookshelf (L,R,C) + woofer, bi pa rad mel moznost da si v prihodnosti zmislim imet se zadaj dva zvocnika za 5.1.

Naceloma gledam novo sam se ne bom branil kaksnih killer dealov z bolhe, ce so stvari odlicno ohranjene.

Priklopljeno mislim met tv, za ponudnika se ne vem, konzolo, verjetno se kaksen pc pa ce bo prostora za se kaj ne bo skodilo. Kako priklopit pa ne vem, rad bi cimbolj enostavno. Ce je opcija kaksnih airplayev in dodatnih neumnosti tut super.

Stvari morajo bit lepe, skor raje crno kot belo ohisje.

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

Bookshelfi za to ker so mi všeč, ne vem če sem pripravljen imet impozantne towerje v dnevni. Pa si predstavljam da v kombinaciji z wooferjem čist dovolj enakomerno pokrijejo spekter? Ne vem v resnici.
5.1 ne bi kupoval ker, kot pravim, definitivno ne mislim začet s tem. Edini način da bi imel 5.1 je da bi v strop namontiral zadnja dva zvočnika - ni idealno ampak estetsko dost manj moteče kot da mi zvočniki visijo tam nekje okoli kavča kjer jih bo nekdo (otrok) slej kot prej prevrnil. :D 

Budget ne vem, tam do 2k sem pripravljen dat, če je manj bom vesel

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka
Arey reče pred 14 minutami:

Bookshelfi za to ker so mi všeč, ne vem če sem pripravljen imet impozantne towerje v dnevni. Pa si predstavljam da v kombinaciji z wooferjem čist dovolj enakomerno pokrijejo spekter? Ne vem v resnici.
5.1 ne bi kupoval ker, kot pravim, definitivno ne mislim začet s tem. Edini način da bi imel 5.1 je da bi v strop namontiral zadnja dva zvočnika - ni idealno ampak estetsko dost manj moteče kot da mi zvočniki visijo tam nekje okoli kavča kjer jih bo nekdo (otrok) slej kot prej prevrnil. :D 

Še zmeraj nisi budgeta povedal :)

 

Bookshelf + woofer pokrije vse, je vsega dovolj. Men so towerji zakon, recimo ob predlaganih towerjih smo priklopil en res huuuge woofer zraven, precej večji od tega, ki je zraven in ni naredil popolnoma nič, nismo mogl verjet, tko da wooferja sploh nimam in v moji dnevni sobi 4,5x5,5m, je tolk basa, da vsakomur čeljust dol pade. Tko da ne vem, zakaj je sploh ta woofer zraven. Ampak po drugi strani je ta priložen woofer zraven brezžičen, tako da ga lahko postaviš zadaj, kar zna potem narest efekt, ne vem...

 

Tudi cena recimo, 799€, tolko kot en dober zvočnik. Za ta denar je nemogoče, kaj boljšega dobit. Pač ja trgovine imajo svoje marže, tu pa direkt kupuješ od proizvajalca. V kompletu imaš vse, lahko imaš tudi 2 bookshelfa + center in sub,ter prodaš towerje... Al pa ensotavno zadnjih bookshelfov ne priklopiš. Opcij veliko. Skratka že tako napol zastonj zvočniki so še 300€ cenejši, kot če bi vsako stvar posebaj vzel. Velikokrat imajo tudi zastonj poštnino.

 

 

Kar se tiče pa 5.1 vs 3.1. Naj povem, da sem dolgo imel 3.1. in so me žena in otroci naštimal, da priklopim še zadaj, ker sem jih imel doma, ker enostavno ni bilo to to, pri filmih. Men pa tud sede pri gamingu, da vsaj veš da je nekdo zadaj, ker drugače se orientiraš po tem, da ne vidiš a slišiš, pomeni da je nekdo zadaj, tu je res dost prednost.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 23 minutami:

Še zmeraj nisi budgeta povedal :)

Ja sorry, pol sem poeditiral sam si zgleda že pisal odgovor.
A ti zvočniki majo brezžičen woofer? Ker brezžičnosti se ne grem več, jebeš vse to sranje, daj mi kabel in daj mi mir :D 
Drgač če jih tok zelo hvališ ok, vzamem under advisement, pa bom razmislil kako jih umestit v dnevno. Pač, towerji so mi bli vedno na smrt grdi, so mi je edino bedno :D 

 

Bessie reče pred 28 minutami:

Tole stran mi je enkrat @Slinch priporočil, pa jo zdej dam naprej. Sem opravil dober nakup, če plačaš po predračunu zna bit še mal cenej :sorcerer:

https://csmusiksysteme.net/

A to je pač samo štacuna? Ker, sure, fajn je met linke kjer majo ugodno opremo, sam najprej se moram odločit kakšno opremo kupit :D

 

Povezava do prispevka

Ja štacuna, odločit se boš moral pa kar sam, pa mal naštudirat kaj bi rad in kolk si pripravljen zapravit, jaz bi ti rekel 2.1., centra imo ne rabiš.

 

Pa potegn max cevi za kable tudi, če jih ne boš nikol rabil, ker naknadno to delat je sranje, men se je štromar čudil kaj mi bo tolk vtičnic v "moji sobici", no skoraj premalo jih je :P

image.thumb.jpeg.3e71c808706ab8d2fd6cfe663d04b8c8.jpeg

tole je bilo pa najprej prikopljeno :P

image.jpeg.258ba5f33aa091ce94f1d7a0f54e2e09.jpeg

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka

Se strinjam ja, cevi za kable bom definitivno potegnil, glede na to da bomo imeli custom kavč bom resno razmilil da bi noter integriral še zadnja dva zvočnika in imel mir. Štekarjev pa itak neskončno.
Glede centra se ne strinjam, mislim da je to najpomembnejši zvočnik za filme gledat, ker dobiš govor vn in ker je v filmih govor pogosto potlačen v ambient enostavno dvigneš center za 2db in voila - občasno celo razumljiv govor!
 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...