Skoči na vsebino

Oddaja nepremičnine v najem


Tadey

Priporočeni prispevki

ngebe reče pred 26 minutami:

 

V stanovanjsko tematiko ne nameravam, ker je veliko bolj kompleksna kot se tu predstavlja. Sploh, če se vzame v zakup pokojnine, ki niso vzdržne in je po moje precej tvegano biti najemnik na stara leta. Ampak te številke o 20% praznih stanovanjih ne povedo v kakšnem stanju so stanovanja. Kot drugo me pa zanima kakšne so cene domov za starostike za tiste, ki dobivajo poleg pokojnine še najemnine.

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

Že prvi odstavek pove, da so stanovanja z razlogom prazna. Levica naj kar sanja svoj fantomski fond stanovanj, ki jih bodo mladi razgrabili. Stare podrtije, vikendice, prizidki in nepremičnine v irelevantnih regijah. 

 

Praznih stanovanj, ki bi rešila stanovanjsko problematiko, v Sloveniji NI.

 

Navedek

To je zgornja meja, saj je možno, da so določena stanovanja uradno nenaseljena, v resnici pa naseljena, vendar se stanovalci v njih iz različnih vzrokov niso prijavili. Več kot pol nenaseljenih stanovanj je bilo ali starih (grajenih pred letom 1945) ali brez kakšnega od elementov osnovne infrastrukture (stranišča, kopalnice, ogrevanja, elektrike, vodovoda) ali pa so se uporabljala za počitniški namen.

 

uredilo bitje tyne
Povezava do prispevka

V clanku tudi pisejo, da se jim ne da jebat z najemniki in "V trenutnem predlogu je potrebna še neka korekcija, ker se tam omenja neprofitna najemnina. Verjetno ta ne bo dovolj in bo treba uporabiti neko srednjo, stroškovno najemnino in neko dodatno davčno olajšavo, da bo lastnike prepričala, da dajo stanovanja nam v najem,"

 

ne razumem zakaj potem ne prodajo? a pac placujejo davek na nepremicnino in jih boli kurac al kako.

 

mozno je tud to, da folk zivi neprijavljen v stanovanjih tko kot jaz naprimer. sicer zdaj ko mi je osebna potekla se bom prijavil prej se mi pa ni dalo jebat z novimi dokumenti.

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka
tyne reče pred 34 minutami:

Praznih stanovanj, ki bi rešila stanovanjsko problematiko, v Sloveniji NI.

 

Pri nas so v zadnjih dveh letih začeli po blokih pojavljati listki, kjer folk išče stanovanje za najem ali odkup.

To se ni nikoli prej dogajalo in glede na to, kakšna vukojebina je to, si sploh ne predstavljam kako je v večjih mestih. Še slabš al bolš?

Trenutno je v našem kraju na nepremičninah 1 stanovanje za najem in 0 za prodajo.

Po drugi strani se pa prodaja ogromno parcel in hiš, bodisi za podret ali pa vložit 150k da jo zrihtaš.

 

Nimam ideje, kako bi to lahko rešili na državni ravni, razen seveda, da začnemo masovno gradit affordable housing for the masses.

 

Povezava do prispevka
drevored reče pred 7 minutami:

ne razumem zakaj potem ne prodajo? a pac placujejo davek na nepremicnino in jih boli kurac al kako.

 

mozno je tud to, da folk zivi neprijavljen v stanovanjih tko kot jaz naprimer. sicer zdaj ko mi je osebna potekla se bom prijavil prej se mi pa ni dalo jebat z novimi dokumenti.

 

Ne razumeš, a hkrati živiš v stanovanju neprijavljen :rofl:

A še kdo s tabo živi, ki je prijavljen, ali je stanovanje "prazno" hehe?

Povezava do prispevka
Pennywis3 reče pred 12 minutami:

Pri nas so v zadnjih dveh letih začeli po blokih pojavljati listki, kjer folk išče stanovanje za najem ali odkup.

To se ni nikoli prej dogajalo in glede na to, kakšna vukojebina je to, si sploh ne predstavljam kako je v večjih mestih. Še slabš al bolš?

Trenutno je v našem kraju na nepremičninah 1 stanovanje za najem in 0 za prodajo.

