Skoči na vsebino

[PS5] Demon's Souls Remake


Priporočeni prispevki

Jaz sem pač pozno začel proti platini it. 

 

Igram spellcasterja, NG++, rabim dobit še 10 prstenov za plato. Mislim fuck, kolk mi je tedious s temi tendenciji ukvarjat se. Grem v human form, noben ne invejda, da bi lahko spravil pwct, da dobim tist prstan od monumentala. Pol pa še vse na pure black nabit, za unga mephi neki neki assasination queste. Se mi pa nikakor ne da novga chara (že tretjega) delat.

Povezava do prispevka
Besko reče pred 13 urami:

Jaz sem pač pozno začel proti platini it. 

 

Igram spellcasterja, NG++, rabim dobit še 10 prstenov za plato. Mislim fuck, kolk mi je tedious s temi tendenciji ukvarjat se. Grem v human form, noben ne invejda, da bi lahko spravil pwct, da dobim tist prstan od monumentala. Pol pa še vse na pure black nabit, za unga mephi neki neki assasination queste. Se mi pa nikakor ne da novga chara (že tretjega) delat.

 

Sej maš Black Phantom NPCje v PBWT ki te hitro boostnejo do PWCT. Sam na NG++ znajo bit kr zajebani ker majo na tono defensa.

Povezava do prispevka

Pismo kok se je pri tem špilu dal v začetku cheezat z lokom, že čist pozabu - armoured spider, tele spake v latriji, False idol lepo za steber in spedenaš brez hitta. Nasploh mam Demons souls kot čizerski tudi v spominu - špil čiza tebe in ti nazaj njega. Polno nekih nasprotnikov za vrati, LUKENJ V TLEH SREDI TEMNEGA HODNIKA :ododava:, itemov na čudnih mestih k ne veš če boš lahko sploh nazaj prišel... V originalu je bla tut ta funkcija da se lik pobere čez ledge, tako s koleni? Tega se ne spomnim. 

 

V prvo se spomnim, da sem si precej pomagal tudi z googlom, ker sem bil relativno nov v console gaming, v From špile smo bli pa itak vsi novi in mi ni blo nić jasno - kako se scalajo orožja, wtf so ti zmaji in zakaj ne morem naprej, potem sem enkrat nekje prebral da moraš po eno orožje skočit nekam v prepad zato sem mislil da vsa top orožja dobiš čist kar nekje, da se moraš metat dol s polic itd... Poleg tega sem igral offline in nisem imel sporočil na tleh, itak pa ta sporočila ubistvu precej izničijo vse, kar so si avtorji zamislili. Res se vidi, da so tukej šli na equipment & moveset vs nasprotniki (tega moraš z ognjem, unega moraš piercat - ko to veš praktično ni več težko), medtem ko je Sekiro že 100% skillbased, kjer ti težko nekdo da namig in si potem kar čudežno boljši. 

 

Mi ima pa oboje svoj čar, upam da ne grejo 100 % v smer sekirota, ampak ostanejo nekje vmes ala BB. V prvo sem igral z nekim dex buildom, ker mi je bil STR build pretežak - ful prepočasni udarci in so me tamanili povsod, tako da zdej razmišljam da bi šel pure strenght. 

 

@pimp to je bil ta loot ja, sem ga pobral samo nisem dojel da je to to :D

uredilo bitje kemik
Povezava do prispevka

fak tocno to sem razmisljal ko sm igral in seveda kot pastir na veliki planini cheesal 24/7, da te tega dobesedno nauci igrica, ki te isto cheesa skoooooos

 

v glavnem uceri sm prvi playtrough koncal in mi je nora igrica, sm se pa mal usral ko sem prisel v NG+, ker mi je pred tem kurcolizec alant trikrat soul drain spustil, duse sem dobil nazaj in ga sfriziral, sam pol valda v NG+ teh dus ne mores porabit, dokler spuzve ne ubijes, tko da sm k po jajcih hodil po 1-1 s 150k dusami, k sreci sm bil itak tok overlevlan, da sm u izi prsu cez

Povezava do prispevka
kemik reče pred 23 minutami:

Ker build si si prvošču?

 

Js mam trenutno še vedno nek reven bastard sword +2, sem mislil da bom dobil kej boljšega na STR pa cel čas dobivam une k je str/dex deljeno ala Estoc al kaj je že. 

 

Pa sej lahk orožja pelješ po crushing upgrade (greystone) poti in in ti poveča scaling z str in zmanjša z dex. Quality (Clearstone)= balance, Sharp (Bladestone) je pa dex.

