Skoči na vsebino

Holob na strehi [15. vlada RS]


Priporočeni prispevki

ana reče pred 1 uro:

Slovensko volilno telo je v veliki meri (95%) družbeno konzervativno in ekonomsko levo do te mere, da je redkim jasno, da je za socialo treba zaslužit.

Za socialo je dost da se ne krade.

 

Volvci levi in desni so tolk zabiti, da se ukvarjajo vsi z nutrijam, koga Golob fuka, institom 8.marec in za pest riža vredne davčne razbremenitve plač.

Samo populizmi sekajo na polno.

 

A Ajanovićka po največji korupcijski aferi dobi nov VODILNI šiht v JU,  Šarec hotel zapravit 2 maljona za reality show,  vlada kupla laptope za prizadetim v poplavah preden so ble poplave…

 

In to nihče nič ne odgovarja. Lej vsakdo ima lahko podrejenega, ki mu pljačka, to se lahko zgodi, ampak ko ga dobiš s prsti marmeladi ne rabimo zdej rok sekat, ampak vsa da se ga zraven ne spusti več nikoli.

 

Zaradi teh stvari bi šel jest metat kocke v parlament!

 

Zato nimamo socialne! Ker se pljaćka povsod na polno!

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 2 urama:

 

No, lahko verjameš kar hočeš

je bil pa ta polom sigurno dovolj za moje, da bodo VSAKIČ (po tem, ko jih aktualna vlada razočara), glasovali za nov obraz, samo da ni Janša ali oprode 

 

sam zaenkrat še nism glasoval za stranko, ki je največji konkurent SDS (največkrat sem itak za neparlamentarne), ne izključujem pa tega taktičnega glasovanja kdaj v prihodnosti

Ni mi jasno kako ljudje ki volijo, samo da ni Janša očitajo SDS totalitarnost in zaplankanost. Trenutno smo v novem obrazu verzija 3 ali 4 (odvisno kako tolmačiš) pa spet čakajo na nov obraz.

Povezava do prispevka

Sam bi rekel takole. Razen "stare garde" Janšistov, Slovenija pravzaprav nima političnega telesa. Politično telo ni ne levo, ne desno usmerjeno. Voli se tistega, za katerega se predvideva, da bo največ prinesel, redkokdo pa voli na podlagi političnega prepričanja, na podlagi leve/desne usmerjenosti. Tako recimo se je zgodilo, da so volili Goloba bolj, ker ni Janša in ker je uspešen podjetnik (s prepričanjem, da bo uspešen podjetnik uspešno vodil državo in prinesel blaginjo), kot glede na njegova politična prepričanja. 

 

Slovenija se s politiko praktično ne ukvarja : tako nas recimo vprašanje ali več svobode ali več nadzora praktično ne zadeva. Slovenec, od malih nog (razen parih desničarskih janšistov) ne razvija politične zavesti. Tudi v medijih na raznoraznih političnih soočenjih se Slovenija bolj ukvarja s praktičnimi kot abstraktnimi problemi. Zato tudi pluje kot izgubljena barka brez političnega kompasa in se enkrat nagiba na desno, drugič na levo, čisto po naključju, predvsem ker nima zgodovinsko razvite politične identitete ... in nekako "na slepo išče" pravo pot, pri čemer pa se pod prava pot predvsem misli - večja blaginja in več miru pred politiko. To je izjemno moderna pozicija, ki je, kakor sam poznam, tudi posebnost v Evropi. Politično telo tako niso več državljani ampak politiki. Z veliko gotovostjo lahko rečemo, da so slovenci poltične odločitve prepustili politikom in se praktično več ne vmešavajo. 

 

To vidimo tudi v tonu debat. Recimo debata glede registracije delovnega časa. Če bi bila to v tujini predvsem abstraktna debata glede poseganja v svobodo posameznika v relaciji do zagotavljanja boljših delovnih pogojev za celoto delovnega telesa, je pri nas to bolj praktična debata : kje bo Slovenec s to spremembo "najebal". 

 

uredilo bitje fauzo
Povezava do prispevka
Waslich reče pred 1 uro:

Pa ne boš verjel kolko je causal volilcev, ki so volili Goloba in zdaj to obžalujejo. Verjemi, da za veliko od njih, bo leva opcija imela hard time za jih prepričat za nov obraz. 

 

A tako težko, kot za vse prejšnje "nove obraze"?

