Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Jaz imam obe varjanti napajanja na mojih 2x8 pinskih karticah in je vseeno, tudi če navijaš. Če nimaš napajlnika, narjenga v centralni afriški republiki, pol se nimaš kej sekirat (pa tut če maš neko levo fermo, je najbrž safe).

uredilo bitje Jenno
Povezava do prispevka
atomic reče pred 3 urami:

resolucija tudi :)

Tko da i3 4170 čist lepo pelje RX 3080 če igraš na 1440p @ ray tracing ultra, ker itak GPU ne zmore več, kot 30fps, kar pa tudi ta cpu zmore :)

 

no, no. 
Pretiravat pa spet ni treba. 

Zakaj za kurca potem folk kupuje sploh nove kompe - CPUje?

Sej so 7 let stara jajca očitno dovolj. 

ps. fuck. Maxi lahko potrdi.

Povezava do prispevka
Dono reče pred 20 minutami:

 

no, no. 
Pretiravat pa spet ni treba. 

Zakaj za kurca potem folk kupuje sploh nove kompe - CPUje?

Sej so 7 let stara jajca očitno dovolj. 

ps. fuck. Maxi lahko potrdi.

Narobe si razlagaš. It was a joke.

 

Zato, ker lahko skoraj na vsaki igri na skoraj vsaki graifčni lahko naštimaš tako nastavitve, da ti CPU ni več bottleneck. V praksi to pomeni, da če imaš grafično za 1000€ ala rtx 3080 in nastaviš 4K in vse do daske, ne bo nobene razlike a imaš 7 let star cpu al najnovejšega s 16imi cori.

 

If you can, that doesn't mean that you should.

Povezava do prispevka
indigo reče pred 6 urami:

Kupljena poleti 2020. Za taksen denar jo seveda raje imam. :D Lahko pa jo poizkusim po drugih kanalih prodati po koronskih cenah hehe.


Kolega je 2080ti cca mesec in pou nazaj prodal za 600e. 
En drug kolega je pa pred kakim tednom kupu 3070 za malenkost več (mata podoben performance). 

imo jo probaj prodat med 600-650e na bolhi oz facebook marketplace-u. Mogoče se pa kdo najde. 

 



 

Povezava do prispevka
Dono reče pred 7 urami:


Kolega je 2080ti cca mesec in pou nazaj prodal za 600e. 
En drug kolega je pa pred kakim tednom kupu 3070 za malenkost več (mata podoben performance). 

imo jo probaj prodat med 600-650e na bolhi oz facebook marketplace-u. Mogoče se pa kdo najde. 

 



 

Saj, probati ni greh. :)

Povezava do prispevka

Škoda da prihajajo minerji, ker kmalu bo ETH šel iz pow na pos. Tako da, za koga ta model kopuje grafe mi ni jasno. Upam, da če mina alt coine, se le tem povečuje težavnost mininga, tako da nikoli ne bo uspel opravičiti nakupa kontejnerja graf. Bolj se splača kupiti asic, namesto graf za alte.

Jst sem testno minal (eth, beam) na gtx 1070 in brskam na Brave. Ugani kje sem več "denarja" uspel zaslužiti?

Spoiler

z brskanjem v Brave, mining se ne izplača, grafična se ne mode odplačat v manj kot 300 dneh, četudi imaš po nekem čudežu štrom zastojn!

 

uredilo bitje Car
Povezava do prispevka

Danes je bil profitability na 4x1080ti - 18e na dan (štroma pokurijo na mesec cca 60e). Zadnjih 10 dni pa cca 10e, mogoče celo kak več.

Vsak mesec je vsaj 1 grafika "plačana". 

Odkar ste neki 10 strani nazaj govorili, da se je bv s tem ukvarjat, sem jaz naredil 2 ethja.

Pa POSa ne boste vidli verjetno še vsaj pou do 1 leto.

  • Račka +1 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka

Mal sem skeptičen, da bi naredil 2 eth v mesec ali dva. Če sem jaz v enem mescu z 1xgtx 1070 v skupnem poolu (ethmine in t-rex miner) namajnal za 0.01 eth in 60 eur štroma na mesec za 1x grafično. Beam mi je bolj dobičkonosen, 1 beam na dan, kar je cca med 0.3 in 0.2 eura. Ampak, to počnem za zabavo, ker imam majhno stanovanje in bi bila res muka buko grafičnih poslušat.

 

Zelo močne grafične imaš, ki so bile 99,9% lucky pri blockih in štrom imaš res ultra poceni, good for you.

 

 

Povezava do prispevka
Car reče pred 6 urami:

Mal sem skeptičen, da bi naredil 2 eth v mesec ali dva. Če sem jaz v enem mescu z 1xgtx 1070 v skupnem poolu (ethmine in t-rex miner) namajnal za 0.01 eth in 60 eur štroma na mesec za 1x grafično. Beam mi je bolj dobičkonosen, 1 beam na dan, kar je cca med 0.3 in 0.2 eura. Ampak, to počnem za zabavo, ker imam majhno stanovanje in bi bila res muka buko grafičnih poslušat.

 

Zelo močne grafične imaš, ki so bile 99,9% lucky pri blockih in štrom imaš res ultra poceni, good for you.

 

 


Seveda kopljem tudi jaz za zabavo.
Časi solo mininga ethja z 2.5 gigahasha so že davno za mano. 

Ta mali rig (4x1080ti) deluje preko nicehasha (menjava najbolj profitabilne algoritme, in izplačuje v BTC). 

Ko se nabere BTCja za 1 ETH, menjam. Hitro se nabira.

 

Tok je kazalo zjutraj.
 

mmmmm.png.5a3c1d5525e7da6f7f11a87a541d9b4d.png

Povezava do prispevka

zgleda da bo RDNA 3 MCM

 

https://www.techradar.com/news/amd-patent-points-to-new-mcm-gpu-chiplet-technology

 

Navedek

 

One of the major hurdles to the MCM design in the past, according to Wccftech, has been the high latency between chiplets and the increased difficulty in implementing parallelism.

AMD appears to address these challenges using what it calls a high-bandwidth passive crosslink. Apparently, this allows each GPU to communicate directly with the CPU and its companion chiplets with significantly less latency.

 

 

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...