Po drugi strani se pa prodaja ogromno parcel in hiš, bodisi za podret ali pa vložit 150k da jo zrihtaš.

 

Nimam ideje, kako bi to lahko rešili na državni ravni, razen seveda, da začnemo masovno gradit affordable housing for the masses.

Moja teorija je, da cene v nebo letijo primarno iz dveh razlogov. Prvi je nadaljevanje urbanizacije oz. točneje koncentracija v regionalnih središčih. V Sloveniji je verjetno 90% novih delovnih mest v Ljubljani, Novem mestu in Kopru. To, skupaj z družbenimi trendi, koncentrira prebivalstvo v zgolj nekaj mestih, ostala naselja se pa praznijo oz. postajajo spalna predmestja. To seveda vodi v dvig povpraševanja ob izrazito neelastični ponudbi. To je globalen trend.

 

Druga težava pa je, da se je v samostojni Sloveniji zgradilo premalo stanovanj, v zadnih 15 letih pa novogradenj praktično ni bilo. Očitnega razloga za to ne vidim. Razumljiv je le zastoj 2009-2014, ker ni bilo ne služb ne kreditov. Zato stanovanj primanjkuje (v prej omenjenih mestih seveda). Edina rešitev je masovni zagon novogradenj. Ljubljanski ring je še vedno poln njiv. Prostora je dovolj. Je pa treba ugotoviti, kako to storiti, za kar bo treba ugotovit, zakaj se toliko časa ni gradilo.

Povezava do prispevka

Za manjek novogradenj je verjetno delno kriva tudi birokracija, ki otežuje pridobitev gradbenih dovoljenj, zakomplicirane oz. onemogočene spremembe namembnosti zemljišč itd. 

Pred časom sem bral, da naj bi bil v pripravi zakon, ki bo poenostavil pridobitev DGD, nevem kako je sedaj s tem?

 

Krivec za dvih cen so sigurno tudi napol zastonj krediti.

Včasih, ko si šel po kredit so gledali dejansko tvoj bruto, sedaj se gleda neto, vključno z vsemi nadurami, prevozom itd., še regres štejejo :rofl:

Prou recept za katastrofo, nič se ne naučimo iz zgodovine.

 

 

 

Povezava do prispevka
tyne reče pred 1 uro:

Praznih stanovanj, ki bi rešila stanovanjsko problematiko, v Sloveniji NI.

Živim v Kosezah v tistem "novem" naselju ob Bajerju. Greš zvečer, ko se stemni, na sprehod, pa je 60 % blokov vedno v temi, kar pomeni, da tam nihče ne živi, ker če drugega ne, bi se videla svetloba od televizije ali računalnika. Zakaj je toliko stanovanj praznih, ne vem. Samo pač kdor rad hodi na sprehode, ko se stemni, ve, da je ogromno praznega. 

Povezava do prispevka
Pennywis3 reče pred 33 minutami:

Za manjek novogradenj je verjetno delno kriva tudi birokracija, ki otežuje pridobitev gradbenih dovoljenj, zakomplicirane oz. onemogočene spremembe namembnosti zemljišč itd. 

Pred časom sem bral, da naj bi bil v pripravi zakon, ki bo poenostavil pridobitev DGD, nevem kako je sedaj s tem?

 

Krivec za dvih cen so sigurno tudi napol zastonj krediti.

Včasih, ko si šel po kredit so gledali dejansko tvoj bruto, sedaj se gleda neto, vključno z vsemi nadurami, prevozom itd., še regres štejejo :rofl:

Prou recept za katastrofo, nič se ne naučimo iz zgodovine.

 

 

 

Otežuje aka zahteva kuverte

Osebno poznam več takih zgodb ;)

 

To s krediti sem hotel tudi sam povedat pa sem pozabil. Na trg se je zarad free casha naenkrat zlilo veliko investicijskega kapitala, povsem možno, da je trenutno nekakšen choke moment na trgu in da so cene v balončku.

