Skoči na vsebino

Nov vs rabljen avto


HellAngel

Priporočeni prispevki

Sudat reče Pravkar:

To je to kar bi res rabil od vseh volvov mi je izgledal najbolj "robusten" vozil sem pa ital le tega in ne vem kako se 60 in 90 primerjata...

po mojih izkušnjah je v60 bolj udoben, ampak je res malo razlike. večja razlika je, če ima usnjene sedeže ali ne.

 

 

Povezava do prispevka
rajc91 reče Dne, 10. 9. 2021 at 14:27:

po mojih izkušnjah je v60 bolj udoben, ampak je res malo razlike. večja razlika je, če ima usnjene sedeže ali ne.

kateri so pa slabši? ker usnje je fajn vroče poleti recimo.

al so usnjeni na splošno tut boljše oblike recimo?

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
bainit reče Dne, 18. 9. 2021 at 13:59:

kateri so pa slabši? ker usnje je fajn vroče poleti recimo.

al so usnjeni na splošno tut boljše oblike recimo?

ja, poleti te znajo presenitit ja :D je pa tudi opcija s hlajenjem sedežev, sam moj tega nima. 

 

Ne vem, če so prav drugačne oblike, tudi v V60 r-design se mi niso zdeli kaj drugačni, samo bolj trdi so. Usnjeni so pa kavč.

 

Primerjava: 

alcantara

spacer.png

 

usnje

spacer.png

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče Dne, 22. 9. 2021 at 18:25:

kako je pa z ostalimi potniki, ki nosijo moderne plastične hlače in sedijo na usnjenih zicih? a je kaj smeha, ko jih pomede med bremzanjem al je trenja zadost, da rt ostane pr gmah?

Še noben ni letel iz sedeža, je pa res da noben ne nosi plastičnih hlač :D

Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...
atomic reče pred 9 urami:

Nov avto se zmeraj splača kupit. Mogoče ne najbolj aktualen model, ampak tisto, ko je že par let zunaj.

 

Ta trenutek pa res (ponavadi se ni)! Ker je trg rabljenih avtov v manjših segmentih nor. Tako nekje 10k nova dacia ziher. Tam nekje do 20k avti (brez velik opreme) novi se splačajo celo atm. Prej v normalnih časih se niti to ni nujno splačalo, samo je bilo manj metanje denarja z lopato skoz okno.

 

Tolk ko daš za servis tolk dražji ni nikol. Plus zavarovanje lahk prišparaš. Definitivno za prvi avto kupiš ~6 let staro jajco za okrog 3-5k. Zdej je to na žalost nemogoče. Si predstavljaš da plačuješ kasko za nov avto na 0% polici? :avadodo: Ampak ga nekako skor moraš ker je riziko pri razbitju prevelik (ali pa lizing).

 

Je pa valda nov avto bolj na kamot. Izbereš farbo, opremo. Je frišen in nov, lep... fancy. To pač plačaš.

 

 

Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Malo gledam po avto netu za foro golf gtije. 40k eur rabljeno par mescev. Če naročiš novga dobiš za par tisočakov ceneje po popustih. :lol: Je res da dobiš po vsaj 8 mescih al kolko je sedaj dobava. Ma razlika v ceni je taka da bi z veseljem počakal haha

Povezava do prispevka

Tako je zdj stanje..

 

Ponudba lansko leto za novo Škodo Superb 2.0 TDI Sportline - 31.200 € (neko hudo akcijo so mel 22.5.2020)

Ista škoda danes rabljena z skor 40.000 Km - 38.000 € 

 

Ker se novi ne prodajajo (Jih ni) so rabljenim cene šle v nebo.

 

Trenutno čakam če se bodo cene kaj umirile - kar slabo kaže - Nova superb je sedaj ca. 43k€ ista kot bi jo imel.

 

Tako da...

 

Če ni nujno se zdele avta ne menja.

 

Drguače pa moja miselnost. Avto v novo nabavni vrednosti ca. 40k€ se splača ene 3-4 leta star rabljen kupit pa naloudan z opremo. 

Avto do ene 15k€ sploh manjši modeli (Razni clioti, yarisi in podobno) se splača novo kupt.

 

Fotr kupu Mitsubišija Space Star 1.2 takoj ko je ven prišel. 8.900 € je dal zanj. 

Dons so novi okol 12k€ (Verjetno še kak popust dobiš) rabljen isti letnik k od fotra pride pa 5.500 evrov. Pa je okol 5 let star :O

 

Ni tolk zgubu na ceni kokr tisti ta večji rang.

 

Ne vem sicer kaj sem to vse napisal... Sam hey :D petek je.

