Skoči na vsebino

Avatar: The Way of Water


cin der

Priporočeni prispevki

Pogledal. Meh. Ful lepa scenografija (pričakovano), ampak zelo slab pacing (nepričakovano od Camerona). Določeni prehodi med scenami so bili ful surovo odrezani, same scene pa razvlečene v 3pm. Komot bi porezali VSAJ 30 minut balasta.

3D v 12 letih ni napredoval popolnoma nič lol. Tole mi je bilo verjetno še največje razočaranje.

O visceral experience iz Mavericka pa lahko un tip samo sanja lol.

Maverick >>>>>>>>>>>>>>> Avatar 2.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Ugh, tole ne zveni dobro, sploh če si tako kot jaz v Mavericku našel zelo malo kadrov, ki bi se jih dalo definirat kot 'visceral'.

 

Tale IMAX v Zagrebu je sklepam pravi IMAX, s HFR projekcijo? Kolikor vidim imam dve opciji - izlet v Zagreb ali pa počakat na super ultra deluxe 4K HFR 3D blu-ray / streaming verzijo in si jo ogledat v kvalitetnem VR headsetu.

Povezava do prispevka

Sem sicer čisto užival v 3D ogledu in grafika je opazno boljša.

 

Se strinjam s kekitom, da so nekateri prehodi res malce odrezani, tako med scenami kot zgodbovni (pridejo Zemljani, razfukajo vse, pekel in ogenj, nato cut, naslednja scena one year latter). Res je film dooolg, zlasti na rovaš prikaza narave, dasi sem pričakoval več podvodnih kreatur. Se mi zdi, da se je finalna bitka pričela v sredini filma, čeprav takrat ne veš, da je to finalna, in potem kar traja in traja brez resničnega vrhunca ter šefovskega boja. 

Zmotili so me čudaški štorijalni elementi, na prvem mestu tipično neumne, nesmiselne talčevske situacije, ki jih pričakujemo v šablonskih filmih, ne pa od spektakla, ki je bil v delu 10 let. Nadalje film preveč telegrafsko povzame dogodke vmesnega časa in pravzaprav kaj malo razloži, predvsem kako avatarji delujejo. Že ideja prvega dela o telesih na daljinsko je porajala veliko vprašanj, zdaj pa šla znanost še nivo više, saj so avatarji samostojni. Gledavec mora privzeti, da je človek sposoben ustvariti neka tujska teleščka in jim kratkomalo uploadati zavest (počemu potem ne naredijo človeških klonov??). Ti laboratorijski na'viji so potem kar isto sekundo enakovredni 'naravnim'??? 

 

 

 

 

Povezava do prispevka

Ma teh nesmislov je film poln. Podobno kakor v izvirniku. Jaz sem šel not s premiso, da ne pričakujem "pametnega" sci-fija, ker me je o tem podučil prvi film in seveda, ker se Cameron veselo požvižga nad tem v praktično vseh njegovih akcijadah. Globino gre tu pričakovati zgolj v okviru dogajanja pod vodo. :D

Ampak neki kar nikakor nisem pričakoval je, da mi bo človek, ki je montiral Aliens, T1, T2, The Abyss, Titanic in nenazadnje to velja tudi za prvi Avatar, podal "ritimično" (sry, ne najdem boljše beseda) tako slabo sproduciran izdelek. Tu je zihr moglo it kaj narobe v post produkciji, drugače si tega res ne znam razlagati. Ali pa je tip pač samo izgubil fokus, ki ga je imel v mlajših letih.

Aja, še nekaj za kar sem zaman pričakoval, da me bo vrglo na rit, je fotografija. Scenografija je čudovita, ampak kompozicija in izbira objektivov me je predvsem v akcijskih scenah razočarala na polno. Mirnejši deli z ekspozicijo narave (predvsem podvodne scene) so pa orgazmični po moje. Ampak tisto bi si raje ogledal v ločenem segmentu v obliki 30-50 minutnega dokumentarca. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
kid666 reče Dne, 17. 12. 2022 at 13:42:

 

 

Fak mi kolk je tip dosadan s svojim pačenjem oz. spreminjanjem glasu...