Povezava do prispevka
tyne reče pred 6 urami:

Moja teorija je, da cene v nebo letijo primarno iz dveh razlogov. Prvi je nadaljevanje urbanizacije oz. točneje koncentracija v regionalnih središčih. V Sloveniji je verjetno 90% novih delovnih mest v Ljubljani, Novem mestu in Kopru. To, skupaj z družbenimi trendi, koncentrira prebivalstvo v zgolj nekaj mestih, ostala naselja se pa praznijo oz. postajajo spalna predmestja. To seveda vodi v dvig povpraševanja ob izrazito neelastični ponudbi. To je globalen trend.

sedanja stanovanjska "mrzlica" je tudi v kranju, celju ( @stom1c pravil) in drugje. sploh za celje je baje kaj takega zelo neobičajno. mogoče zaradi poceni kreditov, ki jih kmalu ne bo več.

Povezava do prispevka

O stanovanjski problematiki v Sloveniji ne vem veliko, me pa zanima, če so se spremenile tudi navade in pričakovanja ljudi. Recimo generacije pred mojo in nekateri moje generacije so dograjevali hiše staršev in živeli tam. Se to še dogaja. Ali pa, da je manj ljudi pripravljeno živeti v blokih?

 

Sprašujem, ker sem se par tednov nazaj vozila spet malo naokoli in opazila dve zadevi. Napram 10 let nazaj se vozi veliko počasneje (občutna razlika) in veliko več hisnih naselij je. Ne vem pa, če se je število ljudi v državi povišalo. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka

Problem bi lahko rešili veliko bolj prijazno do državljanov kot pa z nabijanjem še dodatnih davkov. Mislim, da je precej nepremičnin (seveda ne taka številka kot se zgoraj omenja) praznih zato, ker se lastnikom ne da "zajebavati" z najemniki, ki so preveč zaščiteni. Potrebno bi bilo sprejeti zakonodajo, da najemniki morajo zapustiti stanovanje takoj po poteku/prekinitvi pogodbe, če se lastnik tako odloči (seveda v pogodbo zapisati, da more to lastnik par mesecev prej sporočiti najemnikom v kolikor to želi storiti pred koncem pogodbe) in obenem zmanjšati davek na oddajanje. Če bi lastnik vedel, da bo policija spraznila stanovanje takoj po prekinitvi pogodbe v kolikor se najemniki nočejo odseliti in bi imel majhne stroške z davki bi marsikdo dal svojo nepremičnino v najem. Pa to brez izjem, kam bodo šli najemniki enostavno ni problem lastnika stanovanja. V sedanjem stanju nekdo, ki ima dovolj denarja raje pusti nepremičnino prazno kot pa da se zajebava po sodiščih, da lahko dobi nazaj nekaj kar je njegovo. Sedaj oddajajo le tisti, ki jim tistih par 100€ mesečno veliko pomeni, kdor ima dovolj denarja pa raje pusti prazno. 

uredilo bitje reder
Povezava do prispevka

V državi, kjer imajo najemniki minimalno pravic, bi jih ti še okrnil. Ravno nasprotno. Najemnike je treba še dodatno in radikalno zaščitit, prepovedat špekulacije ob oddajanju (par brez otrok ...) in jih kaznovat z denarjem, če se izvajajo, prazna stanovanja pa močno obdavčit. 

  • Račka +1 2
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka

Also obvezno da se na novo lahko oddajajo samo fleti, ki zadostijo zakonsko postavljenim minimalnim standardom bivanja. Če si klet preuredil v garsonjero brez oken za oddajanje - tvoj problem. Daj not živet svojega sina, zunanjih ljudi ne smeš. Če se odkrije, da je kdo dejansko oddajal tako stanovanje, ga ovadit za mučenje človeka in v zapor.

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 1 minuto:

Also obvezno da se na novo lahko oddajajo samo fleti, ki zadostijo zakonsko postavljenim minimalnim standardom bivanja. Če si klet preuredil v garsonjero brez oken za oddajanje - tvoj problem. Daj not živet svojega sina, zunanjih ljudi ne smeš. Če se odkrije, da je kdo dejansko oddajal tako stanovanje, ga ovadit za mučenje človeka in v zapor.

 

Zakaj? Sicer je res glupo... ampak saj ni treba nikomur najet, če noče. To bi blo smiselno, če bi moral obvezno najet. Zdaj pa imaš popolnoma svobodno izbiro odklonit stanovanje, ki se ti ne zdi primerno za bivanje.

