Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

baje so dal not needitiran posnetek intervjuja...

 

Navedek

Eugenija Carl
  · 
Sinočnji Odmevi.
Lahko nam je voditelj všeč.
Lahko nam voditelj ni všeč. Toda izbljuvati nanj toliko gnojnice je milo rečeno nepošteno in zavržno.
Kavč pljuvači, pridite in odvodite oddajo v živo, da vas vidimo "brezmadežneže".
Za včerajšnji fiasko voditelj ne nosi nobene krivde! Da se je v napovedi zmotil je tako običajna zadeva, kot zjutraj vstane sonce. Ko moraš sfokusirano misliti na tisoč in eno zadevo, se pač zgodijo lapsusi. Ga ni voditelja, novinarja.., ki jih ne bi imel v svoji karieri.
Sinoči je zaribala tehnika. Nekdo ni odrezal začetni voditeljev gaffe in v eter  je šel neprečiščen vnaprej posnet pogovor. Ja, pogovore se pogosto posname vnaprej, ker se bodisi gostje ne morejo casovno prilagoditi oddaji, lahko dobijo hkratno vabilo iz drugega medija, lažje je brzdati minutažo...Ni da si voditelj "ne upa v živo",
kot napletate na družbenih omrežjih.
Lahko bi se zgodilo Igorju, Rosviti, Jasmini..., vsakemu.
Sinoči se je pač Svetini.
Prav je, da se razišče odgovornost. Da se iz napak nekaj naučimo.
Za tiste, ki sočustvujete  z gostoma-ministra bosta preživela izgubljeni čas in možnost za pojasnila na temo.
Nismo v vojni!

 

uredilo bitje Bessie
Povezava do prispevka
SpaWn reče pred 2 urama:

Še dobro, da sem okleval s prostovoljnostjo, zdaj bo država to zrihtala in se mi ni treba s tem ubadat.

 

+1

 

mtka mi je govorila, da naj dam nekaj... pa sem odlašal, ker res tole propagandno buzeriranje s "solidarnostjo" mi je šlo že na kozlanje. Zdaj bo Golob zrihtal tudi mojo lenobo in uvedel "svobodni" davek na solidarnost.

uredilo bitje Waslich
Povezava do prispevka
tomazek reče Dne, 30. 8. 2023 at 15:33:

Komunjara...

 

https://www.sta.si/3208119/avstrija-napovedala-kapico-na-najemnine

 

Zdaj pa si hitro vzgled vzet!

no pa dajmo...

F4zVojxWIAA5rCU.jpg%3Fname=small&format=
 

Navedek

"Vprašanje: Ali zgornja meja najemnine velja za vsa najemna razmerja? Odgovor: Ne, za zasebno financirane novogradnje to ne velja, kar je slaba novica za številne najemnike v novogradnjah, katerih najemnine so se v zadnjem času večkrat zvišale. Omejene so le okvirne in kategorijske najemnine, ki se plačujejo v starih stavbah in v nekaterih občinskih stavbah, ter najemnine v zadružnih stanovanjih. Okvirna vrednost se razlikuje od pokrajine do pokrajine. Nazadnje se je zvišala aprila in trenutno na Dunaju znaša 6,67 evra na kvadratni meter - obstajajo pa tudi različna doplačila in odbitki. Zvišanje priporočene najemnine vpliva na približno 776.000 ljudi.

Kategorijske najemnine so dejansko le obroben pojav na najemnem trgu, saj v takšnih najemnih razmerjih živi približno 230.000 ljudi. Plačujejo se, če je bila najemna pogodba podpisana med letom 1982 in februarjem 1994, in trenutno znašajo 4,47 evra v kategoriji A. Zadružne najemnine pa morajo pokrivati stroške, zato se razlikujejo glede na proizvodne in tekoče stroške. Vendar so bistveno cenejše od tržnih najemnin in so prav tako vezane na inflacijo.