 

 

Povezava do prispevka

ima smisel kar govoriš, potrjujem, 

sploh za škode so res imeli akcijo lani spomladi in se spomnim scale po okoli 12k s financiranjem, 15k je bila že 1.5 tsi dsg, octavia III 1.0 tsi po 14k s financiranjem, 2.0 tdi okoli 16k, bolje opremljene po 18, 19k,

fabie po 10-13k odvisno od opreme, superbi so bili tudi super ugodni, samo takrat nisem razmišljal o avtih nad 20k, škoda da nisem delal printscreenov,

 

ne vem pa kakšen človek moraš biti, da neki karen plačaš več za rabljen avto,  kot je ona dala za novega 1-2 leti nazaj, na avtonet je nenormalno veliko avtov 2019-2021, fizična oseba, 1. lastnik, slovensko poreklo, pa vsi cene nekam v luft

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 23 urami:

Kupis avto okoli letnika 2000 in se vozis pa mocno prisparas.

Mah, če bi se sam vozil ni panike... 

 

Tako pa vozim še mularijo zravnm pa mi ni lih šitbox za met kot primarni avto :)

 

Sej c5 so recimo zdj cene kr padle.. Moj je sedaj samo še nekje 3k€ haha

 

Spoiler

Jokam od žalosti

 

Povezava do prispevka
Tadey reče Dne, 3. 12. 2021 at 11:53:

Tako je zdj stanje..

 

Ponudba lansko leto za novo Škodo Superb 2.0 TDI Sportline - 31.200 € (neko hudo akcijo so mel 22.5.2020)

Ista škoda danes rabljena z skor 40.000 Km - 38.000 € 

 

Ker se novi ne prodajajo (Jih ni) so rabljenim cene šle v nebo.

 

Trenutno čakam če se bodo cene kaj umirile - kar slabo kaže - Nova superb je sedaj ca. 43k€ ista kot bi jo imel.

 

 

 

 

Jaz mam 2.0 TDI Style ročni menjalnik

 

Trenutno me stane cca 0,33€ na kilometer, vozim od Septembra 2016, sem pri 170kkm. Ene 3x je bila okvara pomožne vodne črpalke za gorivo (2 različni ima vgrajeni), ena grelna svečka je do sedaj odpovedala in loputa za izpušne pline je bila menjana, pa kondenzator klime je šel v maloro pri 150k.  Drugače je ok, na cesti nisem ostal pa tudi v limp modu še nisem bil. Vozim relacijo 100km v eno smer.

Povezava do prispevka

Kupiš Japonca :) 
Jaz furam Mitsubishi ASX letnik 2010 s katerim imam sedaj nekaj malega čez 180k km. Furam ga sicer komaj 5 let, ker si ga je prej lastila moja mati in moram priznati, da me niti enkrat ni pustil na cedilu. V vseh letih lastninjenja sem samo zavorne diske + ploščice menjal in redno servisiral.
V plus mu tudi štejem to, da ga večinoma samo penziči vozijo in zaradi tega te policaji ne šmirglajo :D 

Povezava do prispevka
Lepi Šime reče pred 8 urami:

Kupiš Japonca :) 
Jaz furam Mitsubishi ASX letnik 2010 s katerim imam sedaj nekaj malega čez 180k km. Furam ga sicer komaj 5 let, ker si ga je prej lastila moja mati in moram priznati, da me niti enkrat ni pustil na cedilu. V vseh letih lastninjenja sem samo zavorne diske + ploščice menjal in redno servisiral.
V plus mu tudi štejem to, da ga večinoma samo penziči vozijo in zaradi tega te policaji ne šmirglajo :D 

Mah problem mam ko se ne vidim v SUVih... Ne počutim se dobro v njih na žalost...

 

Od japancev mi potegne edino Mazda 6... Sam se mi zdi da je notri premajhna. :(

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 34 minutami:

Mah problem mam ko se ne vidim v SUVih... Ne počutim se dobro v njih na žalost...

 

Od japancev mi potegne edino Mazda 6... Sam se mi zdi da je notri premajhna. :(

zadnji mesec gledam (ameriške) teste nove Honde Civic Hatchback (11.gen). Čisto vsi reviewerji jo hvalijo kot najboljšega allrounderja trenutno na trgu. Ko bom menjal zdajšnjo civic, bo to zame prva opcija. Malo prečekiraj, če ti bo sedla...je pa res, da pride k nam šele naslednjo jesen.

Povezava do prispevka
cashman reče pred 1 uro:

zadnji mesec gledam (ameriške) teste nove Honde Civic Hatchback (11.gen). Čisto vsi reviewerji jo hvalijo kot najboljšega allrounderja trenutno na trgu. Ko bom menjal zdajšnjo civic, bo to zame prva opcija. Malo prečekiraj, če ti bo sedla...je pa res, da pride k nam šele naslednjo jesen.

Trenutno je itak vse v kurcu kar se tega tiče..

 

Tako da itak ja da bom prečekiral :)

 

Sej tako ko jo je imel en forumaš mi je bil zelo všeč :) 

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...