 

Death reče pred 4 minutami:

Ni mi jasno kako ljudje ki volijo, samo da ni Janša očitajo SDS totalitarnost in zaplankanost. Trenutno smo v novem obrazu verzija 3 ali 4 (odvisno kako tolmačiš) pa spet čakajo na nov obraz.

 

Ne vem, kaj ti tu nima biti jasno

vsakič znova se prebudi neko upanje, ki te ljudi prepriča v volitev za neznano pozitivno/negativno entiteto

namesto že znane (za njih) izredno negativne entitete

 

js tudi sam nisem nikoli glasoval za katerega od njih (zaenkrat Virant, Pirati, Levica), ampak če bi mel opcijo samo nov obraz vs Janša

bi nov obraz vsakič prejel moj glas :D

Povezava do prispevka
Waslich reče pred 2 urama:

 

 

Meni očitaš nerealne ocene in potem ti daš SDS pod 20% :lol:.

 

Če bo Golob še naprej tako fural vlado, kot do sedaj in če Kučaniči ne bodo našli adekvatnega kandidata za novega obraza, so moje cifre kar realne.

par % ker verniki umirajo, pa se par % na logarja

 

je legit da pade na 18-21%

uredilo bitje Ivan JJ
Povezava do prispevka
fauzo reče pred 1 uro:

Sam bi rekel takole. Razen "stare garde" Janšistov, Slovenija pravzaprav nima političnega telesa. Politično telo ni ne levo, ne desno usmerjeno. Voli se tistega, za katerega se predvideva, da bo največ prinesel, redkokdo pa voli na podlagi političnega prepričanja, na podlagi leve/desne usmerjenosti. Tako recimo se je zgodilo, da so volili Goloba bolj, ker ni Janša in ker je uspešen podjetnik (s prepričanjem, da bo uspešen podjetnik uspešno vodil državo in prinesel blaginjo), kot glede na njegova politična prepričanja. 

 

Slovenija se s politiko praktično ne ukvarja : tako nas recimo vprašanje ali več svobode ali več nadzora praktično ne zadeva. Slovenec, od malih nog (razen parih desničarskih janšistov) ne razvija politične zavesti. Tudi v medijih na raznoraznih političnih soočenjih se Slovenija bolj ukvarja s praktičnimi kot abstraktnimi problemi. Zato tudi pluje kot izgubljena barka brez političnega kompasa in se enkrat nagiba na desno, drugič na levo, čisto po naključju ... in nekako "na slepo išče" pravo pot, pri čemer pa se pod prava pot predvsem misli - večja blaginja in več miru pred politiko. To je izjemno moderna pozicija, ki je, kakor sam poznam, tudi posebnost v Evropi. Politično telo tako niso več državljani ampak politiki. Z veliko gotovostjo lahko rečemo, da so slovenci poltične odločitve prepustili politikom in se praktično več ne vmešavajo. 

 

To vidimo tudi v tonu debat. Recimo debata glede registracije delovnega časa. Če bi bila to v tujini predvsem abstraktna debata glede poseganja v svobodo posameznika v relaciji do zagotavljanja boljših delovnih pogojev za celoto delovnega telesa, je pri nas to bolj praktična debata : kje bo Slovenec s to spremembo "najebal". 

 

 

Se ne bi mogel strinjat z napisanim, vsaj na primorskem in še kaki rdeči trdnjavi imaš bazo ljudi ki so odraščali v dobi največje indoktrinacije bivšega sistema in se jih je to prijelo. Ker so to največje generacije se pozna tudi na volitvah - jih je mogoče tam tam z konservativci?!

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 2 urama:

Ne vem, kaj ti tu nima biti jasno

vsakič znova se prebudi neko upanje, ki te ljudi prepriča v volitev za neznano pozitivno/negativno entiteto

namesto že znane (za njih) izredno negativne entitete

 

Sorry, ampak izbirati nekoga random samo zato ker ni janša in ga jasno predlagajo lobiji v ozadju ni ravno nujno boljša izbira. Je pa seveda drugačna.

Povezava do prispevka
Death reče pred 2 urama:

Ni mi jasno kako ljudje ki volijo, samo da ni Janša očitajo SDS totalitarnost in zaplankanost. Trenutno smo v novem obrazu verzija 3 ali 4 (odvisno kako tolmačiš) pa spet čakajo na nov obraz.

V resnici sploh ni ne vem kok komplicirano. 

Če te Golob razočara, ga kaznuješ tako, da ga ne voliš (več) in izbereš nekoga drugega. 

