Skoči na vsebino

Grafične kartice


Priporočeni prispevki

Fora je tud v temu, da sami dosktrat izpostavimo kako visoko ceno pri nas, medtem ko iščemo najcenejšo varijanto v tujini. In potem se zdi, da so naši oderuhi.

V praksi niso tako grozne razlike. Recimo pri nas najcenejša 3070 v primerjavi z najcenejšo v tujini. S poštnino potem vidiš, da ni spet tolko ceneje.

 

Zato sem tudi prej omenil, če kupujem samo eno komponento velikokrat, kar pri nas kupim. Ko pa sestavljaš cel komp, pa 10€ tu in 30€ tam, se pa nabere...

Povezava do prispevka

Sam to je tudi tak tak, ker si poiskal res ekstremen primer. Jaz še v življenju nisem slišal za firmo MANLI :D. Če recimo pogledava pri anniju od neke normalne firme, ajde rečmo EVGA, je npr. 3070ti 1709 EUR. anni 3070ti Pri caseking.de je pa enaka za 1159 EUR. caseking.de 3070ti To je 550 EUR razlike! Za ta denar dobiš recimo matično AUS TUF Gaming H670, ki je dobra matična + procesor i5 12600k. Ne rečem, cene ostalih komponent so nekako primerljive, sam pri grafičnih pa naši brez vazelina na polno. 

Povezava do prispevka

trenutne najnižje cene (tega tedna) na mf. ostalih trgovin ne spremljam. možno, da so kje bile boljše cene.

3060 - 669€

3060ti - 788

3070 - 939

3070ti - 999

3080 - 1379

 

prizadete cene. zanimivo pa je, da je vse na zalogi. ni čutit pomankanja na nemškem trgu, samo dišijo jim te cene.

 

še bolj prizadeto pa bi bilo, če bi jih primerjal s slovenskimi trgovci in bolho.

Povezava do prispevka

  

Sektor 13 reče pred 33 minutami:

Naj bi bil. Kaj pa ves.

Ce bo intel umes zasicil trg z grafami pa upajmo, da ze prej kaj pade.

Malo verjetno, ker ne delajo v svojih tovarnah, ampak pri TSMCju.

 

Intel hoče izdati novo generacijo vsako leto, kar bo vsekakor začelo skrbeti Nvidio, ki ima 18/24-mesečni cikel.

 

Intel-Architecture-Day-2021_Pressdeck_Fi

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 1 minuto:

Zaenkrat Intel samo vsako leto da ven nov powerpoint slide, tko da bodmo maksiji pa mal počakmo kaj bo iz tega.

Prvič to

Drugič pa verjetno vsako leto ker so tle zelo novi in majo precej za nadoknadit, vprašanje kok bojo sploh napadli high-end na začetku (al pa samo high-end, middle in low pa bojo kasneje).

Povezava do prispevka
TrippinBalls reče pred 45 minutami:

 

ja its about time, da se postavi gaming na linuxu na bolj nub friendly noge, ker cajta je samo še do like 2025 al kdaj upokojijo Winblows 10?

In tocno to se bo zgodilo letos pjebi, kr zbrisite windowse, user friendly linux prihaja!

uredilo bitje Arey
Povezava do prispevka

DF komentar: če ne bojo ohranli crysis duha v popolnoma dinamičnem okolju kot je total destruction s fiziko (in ne bojo samo menjali asseta) potem bo polom. kot drugo pa da grejo all in v RT je nekaj samoumevnega, če jim rata seveda, ker je crytek te dni bolj kot ne skoraj indie developer (restrukturiranje and shit).

Povezava do prispevka
Surg3on reče Dne, 1. 2. 2022 at 9:42:

Sam to je tudi tak tak, ker si poiskal res ekstremen primer. Jaz še v življenju nisem slišal za firmo MANLI :D. Če recimo pogledava pri anniju od neke normalne firme, ajde rečmo EVGA, je npr. 3070ti 1709 EUR. anni 3070ti Pri caseking.de je pa enaka za 1159 EUR. caseking.de 3070ti To je 550 EUR razlike! Za ta denar dobiš recimo matično AUS TUF Gaming H670, ki je dobra matična + procesor i5 12600k. Ne rečem, cene ostalih komponent so nekako primerljive, sam pri grafičnih pa naši brez vazelina na polno. 

V bistvu si ti dal ekstremen primer? :)

Jest sem samo našel 2 najcenejši 3070 pri nas in v tujini.

Lahko pa tud rečem, lej kolk je pri nas, v nemčiji pa 400€ dražje.

 

Pa imo se preveč da, na znamko. Čip je tisto, kar je važno. Itak je vsaka potem boljša, kot founders edition, ki pa je kao original.

Povezava do prispevka

Ne vem, če je ekstremni primer to, da sem primerjal identični izdelek pri dveh trgovinah, ki sta nekako podobno plasirani na trgu v svoji državi. Caseking.de je velika trgovina, ni najcenejša ni najdražja, za Anni bi pa pri nas lahko podobno rekel. Oni link taprvi ti ne dela, pa potem težko komentiram. Ampak razumem kaj si želel povedati, oba sva našla primer, ki je potrjeval hipotezo, ki sva jo zagovarjala in tako se ne dela. Sprejmem! Korektna primerjava bi bila, da bi zajel čim večji delež naših in nemških trgovin, primerjal iste modele grafičnih in izračunal povprečni delež v +/-. Meni se to seveda ne da..:D Glede na to, da (že kar malo preveč) spremljam najrazličnejše trgovine strojne opreme pri nas in v tujini pa špekuliram, da bi verjetno imel bolj jaz prav kot ti.   