Povezava do prispevka
g. Profesor reče pred 9 minutami:

lol, s prvim zenskim likom sta mi pure bladestone in gold coin padla v prvo in tretje. zdaj z moskim likom jebem jeza, ma ne pade, da ga jebes. ali character oz world tendency kaj vplivata na drop? itak da ne, debil

 

Za najboljši droprate moraš obvezno imet cono na PBWT. Bladestone sam jaz dobil obakrat v 5 poskusih. Gold Coin pa na prvem accountu po ene 10 na drugem pa po ene 30 poskusih na Fat Officialu v 2-2, ki je itak čisto blizu. Sam letiš do njega ga zakolješ, lootaš in se ubiješ na dvigalu.

uredilo bitje Gatsu
Povezava do prispevka
Gatsu reče pred 8 minutami:

 

Za najboljši droprate moraš obvezno imet cono na PBWT. Bladestone sam jaz dobil obakrat v 5 poskusih. Gold Coin pa na prvem accountu po ene 10 na drugem pa po ene 30 poskusih na Fat Officialu v 2-2, ki je itak čisto blizu. Sam letiš do njega ga zakolješ, lootaš in se ubiješ na dvigalu.

vse to mi je prvic takoj padlo v PWWT :lol:

mam dost, bom probal kasneje v PBWT. tnx

Povezava do prispevka

Drugače glede dropov upam, da so popravili napako iz originala: namreč malokdo ve, ampak PBWT je dejansko za določene stvari POSLABŠAL drop rate, ker je PBWT sicer močno povečal procent za določene drope, kar je druge drope v resnici poslabšalo (saj je skupek vedno 100%). Npr. če si imel na neutral 80/20 chance za drop 1 ali 2, si imel na PBWT 95/5 za drop 1 ali 2. Torej, če si želel drop 2 si na PBWT imel 4x manjšo šanso, da ti pade.

 

Bojda so to fiksali v remejku, ampak tak je bilo to v originalu.

uredilo bitje bitsurugi
Povezava do prispevka

Sem končal špil in mi je bil absolutno fenomenalen. Sprva sem se bal, da se bodo vseeno poznala leta, samo je souls gameplay preprosto timeless. Je bil pa špil malo krajši, kot sem pričakoval - ko sem spucal v vseh Archstonih prva dva levela, sem mislil, da sem šele na polovici, v resnici si pa že v finišu. Igral sem drugače pure melee build s spearom in gloom setom - na ta način mi je bila težavnost perfektna, tudi dolgi boss runi so imeli svoj čar. So bili pa all in all šefi daleč najlažji od vseh souls špilov, še najtežji mi je bil verjetno Maneater, kjer sem se edinokrat vrnil malo kasneje zlevelan. Vzdušje in level dizajn sta mi takoj za DS1 in tudi overall bi rekel, da si na moji lestvici najljubših soulslike iger deli drugo mesto skupaj z Nioh in Bloodborne. Upam, da eventuelno dobimo celo kako nadaljevanje :).

Povezava do prispevka

Prva dva bossa so itak izi.. mialim vai so ma prva dva ni panike sploh.. pol gres 4-1 in 2-2 pocizat z lokom.. malo leveliras in poberes una dva sworda in si ze OP za celo igro, tam v 4-1 z lokom streljas unega magea.. to je ta tutorial za obrnit Demon Soulse

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka

zakljucil tretji run, tokrat pobral vseh 13 ceramic coinsov, tko da smo na dobri poti do carskega easter egga. ce je bil drugi 'mal na silo' zarad platine, sem tokrat spet uzival na polno. kot vedno, prvo uletim v game like a pussy, magic is my name. tokrat sem wand zamenjal s Crescent Falchion za vecino game-a, sploh pa za boss duele. mal prevec sem int nabil, ampak jbg. potem bo pa pocas cajt za pure meele, enkrat.

DeS Remake na novi generaciji konzol je mojstrovina. igra proti originalu ni izgubila ne temacnosti, ne tesnobe, ne gameplaya. slusalke so must. kot je zapisal Gatsu, Bloodborne>Sekiro>DeS Remake, gladko. komaj cakam, kako bo izgledal Elden Ring na novi generaciji. res si ne predstavljam, da bi zdajle presaltal na Valhallo, pa sem fan serije (kakor kdaj). ce vam bo dolgcajt, si poglejte Distorsionov prvi play, vsaj prvi del, ker model je tko iskreno navdusen, pa na koncu koncev je itak human, ne tko, kot nas vesoljc Bitsu (tnx, ker sem te lohk odlomil s Firestormom :D). res, da je 'prekratka', sam ce delas vse world/charecter evente in queste, jo je cist dost. in v NG+ mocno doda na plin, dalec najvec v vsej seriji. ze kurcevi mobi te lohk oneshotajo.

tisti, ki niste beta testerji, naj vam bo to prva igra, ko zadanete konzolo na lotu. ne bo vam zal.

9.7/10

 

zdej si grem pa konco v celoti pogledat vse videe nasih mojstrov tuki. lohk bi bil se kaksen vec.

