Skoči na vsebino

Nov vs rabljen avto


HellAngel

Priporočeni prispevki

Vodokotlič reče pred 18 urami:

Se mi zdi da vsi ki bomo imeli za zamenjat avto v naslednjih 2 letih smo ga pošteno najebali. Jaz sem imel v planu že letos, pa sem si glede na cene in zaloge premislil. V planu sem imel, da bi menjal preden pride avto do 200k km, zdej pa bo očitno moral zdržat čim dalj.

 

Malo dvomim v sposobnost motorja 1.2 da pride do 250k km+ :unsure:

Povezava do prispevka

to je samo psihološko teh 200.000, to je v naših glavah neka ločnica, resnica pa je, da motor in materiali v avtu, ne poznajo kilometrov ampak delovne ure, število hladnih zagonov itd,

ti samo vozi, lahko razpoloviš servisni interval in menjaš olje in filter še vmes pri kakem  poceni lokalnem mehaniku, če ga imaš, v primerjavi z izgubo vrednosti, ki jo boš doživljal, če kupiš popolnoma nov avto, so itak vsi ti servisi en drobiž

uredilo bitje bendeho
Povezava do prispevka

Na 1.2TSI radi gredo aktuatorji po zlu, meni je že šel pred 2 leti, zdej pa spet občasno jebe, ker so mi takrat dali kao nekega rabljenega. Pa tudi turbine rade crknejo baje. 

 

Sem sicer precej prepričan da ko bo imel 200k km+ ga bo nemogoče prodat (brez vrtet km), počasi pa bi tudi jaz rad nabavil večji avto, primeren kilometrom, ki jih delam letno in vožnji po ac.

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 4 urami:

Se mi zdi da vsi ki bomo imeli za zamenjat avto v naslednjih 2 letih smo ga pošteno najebali. Jaz sem imel v planu že letos, pa sem si glede na cene in zaloge premislil. V planu sem imel, da bi menjal preden pride avto do 200k km, zdej pa bo očitno moral zdržat čim dalj.

 

Malo dvomim v sposobnost motorja 1.2 da pride do 250k km+ :unsure:

 

Ma najebali smo karkoli bomo kupovali.

Povezava do prispevka
  • 10 mesecev kasneje...

Žena je kupila 7 let nazaj novega cliota. Najboljša kupčija v lajfu. Jest sem kupil en let starega mercedesa C v nemčiji, samo zato, ker mi je lep. Mogoče imam srečo, ampak niti en kurac v vseh letih ni crknil, niti en gumbek. Pri passatu prej novem, takoj iz garancije skoz en sranje...

Sem team nov avto, pač manj opreme in je... 

Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Upam da pocrkajo vsi...

 

Pizde pohlepne...

 

Vsi nekak vemo kakšne so bile "predkrizne" cene... Zdj če je nuja itak se kupi drug avto... Če pa ni nujno se pa čaka na normaliziranje...

 

Ni nobenega tehtnega razloga da je isti avto za 10k€ dražji kot 2 leti nazaj... Sploh če maš zalogo. Če si pa materiale po dražjih cenah kupoval pa pač požri razliko...

 

Pol pa še pohlep prodajalcev rabljenih vozil... Vem da poskušajo "preživeti" sam ne moreš pričakovati za 3 leta star avto isto ceno kot je bil 3 leta nazaj nov.

 

Lep primer slovenceljna

image.png.7f8ec8bf906af845105ca8142a1cd1bb.png

 

Pa nemc 1 leto mlajši (ok ma več prevoženih sam lej to razliko v ceni)

image.png.9603bc9e9e12a62092813797d59f4cd8.png

uredilo bitje Tadey
Povezava do prispevka

Nc te ne ustavi, da gres avto kupt v nemcijo. Sam ce bo kej narobe v garancijskem roku, a ga bos vozil gor v delavnco? Pa ne pozab na uvozni davek. Drgac cene so kakrsne so, jaz mislm da prav dost nizje ne bojo vec, folk se navadi in sprijazni s cenami in to je to. Sj tut za benz se je u luft skakalo ob podrazitvi, sam pol pa se sprjaznis k ni druge, tankat mors pa se zmerj

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 1 minuto:

Nc te ne ustavi, da gres avto kupt v nemcijo. Sam ce bo kej narobe v garancijskem roku, a ga bos vozil gor v delavnco? Pa ne pozab na uvozni davek. Drgac cene so kakrsne so, jaz mislm da prav dost nizje ne bojo vec, folk se navadi in sprijazni s cenami in to je to. Sj tut za benz se je u luft skakalo ob podrazitvi, sam pol pa se sprjaznis k ni druge, tankat mors pa se zmerj

Sej druge ne bo kot tja it. Razlike v ceni je cca. 6k€ ...