Janševci so si zreducirali svet na Janez da ali ne, njim je samoumnevno v tem primeru, da Janez dobi priložnost.

Ostali pa tega ne vidijo tako. Izberejo nekoga tretjega, ki je praviloma nov obraz. 

Ker če izberejo Janšo, ne kaznujejo samo Goloba, ampak tudi sebe. 

Predvsem pa ker nimajo res nobenega razloga nagrajevati Janšo za morebitne Golobove faile. 

Pa tudi, ker so že videli Janšo failat znova in znova, razen hardcore vernikov si nihče ne dela utvar, da ima karkoli za pokazati. 

Ne more več igrati na dajte priložnost meni, sedaj je moj čas ali pa pustite se presenetiti karte. 

Zato novi obrazi uspevajo. Nekateri jih izberejo iz optimizma, drugi ker realno nimajo druge možnosti. 

Povezava do prispevka
DaddySpankMeHard reče pred 8 minutami:

V resnici sploh ni ne vem kok komplicirano. 

Če te Golob razočara, ga kaznuješ tako, da ga ne voliš (več) in izbereš nekoga drugega. 

Janševci so si zreducirali svet na Janez da ali ne, njim je samoumnevno v tem primeru, da Janez dobi priložnost.

Ostali pa tega ne vidijo tako. Izberejo nekoga tretjega, ki je praviloma nov obraz. 

Ker če izberejo Janšo, ne kaznujejo samo Goloba, ampak tudi sebe. 

Predvsem pa ker nimajo res nobenega razloga nagrajevati Janšo za morebitne Golobove faile. 

Pa tudi, ker so že videli Janšo failat znova in znova, razen hardcore vernikov si nihče ne dela utvar, da ima karkoli za pokazati. 

Ne more več igrati na dajte priložnost meni, sedaj je moj čas ali pa pustite se presenetiti karte. 

Zato novi obrazi uspevajo. Nekateri jih izberejo iz optimizma, drugi ker realno nimajo druge možnosti. 

Problem je, ker novi obrazi sploh niso novi, ampak so pakiranje starih pod krinko nekoga, ki so ga v zadnjem letu namensko za to postavili.

Povezava do prispevka

Jaz sem od Goloba pričakovala več. Imel je veliko poslancev in precejšno moč in bi lahko dejansko speljal nekatere zadeve. Prva napaka je bila zame vključitev Levice v vlado. Za vlado in Levico bi bilo po moje bolje, če bi bili v opoziciji. Ta tip stranke lahko uspeva le v opoziciji. Druga napaka se je pa dogajala kako leto. Finančni minister je izginil in ob vseh obljubah so pozabili vzeti ven kalkulator, da bi sešteli koliko to stane. Po moje so bili nadvse srečni, ko so se zgodile poplave in so lahko odpovedali cel kup zadev. Dvogovanje davkov bo še bolj zadušilo slovensko gospodarstvo, nihče pa še ne ukvarja z resnici demografskimi problemi. 

 

Cel kup neumnosti od nebranja zakonov, ki so jih sprejeli, do solidarnostnih sobot, komedija, ki je dodatno zdravstveno zavarovanje samo kaže kako malo kvalitetnih kadrov je med svetovalci na ministrstvih. Skratka problem niso samo zakoni ampak nekompetentno, neučinkovito vladanje. 

 

V Sloveniji ne volim. Sem pa dovolj razočarana, da bi naslednjič volila NSi, čeprav so na pol klero talibani. 

uredilo bitje ana
Povezava do prispevka
MikeHunt reče pred 1 uro:

P.S. je bla kdaj Slovenija bolj v kurcu in v razpadu sistema kot danes?

 

IMO ne. Pod Pahorjem in Križaničem MOGOČE, ampak tisto je ful teško ocenit, ker je bilo globalno gospodarsko okolje še tok bolj v pizdi kot je danes. Faking ŠAREC meni zdaj deluje kot top shit premier in definicija dobrega, pragmatičnega center-levega politika v primerjavi s to drisko, ki je zdaj.

 

Po moje je tole tud kr najslabša vlada ever, ja.

Povezava do prispevka
Death reče pred 46 minutami:

Problem je, ker novi obrazi sploh niso novi, ampak so pakiranje starih pod krinko nekoga, ki so ga v zadnjem letu namensko za to postavili.

Ah ja, večni itak so vsi isti, niti iz ozadja očitek. 

