Skoči na vsebino

[PS5] Ratchet & Clank: Rift Apart


Priporočeni prispevki

  • 2 tedna kasneje...
  • 2 tedna kasneje...

Za enkrat špil nadodličen,.. (sem moral Returnal malce prekinit, da kaj ne razbijem) Igram sicer na najbolj hard,.. tko da je vsaj mall challangea,.. pa prešaltal sem na high quality, ker sem tako blizu TVja in se pozna kako ostro je vse,.. in sem se privadu na 30 fpsjev v manj kot pol ure. Sem šele v Nefarious metropoli ,.. in igra se fenomenalno,.. pravkar pobral tudi dva zlata šraufa,.. (Dovmevam da je bolj za estetske stvari ,.. namesto boltov cekini npr) Igra se fenomenalno ,.. in pacing je odličen,.. (sicer pa nevem,.. tudi ''reboot'' je imel ene par izjemnih levelov,... bom povedal več ko bom malce dlje)

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Čisto pozabu, da obstaja uradna tema lol.

ke_kit reče Dne, 22. 7. 2021 at 20:35:

Obrnil Ričet. Prva polovica igre je res na polno carska. Komot bi ji stisnu kar 9/10. Potem drugi del pa zvodeni, ker se začne vse skupaj preveč vleči in ponavljati (6/10).

Predvsem razočarajo boss fighti, ki so vsi narejeni po istem kopitu. Dokler je novelty, je res carsko in fun, sam pol samo pada.

Če bi v kasnejšem delu igre dodali še ene 3-4 nove igralne mehanike, kot so vožnja raka, letenje z zmajem in rail grindanje, ter absolutno malo bolj raznolike boss/mini boss fighte, bi zadeva verjetno bila komot 8.5/10 material. Tako pa ji dam max 7/10. Missed opportunity za še en Sony Studios hit.

 

Povezava do prispevka
seattle reče pred 22 urami:

Ok prvo razocaranje na Ps5. 

Fidelity mode ma horrible FPS, dvomim da je 30 na trenutke, unplayable zame...


Na sreco Performance RT dela dobro in tud zgleda se zmer ok

 

Jah DF in NXGamer sta potrdila da laufa fidelity na locked 30fps in z zadnjim patchem celo 40fps če imaš 120hz tv tko da se pač motiš ;)

Povezava do prispevka

Ma bolj je fora v nivoju kritiziranja. Men v bistvu ni čisto jasno kaj sploh kritiziraš. A da 30 fps je unplayable? Men se tole zdi bedarija. Vsekakor ni primerjave s 60 fps, sam govorit o neigralnosti je pa res krneki.

Drugače sem tudi sam le preizkusil Fidelity mode in se po 20 sekundah vrnil nazaj na 60 RT, sam mi na kraj pameti ne pride, da bom tle pisal neke troll """"reviewe"""" in pričakoval, da me bo folk jemal resno.

Povezava do prispevka

Heh zakaj je to troll review? Mel sem isto izkusnjo kot ti in si ne predstavljam da preigram cel game na Fidelity, zato je zame unplayable. Zato sem napisal da sem razocaran, ker pac nisem pricakoval, ce je konzola nova, bo en od prvi gamov, ki je v bivastvu showcase za system, ponudil tko slabo izkusnjo na Fidelity.

Recimo, je kdo tuki ki je preigral game na Fidelity? 
Big doubt. 
 

 


 

Povezava do prispevka
foker reče pred 2 urama:

V 15thih minutah se privadiš nazaj na 30,.. Je pa res, da ko prešaltaš kako minuto misliš, da je nekaj zelo narobe,.. Neki diapozitivi  varjanta,.. ali da je framepacing off,.. potem pa igraš ene 10 minut in je vse ok

Tole.

Sam tbh mi Fidelity mode ne deluje spet tolk boljše od RT@60, zato sem raje igral tisto.

Je 30 fps slabša izkušnja? Vsekakor. Je unplayable? Niti podrazno.

Povezava do prispevka

No samo svoje mnenje glede Ratchet & Clanka ter različnih načinov prikaza slike... od kar sem dobil PS5 res FULL težko igram špile, ki tečejo s 30fps. Tako da sem R&C takoj preigral v Performance RT načinu. Ko je pa Insomniac izdal 40fps mode za 120hz televizorje, sem pa preigral še Challenge mode v tem načinu in zadeva me je res lepo presenetila. Kljub temu da se tko po občutku razlika med 30fps in 40fps ne zdi velika, so pa frame-timei direkt med 30fps (33ms) in 60fps (16,7ms)... se pravi 25ms. In razlika je res očitna, tako da sem v drugo špil z veseljem preigral na tak način. Pa še input lag je nižji.

