Skoči na vsebino

K: Miki Muster: Jubilejna izdaja


dzuko

Priporočeni prispevki

Feget reče Dne, 23. 2. 2023 at 12:49:

Pa so res te barvne izdaje tako v kurcu???


Meni delujejo kar legit:nicjasno: pa dejansko je potem nekaj novega v primerjavi s črno-belimi, ki jih imam zdaj že v dveh variantah.

barve1.jpg

barve2.jpg

barve3.jpg

 

Barvne izdaje so v kurcu. Prve dve fotke ki si jih nalepil je pobarval še Miki Muster in so naslovnice, zato so kul. Ostalo so pobarvali drugi. Buch je dal pobarvat očitno amaterjem, ki so se javili, da bodo pobarvali za majhen denar in kvaliteta se potem pozna, da je ni. V bistvu je samo pobarvano, ni pa lepo. Kolorist, ki barva mora imet filing za zadeve, da je zadeva v redu. Od Bucha zelo v redu (vsaj meni) pobarvana zadeva je  edino Tolpa mladega Ješue, ki jo je pobarval Gorazd Vahen. Vahen se je učil na Lavričevem Lommu, pa mensezdi da je pobarvu tud Evropo in že takrat se je videlo da ima filing in da zna solidno narest.

 

tolpa-mladega-jesue-slika-39681317.jpg

 

Recimo od koloristov je men super Lynn Varley, matr ta ženska ma res filing za barve. Je pobarvala večino Millerjevih stripov, ker je bila nekaj časa tudi njegova žena. Sej dobri avtorji težko dovolijo komurkoli da pobarva njihovo zadevo, ker imajo svojo vizijo in mu morajo zelo zaupat, da bo dobr naredu. Če dajo pa komu pobarvat da to naredi tako kot je treba je pa tudi drago.

 

 

14652674%5D,sizedata%5B850x600%5D&call=u

 

CynqADqUcAE9pE4?format=jpg&name=large

 

 

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka

To me je spomnilo na tisti poskus pretvorbe Zvitorepca v risanko. Meni zelo nevšečno. Mar bi se odločili za klasičen risan pristop, ker ta 3D je ubil zadevo. Sicer pa tako ali tako več kot enega kratkega dela nismo dočakali. Šlo je za zgodbo Gusarji (ta je celo ena daljših, namesto da bi se za začetek odločili posneti kaj krajšega).  Še pomnite?

zvitorepec_Gusarji.thumb.jpg.193538729746425c7eb1aa65afae4c7f.jpg

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 46 minutami:

To me je spomnilo na tisti poskus pretvorbe Zvitorepca v risanko. Meni zelo nevšečno. Mar bi se odločili za klasičen risan pristop, ker ta 3D je ubil zadevo. Sicer pa tako ali tako več kot enega kratkega dela nismo dočakali. Šlo je za zgodbo Gusarji (ta je celo ena daljših, namesto da bi se za začetek odločili posneti kaj krajšega).  Še pomnite?

 

Ne tega se jaz ne spomnim. Verjetno je tako se bolje.

Sem pa poslusal Gusarje na kaseti. Brat jo tudi zdaj predvaja svoji hcerki. Sem mu moral se tastar sonyjev kasetar zrihtat :)

Povezava do prispevka

Sem šel malo pogledati buchove stripe v živo. Barvni so res grdi ko pes. Dobiš samo 2 stripa v knjigi, ki stane 36 evrov pa res sta svinjsko grda, prav ne da se brati v tej obliki.

 

Buchovi črno-beli so cool. Sicer precej tanki in malo stripov je v vsaki knjigi, tako da razmišljam kaj je prednost te zbirke pred tisti starejšo zbirko v osmih knjigah (kjer je bilo več stripov v vsaki knjigi), razen da je Buchova novejša?

 

DaCapo kakšo je tvoje stališče?

Povezava do prispevka
Feget reče pred 55 minutami:

DaCapo kakšo je tvoje stališče?


Buchova črnobela zbirka v 11 knjigah je zame ultimativna, ker je zajeto VSE kar se Zvitorepca tiče in tudi skompletirano po letnicah izdaje originalov. Plus: res dobra uvodna beseda v vsaki knjigi, nekaj stripov celo podvojenih (kot že omenjeno) in v zadnji knjigi še super bibliografija vseh Mustrovih del (od stripov in slikanic do reklam, ilustracij, risank in celo zvočnih kaset). Kvaliteten tisk, trde platnice, odlični skeni. Pomoje je to pač to.
Sicer pa nekaj pomeni že to, da je Miki osebno in dokaj natančno sodeloval pri nastajanju omenjenje zbirke. Ni torej zgolj dovolil objave in samo vzel €, ampak je dejansko sodeloval pri projektu. 

Btw: meni je recimo sila žal, da nisem uspel priti na njegovo podpisovanje Buchovih knjig v LJ. Tega si nikoli ne bom oprostil. Je bil kdo iz foruma?   

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 26. 2. 2023 at 17:02:

Btw: meni je recimo sila žal, da nisem uspel priti na njegovo podpisovanje Buchovih knjig v LJ. Tega si nikoli ne bom oprostil. Je bil kdo iz foruma?   

 

Jaz sem bil in to 2x. Prvič sem šel solo po podpis prve knjige (mislim da ko je izšla druga?) in potem še enkrat z ženo, ko je naslednjič podpisoval. Hmmm, moram prav pogledat, če imam kako fotko shranjeno.

Povezava do prispevka

Sem včeraj podlegel nakupovalni mrzlici. 

