Skoči na vsebino

Pravkar pogledano


amnesia

Priporočeni prispevki

Little things https://www.imdb.com/title/tt10016180/

Tale film bi rabil 2 oceni, eno za prvih ~60% filma (tu ma dam 7+) in drugo za zadnjih ~40% (tu pa 5). Film se popolnoma zgubi.

 

Promising young woman 7/10

Zanimiva zgodba, korektno izvedeno, ni pa ne vem kakšen oh in sploh presežek.

 

Game night 7/10 https://www.imdb.com/title/tt2704998/

ocena znotraj žanra ameriška komedija, za praznično popoldne fin no-brainer (sem pa vesel, da je Batemanu uspel preskok iz komedij v malo bolj resen žanr).

Povezava do prispevka

Do včerajšnjega dne je bil zame z zagotovostjo film leta 2020 Druk a.k.a. Another Round, a se mi zdi, da ga je po včerajšnjem ogledu s tega mesta izrinil The Father. Tako močnega filma, ki svojo veličino črpa predvsem iz neverjetne igre Anthonyja in Olivie ter domiselnih montažnih prijemov, že dolgo nisem gledal. Vau.

Povezava do prispevka
dijo_porko reče Dne, 5. 4. 2021 at 21:41:

Little things https://www.imdb.com/title/tt10016180/

Tale film bi rabil 2 oceni, eno za prvih ~60% filma (tu ma dam 7+) in drugo za zadnjih ~40% (tu pa 5). Film se popolnoma zgubi.

 

Fak točn to sm zadnič bratu razlagal, k me je spraševal če je film za kej...isto sm mu reku za 60/40 :lol: Se strinjam da se čisto zgubi. Čakam pa čakam, pa še mal čakam na nek vrhunec oz karkoli ampak nič od nič, krneki.

Povezava do prispevka
Sadako reče Dne, 6. 4. 2021 at 17:52:

Do včerajšnjega dne je bil zame z zagotovostjo film leta 2020 Druk a.k.a. Another Round, a se mi zdi, da ga je po včerajšnjem ogledu s tega mesta izrinil The Father. Tako močnega filma, ki svojo veličino črpa predvsem iz neverjetne igre Anthonyja in Olivie ter domiselnih montažnih prijemov, že dolgo nisem gledal. Vau.

se strinjam, vrhunski film. 8.5/10

Povezava do prispevka

Odenkirk je res dober (ja, boljši od Keanuja) in tudi film z dobro grajeno ekspozicijo je vsaj od začetka boljša, prepričljivejša in bolj poistovetljiva verzija Johna Wicka -- ampak se na koncu žal izpridi v navadno stripovsko pobijavščino brez dodane vrednosti. Razen Odenkirka potrata nekaterih izjemnih igralskih imen. Škoda, da ni Najšuler vrgel noter vsaj kakšne prvoosebne GoPro scene iz Ponorelega Henryja. (>>> klik)

 

Nobody (2021)

t6NwowAFHGALCalO-XKXz4LxYEod2DF-QlTW6cgdkUAm4-MY6aNLFmZOof07MKSgZIBD1bbg2Aks9aaEr2g

  • Račka +1 1
  • Nekul -1 2
Povezava do prispevka

Da mi ne bo daljinec spet stisnil nekul (fak ju) samo zato, ker prilepim link na blog. O tem filmu itak ne bom pisal. Ni stvar, da je otročji, nedosleden, z nesmiselno premiso in en sam CGI shitfest, ampak da je nepopisno dolgočasen, neangažiran, z neobstoječimi liki, nikakor ne potegne gledalca v zgodo. Še v drugem poskusu ogleda sem zaspal nekje na polovici, potem sem pa obupal in ga ne nameravam nikoli več videt. Totalen šit od filma (oz. to sploh ni film, ampak nekakšen videospot), ne glede na vse in ne glede na naslov in ne glede na pričakovanja ali starost gledalca.