 

Sodelavec je Audija prpelu h nam na konc je recimo dal za vse skupi z nafto+spanje+dokumenti+davek okoli 1k€ ...

 

Še vedno bi ostalo okoli 5k€ za razna popravila. Zakaj bi se pa vozil tja če je v garanciji? Moj Citroen trenutno je tudi iz Nemčije in je bil še v garanciji ter so mi ga brez problema tukaj zrihtali (nek stikalo na zavori)... 

 

Se strinjam požreš pa greš naprej sam se mi zdi da je mal preveč za požret da bi kar tako pustil. Je pa res da se vedno kdo najde k mu je vseen.

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 23 minutami:

A pa je vse isto po opremi? 

Tam tam... Sej sm vidu da sam tale "ornk" pretirava... razlike je nekje 2k€ pri drugih.

 

Sej tudi pri novih je občutno višja cena - iz 41k€ je sedaj ista oprema 53k€ ...

 

Sem pa 2 let nazaj dobil ponudbo

image.png.9911e9eb5606d939f632849281927dc9.png

 

Tko de ja :O

Povezava do prispevka
Kočevc reče pred 6 urami:

Nc te ne ustavi, da gres avto kupt v nemcijo. Sam ce bo kej narobe v garancijskem roku, a ga bos vozil gor v delavnco? Pa ne pozab na uvozni davek. Drgac cene so kakrsne so, jaz mislm da prav dost nizje ne bojo vec, folk se navadi in sprijazni s cenami in to je to. Sj tut za benz se je u luft skakalo ob podrazitvi, sam pol pa se sprjaznis k ni druge, tankat mors pa se zmerj

tle ti zrihtajo kar je v garanciji

edino česar ne dobiš, pri nas ti trgovec da dodatni 2 leti garancije pri Mazdi, tam sva pač dobila tovarniška 3 leta

 

itak na srečo nisva rabila, naj bo še dolg tko

Povezava do prispevka
Fuksija reče pred 18 urami:

tle ti zrihtajo kar je v garanciji

edino česar ne dobiš, pri nas ti trgovec da dodatni 2 leti garancije pri Mazdi, tam sva pač dobila tovarniška 3 leta

 

itak na srečo nisva rabila, naj bo še dolg tko

 

 

To je drugo. Kaj pa recimo ce kupis 4 leta staro mazdo, oz avto k nima vec tovarniske garancije, in ce kups od avtohise oziroma trgovca, imas pri njemu 1 letno garancijo, ce bi blo karkol narobe, skrita napaka al whatever. Tak ti bo reku, ja ni problema, prpel avto, bomo zrihtal

Povezava do prispevka
Kočevc reče Dne, 9. 12. 2022 at 9:32:

Nc te ne ustavi, da gres avto kupt v nemcijo. Sam ce bo kej narobe v garancijskem roku, a ga bos vozil gor v delavnco? Pa ne pozab na uvozni davek. Drgac cene so kakrsne so, jaz mislm da prav dost nizje ne bojo vec, folk se navadi in sprijazni s cenami in to je to. Sj tut za benz se je u luft skakalo ob podrazitvi, sam pol pa se sprjaznis k ni druge, tankat mors pa se zmerj

brez skrbi da bodo šle cene dol.  Imo že v 2023. Težav s čipi ne bo več. Novi avti bodo dobavljivi zelo hitro. Posledično ne bodo več rabljene avte prodajali za cene novih. Pritisk bo na cene. Morebitna recesija bo samo še pohitrila proces. Saj uradni MPC lahko bo ostal. Bodo pa spet nabijali popuste na nove.

Kupcev rabljenih Superbk za 40k eur prerposto zmanjka.:rofl:

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...