Približno 49 odstotkov Avstrijcev živi za najemnino, kar pomeni približno 4,4 milijona ljudi. Približno milijon jih ima najemna razmerja, pri katerih se uporabljajo okvirne ali kategorijske najemnine.

V novozgrajenih stanovanjih lahko najemodajalci določijo višino najemnine po lastni presoji. V veliki večini najemnih pogodb v novogradnjah je tudi klavzula o indeksaciji, ki najemnino povezuje z indeksom cen življenjskih potrebščin (CPI). Ta določa, da se nad določenim pragom - običajno tri ali pet odstotkov - najemnina lahko zviša. Druga težava pri novogradnjah je veliko število najemnih pogodb za določen čas, ki so v zadnjih letih postale realnost za lovce na stanovanja - omejitev pa tako ali tako ne bi veljala za novo sklenjene pogodbe."

https://www.derstandard.at/story/3000000184851/was-wir-zum-mietendeckel-wissen

 

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
MikeHunt reče pred 2 urama:

haha fuck you levica, fuck you cocksucker golob.

 

fuck you retardi, ki ste to volil.

 

 

pa lep dan.

 

 

ce pa delas bajto v jebeni strugi reke, jo pa zavaruj, kamniski, koroski in savinjski runkli

 

 

pa se enkrat fuck off.




LP

Kot da maš vpliv na to, koga voliš. Vsi so isti klinci, levi ap ta desni. Dnarja ni oz ga ne bo za obnovo, unega jurija pa pol evrov je pa lih pesek v oči pa se ti vsi režijo v glavo. Janša je pa itak cajt nazaj ukinil sredstva v Savinjski dolini itd, dal so nepovratna sredstva v Poljane in Gorenjo Vas, kam so vrgli ta denar ker nič protipoplavnega nisem videl pa sem se dostikrat vozil mimo. Kak super.  Prostovolen prispevek od vlade? Ja seveda, obvezna dajatev, kak prostovoljni  prispevek. 

Povezava do prispevka
Undead reče pred 11 urami:

Kot da maš vpliv na to, koga voliš. Vsi so isti klinci, levi ap ta desni. Dnarja ni oz ga ne bo za obnovo, unega jurija pa pol evrov je pa lih pesek v oči pa se ti vsi režijo v glavo. Janša je pa itak cajt nazaj ukinil sredstva v Savinjski dolini itd, dal so nepovratna sredstva v Poljane in Gorenjo Vas, kam so vrgli ta denar ker nič protipoplavnega nisem videl pa sem se dostikrat vozil mimo. Kak super.  Prostovolen prispevek od vlade? Ja seveda, obvezna dajatev, kak prostovoljni  prispevek. 

Meni je ultra zabavno, da se folk razburja glede politike. Toliko enega časa se porabi za to, a ubistvu je isti kurac, če se že najde kak normalen politik, se ga pa zjebe v parih tednih :D 

Povezava do prispevka

Te poplave so res blagoslov za nesposobne politike. Pa je itak vseen, a gre za trenutne ali pa opozicijske. Nesposobni politiki vsako krizo ali katastrofo izkoristijo za to, da v njej iščejo izgovore in razloge zakaj se ostalih zadev ne da izpeljat in zakaj morajo ostale zadeve počakat. Sposobnim politikom bi bile poplave katastrofa zato, ker bi jim pomenile setback v doseganju zastavljenih mandatnih ciljev. Tem idiotom je pa padla sekira v med. Ne vem, js se čedalje bolj nagibam k temu, da je treba čim prej spizdit ven iz Slovenije.  

uredilo bitje Lord Baltimore
Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče pred 10 urami:

Te poplave so res blagoslov za nesposobne politike. Pa je itak vseen, a gre za trenutne ali pa opozicijske. Nesposobni politiki vsako krizo ali katastrofo izkoristijo

Vsaka 4 leta so volitve, ljudje odločajo koga bodo izbrali.