 

GodzillavsKong-1611508305-928x523.jpg

 

Povezava do prispevka
filmoljub reče Dne, 19. 4. 2021 at 17:12:

Da mi ne bo daljinec spet stisnil nekul (fak ju) samo zato, ker prilepim link na blog. O tem filmu itak ne bom pisal. Ni stvar, da je otročji, nedosleden, z nesmiselno premiso in en sam CGI shitfest, ampak da je nepopisno dolgočasen, neangažiran, z neobstoječimi liki, nikakor ne potegne gledalca v zgodo. Še v drugem poskusu ogleda sem zaspal nekje na polovici, potem sem pa obupal in ga ne nameravam nikoli več videt. Totalen šit od filma (oz. to sploh ni film, ampak nekakšen videospot), ne glede na vse in ne glede na naslov in ne glede na pričakovanja ali starost gledalca.

 

GodzillavsKong-1611508305-928x523.jpg

 

V kakšnem smislu misliš z neobstoječimi liki? Bolj bi rekel, da je to plus, ker naslov filma  je Godzilla vs kong. Film to dostavi ter sam osebno ne čutim potrebe po nekih likih. Sploh, če so tako posiljeni in prisiljeni kot tu.

uredilo bitje fric
Povezava do prispevka
filmoljub reče Dne, 26. 2. 2021 at 13:55:

 

Eh, to je samo hobi. Če ti je fajn pisat, z užitkom pišeš o čemerkoli. Jaz pač pišem o filmih.

 

Gremo dalje.

 

Wow, kera grozljiva feministična cinemasturbacija. Film, ob katerem zasovražiš ženske in še posebej Rosamund Pike. Kar pomeni, da je odlična igralka. Čeprav mi je že po naravi strašansko creepy. Mogoče njene hladne oči ali dejstvo, da sploh ne mežika, ali tiste njene ozke obrvi, kaj jaz vem. Anyway, Peter Dinklage je kot vedno zanimiv in zabaven. (klik na slik za več)

 

I Care a Lot (2020)

F1kFoKYl2g2bUyVw6DOFj4mmjsEXZp4sjBcT3L3BslFjMYSXHHgygpIrrdS0x17r-Dbp8vT66ZqlRfeJ2pk

 

ne berem ponavad nekih filmskih kritikov ampak ker si napisal "kera grozljiva feministična cinemasturbacija" sem kliknil.

a je to kaka poklicna deformacija pol, da ne mores vec vzet filma kot film in zgodbe kot zgodbe? ok, se strinjam, da filmi hocejo ponavad nekaj povedat in mogoce furajo specificno agendo, ampak...

zamenjaj glavno junakinjo z junakom. a se film kaj spremeni? res ne razumem kako je lahko minus filma to da je pac glavni akter v filmu zenska in ne moski.

 

pa neke blodnje o zlobnih belcih tam med oklepaji. kako ma v tem filmu rasa sploh kaj veze, ker se vprasanja barve sploh ne dotakne.

zato pa ne berem filmskih kritikov.

 

aja, eden boljsih filmov, ki se ga tako spomnim iz glave je Chaos Walking https://www.imdb.com/title/tt2076822

 

vsec so mi distopicni/postapokalipticni filmi. film ima svezo premiso z "noise". vsec mi je tom holland. meni osebno je bil boljsi kot imdb ocena.

 

nasprotno mi je Nobody cist mimo. better call saul mi ne pase v ta tip filma. film nima ene scene, ki bi bila nek presezek v svetu akcijskih filmih. zgodba oziroma zaplet cist poenostavljen skoraj do te mere, da je skoraj vseeno, ce je ali ni. glavno da so bad guys vs good guy. model ubije trikrat vec ljudi kot john wick, skillsov ima pa desetkrat manj. akcijske shooting scene so kot da bi gledal 12 letnika v call of dutyju igrat proti botom na easy tezavnosti. vmes je pa malo skriptanih cut scenov (press x fast to triple headshot)

 

uredilo bitje drevored
Povezava do prispevka
filmoljub reče Dne, 23. 4. 2021 at 14:32:

En velik in masten meh.:sleeping: Generična zgodba o žrtvovanju enega v dobro mnogih in ceni človeškega življenja, ki je bila celo znotraj vesoljščin veliko bolje obdelana in prikazana. Vizualno in tehnično OK, zgodba in liki pa dokaj medlo in nevznemirljivo.