 

To, da znamka ni pomembna, je stvar debate oz. pogleda. Čip je seveda isti, kartice pa se razlikujejo v mejah napajalne moči (power limit) in hlajenja. Ker sodobne grafične povečujejo hitrost procesorske ure do meje, ki jo določata ti dve spremenljivki, se to seveda odraža na zmogljivosti. Grafične bolj nizkocenovnih proizvajalcev po navadi najbolj šparajo pri kvaliteti VRM-ja (Voltage regulator module), saj so bolj kvalitetni VRM pač dražji. Poleg tega je od kvalitete ventilatorjev oz. hladilnega sistema odvisna glasnost kartice, kar za nekatere ni zanemarljiv faktor. Slabši hladilni sistem pa tudi negativno vpliva na življenjsko dobo čipov. Bi me zelo zanimalo, če bi recimo čez par let enake uporabe primerjal MANLI 3070 in recimo ASUS-ovo 3070 z Noctua ventilatorji, kaj bi ugotovil. Zdaj pa ali to odtehta razliko v ceni je pa od vsakega posameznika odvisno.  

Povezava do prispevka
Surg3on reče pred 24 minutami:

To, da znamka ni pomembna, je stvar debate oz. pogleda. Čip je seveda isti, kartice pa se razlikujejo v mejah napajalne moči (power limit) in hlajenja. Ker sodobne grafične povečujejo hitrost procesorske ure do meje, ki jo določata ti dve spremenljivki, se to seveda odraža na zmogljivosti. Grafične bolj nizkocenovnih proizvajalcev po navadi najbolj šparajo pri kvaliteti VRM-ja (Voltage regulator module), saj so bolj kvalitetni VRM pač dražji. Poleg tega je od kvalitete ventilatorjev oz. hladilnega sistema odvisna glasnost kartice, kar za nekatere ni zanemarljiv faktor. Slabši hladilni sistem pa tudi negativno vpliva na življenjsko dobo čipov. Bi me zelo zanimalo, če bi recimo čez par let enake uporabe primerjal MANLI 3070 in recimo ASUS-ovo 3070 z Noctua ventilatorji, kaj bi ugotovil. Zdaj pa ali to odtehta razliko v ceni je pa od vsakega posameznika odvisno.  

 

To mi je ta fascinanten del o katerem se na tem forumu sploh ne govori. Nvidie omogočajo fakin 1 click OC znotraj programja. Nabriješ power limit in temp limit in daš gmah 45min, da se grafična zapelje po svojih voltažah in ti ven pljune stabilni OC.

Zakaj rajvam o tem? Ker na moji 2070 ta jeben 1 click OC nabriše hitrost jedra v povprečji 200MHz, zatorej je moj sustained gameclock vedno okoli 1950-2070MHz. To skupaj z 900MHz OCjem na spomin je po performansu že 2070 Super teritorij in vse kar me je stalo je 1 jeben klik in 45min cajta.

 

Ne vem no, meni se teh 200MHz zdi veliko in ne vem, al mam samo precej dober čip, al pa imajo vsi RTXi tako hude rezerve, ki jih rekdokdo izkoristi? Pa kakor vem Radeon kartulje nimajo sličnega sistema in jih že samo to naredi slabši byye in my book.

 

Debatirajmo, pičku mater. :D

uredilo bitje TrippinBalls
Povezava do prispevka
Cardinal reče Dne, 21. 1. 2022 at 23:21:

Škoda, da Samsung ne dela PC grafičnih kart iz graf. čipov za mobitele, ki jih oni proizvajajo. Mogoče bo desktop gaming v vzponu, ko se začne Arm platforma mass adoptad. Applu gre dobro z M1 čipom. Tud gejmat se neki da gor. :)

 

Novopečeni Ps5 uporabnik tle, ni blo druge.

 

Mogoče bo next gen Microsoft Xbox konzola Arm based z kakim Adreno GPU

samsung 8nm proces uporablja nvidia, ceprav je konkretno slabsi kot tsmc 7nm; vendar nvidio resuje to da je arhitekturno AMD tako potratnejsi in manj napreden

 

sicer samsung nima nekih dobrih svojih dizajnov za GPUje. pri exynosih uporabljajo ARMov IP "Mali", vendar je recimo Qualcommova Adreno serija boljsa. 

 

recimo ta Adreno bi bil super cip za na desktop, kar so pri anandtech tudi vprasali, in dobili odgovor "nikoli ne ves, kaj bo"

 

https://www.anandtech.com/show/17233/interview-with-alex-katouzian-qualcomm-svp-talking-snapdragon-microsoft-nuvia-and-discrete-graphics

Povezava do prispevka
atomic reče pred 17 urami:

Pa imo se preveč da, na znamko. Čip je tisto, kar je važno. Itak je vsaka potem boljša, kot founders edition, ki pa je kao original.

 

Ravno zato je važna firma, ker je čip isti, razlika je v izbiri in kvaliteti ostalih komponent in v hlajenju. Če bi že dajal po 1500€ za grafično majke mi da ne vzamem Gallardo grafične zato da pršaparam par 100€.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...