 

Golobu in tej politični garnituri so poplave mana iz neba. Zagarantirala jim je nov mandat. A ne vidite da noben ne govori več o zdravstvu, o 30k stanovanjih, o 30 urnem delavniko ipd

 

 

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka

Sicer nikakor ne gori pod petami in je še čas... ampak saj veste kako pravijo: kdor hitro da, dvakrat da :)

 

Komur je mar za prihodnost naše lepe dežele in ljudi, ki živijo tam, naj brž odda podpis podpore, da se kapitalistu Salonit stopi na prste.

 

Čeprav je še čas, so številni že danes prispevali svoj delež k lepšemu jutri.

 

https://e-uprava.gov.si/podrocja/vloge/vloga.html?id=7126

Povezava do prispevka

The fuck, a jz to prov berem, al sem ponesreč požrl gobe pa se mi trga?

Majkemi ne vem:

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/ministrstvo-bo-s-57-milijoni-evrov-podprlo-58-projektov-novogradenj-in-prenov-turisticnih-obratov/679910

 

Država z eno izmed največjih obdavčitev dela na svetu dodaja nov davek na delo za obvezno prostovoljno solidarnost, ki bo prinesu kao 150 mil, tle pa več kot 1/3 tega zneska no strings attached damo short-term rental landlordom da si upedenajo vikendice za bogate nemce.

Holy fuck, ker shitstain od vlade.

uredilo bitje Skunky Lee
Povezava do prispevka
Waslich reče pred 3 minutami:

S kordišem ne bi prišli v parlament na naslednjih volitvah. Z Vrečko se (morda) malo podaljšuje življenjska doba stranke. 

 

Misliš? Ne vem, ker nisem volilec levice. Če bi bil volilec, pa bi ziher želel, da je moja stranka bolj skrajno leva (za mene so itak preveč). Srednje levih imajo dovolj in bi človek pač pričakoval, da levico volijo res tisti bolj hard. Tako sem tudi večkrat prebral tudi tu na forumu, da nekatere moti odmik od leve, ki ga je vpeljal že Mesec.

uredilo bitje tomazek
Povezava do prispevka

Politična teža Kordiša je bila vidna na predsedniških volitvah. Ja, en del volivcev Levice ima trdega, ko je govora o njemu, ampak ne boš pa privabljal novih bolj zmernih volivcev. Pri majhnih strankah je to pomembno, ker volilni prag vedno visi na nitki.  

uredilo bitje Waslich
Povezava do prispevka

Men je pa neumno in naivno furat skrajno levico danes. Sistem je treba od znotraj spremenit. Tko so desničarji uničili Yugoslavijo. Ker če si skrajni levičar se vsak vtakne v tvojo obleko, da je predraga, da ni 15 let stara, da ni iz trift šopa itd...

Levica zaenkrat še nima neki hudih skandaloov o korupciji itd... Zato jo tudi nihče ne mara, ker zakaj boš imel takega sodelavca, ki ti pod prste gleda. Ne moreš pljačkat. V prejšnji vladi so vsi pljačkal in je blo precej simple.

Povezava do prispevka

Oh ja, tolaži se ja. Vsegliharstvo tipična propagandna floskula leve opcije. "OK, vladamo za en kurac, ampak sej desničarji so isti, zato je najbolje, da še naprej volite nas. "

 

Jaz kot SP vem točno kaj sem dobil pod prejšno vlado in kaj dobivam s sedanjo. In ne, ni niti približno isto.

uredilo bitje Waslich
Povezava do prispevka
Waslich reče pred 24 minutami:

Oh ja, tolaži se ja. Vsegliharstvo tipična propagandna floskula leve opcije. "OK, vladamo za en kurac, ampak sej desničarji so isti, zato je najbolje, da še naprej volite nas. "

 

Jaz kot SP vem točno kaj sem dobil pod prejšno vlado in kaj dobivam s sedanjo. In ne, ni niti približno isto.

 

Točno veš? No dej nam razlož, kako točno potem je to?

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...