Stowaway (2021) <<< blog

 

Pogledal par dni nazaj in se večinoma strinjam, sploh z zadnjim stavkom.

 

Edit: odstranil Manleyev video, ker je že nalepljen v ustrezni temi.

 

Meni je celotna premisa itak padla že takoj na začetku, ko tip pade ven iz zašraufane lopute. Noben space launch namreč ne gre skozi, ne da bi se ground crew prej pofočkal in tako preprečil točno to situacijo; poleg tega pa je itak nemogoče, da bi tip ostal v drobovju ladje in bi ga en drugi sodelavec dobesedno zašraufal not, ne da prej pregleda vsebino lopute :D Mnja, je pač moralo bit za main plot device :P

uredilo bitje Tom7i
Povezava do prispevka
drevored reče pred 11 urami:

 

ne berem ponavad nekih filmskih kritikov ampak ker si napisal "kera grozljiva feministična cinemasturbacija" sem kliknil.

a je to kaka poklicna deformacija pol, da ne mores vec vzet filma kot film in zgodbe kot zgodbe? ok, se strinjam, da filmi hocejo ponavad nekaj povedat in mogoce furajo specificno agendo, ampak...

zamenjaj glavno junakinjo z junakom. a se film kaj spremeni? res ne razumem kako je lahko minus filma to da je pac glavni akter v filmu zenska in ne moski.

 

pa neke blodnje o zlobnih belcih tam med oklepaji. kako ma v tem filmu rasa sploh kaj veze, ker se vprasanja barve sploh ne dotakne.

zato pa ne berem filmskih kritikov.

 

aja, eden boljsih filmov, ki se ga tako spomnim iz glave je Chaos Walking https://www.imdb.com/title/tt2076822

 

vsec so mi distopicni/postapokalipticni filmi. film ima svezo premiso z "noise". vsec mi je tom holland. meni osebno je bil boljsi kot imdb ocena.

 

nasprotno mi je Nobody cist mimo. better call saul mi ne pase v ta tip filma. film nima ene scene, ki bi bila nek presezek v svetu akcijskih filmih. zgodba oziroma zaplet cist poenostavljen skoraj do te mere, da je skoraj vseeno, ce je ali ni. glavno da so bad guys vs good guy. model ubije trikrat vec ljudi kot john wick, skillsov ima pa desetkrat manj. akcijske shooting scene so kot da bi gledal 12 letnika v call of dutyju igrat proti botom na easy tezavnosti. vmes je pa malo skriptanih cut scenov (press x fast to triple headshot)

 

tip je s svojimi kritikami teroriziral že prejšnji forum s tem, da ti je v primeru, da si mu napisal svoje dal procente, enkrat je celo zbrisal temo s + 200 stranmi o pogledanih filmih, drugače povedano zgodil se mu je upor foruma, je izginil za nekaj let sedaj ko mu je branost foruma padla pa je prišel nazj terorizirat

nomadland-zaslužen oskar

Povezava do prispevka
Navedek

nasprotno mi je Nobody cist mimo. better call saul mi ne pase v ta tip filma. film nima ene scene, ki bi bila nek presezek v svetu akcijskih filmih. zgodba oziroma zaplet cist poenostavljen skoraj do te mere, da je skoraj vseeno, ce je ali ni. glavno da so bad guys vs good guy. model ubije trikrat vec ljudi kot john wick, skillsov ima pa desetkrat manj. akcijske shooting scene so kot da bi gledal 12 letnika v call of dutyju igrat proti botom na easy tezavnosti. vmes je pa malo skriptanih cut scenov (press x fast to triple headshot)

 

