Skoči na vsebino

Nakup prenosnega računalnika


Lunco

Priporočeni prispevki

Bog in batina reče pred 3 urami:

https://notesniki.si/izdelek/prenosnik-acer-conceptd-7-4k-in-rtx2060/

 

Kaj pa teli Acer Concept D7...zgledajo kar všečno.Ima kdo kaksno mneneje,izkušnje? 

 

 

saj ne, da si ga lastim ali da imam izkušnje z njim, gledam pa specifikacije in ceno. Star procesor, stara in niti ne tako dobra grafa...in zakaj pri 15 palčnem zaslonu rabiš 4K? In cena za vse to 1,5k €?

 

Povezava do prispevka

Jaz sem razmišljal da bi si kupil novo tablico, predvsem za kakšne digitalne stripe in morda kakšen light use.

 

Potem pa sem malo bolj razmislil in dejstvo je, da so androidne tablice totalna jajca - praktično neuporabne za karkoli resnega. 


In na koncu nabavil tole:

https://www.mimovrste.com/tablice/chuwi-ubook-x-tablicni-racunalnik-s-tipkovnico-8gb256gb

 

12-inčni hibridni laptop, s 256gb ssd in 8 gb spomina, ki je čisto cool za light office use, plus predvanjanje 4k materiala. Glavni plus je lep visokoločljivostni ekran, na katerem digitalni stripi izgledajo brutalno dobro plus ob dejstvu, da je tabilca 12 inčna. Windows sistem je tako ene 1000x boljši od androidnih jajc.

 

Tako da mega cool nakup za to ceno. Prvo sem bil skeptičen nad firmo Chuwi kaj so to nega random kitajska jajca, ampak je zadeva zelo proper. Build quality je odličen, prav tako touch tablica deluje brezhibno. Zelo zadovoljen.


Tako da če kdo išče kakšnega mini hibrida za majhen denar zelo svetujem nakup.

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Men je kolegica @lizz zrihtala en laptop za dobro ceno s celeronom. Ma sem rekel, ma bo dobro za surfat po netu pa kak film pogledat. Ma tega ne bi smel prodajat, resno. Celeron so res taka pasja jajca, da sem moral menjat za vsaj i3, kater je še vedno zelo švoh, ampak je to, kar sem rabil za nezahtevno uporabo. Celeron je no go sincer 1995.

Povezava do prispevka

No overall performance ni slab za tablični trg. Dejansko mislim da je kot tablica to najboljši nakup glede na ceno/performance. Tablica ki bi dejansko bila boljša bi bila v rangu 800+ evrov z oled ekranom. 

 

Druga opcija bi bili surface hibrid laptopi, ki pa so tudi kar dragi.

 

Pa poudarjam, da je bil nakup primarno mišljen za branje digitalnih stripov in s tega vidiga je mega nakup, oziroma razen enako velike tablice z oled ekranom mislim da ni boljšega. 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
atomic reče pred 6 urami:

Men je kolegica @lizz zrihtala en laptop za dobro ceno s celeronom. Ma sem rekel, ma bo dobro za surfat po netu pa kak film pogledat. Ma tega ne bi smel prodajat, resno. Celeron so res taka pasja jajca, da sem moral menjat za vsaj i3, kater je še vedno zelo švoh, ampak je to, kar sem rabil za nezahtevno uporabo. Celeron je no go sincer 1995.

ej! kolegica lizz ti je zrihtala sam popuste, celeron si si sam zbral :D.

drugac pa švohotnost je se vedno relativen pojem.. kdaj bodo to ljudje dojel :(

 

Povezava do prispevka

Hmm ne vem no, na windowsih dobim 100% support vsega kar sicer uporabljam, android pa je res tisto proper sranje dobro edino za telefone. Androidna tablica je meni ena najbolj neuporabnih zadev možno (poleg seveda applovih jajc).

 

12 inčni windows laptop po drugi strani ima svoje prednosti - predvsem super prenosljivost. 256 gb ssd in 8 gb delovnega spomina pomeni, da je za windows office uporabo čisto cool. Visokoločljivostni ekran pa je milina za branje stripov ali knjig - main reason for buying the device. 

 

Sicer imam za delo dva laptopa, enega z i7, enega z i5 tako da za resno delo bom tako uporabljal ta dva. Ampak če pa rabim prenosljivost je pa ta 12 inčnih kar cool. 

 

Spet zanemarjate ceno izdelka, ki je res nizka -  v tem cenovnem rangu imaš ali res obupno slabe laptope, ki niso nič kaj prenosljivi, ali pa res bedne androidne tablice, oziroma applovo sranje, ki ne podpira ničesar.

 

Sicer pa se mi ne da več. Če je kdo na trgu za tablica za branej stripov sem mu dal najboljši deal na trgu trenuntno v tem cenovnem rangu. Ne da se mi zdaj tukaj prepričevati folka ali je zadeva krš ali ne. Vem samo to, da je v primerjavi z vsemi appli in androidnimi tablicami res prava milina, ko uporabljaš kvaliteten operacijski sistem. 