Ta pride na vrsto, ko sramotenje kako lahko voliš novince ne prime. 

Ne vem kaj ti reči, mogoče pa sds nekoč ponudi nov obraz pa reši ta problem. 

Ne bi sicer stavil na to, zaenkrat živijo v prepričanju, da te puhlice delujejo. 

 

uredilo bitje DaddySpankMeHard
Povezava do prispevka
Sudat reče pred 3 urami:

 

Se ne bi mogel strinjat z napisanim, vsaj na primorskem in še kaki rdeči trdnjavi imaš bazo ljudi ki so odraščali v dobi največje indoktrinacije bivšega sistema in se jih je to prijelo. Ker so to največje generacije se pozna tudi na volitvah - jih je mogoče tam tam z konservativci?!

Ja, ampak tudi ti ne volijo prepričanj, ampak obraze in obljube. 

 

V Sloveniji nikoli nismo imeli dobro izščiščeno kaj sploh je leva politika, isto pa bi lahko bolj kot ne rekli tudi za desno

Povezava do prispevka
Death reče pred 54 minutami:

Problem je, ker novi obrazi sploh niso novi, ampak so pakiranje starih pod krinko nekoga, ki so ga v zadnjem letu namensko za to postavili.

 

in kaj potem predlagaš tem ljudem? Naj volijo nekoga, za katerega že vedo in so že izkusili, da jih bo razočaral? Al si SDS zasluži nove in nove in nove in nove priložnosti, čeprav ne kader, ne ideje niso druge?

 

ana reče pred 43 minutami:

Jaz sem od Goloba pričakovala več. Imel je veliko poslancev in precejšno moč in bi lahko dejansko speljal nekatere zadeve. Prva napaka je bila zame vključitev Levice v vlado. Za vlado in Levico bi bilo po moje bolje, če bi bili v opoziciji. Ta tip stranke lahko uspeva le v opoziciji.

 

Js nisem pričakoval skoraj nič, pa sem še vedno razočaran.

 

Sem pa mel velika pričakovanja od Levice, glede na to, da so se zelo tvegano odločili iti v vlado. No, tam so potem izdali svoje obljube in volilce, tako da bi zame največje presenečenje naslednjih volitev bilo, če se ponovno uvrstijo v DZ.

Povezava do prispevka
DaddySpankMeHard reče pred 14 minutami:

Ah ja, večni itak so vsi isti, niti iz ozadja očitek. 

Ta pride na vrsto, ko sramotenje kako lahko voliš novince ne prime. 

Ne vem kaj ti reči, mogoče pa sds nekoč ponudi nov obraz pa reši ta problem. 

Ne bi sicer stavil na to, zaenkrat živijo v prepričanju, da te puhlice delujejo. 

 

Vidiš... pa smo tam. Če ne opaziš namenskega medijskega izpostavljanja takih kandidatov še preden so sploh uradno rekli da grejo v politiko, potem si precej slep. Reklama stane in nekdo jo mora plačati. Sedaj kdo jo plača je pa realno vprašanje. In vsaj po mojih informacijah so v ozadju razni interesni lobiji.  

uredilo bitje Death
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 3 minutami:

 

in kaj potem predlagaš tem ljudem? Naj volijo nekoga, za katerega že vedo in so že izkusili, da jih bo razočaral? Al si SDS zasluži nove in nove in nove in nove priložnosti, čeprav ne kader, ne ideje niso druge?

Pa  a pri vas res ne obstaja nič razen SDS?

Povezava do prispevka
Galko reče pred 26 minutami:

Po moje je tole tud kr najslabša vlada ever, ja.

 

No no, Golob nas mora prvo zapreti na domove, da bomo varni pred nevihto.

Potem mora zgraditi par protipoplavnih nasipov, po možnosti iz skret papirja. 

Nakar bo moral v en čolniček na teren pa z veslom tolči ljudi, ki se utapljajo po glavi.

Pa mu še kar ne bo umrlo toliko ljudi za brezveze kot jih je prejšnji vladi. 

Ne da branim Goloba, ampak zaenkrat smo bili dlje časa na vrhu lestvic najslabših v obvladovanju epidemije kot je Golob dejansko na oblasti. 

Imaš kup besed za opisati zadevo, od slaba do razočaranje, ob katere se ne bo nihče obregnil. 

Za najslabša ever me je kr strah vprašati katere kriterije uporabljaš, človeški lajf očitno ne. 

 

Povezava do prispevka
DaddySpankMeHard reče pred 15 minutami:

...