 

Ne strinjam se tudi s tistim, da imajo najemniki premalo pravic. Kaj pa so tiste zgodbe, da se jih je na sploh težko znebit po par letih? A so to ble race? Meni se zdi, da kot lastnik moram imeti pravico bilo kdaj ob zaključku pogodbe (ali pod pogoji, ki so navedeni za predčasno prekinitev pogodbe) možnost sprostit stanovanje.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 50 minutami:

 

Zakaj? Sicer je res glupo... ampak saj ni treba nikomur najet, če noče. To bi blo smiselno, če bi moral obvezno najet. Zdaj pa imaš popolnoma svobodno izbiro odklonit stanovanje, ki se ti ne zdi primerno za bivanje.

 

Ne strinjam se tudi s tistim, da imajo najemniki premalo pravic. Kaj pa so tiste zgodbe, da se jih je na sploh težko znebit po par letih? A so to ble race? Meni se zdi, da kot lastnik moram imeti pravico bilo kdaj ob zaključku pogodbe (ali pod pogoji, ki so navedeni za predčasno prekinitev pogodbe) možnost sprostit stanovanje.

 

 

Točno to. Če je verjeti marsikateri zgodbi, imaš v svojem stanovanju za najemnike neko družino z otroci, po možnosti ne najbolj plačilno sposobno in če jim želiš prekiniti pogodbo moraš za SVOJO nepremičnino v boj na sodišče. Če to ni absurd pa ne vem kaj je... Jaz kot lastnik bi moral samostojno odločati koga in za koliko časa si želim imeti v svojem stanovanju. Dan po preteku pogodbe bi morala policija sprazniti stanovanje v kolikor ne odidejo prostovoljno brez kakršnihkoli pregovarjanj in sodišč pa bi marsikdo raje dal v najem kot pa da stoji prazno. Če pa lastnik ve, da bodo potencialni problemi se pa temu denarju raje odpove pa tudi razne zahteve, da v stanovanju ni otrok so predvsem zaradi tega, ker se potem izsiljuje, da otroci nimajo kam iti, da jih ne moreš dati na cesto... Saj se strinjam, da so to za najemnike težke zadeve ampak to ni problem najemodajalca. 

Povezava do prispevka
Shadow reče pred 7 minutami:

sej mas. Pogodbo sklenes za dolocen cas, ce te zeli najemodajalec prej odselti kokr je po pogodbi, te more to obvestiti 3 mesce pred dejansko prekinitvijo pogodbe. 

 

V določenih primerih ni glih tak ajnfoh kljub pogodbi. So bli številni primeri, ko jih je bil problem izseliti.

 

Ne morem si predstavljati, da full varčujem za nakup stanovanja, ki ga bojo mogoče otroci uporabili, ko grejo študirat... pred tem pa ga dajem v najem, da ni prazno. Potem, ko pride čas, pa podnajemniki nočejo ven. Z našim sodnim sistemom bom porabil toliko časa, da dobim pravico, da bo froc verjetno prej končal študij. Sfuzla se mi.

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 1 uro:

V državi, kjer imajo najemniki minimalno pravic, bi jih ti še okrnil. Ravno nasprotno. Najemnike je treba še dodatno in radikalno zaščitit, prepovedat špekulacije ob oddajanju (par brez otrok ...) in jih kaznovat z denarjem, če se izvajajo, prazna stanovanja pa močno obdavčit. 

vso srečo spravit ven iz najemniškega stanovanja družino ki ti ne plačuje ničesar, pač težko je kar tako posploševat

Povezava do prispevka

drugače pa je IMO rast nepremičnin pri nas zaradi Ljubljane, ker smo toliko vezani nanjo in je potem referenca za širšo okolico (iz tričetrt slovenije si praktično v 1h v Ljubljani)

 

v Ljubljani pa so rastle cene zadnje desetletje, poleg urbanizacije, zaradi odprtosti in zanimivosti tujcem, turizma in nizkih cen kreditov, ter veliko poceni denarja v obtoku

 

npr. AirBNB in booking.com sta IMO močna pozitivna faktorja pri dvigu cen nepremičnin v turističnih krajih, kar Ljubljana tudi je

uredilo bitje DannySmit
Povezava do prispevka
DannySmit reče pred 36 minutami:

vso srečo spravit ven iz najemniškega stanovanja družino ki ti ne plačuje ničesar, pač težko je kar tako posploševat

 

Nimam pojma o teh zadevah, ampak zakaj ne moreš uletet s par kolegi, jih enostavno zabrisat ven, če ne plačujejo/nočejo ven po izteku pogodbe in zamenjat ključavnic?