V Nobody-u je par zanimivih kadrov v počasnem posnetku, kjer zraven igral dobra glasba. Drugače pa res nič posebnega. V Wicku zgodba govori o bivšem legendarnem mafijcu, ki v penziji zaradi avta in psa pobije hordo Ruskih mafijcev. V Nobody-ju pa zgodba govori o bivšem vladnem čistilcu, ki počisti vse nečednosti svoje vlade. Ko mu nekdo omeni, da lahko pozabi na vse svoje grehe in zaživi znova na drugačen način, če si ustvari familijo, se odloči, da bo preizkusil še to opcijo. Seveda mu nekako ne gre, ker ga pomanjkanje ljubezni in vsakodnevna monotonost začne spominjati na to, da bi spet rad nekaj čutil, zato spet začne s tistim kar zna - čiščenjem......in očitno so Ruski mafijci kot naročeni za taka opravila :)). Mene te filmi Wick, Nobody spominjajo na stare filme z Norrisem, Seagalom, Stallonejem, kjer daš brezmožganskemu modelu orožje v roko in potem se začne nek brezmožganski razčefuk  kot v kakšni prvoosebni klavščini. V starih filmih so protagonisti to delali ponavadi zaradi vladnih naročil in so pobijali državne sovražnike. V zdajšnjih pa zaradi avtov, psov, mačjih zapestnic in podobne bižuterije pobijajo Rusko mafijo. Samo čakam, da se ti maščevalci spravijo na vse sovražnike ljudstva, ki niso preboleli COVID-a in se nočejo cepit :)).

Povezava do prispevka
daljinec reče pred 2 urama:

tip je s svojimi kritikami teroriziral že prejšnji forum s tem, da ti je v primeru, da si mu napisal svoje dal procente, enkrat je celo zbrisal temo s + 200 stranmi o pogledanih filmih, drugače povedano zgodil se mu je upor foruma, je izginil za nekaj let sedaj ko mu je branost foruma padla pa je prišel nazj terorizirat

nomadland-zaslužen oskar

Mislim, da tebe takrat ni bilo tukaj, torej govoriš o nečem, česar ne veš. No, ni bilo ravno tako, ampak res ne bi vsega še enkrat pogreval. Mimogrede: blog je popolnoma brezplačen in od branosti ali nebranosti nimam nič, tudi nobenih reklam, zero, nada. Brati me ni treba in tudi nihče ne trdi, da imam pri čemerkoli prav. Ako misliš, da me boš zdaj ujezil, ker mi maščevalno lepiš nekul na čisto vsak moj odgovor, si pa res ubog na duhu. Če pa bi si hotel dvigniti branost, bi tržil na knjigi obrazov in drugod, ne pa se metal ven na nekem lokalnem forumu.

 

@drevored

Že samo scena na začetku filma med Rozamundo in Blairom Maconom na parkirišču nedvomno govori o tem, da gre za feministično agendo; torej ne, nikakor je ne bi mogel zamenjati za moški lik. Zakaj potem Peter Dinklage v vlogi, ki deluje kot satira ali celo parodija stereotipe o ruski mafiji? Ker pritlikavec ne bi mogel biti na takem položaju? Je torej ta lik pristranski in žaljiv do majhnih ljudi? Hočem reči: zgodba je jasno namišljena, nerealna in deluje kot prispodoba. Ampak -  za kaj? Češ, glejte, babe so lahko zlobne prasice in nazadnje dobijo, kar si zaslužijo? Vendar film ves čas deluje po pravilih realizma, tj. trilerja in kriminalke, vendar v tem kontekstu prikazuje dogodke, ki so smešno nerealni. (Primer: John Wick se jasno dogaja v vzporednem, stripovskem svetu, zato sprejmemo zamik nejevere.) Eno je mešanje žanrov (ki je večkrat zanimivo in dobrodošlo), drugo pa vsebinsko mešanje realizma in metaforičnosti brez vsakršnih pravil, ki deluje zmedeno in groteskno. Glej na primer skrpucalo Bright (2017), ne gre za mešanje žanrov, ampak za zmes fantazijskih svetov in sodobnega žanrskega realizma, ki izpade ridikulozno.

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...