Skoči na vsebino

[PS4/5] Gran Turismo 7


Priporočeni prispevki

Par mojih opažanj iz State of playa

- pokazano je bilo v bistvu vse kar ze vemo, se pravi nazaj dobimo klasicne GT featurje, ki so jih vrgli ven iz GT Sporta (klasicna kariera, kjer zacnes s used cars kanto in potem progresas, used cars dealership, tuning, car wash, licence) + online iz Gt Sporta

- nove stvari - Gt Coffe (deluje mi kot neke vrste daily challenge) in GT Rally (kjer se replay dinamicno adaptira na musko - men osebno kr neki, folk po netu pa kr navdusen), drag racing (ok)

- po vseh obljubah, kako bos lahko cutil zdrsovanje koles na adaptive triggerjih me res zanima kako bo v praksi

- dinamicno vreme, dez zgleda kul (upam da na vseh progah in ne tko kot v GT Sportu), susenje steze najprej samo na idealni liniji isto zgleda kul

- mal sem razocaran glede prog, ker kokr sem na hitro videl so v bistvu iste iz GT Sport + 3 klasicne iz prejsnjih GTjev. Upal sem vsaj na kaksno cist novo. Bodo sicer pocasi dodajali nove.

- graficno na enih delih zgleda noro, na drugih nc posebnega (eni deli so mi delovali cist prezgano z vso to belino)

 

- overall dobimo nazaj spet klasicni GT, ampak vsaj na videno se spet drzi svojega osnovnega koncepta kot pijanec plota, brez poskusov dodati kaj novega (recimo poskodbe haha, sveti gral Gtja, ki ga ne bomo nikoli videli). Isto mislim da bo AI spet tak ko je bil vedno, pa dirke z letecim startom iz zadnjega mesta :)

uredilo bitje seattle
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 2 minutama:

 

Pizda res, posvečajo se takim glupostim, namesto kaj drugega perečega poštimat - koga boli kurac, če bo sonce natančno zahajalo, sploh nisem v življenju niti pomislil na to :D

 

Japanci pač. To je drug svet. Samo niso dojel da je šel ostali svet naprej. Ampak kljub temu napovedujem rekordno prodajo, ker pač 4K pa prat avte na 85 colarju je čist druga kot pa 10 let nazaj na katodnežu :D

 

Povezava do prispevka
Ripper reče Pravkar:

Japanci pač. To je drug svet. Samo niso dojel da je šel ostali svet naprej. Ampak kljub temu napovedujem rekordno prodajo, ker pač 4K pa prat avte na 85 colarju je čist druga kot pa 10 let nazaj na katodnežu :D

 

 

Ne, sej itak da bom spet pustil največ ur noter od vseh iger generacije :D

Za GT8 pričakujem še natančne vozne linije vlakov za Tokyo Speedway

 

Povezava do prispevka

https://tehnozvezdje.si/si-upas-tekmovati-z-voznikom-ki-ga-upravlja-napredna-umetna-inteligenca/

 

Navedek

 

Zagreti igralci dirkaških iger smo na višjih težavnostnih stopnjah vedno preklinjali računalniške nasprotnike, saj smo imeli občutek, da goljufajo in da jim uspevajo nemogoče stvari. Sony zdaj obljublja drugačen izziv v igri Gran Turismo 7 (za Playstation), saj se bo mogoče pomeriti proti naprednemu neživemu vozniku GT Sophy.

 

Sonyjeva oddelka za umetno inteligenco in za digitalno zabavo (Sony AI in Sony Interactive Entertainment) ter razvijalec omenjene igre Polyphony Digital so pet let snovali avtonomnega dirkača, ki uporablja platformo »globoko ojačanega učenja.« Poskušali so razviti računalniškega nasprotnika, ki bi se zdel čim bolj realističen in bi se znal iz dogajanja na stezah tudi učiti ter tako postajati še bolj življenjski, še boljši voznik in s tem še težje premagljiv tudi za najboljše igralce.

 

Osredotočili so se na tri vidike, ki GT Sophy naredijo drugačnega od klasičnih računalniških voznikov.