Povezava do prispevka
Marketa reče pred 25 minutami:

 

Nimam pojma o teh zadevah, ampak zakaj ne moreš uletet s par kolegi, jih enostavno zabrisat ven, če ne plačujejo/nočejo ven po izteku pogodbe in zamenjat ključavnic?

ker je to nezakonito in podlaga za njihovo prijavo tebe na policijo - sej pač vprašanje kaj se zgodi naprej, sigurno maš dirty vojno par let, ampak boš šel res metat otroke ven iz stanovanja?

Povezava do prispevka
DannySmit reče pred 54 minutami:

ker je to nezakonito in podlaga za njihovo prijavo tebe na policijo - sej pač vprašanje kaj se zgodi naprej, sigurno maš dirty vojno par let, ampak boš šel res metat otroke ven iz stanovanja?

 

A ne plačevanje najemnine določene po pogodbi je pa zakonito? Al pa po izteku pogodbe ostat v stanovanju? Niso take zadeve napisane v najemnih pogodbah, da če nekdo ne plačuje najemnine se to šteje kot odstop od pogodbe, po preteku pogodbe pa tam itak nima več kaj iskat? 
Če dalj časa ne plačujejo, jih z lahkoto zabrišem ven, da.

Povezava do prispevka
reder reče pred 2 urama:

 

 

Točno to. Če je verjeti marsikateri zgodbi, imaš v svojem stanovanju za najemnike neko družino z otroci, po možnosti ne najbolj plačilno sposobno in če jim želiš prekiniti pogodbo moraš za SVOJO nepremičnino v boj na sodišče. Če to ni absurd pa ne vem kaj je... Jaz kot lastnik bi moral samostojno odločati koga in za koliko časa si želim imeti v svojem stanovanju. Dan po preteku pogodbe bi morala policija sprazniti stanovanje v kolikor ne odidejo prostovoljno brez kakršnihkoli pregovarjanj in sodišč pa bi marsikdo raje dal v najem kot pa da stoji prazno. Če pa lastnik ve, da bodo potencialni problemi se pa temu denarju raje odpove pa tudi razne zahteve, da v stanovanju ni otrok so predvsem zaradi tega, ker se potem izsiljuje, da otroci nimajo kam iti, da jih ne moreš dati na cesto... Saj se strinjam, da so to za najemnike težke zadeve ampak to ni problem najemodajalca. 

Zgodbe taksne in drugacne so na obeh straneh. Se strinjam, da ce dobis enega tapravega, ki tocno pozna sistem, si najebal. Pa ne rabi biti niti podnajemnik, lahko je tvoj bivsi partner, ki k nakupu ni prispeval 0, se je prijavil v tvoje stanovanje in enostavno noce spokat. Po drugi strani pa polno najemodajalcev daje pogodbe (nezakonito) za max leto in je vsako leto "primoran" dvignit stroske najema. 

Sicer pa izgleda opcija "prodati" ne obstaja. Samo gnili podnajemniki ali pa prazna nepremicnina :closedeyes:

Tudi jaz bi sicer nabavila dodatno stanovanje, ampak izkljucno iz razloga, da svojim otrokom omogocim lazji start v zivljenju zaradi kopicenja nepremicnin v rokah pescice in rasti cen v nebo. Ampak to ni vzrok, je le posledica gnile stanovanjske politike in dejstva, da so nepremicnine najbolj varna nalozba (:sick:). Ce bi vedela, da bo v prihodnosti imel vsak povprecen drzavljan realno moznost zaziveti na svojem, ne bi razmisljala o tem. Naravnost glupa ideja o znizanju obdavcitve najemnin samo se utrjuje varnost investicije. Ce se kopicenje nepremicnin ne bi splacalo, ga ne bi bilo. 

