Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

indigo reče pred 29 minutami:

Skropucalo mas ti med nogami pa na glavi. :D

 

Daj rajsi rezultate, liml. :D

Bom dal Time Spy extreme, ko pozenem benchmark po sihtu.

Navadni Timespy sem imel 24940 na GPU in 6849 na CPU :D

"skupno" 17875 :D 

 

EDIT: https://www.3dmark.com/spy/41573383

 

EDIT2: Haha, rezultat "ni valid" ker ne approvajo gonilnikov od grafe... ki sem jih dobil prek AMD Adrenaline al pa windows updejta :D 

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka

Odkar sem nabavil Geforce 3070 ti umiram od slabe povezave, ker ima kartica samo en HDMI, jaz pa uporabljam tako TV povezavo, za monitor pa imam 55 inčen OLED, ki je potem povezan preko display port - hdmi kabla, ampak tisto je kurac. Pač ne dela tako kot mora, plus da ne podpira 120hz in HDR.


Tako da sem se odločil da bratu dam to svojo (ker hdmija ne rabi), sebi pa kupim novo 3070. Zdaj me samo zanima vaše mnenje. Ali raje 3070 za 440 evrov ali 3070ti za 500 evrov? Obe Asus in obe novi seveda :)

 

Zdaj 60 evrov razlike mi ni tak problem, imam namen kartico imeti par let, samo ali je kakšna razlika ali le kake 5%? Da ni samo GPU clock speed navit iz 1770 (navadna verzija) na 1815 (ti verzija).

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Aja pa res, tam sem zajebal 3070ti za 500 evrov sem mislil :)

 

Geforce 4070 je najcenejši 660 pa še ni Ti, tako da bi kar ostal pri 3070 oziroma 3070ti :)

 

Torej 3070 za 400 ali 3070ti za 500? S tem da imam zdaj 3070ti, tako da s prvo bi šel dejansko na slabše :(

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Feget reče pred 2 minutama:

Aja pa res, tam sem zajebal 3070ti za 500 evrov sem mislil :)

 

Geforce 4070 je najcenejši 660 pa še ni Ti, tako da bi kar ostal pri 3070 oziroma 3070ti :)

 

Torej 3070 za 400 ali 3070ti za 500? S tem da imam zdaj 3070ti, tako da s prvo bi šel dejansko na slabše :(

jaz vedno to pogledam za hitro referenco 

 

https://www.videocardbenchmark.net/high_end_gpus.html

 

drugace frame generation je kar ql zadeva

 

ne vem kaj ti rect ce si sparaven.. najboljse bi bi8o da bi kupil tisti 4080 od vodokotica za 900 eur

sam ce gledas sparavno in te boli k za frame generation pol so AMDji najbolji price performance

Povezava do prispevka
Feget reče pred 40 minutami:

Odkar sem nabavil Geforce 3070 ti umiram od slabe povezave, ker ima kartica samo en HDMI, jaz pa uporabljam tako TV povezavo, za monitor pa imam 55 inčen OLED, ki je potem povezan preko display port - hdmi kabla, ampak tisto je kurac. Pač ne dela tako kot mora, plus da ne podpira 120hz in HDR.


Tako da sem se odločil da bratu dam to svojo (ker hdmija ne rabi), sebi pa kupim novo 3070. Zdaj me samo zanima vaše mnenje. Ali raje 3070 za 440 evrov ali 3070ti za 500 evrov? Obe Asus in obe novi seveda :)

 

Zdaj 60 evrov razlike mi ni tak problem, imam namen kartico imeti par let, samo ali je kakšna razlika ali le kake 5%? Da ni samo GPU clock speed navit iz 1770 (navadna verzija) na 1815 (ti verzija).

Nevem zakaj za TV raj ne das DP->HDMI adapterja, 55 incunski oled pa povezes prek HDMI direkt?

https://amzn.eu/d/is6CSQQ

uredilo bitje DaMachk
Povezava do prispevka

Sem probal, ampak so vsi te adapterji ali display port to 2.1. hdmi kabli ena sama jajca.

 

Dostikrat ne zaznajo slike, 4k 120 hz s HDR ne dela sploh, tako da si potem obsojen na 60hz 4k brez HDR s slabim zaznavanjem slike. Pa ne govorim o nekih cheap jajcih, sem kupil najboljši kabel za 50 evrov in še adapter prav tako v tem rangu. Oba sicer delata ampak z veliko omejitvami in to preprosto ni to - nimaš izkoriščenega TV-ja oziroma monitorja. Preko HDMI pa vse dela vse tako kot mora.
 
Brat tako rabi novo grafično. Sprva sem mu mislil nabaviti Geforce 3060ti, ampak raje dam potem še tistih 100 evrov zraven, mu dam mojo grafično, sebi pa novo 3070ti z dvema HDMIjema in imam tako lepše in boljše življenje :)
Povezava do prispevka
Feget reče pred 1 uro:

Jah 4070 je res dobra ja, sploh mi je všeč precej manjša poraba energije, ampak je pa tudi že 200 evrov dražja od 3070, tako ki jo pa jaz iščem z dvema hdmijema pa še celo 300 več :(

Napisal si da hoces graficno za par let. 3070 in TI izvedbe imajo 8gb VRAMA. To je ze sedaj zastarelo, kaj sele cez par let. Raje se stegni.

Zahvalil se mi bos kasneje...

Povezava do prispevka
Adr reče pred 2 minutama:

hahah, tak milijonar potem pa gleda tule neke midtier grafične, slabše od indigove - patetično

Ti ekvivalent maksija, s to razliko, da oni vsaj fuka verjetno se nea oglasaj s tistim tvojim 17col monitorjem in graficno, ki je sibkejsa kot mobilni chipseti v novih telefonih.

Povezava do prispevka
Ethan reče pred 3 urami:

image.png.5005f1f9b136b16913000e059793b1a9.png

 

image.png.507e7c86b63ca097bb0c770bd31c0ab3.png

 

Ali pa če dobi kaj mister Vodokotič.

 

Sam tudi zmeraj vzamem kartico z dvema HDMI izhodama. Isti razlog kot ima naš forumski miljonar. :) 

 

 

Goddamn no, sem že imel Geforce 4070 v košarici in že hočem potrditi naročilo potem pa rečem, da za vsak slučaj še na uradni strani pogledam če ima res 2x HDMI. No in glej ga zlomka, nima ga, očitno je slika neke stare grafe.

 

En sam model geforce 4070 ima dva HDMIja in to je ASUS ROG Strix GeForce RTX 4070 12GB OC Edition, ki stane 830 evrov. Drugače pa imajo vse samo enega.

 

Faaaaaaak no, kurčev display port, katerega ne rabim niti enega, pa na vsaki po trije:confused:

 

Dejansko bom primoran kupiti grafo stare generacije izključno zaradi HDMI portov:confused:

 

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...