 

Saj se strinjam, film je v najboljšem primeru medikoren, ampak how da fak lahko kdo tega tipa resno jemlje. Še host ga je želel zašamarit.

Povezava do prispevka

Cameron je soavtor in koproducent zadnjega Terminatorja, ne vem zakaj folk še pričakuje neko kvaliteto, če je v 25 letih naredil zgolj Avatarja, ki je povprečen at best.

 

Tudi Ridley Scott je delal vrhunske filme v osemdesetih in devetdesetih, pa je sedaj daleč od tega, njegovo ime že dolgo ne zagotavlja neke kvalitete.

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Vučko3 reče Dne, 21. 12. 2022 at 9:25:

Vizualno prelep, vmes pozabiš, da se gre za film. Problem je v tem, da tudi filmmejkerji pozabijo, da se gre za film. Vsebinsko precej prazen, dialogi so na trenutke osnovnošolski. Vsaj za eno uro bi lahko skrajšali.

 

je pa lep

Baje bo 3ka 9 ur dolg. Good luck z 1 uro manj.

Povezava do prispevka

Meni je film dogajal na polno... 3 ure so minile ne da bi se zavedal.... 
Jaz sem šel v kino neobremenjen, z malce strahu, saj je Cameron moj najljubsi reziser.... In ni me razocaral...

Film je prelep, na like sem se navezal, sem dihal z njimi.... Celo leto hodim v kino gledat te blockbusterje, od Marvela, DCja....

In samo dva filma letos sta me cisto prevzela, da sem prisel z nasmeskom iz kina... Top Gun in Avatar.....

 


Ne nasedat kritikom, internet revjujerjem... pejte ga pogledat in se sami odločite, ker menja in ocene so all over the place...

Pa seveda v 3D in Dolby Atmos....

 

2D glejte raje doma na telefonu in tranzistor zvocnikih, kot si jih je zamislil reziser....:D

Povezava do prispevka
Mic-E reče pred 1 uro:

Meni je film dogajal na polno... 3 ure so minile ne da bi se zavedal.... 
Jaz sem šel v kino neobremenjen, z malce strahu, saj je Cameron moj najljubsi reziser.... In ni me razocaral...

Film je prelep, na like sem se navezal, sem dihal z njimi.... Celo leto hodim v kino gledat te blockbusterje, od Marvela, DCja....

In samo dva filma letos sta me cisto prevzela, da sem prisel z nasmeskom iz kina... Top Gun in Avatar.....

 


Ne nasedat kritikom, internet revjujerjem... pejte ga pogledat in se sami odločite, ker menja in ocene so all over the place...

Pa seveda v 3D in Dolby Atmos....

 

2D glejte raje doma na telefonu in tranzistor zvocnikih, kot si jih je zamislil reziser....:D

a ti je bil bolj všeč zaradi efektov in animacije, ali zaradi zgodbe, razvoja likov, koherentnosti zgodbe? Koliko kaj šteje pri tvojem vtisu?

Povezava do prispevka
cashman reče pred 4 urami:

a ti je bil bolj všeč zaradi efektov in animacije, ali zaradi zgodbe, razvoja likov, koherentnosti zgodbe? Koliko kaj šteje pri tvojem vtisu?

Pri meni šteje moje emocionalno stanje, ali me film navduši, mi zbudi razne občutke... Tu sem se navezal na svet, like... Res je, niso popolni, ampak kdo je? Če začneš gledat filme kot vulkanec, brez čustev, tehnično, logično potem imaš take komentarje in revjuje... Tiste, katerim že prvi del ni bil všeč zaradi plitke zgodbe, ne razumem zakaj so šli gledat dvojko... Film ima močno anti korporacijsko in ekološko noto, in ta je in your face, in to veliko ljudi moti, kar enostavno ne razumem zakaj? A mora bit skrita pod plastmi metafor in subliminiranimi sporočili, da se lahko tisti ki jih razumejo, tolčejo po prsih, glejte mene kok sem premeten da sem jih postekal? V tem primeru je pa to bedno ker je tako očitno da 5 let star otrok razume?