 

Prvi vidik je upravljanje dirkalnika. Umetna inteligenca mora razumeti dinamiko vozila, dirkaške linije in natančno krmiljenje po zahtevnih stezah. Nato pride na vrsto taktika dirkanja. Sposobnost odločanja v delčku sekunde, na osnovi dogajanja na stezi, odzivanje na razmere, priprava na prehitevanje in nato izvedba v pravem trenutku, branjenje pozicije in podobno. Pri čemer pa pride v enačbo še tretji vidik, to pa je dirkaški bonton. GT Sophy mora spoštovati sicer podrobna pravila športnega obnašanja na stezi, ki pa jih je pogosto mogoče interpretirati na različne načine. V vsakem primeru pa mora spoštovati linijo vožnje ostalih tekmovalcev, se izogibati namernim trkom in nasploh dirkati pošteno.

 

V Sonyju pojasnjujejo, da nobena obstoječa kombinacija algoritmov in infrastrukture ni zmogla ponuditi zgoraj opisanih rezultatov, zato so razvili pristop ojačanega učenja in povsem novo platformo. S tem so, kot trdijo, naredili korak naprej v razvoju umetne inteligence, in hkrati navdušencem nad franšizo Gran Turismo ponudili nov izziv.

»Cilj Gran Turismo Sophy ni, da bi bila preprosto boljša od človeških igralcev, temveč želimo slednjim ponuditi zanimivega nasprotnika, ki lahko njihove načine igranja in ustvarjalnost povzdigne na novo raven,« je v pripravljeni izjavi poudaril Hiroaki Kitano, izvršni direktor Sony AI. »Verjamemo, da ta dosežek poleg samega prispevka na področju videoiger predstavlja tudi nove priložnosti na področjih, kot so avtonomno dirkanje, avtonomna vožnja, visoko hitrostna robotika in upravljanje,« je še dodal.

 

»Raziskave umetne inteligence so dobra priložnost za temeljit razmislek o tem, kaj pomeni biti človek in kako lahko tehnologija in družba bolje sobivata,« pa je izpostavil Kazunori Yamauchi, direktor podjetja Polyphony Digital. Po njegovem prepričanju bo opisani koncept umetne inteligence v prihodnosti prispeval tako k razvoju video iger kot tudi avtomobilov.

 

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 4 minutami:

Sva že dva - GT je svetinja, ostalo so igre. :D

Kako pa komentiraš, da so zdaj Gran Turismi praktično live service always online igre, prerešetane z DLC-ji, patchi in mikrotransakcijami? :D Ne zdiš se mi ravno nekdo, ki bi zelo slavil ta Fortnite pristop, ki ga zaenkrat kaže GT 7

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 4 minutami:

Kako pa komentiraš, da so zdaj Gran Turismi praktično live service always online igre, prerešetane z DLC-ji, patchi in mikrotransakcijami? :D Ne zdiš se mi ravno nekdo, ki bi zelo slavil ta Fortnite pristop, ki ga zaenkrat kaže GT 7

 

Če pod DLC misliš da zastonj dodajajo nove proge, avte in challenge in pod mikrotransakcije to, da lahko kupuješ avte za pravi denar (če bi rad samo zbiral in se ti ne da dirkat), potem to sploh ni noben problem - prvo je super stvar za longevity, drugo pa čisto nič ne vpliva na normalne igralce, ker jaz sem dobil prav vse avte brez karkoli kupit...

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 5 urami:

Kako pa komentiraš, da so zdaj Gran Turismi praktično live service always online igre, prerešetane z DLC-ji, patchi in mikrotransakcijami? :D Ne zdiš se mi ravno nekdo, ki bi zelo slavil ta Fortnite pristop, ki ga zaenkrat kaže GT 7


Tole si kr mal salty napisal hehe, kot da bi bla GT igra od Ubisofta al pa EA. Je pa delec od tega.
GT Sport je mel en placljiv DLC (Lewis Hamilton challenge), ki je bil cist vreden tistih 8$. Poleg tega si lahko kupis avte s pravim denarjem, to je pa to.
Ful vse skupi ni in your face kot pri ostalih publisherjih ampak zlo diskretno, celo v Settingih si lahko izklopis da ti ne kaze opcijo "Buy in Ps store" pri avtomobilih.

So pa redno dodajali popolnoma free nove avtomobile, steze, single player prvenstva

Povezava do prispevka
redman reče pred 13 minutami:

T44baNQ.jpeg

 

sramota res....

 

To na levi je PS4 verzija.

PS5 verzija je $69.99 - za še manj denarja (60€, oziroma 52,5€ za PS4 verzijo) dobiš pri nas retail kopijo, odjebi te drage američane. :D

 

Gran Turismo 7 (PS4) (jazbina.si)

Gran Turismo 7 (PS5) (jazbina.si)

na blagajni uporabi kodo Playstation

 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...