Povezava do prispevka

Fora je da jst zmer izberem "Fidelity" mode ce je moznost izbire, ker me ne moti manj fpsjev. Ampak v tem primeru sem po 10min obupal, hence razocaranje.
Mislm da me moti kombinacija dofa, motion blura in lower fpsja, ker konstanto vrtis kamero okol in je to tolk bolj motece. 

Povezava do prispevka

Mene tale fidelity mode na 120hz tvju najbolj zanima. Ker to je lahko tudi predolged za prihodnost, kaj bomo deležni lastniki boljših TVejv s 2.1 HDMIji, ko bo PS5 končno podpiral VRR. Baje je 40 fps precej bolj cool kot 30, zdaj na izbiro res top grafika pri 40 fps ali cool grafika pri 60 fps je pa že malo težja odločitev kot 60 vs 30.

 

Vsekakor sem vesel, da bodo high end tvji končno začeli dobivati malo proper podpore s strani konzol.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 32 minutami:

Mene tale fidelity mode na 120hz tvju najbolj zanima. Ker to je lahko tudi predolged za prihodnost, kaj bomo deležni lastniki boljših TVejv s 2.1 HDMIji, ko bo PS5 končno podpiral VRR. Baje je 40 fps precej bolj cool kot 30, zdaj na izbiro res top grafika pri 40 fps ali cool grafika pri 60 fps je pa že malo težja odločitev kot 60 vs 30.

 

Vsekakor sem vesel, da bodo high end tvji končno začeli dobivati malo proper podpore s strani konzol.

Glede na subtilno omembo lastnikov high end TVjev, sklepam da je prispel LG CX. Si se stegnil vsaj do 65"?

Povezava do prispevka

Jep jep 65 inčni slatki OLED. Moram reči, da sem res navdušen nad barvami. Pa sem imel prej high end Sony led tv, samo tole je pa next level. V bistu je tako kot da bi imel stalno HDR tudi tam kjer ga sploh ni:D

 

120hz pa štrije 2.1 hdmiji so pa samo še dodaten sweet bonus - ker šrtuharji pri Soniju dajo samo na dva hdmija polni bandwidth - če imaš ps5, xbox series x in PC se že fucked.

Povezava do prispevka

 

kdo opazil da ti pusti izbrati Hrvaški tekst za podnapise,..?? To sem videl že v Medevilu (remake),.. Ne vem sicer zakaj ampak kul,.. Mam pa US PSN account,.. Tako da ne vem,.. Mogoče je bil špil kupljen tam,..

uredilo bitje foker
Povezava do prispevka
foker reče pred 55 minutami:

 

kdo opazil da ti pusti izbrati Hrvaški tekst za podnapise,..?? To sem videl že v Medevilu (remake),.. Ne vem sicer zakaj ampak kul,.. Mam pa US PSN account,.. Tako da ne vem,.. Mogoče je bil špil kupljen tam,..

Jah Hrčki so tud podnapise na Netflixu dobil... pač 2mio vs 4mio trg al neki. Čeprov glede na njihov standard vprašanje če majo dejansko dol več klientele ko pri nas.

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Včeraj sem še jaz probal Ratcheta. In ljubi Jezus kako se je spet izkazalo, da mn3njalniška smetana nima pojma o dobrih igricah. Nažigajo neko random ponavljajoče indy sranje, tule pa res grafični biser od špila pa vsi meh.


Dejansko me je začelo malo skrbeti, da bo ta generacij špilov grafično čisto v kurcu (potem ko sem videl Valhallo, Control in Demon Souls na ps5), ampak tole pa ti res odtrga rit. Fidelitiy mode na 120hz pri 40 fps je super rešitev med najboljšo grafijo in še vedno dobrim tekočim igranjem in lep pokazatelj kaj bomo dobili, ko ps5 končno vklopi VRR (plus to da mi je zdaj res odleglo da sem kupil OLED LGja). Tudi igralnost je simpatično cool, ampak grafika res doda igrici nove dimenzije.

 

Po vsem indy sranju, ki je zadnje čase aktualen, pravi sveži zrak kvalitete in spomin na to zakaj sploh igram igrice. Tako sem bil srečen, da sem takoj z diska zbrisal tri posrane indy igrice.

 

Edino kar malo mori v celi zgodbi je to, da PS5 za razliko od xboxa ni sposoben odajati pravega RGB ali crhoma 444 signala pri 120hz v 4k, in pri 120hz spremeni signal v 422. Koliko to vpliva na kvaliteto slike je sicer večna debata, ampak vseeno pusti kisel priokus. 

uredilo bitje Feget
  • Račka +1 2
  • Trol 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...