Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Pri AMDju je pomanjkanje vsega, pač njihov genijalen plan, da bodo izdelovali vse na istem proizvodnem procesu in hkrati izdali še konzole nove generacije, tole bi bil velik problem tudi če ne bi bilo epidemije.

 

Tako dokler ne bodo šli na 5nm ne bo bistveno boljše, tudi PS5 slim še ne bo kmalu :D

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka

Jaz samo Mindfactory spremljam, to pa dosti redno:) in tam lahko vse procesorje od AMD-ja dobiš čisto vedno, torej 5600X, 5800X in 5900X. Mogoče se je kdaj zgodilo, da par dni kakega ni bilo, samo zadnje čase so pa vedno. Intelovi so bili vsi vedno na voljo. 

 

Mi je pa zanimivo, da pri grafičnih je 6700X ves čas na voljo. Pa tolk različnih da lahko izbiraš (v tem trenutku 9 različnih). Gamersko so malo slabše od 3060ti imajo pa občutno manjšo ceno, pa dosti boljše od 3060, kjer je cena primerljiva. Me pa prav zanima kako so za mining. Torej zakaj se te ne prodajajo? Ima kdo kako teorijo?  

uredilo bitje Surg3on
Povezava do prispevka
Surg3on reče pred 1 uro:

Jaz samo Mindfactory spremljam, to pa dosti redno:) in tam lahko vse procesorje od AMD-ja dobiš čisto vedno, torej 5600X, 5800X in 5900X. Mogoče se je kdaj zgodilo, da par dni kakega ni bilo, samo zadnje čase so pa vedno. Intelovi so bili vsi vedno na voljo. 

 

Mi je pa zanimivo, da pri grafičnih je 6700X ves čas na voljo. Pa tolk različnih da lahko izbiraš (v tem trenutku 9 različnih). Gamersko so malo slabše od 3060ti imajo pa občutno manjšo ceno, pa dosti boljše od 3060, kjer je cena primerljiva. Me pa prav zanima kako so za mining. Torej zakaj se te ne prodajajo? Ima kdo kako teorijo?  

Za to ker so price / performance za MINING slabse kot 3060 12gb. 6700x slabse mina kot 3060.

Torej vse kartice so drage ko hudic, nekje je meja cene, ki je pogojena s hitrostjo minanja (itak da bos minal, da si vsaj nekaj denarja povrnes).

V tem primeru je 3060 12Gb boljsa izbira, vsaj za tak denar kot so bile (cca 700 eur + / -) prav zaradi tega so vse 2060 super izginile v parih urah (prav vsakic).

 

Cene graficnih so pogojene izkljucno s sposobnostjo minanja. JA to je primarni razlog takih cen. "Pomanjkanje" je drugotnega pomena. Ko se ne bo vec splacalo minat, bote videli trg preplavljen z graficnimi.

 

Pomanjkanje iz TSMC se pozna na AMDjevih artiklih (predvsem CPUjih), ki so mocno precenjeni. Drugega pomanjkanja pri nas trenutno se ni, bo pa verjetno kmalu. Npr. RAM se ze drazi, najbrz mu sledijo se SSDji in maticne plosce.

uredilo bitje Sektor 13
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...