 

Na nakup vseh 11 knjig sicer ni bilo nič popusta, ampak dejansko mu zaloge zmanjkuje, ponatis (če bo) bo pa zagotovo dražji že zaradi brutalnih stroškov papira in na splošno cene evra. Ko so knjige prišle ven 10 let nazaj mi je bilo 25 evrov na knjigo res veliko, danes niti ne.

 

So pa res lepe in kvalitetne vse knjige. Res ultimativna zbirka, ki jo podariš svojemu otroku pred krepneš v postelji.

  • Račka +1 2
  • Solzice 1
Povezava do prispevka
Feget reče Dne, 26. 2. 2023 at 16:47:

Sem šel malo pogledati buchove stripe v živo. Barvni so res grdi ko pes. Dobiš samo 2 stripa v knjigi, ki stane 36 evrov pa res sta svinjsko grda, prav ne da se brati v tej obliki.

 

Buchovi črno-beli so cool. Sicer precej tanki in malo stripov je v vsaki knjigi, tako da razmišljam kaj je prednost te zbirke pred tisti starejšo zbirko v osmih knjigah (kjer je bilo več stripov v vsaki knjigi), razen da je Buchova novejša?

 

DaCapo kakšo je tvoje stališče?

Sem iz podobne raziskovalne radovedosti vzel dve barvni knjigi v knjižnici in prišel do podobnega zaključka. Ne bi sicer rekel, da so "grde ko pes", mi pa barve delujejo nenaravno, enako tudi A4 format. Glede čb knjig iz prve roke povem, da so Buchove res superiorne vsemu prej izdanemu - sem imel vse zbirke, od delavske enotnosti zvezke (ki sem jih kupoval še ko so redno izhajali), potem od njih knjige, pa katastrofalna delo zbirka. Buch se je pa lotil tega tako kot je treba in vključil Mustra v izdelavo. Meni so knjige vrhunske in ne vidim kako bi lahko bila ta zbirka sploh še boljša. 

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 36 minutami:

Sicer offtopic.. ampak vseeno, ker sem radoveden:
Ve kdo (npr. pravnik @Feget) kako je z zapuščino Mikija Mustra, oz. kdo sedaj upravlja s pravicami glede objav, kdo dobi kaj plačano za ponatise itd. itd. ? 

Če ni drugače napisal v oporoki, je enako kot pri ostali lastnini: deli se na svojce (žena, otroci, itd)

Povezava do prispevka
Istvan reče pred 6 minutami:

Če ni drugače napisal v oporoki, je enako kot pri ostali lastnini: deli se na svojce (žena, otroci, itd)


A ni žena umrla že precej pred njim? Otrok pa nista imela... 
Prav res me zanima, kdo danes upravlja s tem "miki muster skladom". 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
tomazek reče pred 12 minutami:

Potem pa je vse herbala država.


Po kakšni logiki? In če je res tako: potemtakem država služi od ponatisov (kao tantieme) ?

Bolj laično in čisto enostavno vprašanje:  Če bi jaz želel narediti neko izdajo njegovih stripov, komu točno bi moral plačati pravice za objavo? 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 5 minutami:


Po kakšni logiki? In če je res tako: potemtakem država služi od ponatisov (kao tantieme) ?

Bolj laično in čisto enostavno vprašanje:  Če bi jaz želel narediti ponatise njegovih stripov, komu točno bi moral plačati pravice? 

 

:D hecam se... kaj pa vem kdo je v dedni liniji Mustra. Mogoče so bile pravice že pred smrtjo odprodane. Probaj zguglat.

Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 6 urami:


Po kakšni logiki? In če je res tako: potemtakem država služi od ponatisov (kao tantieme) ?

Bolj laično in čisto enostavno vprašanje:  Če bi jaz želel narediti neko izdajo njegovih stripov, komu točno bi moral plačati pravice za objavo? 

 

Verjetno je kakšnega dediča že imel? Gleda se potem po starših - torej bratje, sestre oziroma njihovi potomci. Če pa res se nihče ne najde, pripada državi, kar bi potem pričakoval, da postane za prosto uporabo.


Buch je sicer kar suvereno rekel, da bo šel v ponatis, tako da ali ima zmenjeno že v naprej z Mikijem ali pa je celo njemu prenesel kake pravice do uporabe in tiska? Za ponatis namreč potrebuješ dovoljenje avtorja.

 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Moj nasvet: nabavi. Čeprav sem sam kar škrtuh in me je stiskalo v riti, ko sem odštel za vseh 11 knjig, me je pritisk v riti minil takoj ko sem jih prinesel domov in zložil na omaro.

 

Knjige so res lepe, stripi večni, tisk vrhunski, vsebujejo še polno dodatnega materiala (barvne naslovnice, uvodniki ...). Vredne vsakega evra. Lahko sicer tudi še čakaš, dokler Buch ne umre bodo knjige ponatisnili, vendar pa bo cena gotovo višja ob novem natisu (mi je sam Buh potrdil). 

 

Kot rečeno, ko crkneš na postelji pri 90ih letih, to zapustiš svojemu sinu, ali še bolje, v oporoki napišeš da te pokopljejo skupaj s knjigami.

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka

Poleg te zbirke sam osebno priporočam še:


Don Rosa Collection in Carl Barks collection - dve res vhunski zbirki enih najboljših stripov, če si ljubitelj racmanov. Racmani imajo še svinjsko višjo kvaliteto in pripovedno noto kot Mustrovi stripi, je pa res, da ima Miki tudi svoj šarm, ker je naš stripar. Mislim da bi se tudi sicer Zvitorepec, Lakotnik in Trdonja brez težav kosali  s racmani, če bi Miki imel finance in doseg, ki so ga imeli avtorji racmanov.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...