Skoči na vsebino

[uradno] Emulatorji — zlasti novejših sistemov

Priporočeni prispevki

Hernier reče pred 35 minutami:

A maš kakšen gadget, da ti drži fon na kontrolerju? 

Naredu sm enga homemade par mesceov nazaj, gor sm z alkoholcom se napisal nintendo svic, pa mislil poslikat za mn3,

Sam,

Sm igral 5 minut pa mi je blo bolj komot met loceno telefon polozen nekje da prosto opletam s kontrolerjem, DiY gadget sm pa stran vrgu

Povezava do prispevka
  • 1 leto kasneje...
Kastor reče pred 1 minuto:

Fak kolk se mi ne da romov iskat in jih kopirat na usb :D 

Nimaš kaj iskat, imaš cel kup strani z romi... predvsem je vprašanje kaj bi igral in potem ugotoviš, da nič od tega, ker je zastonj in se zgubi motivacija al neki :huh:

• Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
Kastor reče pred 7 minutami:

Fak kolk se mi ne da romov iskat in jih kopirat na usb :D 

Poišči NoIntro packe. Nointro je grupa, ki zripa vse igrice določenega sistema in fukne na net zazipan folder z njimi. In pač za vsako igro zripajo vse verzije, tako da dobiš EU verzijo, JP in USA verzijo oziroma pač vse, ki obstajajo

https://archive.org/download/no-intro_romsets/no-intro romsets/

Se pa specializirajo za igre na kartušah. Grupa, ki ripa CD igre, pa so Redump, ampak njihovi full system dumpi so pač preogromni, tako da jih nekako nima smisla DL-jat. PS1 dump mislim da znaša 600 gb, PS2 dump pa blizu 3 tera :D. No, kar je v bistvu še vedno dosti malo, če tako pomislim, hehe

• Račka +1 1
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Bessie reče pred 2 urama:

No, sej, že takrat je bil to zrihtano,, ne vem, če so za series kaj popravljali!?

nimam pojma, imam one x tudi doma, samo mi iz nekega razloga ne bere dvdjev, samo bluray, in ne morem sprobati, ce je kaka razlika v rdr1, razen da zaradi ssdja hitreje nalaga

Povezava do prispevka
  • 3 mesece kasneje...
  • 3 mesece kasneje...

Danes zjutraj se mi je spet zahotelo drkat emulatorje

Trenutno se ukvarjam s tem, kako dobro replicirati CRT videz pri pixlih, ker je res zanimiva primerjava (levo CRT, desno LCD)

Tumblr: Image

Moje igračkanje:

LCD pixli 16:9 fukam everyday edition 

1880600747_Metroid(USA)-230319-103050.thumb.png.7026143a3e1fe0075f4c77f5a2259c8c.png

crt look 1

939607524_Metroid(USA)-230319-102959.thumb.png.7373b076fd25c534e5331894c9438eac.png

crt look 2 

148113159_Metroid(USA)-230319-103153.thumb.png.df08a983a7272bc5bf7fd9faf8ded7e5.png

črnobel look aka fukam hipsterke everyday

2041064195_Metroid(USA)-230319-103239.thumb.png.cad594dd8fcc84230ab49fedaf0c1c66.png

Bolj ali manj nekega res dobrega repliciranja CRT-jev pomoje ni mogoče doseči :hmm: 

• Račka +1 2
Povezava do prispevka

Moram mu malo bit sharpness, pol bo pa pomoje res cool ja, zdaj mal drkam Zeldo: Link to the Past 

Mi je pa ta shader, ki sem ga zgoraj uporabljal (monochrome* sem sam zbalansiral, ostali so po predlogi), mega všeč, ker dejansko pri okviru TV-ja dinamično preliva barve na rob, tako da res dobro izpade v gibanju

*Saj drugače monochrome (črno-bel) look je bolj iz eksperimentalnih razlogov, ker se mi zdi, da pri Metroidu dobro paše, sicer je realno irelevanten, ker se igric nikoli ni nažigalo v monochromu, ker so barvni TV-ji v ZDA postal standard že sredi sedemdesetih

Povezava do prispevka
Chenier reče pred 2 urama:

ker se igric nikoli ni nažigalo v monochromu, ker so barvni TV-ji v ZDA postal standard že sredi sedemdesetih

No ja, škoda da nisi tega napisal v osemdesetih, da bi prebrali moji starši. Takrat smo edino barvno TV imeli v dnevni sobi in Spectrum igrice v barvah sem lahko igral zgolj v določenih terminih. :( Črnobela Minirama je bila dejansko tista, na kateri sem preigral tričetrt naslovov. 

uredilo bitje DaCapo
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Vpiši se za komentiranje

You will be able to leave a comment after signing in

Vpiši se
  • Nedavno brska   0 članov

• Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
  • Ustvari novo...