 

Navedek
Spoiler

In komentarji v stilu, preveč kaže podvodne posnetke, to vidim v dokumentarnih filmih... Zaradi njih sem se še bolj čustveno navezal na svet, in kasneje na šok ko so lovili kita... Tako sovraštvo ki sem ga občutil do tistih likov, nisem čutil do nobenega glavnega negativca v nobenem filmu... In kasneje overwhelming joy ob napadu kita...

 

 

 

Tako kot v aliens, t2 in ostalih filmih, Cameron zna ustvariti like za katere ti je mar....

 

Ampak, tako film kot glasba, in ostala umetnost, je stvar okusa... Enemu je kul drugemu ne, kar je pravilno! 

Povezava do prispevka

Ja sej zato si dobil očala, ker si gledu 3d filme. Najbrž daš 3D očala ćez navadna. Jest vedno kadar grem gledat 3d film dam gor dvoje očal, da potem vidim v 6D.

 

 

 

Scientists investigating possibility of a 4th dimension Me who put on two 3d glasses making it 6d Look what they need to mimic a fraction of our power Cartoon Gesture Font Art

 

 

Drgač pa 3D filmi so bolj ali manj brezveze. Spomnim se samo parih IMAX filmov, Beowulfa in Jaws3 3D, kjer je blo par res dobrih 3D efektov ki so res prišli do izraza.Vse ostalo so pa neki zmazki, kjer se samo oči matrajo in se trudiš da bi videl kaj je sploh na sliki. Se spomnim ko sem gledal Tron Legacy in ker je zelo temen film, sem moral še enkrat pogledat 2D verzijo, da sem videl kaj sem gledal v 3D.

 

c74ab893bd644cb5b40b193101c5f94a2b05a486701f7174611a97be6d21a2e8.jpg.1909418a4817d6ccc8d8aead06eeff0a.jpg

 

 

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka
Mic-E reče Dne, 28. 12. 2022 at 20:14:

Celo leto hodim v kino gledat te blockbusterje, od Marvela, DCja....

In samo dva filma letos sta me cisto prevzela, da sem prisel z nasmeskom iz kina... Top Gun  Dune in Avatar.....

 

tole zgoraj si mi skoraj vzel z jezika.

 

včeraj sem gledal prvi del, ki sem ga gledal 2x pred davnimi časi in mi je bil bolj všeč kot se spominjam, zato sem pred današnjim ogledom bil kar malo hyped. gledal sem 3d in je blo top. bal sem se, da me bo motilo, ampak sem skoraj pozabil, da gledam 3d - slika je bila čista ko suza (dvorana 1 LJ). meni je bil film osvežitev od omenjenih vsebin, ki sem se jih očitno nažru, četudi si nasprotujem, ker sem bil hyped ko sem gledal trailerje za nove marvel izide :D. je vizualni bonbon, akcijske scene so mi bile za prste obliznit, (pod)vodne scene super. scena lova je bila zelo neposredna, precej bolj kot sem pričakoval - v tem delu filma se mi je pojavljal občutek, da gledam akcijski dokumentarec. dalj časa sem film gledal bolj sem padal noter, za 3 ure dolg film je bilo trenutkov, ko mi postane dolgčas izredno malo. pri marvel filmih se mi pogosto, navadno ravno ob zaključnem boju zgodi da umiram, medtem, ko se na ekranu predvaja vrhunec akcije. pri avatarju je bilo ravno obratno in sem večkrat imel na obrazu nasmešek, kar se mi ne zgodi ravno pogosto. 

 

liki so ok, čeprav nisem začutil neke povezave, ravno dovolj, da mi ni bilo vseeno. zgodba kot zgodba je zame delovala kot nekakšna osnova na katero sem zgolj naslonil svoje oko in užitek ob akciji, ki je bila izredno tekoča in sledljiva glede na hitrost dogajanja, sploh če se upošteva dolžino zadnje akcijske scene. 

 

žal bi mi bilo, če ga ne bi šel gledat, očitno ne zaradi zgodbe ampak zaradi celotne filmske izkušnje.  

Povezava do prispevka
LordFebo reče Dne, 17. 12. 2022 at 12:21:

Sem sicer čisto užival v 3D ogledu in grafika je opazno boljša.

