Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

keba reče pred 1 minuto:

Za NSi lahko iz prve roke potrdim, da so pokvarjeni pohlepni prasci.

 

Za Levico pa bi moral dodati še kakšen pridevnik zraven.

 

Če misliš, da je kakšna razlika med strankami, razen različnih idej, kjer je končni rezultat več ali manj enak, nimaš ravno prave predstave o politiki. 

 

Za ostale vem, da so navadni pokvarjeni pohlepni prasci, oz mnogih primerov iz prve roke. Sploh razni nekdanji LDS, potem SD, SDS itd... Sam za NSi in Levice še nisem videl s prsti v marmeladi, tako da sem verjetno malce naiven.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 3 minutami:

 

Namiguješ, da domačim zapoveš, koga morajo voliti ali pa jim, bognedaj celo stojiš za hrbtom v "volilni omarici"? Hmmm....

Tako je...

Mat pa fotr itak ne spremljata politike in jima rečem, vidva hodta v cerkev, lej te so cerkveni, volta NSi. Hčerko itak boli K za politiko, ji rečem, lej te kadijo travo in so umazani metalci k ti, voli Levico. Z ženo se pa mal pogovarjava on ma sicer najraje Janšo, ker kot politik nastopa najbolj suvereno, ker twitterja ne spremlja. Ampak njega in SDS ne bova nikoli več volila. EVER!

Povezava do prispevka
andrejus reče Dne, 9. 8. 2023 at 9:48:

Ma folk živi v nekih oblakih a ne vidiš...z realnostjo imajo stika sam na FB & X & mn3.

No da te js postavim na ta tvoja realna tla iz tvojih oblakov. Trenutno je škoda ocenjena na 5 miljard eur, pokazalo se bo, da bo to še večje. Tvoj Ivan Janez je ukinil kakršno denarno subvencijo ob primeru poplav na Koroškem in Savinjski dolini, tvoja omiljena EU bo poslala 100 miljonov eur letos, naslednje leto 300 miljonov. Vlada RS je namenila Ukrajincem več kot 30 miljonov eur medtem, ko so namenili za trenutne poplave 1.1 miljona eur.

Povezava do prispevka
SpaWn reče pred 6 urami:

Od kje ta podatek, Deželak in kompanija so v pol dneva zbrali več, se sliši kot navaden BS.

 

Ma navadna bedarija, ki je bla že tudi tukaj obrazložena. Tisti 1 milijon je bil za točo, ne pa za poplave. Je pa marsikdo iz opozicije želel prikazati kot, da je za poplave, ker je bilo objavljeno ravno ene 2 dneva pred poplavami, da se nameni miljon za neurja.

Povezava do prispevka

Solidarnost ima ZELO omejen rok trajanja. Videlo se je med korono, tri tedne je bil folk solidaren, pozivali so "ostante doma" in nosit maske. Po enmu mescu, dveh je narodu jermen začel padat dol.

 

Enako bo pri teh poplavah. En teden od dogodkov se pristojni bojijo, da ne bo prevelik naval folka, ki bi želel pomagat, folk donira materialov in stvari za cele šleperje. Počakte še en mesec, bo popizdil sam da bo kdo omenil poplave, kaj šele da bi celodnevno mezdo dali za sanacije poplav.

Povezava do prispevka

Se strinjam, sam tle zna bit malo drugace ker je masa prizadetih ljudi res velika. Za covid s(m)o se na zacetku vsi malo bali ker se ni tocno vedlo kok je dejansko nevaren, pol je hitro popustila solidarnost z ogrozenimi skupinami. Tle je pa, sploh na podezelju in sploh na stajerskem res tolk ljudi fasalo po faci da je ze sam kolicina ljudi ki je utrpela skodo tok velika da bo, po moje vsaj, malo dlje trajalo da se ljudje navelicajo.

Povezava do prispevka

Se strinjam, mogoče zna mal dlje trajat, tud zato ker so to naravne nesreče, ki jih malce bolj "poznamo" in se je škoda bolj materializirala.

 

Ampak če bo država folk, ki jih poplave niso nič prizadele, drkala z raznimi dajatvami še tri mesece kasneje, se bo folku odpeljal. Ljudje se hočemo čimprej vrnit v neko normalno stanje.

 

Plus to, da se bo čez eno leto "pozabl" na protipoplavne ukrepe (oz. ne bo politične volje al pa keša), čez pet let se bo pa spet veselo gradilo tam kjer so pred enim tednom divjale reke.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 uro:

Če bi vsak v Sloveniji plačal toliko davka, bi bila država 3x bogatejša kot je :) tako da dvomim da spadam v kategorijo klošarjev :)

20k davkov vsak že samo pri neto plači 2k odvede, kar ni nek znesek. Al pa jz ne znam računat no, kar čist dopuščam, v tem primeru me seveda popravi.

Povezava do prispevka
Feget reče pred 4 urami:

Jaz mislim da je solidarnost na državi. Če mi pobere za 20k davkov letno, a nisem s tem dovolj solidaren do drugih???


Klošar, ki ima minimalno plačo, da minimalni davek in ni nič kaj dosti solidaren.

In iz tega seveda ne koristis nobene javne infrastrukture, storitev ...

Povezava do prispevka
Feget reče pred 4 urami:

Če bi vsak v Sloveniji plačal toliko davka, bi bila država 3x bogatejša kot je :) tako da dvomim da spadam v kategorijo klošarjev :)

Klošarji so obvezni del družbe. Ne more met nekdo 5000€ plače, brez da ima nekdo 1000€ Klošar z 1000€ naredi najmanj 1000€ dobička podjetjue, da ima lahko at 5000€.

 

Drugač so ti pa fantje, kar pravilno razložil. Kdor ima 2000€ neto plače, brez prispevkov fukne v blagajno ene 15k€, kdor ima pa 2400€ pa že 20k€ in to brez socialnih prispevkov. Ampak ker ta z 2000€ ne to plače, še kako nagrado pokasira, kake nadure, dodatke itd... je zelo verjetno, da ta z 2000€ plače vrže za 20k€ davkov v blagajno.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

Drugač so ti pa fantje, kar pravilno razložil. Kdor ima 2000€ neto plače, brez prispevkov fukne v blagajno ene 15k€, kdor ima pa 2400€ pa že 20k€ in to brez socialnih prispevkov. Ampak ker ta z 2000€ ne to plače, še kako nagrado pokasira, kake nadure, dodatke itd... je zelo verjetno, da ta z 2000€ plače vrže za 20k€ davkov v blagajno.

 

Saj to pravim, da dam 20k davkov letno, s prispevki pa cca. 30k. 

 

Zdaj če to država porabi za gumi škornje, plače poslancev, vrečke za drek ali sanacijo poplav, mi je prav vseeno. Pomembno mi je, da le meni ne vzame še več.

 

Sicer pa me je ravno zadnič nek klošar spraševal kako to da imam toliko denarja. In sem mu povedal, da je skrivnost v tem, da ga nikomur ne daješ. Ne klošarjem, ne otrokov v Afriki, ne žrtvam poplav. Tudi sicer vsakemu priporočam, da ima vedno na računu vsaj 150k. Tako da če je kakršnakoli jeba, imaš vedno denar za nov avto, zdravstvo ali če voda odnese hišo, vsaj neko manjše stanovanje (ne ravno v Ljubljani). 

 

Tako da če nimaš na računu vedno vsaj 150k, potem si nekaj v življenju pošteno zajebal.

  • Na jagodo +1 1
  • Trol 2
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...