Skoči na vsebino

Hitro vprašanje - Hiter odgovor

Te kaj zanima? Vprašaj tu!

767 odgovorov na to temo

#761 obstek

kida drek v GPD.

• hajduki
  • 130 sporočil

Objavljeno 05 december 2018 - 20:21

En problem se mi pojavlja vsake toliko casa: vzgem avto normalno, ko zacnem speljevati zacne avto cvilit precej na glas. Cvili ene 10 metrov potem je pa ok. In tok ene 10 dni nic potem pa spet ene par dni pri vsakem speljevanju. Sprva sem mislil, da cvilijo gume, ampak se slisi izpod haube. Na cviljenje vpliva, ce volan ob speljevanju zamotam skrajno levo/desno. kaj bi lahko bilo(Toyota Yaris)?

#762 stena

želvak brez oklepa

• mn3njalničarji
  • 18 sporočil

Objavljeno 06 december 2018 - 13:38

jermen menjaj

#763 obstek

kida drek v GPD.

• hajduki
  • 130 sporočil

Objavljeno 06 december 2018 - 16:10

Avto ima verigo. Mikro jermen je bil menjan eno leto nazaj.

#764 Sektor 13

rokodeli pikslaste nezemljane.

• mn3njalničarji
  • 223 sporočil

Objavljeno 09 december 2018 - 09:44

To je skoraj sigurno servo pumpa. Ali imas premalo olja v servotu ali pa bo pocasi pumpa sla.

#765 obstek

kida drek v GPD.

• hajduki
  • 130 sporočil

Objavljeno 09 december 2018 - 14:16

Oglej si sporočiloSektor 13, ob 09 december 2018 - 09:44, rekši:

To je skoraj sigurno servo pumpa. Ali imas premalo olja v servotu ali pa bo pocasi pumpa sla.
Zanimivo, mislim, da prvič ko mi je začelo cvilit se mi je čez nekaj dni prižgala lučka za olje. dotočil sem olje in to je bilo to... samo zakaj pol ne cvili vsakič? Hvala za nasvet, kuk je tu kej strošek popravila? :D

#766 obstek

kida drek v GPD.

• hajduki
  • 130 sporočil

Objavljeno 09 december 2018 - 14:34

Čak al je to olje za servo pumpo nekje drugje? V vsakem primeru grem na servis... tenks

#767 Sektor 13

rokodeli pikslaste nezemljane.

• mn3njalničarji
  • 223 sporočil

Objavljeno 10 december 2018 - 22:43

Ja servo pumpa ima ponavadi svoje olje in svojo posodico. Naceloma imas manjso posodico, ki je za zavorno olje, pa se enkrat vecjo, ki je za servo olje. Verjetno pa je tudi odvisno od avta.
Se pa moj odgovor nanasa predvsem na "Na cviljenje vpliva, ce volan ob speljevanju zamotam skrajno levo/desno." .
Ce ti cvili tudi samo naravnost je lahko kaj drugega...

#768 obstek

kida drek v GPD.

• hajduki
  • 130 sporočil

Objavljeno 10 december 2018 - 23:38

Dejansko cvili samo in najbolj ob speljevanju avta, ko volan motam skrajno levo in desno. Sem si dal zjutraj duška, ko sem speljeval in sem na polno motal volan. Cvililo je ene 10 sekund, potem je pa nehalo. Sem že naročen na servis, tudi na AMZS-ju so mi rekli, da je najbrž servo pumpa. :)

1 Uporabnik(ov) bere to temo

0 članov, 1 gostov, 0 anonimnih uporabnikov