 

Se strinjam s kekitom, da so nekateri prehodi res malce odrezani, tako med scenami kot zgodbovni (pridejo Zemljani, razfukajo vse, pekel in ogenj, nato cut, naslednja scena one year latter). Res je film dooolg, zlasti na rovaš prikaza narave, dasi sem pričakoval več podvodnih kreatur. Se mi zdi, da se je finalna bitka pričela v sredini filma, čeprav takrat ne veš, da je to finalna, in potem kar traja in traja brez resničnega vrhunca ter šefovskega boja. 

Zmotili so me čudaški štorijalni elementi, na prvem mestu tipično neumne, nesmiselne talčevske situacije, ki jih pričakujemo v šablonskih filmih, ne pa od spektakla, ki je bil v delu 10 let. Nadalje film preveč telegrafsko povzame dogodke vmesnega časa in pravzaprav kaj malo razloži, predvsem kako avatarji delujejo. Že ideja prvega dela o telesih na daljinsko je porajala veliko vprašanj, zdaj pa šla znanost še nivo više, saj so avatarji samostojni. Gledavec mora privzeti, da je človek sposoben ustvariti neka tujska teleščka in jim kratkomalo uploadati zavest (počemu potem ne naredijo človeških klonov??). Ti laboratorijski na'viji so potem kar isto sekundo enakovredni 'naravnim'??? 

 

 

 

 

 

mene ti cuti niso motili - pač pridejo zemljani razfuk, leto kasneje gledamo upor. razlaga kaj zemljani delajo, ustvarjajo, kaj načrtujejo, zakaj so prišli sledi kasneje v filmu - dovolj da zapolni praznino prihoda. se pa strinjam, da ima film potencial za mnogo več, ampak s tem pridobi drug kontekst in postane drug film. verjetno je to kar avatarjev pečat in kakšnega izboljšanja v smeri zakaj/logika/zato namesto zgolj ker znanost, ni za pričakovat tudi v prihodnjih delih. 

 

zakaj bi delali človeške klone, vesoljska telesa so v danem primeru ustvarili zaradi izenačenja telesnih prednosti, ker avatarji so močnejši, bolj sposobni, prilagojeni  napram človeškim telesom, predvsem pa se narava na njih ne odziva kot na tujke. mene je v tem smislu zmotilo bolj to, da so v prvem delu poudarjali povezavo z naravo, nezmožnost človeka se povezati z naravo. jake se v prvem ne vem koliko časa pripravlja, potem pa v drugem delu gledam, kako se nek nizkoten marinec meni nič tebi nič poveže s tisto letečo zverjo in jo obvlada v trenu oka.

 

res da ni zaključka finalnega udara med dvema likoma, ker ta zbledi v dogajanju samem, kar gre verjetno na račun lika, ki ga še potrebujemo ;). vrhunec je v toku dogodkov, ki se nalagajo in končajo v razsulu z družino v središču.

 

 

Povezava do prispevka

Včeraj pogledal, moram reči da so občutki mešani.

Vizulano film res izpolni pričakovanja, zgodba in neka povezava in tile pokavci pa so mi malo pokvarili izkušnjo.

Spoiler

Najbolj seveda šepa zgodba, kjer na koncu grejo v najbolj klišejski možen način, da ne govorim, kako zadnjo bitko, kar čudežno izgine 100 vodnih smrkcov, ostanejo le glavni akterji, pa še te se res kot v risanki najdejo 1na1 glavni zlobci vs dobrotniki ;)

 

Povezava do prispevka

Pogledal tole čudo. Zgodba bolj prebavljiva od tiste iz prvega filma, ki sem ga jaz doživljal kot "dancing with wolves aliens". Vendar je videt, da se jim iz tega vidika dost jebe in se več ali manj fokusirajo zgolj na tehnične stvari kot sta 3D in specialni efekti. Za videt je itak bolanija, ki v določeni meri uspe skrit ostale stvari, ki so šibke. 

 

Frendica riba, ki je med drugimi tudi skladateljica 

LOOOOOOOOOL

 

Pa prikaz človeške narave... jezus. Kej tako poenostavljenega nevem, če sem že videl.

 

Res bi rad vedel kdo je ta oseba, ki je pisal scenarij za film in ki ima domišljijo/razmišljanje na nivoju enega pre teen otroka.

uredilo bitje Waslich
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...