 

Spoiler

NuFnOFI.jpg

 

ITbU5aW.jpg

 

0HtZZpn.jpg

 

des.gif

 

 

uredilo bitje g. Profesor
  • Račka +1 1
  • Na jagodo +1 4
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Sem dokoncal vitality build.. zdaj mi rabijo samo se speli za platino..

 

Hvalabogu za to igrco, prav mi je ql malo igrat tu pa tam..

 

Katero orozje je najboljse za magic oz ima najboljsi scaling z magicom? Po moznosti se da se ga da buffat? Morem si naredit en knigh magic build zdaj

 

Koncno sem zastekal ta tendency pizda, lahko bi mi rekli prej, da ce umres v body ne vpliva na character tendency

uredilo bitje bigboss82
Povezava do prispevka
  • 3 tedne kasneje...

Evo zdaj imam vitality build, magic build, sam se faith build, da poberem, se tiste 4 miracle in platiniram

 

Pa se cel kup nekih smrdljivih buildov. V glavnem zagonil sem cel kup ur

 

Mi je ql igra, skoraj cel cas igram body ker mi je res carso vzdusje, ko te nelo invejda

 

Pa tej wordl/character tendency mi ne grejo vec na zivce.. celo carski so mi.. prac razumem zakaj je temu tako.. ampak vseeno malo prevec zakomplicirano.. mislim ce invejdas in ubijas invejderje pol je easy.. sej lih to je fora teh tendecyjev spodbujajo h invejdanju in igranju v body form.. kar je zakon, ce imas ql build.. 

 

Aja picku m to da das exit game to bi mogli onesposobit, ko te nekdo invejda

Povezava do prispevka

Ma dobro banish miracle ok

Ce ga imas.. sam itak pri DeS ne mores na bossa dokler invader ne umre tako da.......

 

Cabel ven ja 🤣🤣 sam pac ce te disconnecta al whatever naj steje kot da si popusil al pac te da na idle in gamep ol te uni ubije al karkoli

 

Ma dobro sej vecina folka ne dela tega, itak je smeh se fajtat ampak vseeno ni tako redko, da invejdas in fases network error.. krneki.. naj igra offline al whatever

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Ej kako rataš spet nazaj bel, a če premagaš invaderja kej pomaga, v dveh svetovih sem rdeč, pa me živcira :panika:
A če premagaš ta rdeče kej pomaga al to velja samo za določene NPCje?

V enem ne vem kako mi je ratal v enem sem pa namerno, da sem dobil amulet za čarat, sam bi moral kao bit pol nazaj bel ko premagaš NPCja, sam ni blo ne, tud včasih se mi zdi, da se mal zmeša temu sistemu, sicer tudi v moje dobro in dobim kak dodaten kamen/kos sploh, če greš ven/not v kaki situaciji.

Povezava do prispevka
Bessie reče pred 28 minutami:

Ej kako rataš spet nazaj bel, a če premagaš invaderja kej pomaga, v dveh svetovih sem rdeč, pa me živcira :panika:
A če premagaš ta rdeče kej pomaga al to velja samo za določene NPCje?

V enem ne vem kako mi je ratal v enem sem pa namerno, da sem dobil amulet za čarat, sam bi moral kao bit pol nazaj bel ko premagaš NPCja, sam ni blo ne, tud včasih se mi zdi, da se mal zmeša temu sistemu, sicer tudi v moje dobro in dobim kak dodaten kamen/kos sploh, če greš ven/not v kaki situaciji.

 

World tendancy premakneš gor na naslednje načine

-ubiješ invaderja

-ubiješ šefa

-ubiješ primeval demona

-ubiješ named BP fantoma (Scirvir, Miralda, Ryder, Satsuki, Selen Vinland)

 

Povezava do prispevka

Končno mi je po dolgem mučenju le malo zalaufalo in sem nekako našel meni najboljšo pot naprej.

Glede na to, da sem pred tem preigral vse FROM špile si nisem mislil, da bo toliko problemov na začetku:D

Špil mi izgleda fenomenalno in deluje gladko kot puter, sploh ker sem še vedno navajen na ps4 pro.

Malo pogrešam kakšne vmesne checkpointe, kot je to pri Dark Soulsih. Ali pa sem jaz slep in sem do zdaj vse zgrešil:nicjasno:

Tudi farmanje healov mi je malo moteče, sploh ker sem lesen in hitro vse ponucam.....drugače pa itak tipičen Souls feeling....I Like IT!

Povezava do prispevka

Pa sem le končal! Na koncu mislim, da mi je ukradel nekje 10 levelov prasec ampak je uspelo v par poskusih:D

NG+ sem začel, ampak mislim, da se mi ne bo dalo lovit platine. Hkrati čutim olajšanje da sem končal, ampak po drugi strani pa tudi žalost.

To je bil namreč zadnji Soulsborne špil, ki sem ga preigral. Upam čimprej na kako novo mojstrovino od FROM-a

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...