Ne da branim Goloba, ampak zaenkrat smo bili dlje časa na vrhu lestvic najslabših v obvladovanju epidemije kot je Golob dejansko na oblasti. 

...

 

 

No ja, ne da bi tle neki ful branu Janševo vlado, ampak za tole smo si slovenci tud kr lepo sami krivi.

JJ ni pomagal - recimo njegova izbira Kacina za kriznega PR-ovca je vredna svoje teže v dreku (če mi kdo ne verjame nej gre gledat moj profil, kako sem sral čez pezdetka Kacina med pandemijo), ampak keep in mind da je tud narod poln teoretikov zarot in diplomantov Facebook akademije, za katere cepiva povzročajo avtizem & lizard peoplesi kontrolirajo WTO & WHO in 5G in neki neki idk.

 

Mislim, ne rečem da podpiram zapiranje folka v občine (faking retarded) al pa pisanja kazni woltovcem ki jejo burek na stopnišču cerkve, ampak... You know. Pač, hočem rečt, da je slovenija polna Lojzk iz spodnjega dupleka, ki so na facebooku prebral da je Covid židovska zarota in da so maske rojene iz hudiča in da njihov deda rabi samo šmarnco pa bo vse ok. Ko je deda umrl, ker smo staknl Covid od nedeljskega kafeja pri Francki po maši pa pač roke v luft glih nekje tok kot osebna odgovornost. Retardiran narod do kraja, zato ker v sloveniji osebna odgovornost ne obstaja. Niso odgovorni ne sodniki za svoje zajebe, ne politiki, ne funkcionarji, zakaj bi bla pač pol Lojzka. V sloveniji so vedno vsi drugi krivi, samo jaz ne.

To je pomembno prispevalo k slovenskemu odnosu do Covida, hočeš nočeš.

 

Mene nau' n'ben jebu.

uredilo bitje Skunky Lee
Povezava do prispevka

Ne, trenutno sem pijan pa ne berem glih isto kt ti pišeš.

Si me pa spomnu na un joke:

 

- Kakšna je razlika med teorijo zarote in resničnostjo?

- Običajno 2 leti.

 

Also mislim da smo dokaj unikatni glede tega kok so v sloveniji teorije zarot prodrle v splošni medijski prostor. Mislim, valda ne bom zdej iz riti vleku nekih znanstvenih člankov, ampak čist anekdotalno iz mojih lastnih izkušenj ti znam povedat, da je med covidom teoriziranje zarot eksplodiralo v stratosfero.

uredilo bitje Skunky Lee
Povezava do prispevka

 

DaddySpankMeHard reče pred 27 minutami:

Skunky si ti pod vtisom, da smo edini s teoretiki zarot ali pa kaj posebnega kar se njih tiče?

Bivše komunistične države so bile veliko bolj skeptičen, sploh Balkan. V Sloveniji je tudi zaupanje v znanosti nizko v primerjavi z Zahodno Evropo. Mi smo imeli podobne ukrepe pa jih nihče več ne pogreva in niti približnoni bilo takega pritoževanja, še skrajni desničarji so prešli na imigrante. 

Povezava do prispevka
Skunky Lee reče pred 13 minutami:

Sam dejmo ne bežat tud od lastne odgovornosti, pls.

 

Če hočeš lahko dodamo teoretike zarot na seznam krivcev za Janševe faile, nekam med kolesarje, hormončkaste parčke na klopcah, gastarbajterje, levico, protestnike, Čeferina, folk z zidanicami...

Ampak na koncu dneva ne bomo menjali naroda, da bo po meri vlade ampak obratno. 

 

Povezava do prispevka

Šit, fak, ne, sveti makaroni, al neki.

Dejmo nardit tole straight - jz krivim Janeza, in nobenga druzga, za Janezove faile.

 

Jz sam pravm, da smo slovenci tud krivi za lastne faile. Na isti način, kot smo krivi za Janeza, in na isti način kot smo krivi za Goloba. in to, da so pr nas babice in dedki crkoval zarad covida kot mravlje po vojaški dozi Raida je kriv slovenec - in ne Janez.

Mislim, kukr se v lajfu ne strinjam z Von Griffinom, morm priznat, da ma glede ene stvari prov - on že ene 3 leta razlaga na mn3, da smo si slovenci sami krivi za to kakšno vlado mamo - in to mu dam čist prov. Pa nima veze al Glanzkopf, al Taubi.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...