Povezava do prispevka
Brenta reče pred 11 minutami:

Zgodbe taksne in drugacne so na obeh straneh. Se strinjam, da ce dobis enega tapravega, ki tocno pozna sistem, si najebal. Pa ne rabi biti niti podnajemnik, lahko je tvoj bivsi partner, ki k nakupu ni prispeval 0, se je prijavil v tvoje stanovanje in enostavno noce spokat. Po drugi strani pa polno najemodajalcev daje pogodbe (nezakonito) za max leto in je vsako leto "primoran" dvignit stroske najema. 

Sicer pa izgleda opcija "prodati" ne obstaja. Samo gnili podnajemniki ali pa prazna nepremicnina :closedeyes:

Tudi jaz bi sicer nabavila dodatno stanovanje, ampak izkljucno iz razloga, da svojim otrokom omogocim lazji start v zivljenju zaradi kopicenja nepremicnin v rokah pescice in rasti cen v nebo. Ampak to ni vzrok, je le posledica gnile stanovanjske politike in dejstva, da so nepremicnine najbolj varna nalozba (:sick:). Ce bi vedela, da bo v prihodnosti imel vsak povprecen drzavljan realno moznost zaziveti na svojem, ne bi razmisljala o tem. Naravnost glupa ideja o znizanju obdavcitve najemnin samo se utrjuje varnost investicije. Ce se kopicenje nepremicnin ne bi splacalo, ga ne bi bilo. 

Sem si uspel zbrisat precej daljši odgovor, zato samo kratek povzetek.

 

 

 

Prvič, nepremičnine niso najbolj varna naložba, lol. V bistvu so neumna naložba. Njihova edina prednost pred delnicami je, da zanje dobiš kredit z lahkoto, če greš po kredit za nakup delnic pa dobiš napotnico za psihiatra.

 

Drugič, cen nepremičnin ne poganjajo investicijski nakupi, ker gredo ta stanovanja potem običajno v oddajo in s tem ne ustvarjajo primankljaja na trgu (v trenutnih norih razmerah je sicer možno, da gre tudi za špekulativne nakupe, kjer bi najemnik oteževal hitro prodajo). Cene gredo v nebo, ker imamo premalo stanovanj. Premalo stanovanj je zaradi urbanizacije, centralizacije, premalo gradenj in turizma. Začuda o slednjem nikoli ničesar ne slišimo, si morda levičarji ne upajo/nočejo kritizirati Jankovičevega županovanja s sloganom Ljubljano turistom?

Povezava do prispevka
Marketa reče pred 30 minutami:

 

A ne plačevanje najemnine določene po pogodbi je pa zakonito? Al pa po izteku pogodbe ostat v stanovanju? Niso take zadeve napisane v najemnih pogodbah, da če nekdo ne plačuje najemnine se to šteje kot odstop od pogodbe, po preteku pogodbe pa tam itak nima več kaj iskat? 
Če dalj časa ne plačujejo, jih z lahkoto zabrišem ven, da.

seveda ni zakonito, zato moraš sprožit sodne postopke deložacije, ki pa trajajo, sploh v primeru družin ki vrjetno uradno skoraj nimajo premoženja - v praksi si ob par let najemnin, stroškov položnic, sodnih stroškov, ki jih ne boš vrjetno nikoli iztirjal

Povezava do prispevka
tyne reče pred 8 minutami:

Cene gredo v nebo, ker imamo premalo stanovanj. Premalo stanovanj je zaradi urbanizacije, centralizacije, premalo gradenj in turizma. Začuda o slednjem nikoli ničesar ne slišimo, si morda levičarji ne upajo/nočejo kritizirati Jankovičevega županovanja s sloganom Ljubljano turistom?

In v isti sapi me bos poskusal prepricat, da vojni dobickarji ne izkoriscajo situacije in se jim to kao sploh ne splaca? 

Cool story brah. 

Povezava do prispevka
Brenta reče pred 10 minutami:

In v isti sapi me bos poskusal prepricat, da vojni dobickarji ne izkoriscajo situacije in se jim to kao sploh ne splaca? 

Cool story brah. 

Ja in kaj pol, če se jim splača? Ti bi tudi špekulativno nabavila stanovanje, a ti kdo kaj očita?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...