Skoči na vsebino

Primeri inšpektorja Vrenka


DaCapo

Priporočeni prispevki

XEcutIor reče pred 1 uro:

Pr' mej' duš! Kaj takega se lahko zgodi pa samo v Slo(l)venistanu! :wacko:
Da je digitalna edicija, za katero se sicer to sploh ne bi smelo zgoditi, ker knjiga ne bi  bila v fizični obliki. Katastrofa!
Neč, bodo mogli ljudje pa malo počakati :)
Pa se kaj ve, koliko ljudi si lahko naenkrat sposodi knjigo preko Biblosu, da potem ta knjiga velja kot izposojeno?
Bil sem namreč do zdaj prepričan, da je ta številka povsem neskončna.

Dobesedno večina licenc povsod po svetu tako deluje, ne vem od kje si Slovenianstan potegnil ven :D 

 

Knjižnica od založbe kupi npr. 10 licenc/izvodov. Ko so vsi v obtoku, ne more bit dodatnih zraven. Koliko knjig kupi knjižnica, tudi digitalnih, je stvar njihovih financ in obračuna. Vsaka knjižnica ima neko svojo cifro, bi rekel da razne lokalne knjižnice vzamejo max 5 digitalnih 

Povezava do prispevka

@Chamir: glede 50 digitalov omenjene knjige v LJ knjižnici je to potem tako ali tako vrhunsko :) .  Je pa tudi res, da je zdaj naval na točno to knjigo oz. na avtorja zaradi filmane serije. Če ne drugega, meni je zdaj vse jasno in grem mirno spat.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Marvin reče Dne, 25. 1. 2021 at 13:00:

Pa Vargenko (Varga+Vrenko) mi deluje čisto drugi lik, kot v knjigi.  V knjigah ima veselje do dela, se heca z Breznikom, hodi po kafanah in kaj popije iz veselja. Tu pa deluje nejevoljno, naveličano in socially awkward.


Ko si ravno omenil to. Ker meni se je namreč začelo dozdevati, da je Vrenko v seriji precej podoben Milošu (iz naslednjih knjig). Predvsem v smislu, da je samski (zaenkrat), v leder jakni in nekako socially awkward.
In glede na to, da sta si Vrenko in Miloš v knjigah res zelo zelo različna (tako po karakterju, kot po vsem ostalem), si ne predstavljam, da bi v kakšni od naslednjih sezon na TV videli oba karakterja. Če bodo sploh nadaljevali snemanje :) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Ja, glede vizualnosti si itak vsak naredi neko svojo predstavo ob branju.  Po drugi strani pa je Demšar enkrat zapisal, da si vizualno Vrenka sploh nikoli ni kaj dosti predstavljal; se je pa bojda "vse poklopilo", ko so izbrali Vargo :).  
Karakter je pa seveda karakter, torej tak, kot je "zakoličen" v napisanem. Tu res ne bi smelo biti preveč "odklopov"!!
Sicer pa venomer pravim, da bi morali posneti vsaj še eno sezono, ker so naslednje knjige precej boljše kot te prve tri in liki še veliko bolj razdelani. ;) Mislim, imaš kulsko lezbično policistko, pa tisti Drago ima tudi svoje finte, da ne govorim o Milošu. Sploh pa Vrenka in Breznika še bolj spoznavaš. Vem pa, da v kratki nanizanki za to ni časa.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 2 tedna kasneje...

Ta serija je res bolj nenavadna :D Že dvakrat je bil morilec najbolj očiten model v celi seriji. Pa bi si mislil, da bom zato razočaran, ampak mi v bistvu paše da niso šli tryhardat. Je pa kar smešno no, najprej pomisliš na tega modela, potem naredijo cel krog okol in potem je res ta model :D 

 

Tak the Undoing scenarij na pomirjevalih, s tem da me je undoing ubistvu bolj triggeral 

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 6 urami:

mimogrede, RTV pravi, da je Vrenko bolj gledan od Jezera.

Me zanima v koliko držav je RTV prodaj Jezero...

Official international sales trailer ... v 7 mesecih 200 ogledov.


 

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
BuDi reče Dne, 6. 2. 2021 at 1:36:

Me zanima v koliko držav je RTV prodaj Jezero...

 

dobro vprašanje. mislim, da v bolj malo, če že, bo šlo za kakšno (mednarodno) izmenjavo. :D

 

BuDi reče pred 19 urami:

 

 

ne. me. jebat. :avadodo::ododava:

 

ko se par ljudi dela norca izpade desetmiljonkrat boljše. to je res nek slovenski unikum. 

Povezava do prispevka
uros678 reče pred 59 minutami:

Ni blo dovolj budgeta da bi Katarinca pokazala sise....


Ja, ni to Hollywood pri nas. Sem pa vseeno radoveden, koliko je pokasirala za tiste sekunde v The Wolf of Wall Street :) 
(verjetno več, kot za celo sezono Vrenka?) 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
Sovir reče pred 14 minutami:

ja

 

in vse ostalo, kar je kadarkoli počela v slo


Meni je sicer zelo zelo simpatična, itak pa jo "spremljam" že od mladosti (skoraj moj letnik je :) ). Ampak vseeno... človek se vpraša. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
uros678 reče pred 1 uro:

Itak smo ze vidli v Wolfu vse, tak da niti ni potrebe po se enkrat..


Hehehe, to je pa tudi res. Dočim, čisto možno je tudi, da je v Wolfu nastopila brezplačno, torej v smislu dobrodelne promocije Slovenije.. Ali pa so producenti celo zaračunali kak $ za tisti prikaz zastave, pol pa so skompenzirali z goloto.  :)

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče pred 4 urami:

Dočim, čisto možno je tudi, da je v Wolfu nastopila brezplačno, torej v smislu dobrodelne promocije Slovenije.. Ali pa so producenti celo zaračunali kak $ za tisti prikaz zastave, pol pa so skompenzirali z goloto.  :)

 

ni oddelala svojega posla zastonj, daleč od tega. kot se za tak film spodobi je bila kompenzacija za opravljeno delo zelo lepa.

 

v osnovi je bil njen lik iz Švice (če me spomin ne vara), nakar je na glavni avdiciji predočila Martyju & co. z neko improvizacijo dokaze o tem, kako lepše v zgodbo paše bolj eksotičen vzhodnoevropski lik. tako sforsirala v dogodivščine Slovenijo, ostalo je zgodovina.

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...