 

Ta železnina je itak polna nekih mojstrov tehnike, kjer nobeden nima 5 evrov:rofl:

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Za šolo potrebujemo dodaten laptop. Na stran imam danega tega v spodnjem linku. Uporaba bo za šolo, ter tudi za igrice (tudi sam občasno).

 

https://www.mediamarkt.at/de/product/_lenovo-gaming-notebook-legion-5-r5-5600h-16gb-ram-512gb-ssd-rtx-3060-15-6-zoll-fhd-120hz-82ju000jge-1816862.html

 

Doma že imamo Legiona 5, sicer z 1650ko (kupljen lani, tak čas). Za igre pa se še vedno uporablja ps4. Kaj menite je zgornji link dober nakup ali se za splošno uporabnost raje nabavi laptop za 600-700eur in ps5 (ter proda ps4, če bi sploh še kaj dobil zanj)?

Malo me odvrača možnost nadgradnje pri cenejših laptopih, ker je ponavadi bolj ali manj ni. Do zdaj sem imel prakso, da sem kupoval laptope, ki so bili potem v uporabi cca 10 let. Legioni so solidno nadgradljivi (ram, ssd, baterija in wifi) in dokaj kvalitetna izdelava. Razmišljam pa v smeri če vseeno ni boljša kombinacija s cenejšim laptopom in ps5. Mogoče še to, za to ceno so zgornji laptopi že pošli (me pa eden čaka še skoraj 14 dni).

 

Kolikor sem razbral iz raznih testov in poročil po netu je splošno sicer dober čas za nakup laptopa, a kot sem že omenil razmišljam predvsem o smiselnosti oziroma čim boljši uporabnosti za denar.

 

Kakšno mnenje?

 

Lp

 

uredilo bitje 1309976
Povezava do prispevka

2 otroka (11 in 13)...pa cca 12 let stari hp je spustil dušo. So ga leta že kar nacenjala, sem moral neprestano  nekaj rihtati. Imata sicer se tablico, a je prenosnik vseeno bolj uporaben. 

 

In pa, predvidevam da bo pozimi spet nekaj časa šola od doma.

 

Služben prenosnik je pa off limits za familijo.:D

 

Lp

 

P.s.

Po eni strani pa se mi niti ne mudi nekaj z nakupom ps5, ker je ps4 backlog kar konkreten (edino Deamon souls me mika, ampak bo že). Pa predvidevam, da bodo čez leto začeli hypati s kakšno ps5 pro varianto...Najboljši sosed variante pa tudi ni več.:)

uredilo bitje 1309976
Povezava do prispevka
1309976 reče pred 10 urami:

Za šolo potrebujemo dodaten laptop. Na stran imam danega tega v spodnjem linku. Uporaba bo za šolo, ter tudi za igrice (tudi sam občasno).

 

https://www.mediamarkt.at/de/product/_lenovo-gaming-notebook-legion-5-r5-5600h-16gb-ram-512gb-ssd-rtx-3060-15-6-zoll-fhd-120hz-82ju000jge-1816862.html

 

Doma že imamo Legiona 5, sicer z 1650ko (kupljen lani, tak čas). Za igre pa se še vedno uporablja ps4. Kaj menite je zgornji link dober nakup ali se za splošno uporabnost raje nabavi laptop za 600-700eur in ps5 (ter proda ps4, če bi sploh še kaj dobil zanj)?

Malo me odvrača možnost nadgradnje pri cenejših laptopih, ker je ponavadi bolj ali manj ni. Do zdaj sem imel prakso, da sem kupoval laptope, ki so bili potem v uporabi cca 10 let. Legioni so solidno nadgradljivi (ram, ssd, baterija in wifi) in dokaj kvalitetna izdelava. Razmišljam pa v smeri če vseeno ni boljša kombinacija s cenejšim laptopom in ps5. Mogoče še to, za to ceno so zgornji laptopi že pošli (me pa eden čaka še skoraj 14 dni).

 

Kolikor sem razbral iz raznih testov in poročil po netu je splošno sicer dober čas za nakup laptopa, a kot sem že omenil razmišljam predvsem o smiselnosti oziroma čim boljši uporabnosti za denar.

 

Kakšno mnenje?

 

Lp

 

 

se pridružujem ostalim z mnenjem, da je precej bolj praktično kupit nekaj thin and light za šolsko delo.

dodatna stvar k bi men bla pomembna recimo (nism fotr - fuj mularija), pa je to da bi rajši videl, da ma froc ločene zadeve za delo in zabavo. pač, mulariji, ki ma danes probleme z vsem je mal smešno danglat "korenje" pred nosom medtem ko je treba delat (beri: drkaj zoom, namesto fortnita or what have u).

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...