Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Ma to mi je jasno že odkar si se prvič prjavu na forum, pa kar ne obupam.

 

Spodaj imaš igralca, ki na pad gradi in modificira objekte v fortniteu v zelo high rank matchu, vmes ko zganja item in weapon management in headshoota igralce. Razen hitre miške za 180 obrat ni imel UT k od kompleksnosti in potrebne natančnosti teh iger. Vem, da če si zadnjič igral FPSje leta 99 ko je izše UT ne moreš razumet kakšno stvari so "omejujoče  moderne igrice" prinesle v gamplay v zadnjih dveh desetletjih, samo poj saj za ljubega boga ne pametuj o stvareh, o katerih nimaš pojma.

 

Tekmovalnega UTja sem pregiral tko dobesedno stotine ur, kot sem svoj delež dodal tudi v moderne MP klasike. Ti pomoje UT gledaš skozi še bolj roza očala kot na svoje znanje o polprevodniški industriji.

 

 

TL;DR

spet pišeš maksi poste o stvareh, o katerih nimaš pojma / jih ne dojameš

  • Račka +1 1
  • Trol 1
Povezava do prispevka
maksi reče pred 1 uro:

Samo to ni čist realno, ker gre za internet, kjer je routing nepredvidljiv, v MP igrah to skušajo omiliti z lag compensation.

 

 

 

Sej je VG rekel, da se ne bi šel neke e-sporta. Ampak nekdo bi rad ne vem Cybperpunk igral na full ray traced, ne rabi ledvice prodat. Izkušnja ali bo 20ms laga ali 50 je pa pri tovrstnih igrah zanemarljiva. Nek MP gejm pa itak dela skoraj povsod, ali pa kak fast paced DOOM Eternal pa tudi. Cyberpunk in RDR2 pa pač ne in je to dost cool zadeva.

Povezava do prispevka

Pa te me tudi trigerajo. Konzole so spremenile PC gaming. Bom jest tko rekel, PCji so uničili konzole. Včasih si imel PS1, PS2, PS3, popolnoma neke druge arhitekture. PS4 in PS5 sta pravzaprav PCja v majhnem ohišju, isti procesorji, grafične, količina rama itd... PS3 je imel pa 256mb rama, ko je imel povprečen PC 4GB in kasneje 8gb. Takrat smo lahko floskule o optimiziacijah metali ven. 

Aja da ne omenjam, da zdej razne popularne MP igre ala Apex, Cod warfare in podobno, kar igrajo crossplatform in nikogar ne moti, ker imajo eni prednost, ker igrajo na gamepad ali miško al neki...

Povezava do prispevka

PCji niso uničili konzole, le da več niso imeli izbire, ker se je IBM umaknil iz CPU biznisa. Itak je samo vprašanje časa, ko bodo šle na ARM arhitekturo, ki bo bolj specializirana (glej Apple M1). Verjetno prej XBOX, ker ima MS dosti več sredstev, da sam tole razvije (kot Apple).

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
atomic reče pred 17 urami:

Jest mam pri cs:go 5ms pinga. Zdej kje so severji ne vem, me pa veliko folka sprašuje kako imam lahko tako nizek ping.

Mi je pa kolega, k je strokovnjak za omrežja rekel, da je to zato, ker imam kao direkten vod na optiki. Da ponavadi imajo ljudje na optiki gpon neki neki...

cs:go ne moreš igrat na geforce now. to je za single player

Povezava do prispevka

Ok tukaj je govora vec ali manj o le enem zanru, streljacine pa se na profi ravni tu nimam mnenja ker jih ne igram

 

Takole bom rekel jaz ne vidim bistvene razlike v cyberpunku (4k, rtx on) na geforce now 3080  kot na 3090 on premise, za normalnega igralca. Tako na oko zadeva potrebuje 100mbit in kabel. Ima pa par hecnih problemov ze zaradi narave VMja Vem da imam dobro linijo pa nimam oci da bi takoj zaznal nek minimalen lag.  

 

Glede na to da na trenutne cene rabis 10 let da pokrijes z narocnino 3080 je kar alternativa ce ima moznost optike

 

Se pa treba zavedat da je iger sicer polno (si jih moras lastit) par velikih naslovov manjka ker pac imajo slednji zalozniki lastno cloud resitev. Edino kar jaz pogresam je total war serijo. Steam je sicer dobro integrirana marsikater drug launcher pa ne zato sta miska in tipkovnica nujna za login

 

Vprasanje ce bi nvdija tudi zmogla velikega povprasevanja zato so trenutno le prednarocila, mislim da je le 1000 gpujev na lokacijo, Jaz sem cakal cca dva tedna

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka

Kako pa dosežejo tako nizko latenco? Jest sem načeloma velik ventilator te tehnologije. Najboljš, da ne morje na vikend vzamem samo samo gamepad in na dol na TV naložim steam remote play, ps now in igram na morčiju svoj PS5 in PC.

 

Sam kakor sem testiral par let nazaj. Je bilo to za en kurac, pa sem streamal v local LAN omrežju in je bilo bolj kilavo. Ker če bo to delovalo, potem še PS5 ne rabim v dnevni, obrnem Demon soulse in streamam s PCja.

Povezava do prispevka
maksi reče pred 3 minutami:

To je odvisno od ISPja in internetne infrastrukture in routinga, ter tudi kako zasedeni so routing strežniki, ponoči boš imel boljšo izkušnjo kot podnevi.

Sj ti pravim, da sem jest imel na LANu slabo izkušnjo pri psnow in steam remote play...

Povezava do prispevka

Pobje, kakšno je mn3nje o RX grafičnih karticah?

 

Sem se vpičil v RX 6900 XT, predvsem ker jo Mlacom ponuja za trenutne razmere dokaj znosnih 1800eur (kot primerjava, za 3080Ti hočejo 2300, za 3070 pa 1300).

 

Deal pač ni dober, jbg. Kar me zanima je, kako se drugače obnese? Sicer bi raje imel RTX predvsem zaradi bombončkov kot sta Ray Tracing in DLSS ampak dobro, če ni ni. Sem gledal tudi RX 6800 XT ampak je razlika v ceni proti 6900 minimalna (~100eur).

 

Načeloma se mi sicer ne mudi menjat, čeprav je švohota trenutne grafične še toliko bolj opazna odkar imam nov monitor.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...