Skoči na vsebino

Test sluha - audiofil


atomic

Priporočeni prispevki

Galko reče Pravkar:

Center imaš itak bolj ali manj samo za govor in res ne rabiš keširat, oba zadnja sta pa tudi komot bolj burek varianta.

To sem bil tudi jaz 100% za to. Pa žal ni tako. Center je zelo pomemben pri 5.1, celo najbolj pomemben.

Res je, da je 99% govora v filmih prihaja iz center zvočnika, vendar to ne pomeni, da prihaja samo govor.

Povezava do prispevka
tomazek reče pred 14 minutami:

 

Ja, itak... in pol pride nekdo na obisk in se mu pohvališ s sistemom... pa pogleda zadnje zvočnike in vidi "Rade Končar" znamko... V trenutku je tudi prednji sistem ničvreden!

Rade Končar je sicer delal bolj belo tehniko.

 

V Yugici smo imeli Nikola Tesla radio industrija.

 

Bil je čisto soliden hi-fi stolp. Edin moral si merkat, da si res dobr presnel DJ time čez fotrovo kaseto, da ni na koncu kaseste med tem, ko si žensko po ušesu lizal, Šaban razvlekel svoje grlo.

Mini linija Nikola Tesla

 

uredilo bitje atomic
  • Na jagodo +1 2
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Avion reče pred 43 minutami:

Ej, kateri so najcenejši zvočniki, ki se jih da dobit, pa da se lahko reče, da je to nek best p/p? 

 

edifier za okol 100€

to mava in je za najina ušesa čist spodobno, tud reviewji so bli dobri

sam midva poslušava musko, ne zvoka

uredilo bitje Fuksija
Povezava do prispevka
Avion reče pred 43 minutami:

Ej, kateri so najcenejši zvočniki, ki se jih da dobit, pa da se lahko reče, da je to nek best p/p? 

https://si.teufelaudio.com/ultima-40-105781000

 

Zdej maš akcijo zastonj poštnina v SLO. Jest jih imam in je to en najboljših nakupov  tehnike zadnjih let. Fino je pa, da reciver/ojačevalec ni najšvohnejši.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 1 uro:

To sem bil tudi jaz 100% za to. Pa žal ni tako. Center je zelo pomemben pri 5.1, celo najbolj pomemben.

Res je, da je 99% govora v filmih prihaja iz center zvočnika, vendar to ne pomeni, da prihaja samo govor.

5.1 zvočniki so itak "tehnologija" ki bo s časom izginila in nikoli ni pomenila visoko kvaliteto zvoka. Prej obratno. Sploh kar se tiče poslušanja glasbe. Daj gor studio slušalke, pejt na koncert, kupi nek epic ojačevalec za kitaro,... tle potem vidiš kvaliteto zvočnikov. 

 

Brez veze tle neki debatirat kdo kaj boljši sliši ker NIHČE v tej temi ne bo niti slišal pravega zvoka kitare Brian Maya.

uredilo bitje Gapi182
Povezava do prispevka
Gapi182 reče pred 56 minutami:

5.1 zvočniki so itak "tehnologija" ki bo s časom izginila in nikoli ni pomenila visoko kvaliteto zvoka. Prej obratno. Sploh kar se tiče poslušanja glasbe. Daj gor studio slušalke, pejt na koncert, kupi nek epic ojačevalec za kitaro,... tle potem vidiš kvaliteto zvočnikov. 

 

Brez veze tle neki debatirat kdo kaj boljši sliši ker NIHČE v tej temi ne bo niti slišal pravega zvoka kitare Brian Maya.

Se strinjam, to je že 30 let na sceni. Zato imam jaz 5.1.2. sistem, kolega recimo pa kar 7.1.6.

 

Povezava do prispevka

Ogromno vpliva ima že zvrst muzke, ne morejo bit vsi zvočniki za vse. Kar se tiče nekih rock bandov pa itak ne moreš dobiti ta pravega zvoka vn razen če si na koncertu zraven. Js pač igram kitaro in si lastim Vox AC30, isti ojačevalec ki ga ima že od nekdaj Brian May in vem da tistega pravega zvoka enostavno ne boš slišal iz drugih zvočnikov. Težko je opisat tisto zvenenje in break up sound ko greš čez tisto raven. Niti ne znam opisat s slovenščino ker ne poznam izrazov.

Povezava do prispevka

Milsm nič lažje al pa težje kot "taprav" zvok akustičnih inštrumentov. Če niso snemal direct input signala so vse kar je vn vrgu cel njegov setup bolj ali manj verno posnel z mikrofonom, ga bolj ali manj dobro prefukal vv masteringu in bolj al manj uspešno spravil na nek format, ki je našel pot na tvoj amp in tvoje zvočnike. Ne vem pa če so Queeni res neka referenca za to kako zajebano muzko zmore verno s sebe spravt hifi.

Povezava do prispevka

Se strinjam, da vsak zvočnik drugače igra, tudi vsak ojačevalec. To ne pomeni, da boljše, ampak da drugače. Potem še navajenost na določen zvok.

itd...

Ravno ko je @Galko razlagal, kako so lahko zadnji zvočniki kar eni.... jest podobno, kot on. Spredaj orng, zadej pa prejšnje satelite in pri filmih OK, pri igrah mi ge pa prav na jetra, ker so zadnji čisto drug zvok in potem imaš recimo igraš igro in hodiš z nekom in se pogovarjaš in stoji pred tabo in ti govori in obrneš igralca, tako da za tabo stoji in zvolk začne iz zadnih in je drug glas hahaha :) Pa so bli moji sateliti prej enih najboljših satelitov, te sprednji so pa budget, pa mi precej bolj zvenijo, verjetno ker sem navajen.

 

Kakorkoli neki si prej disal 5.1 sistem. 5.1 sistem je lahko tudi stereo, sam klikneš na daljinca. Medtem, kot stereo ne more bit 5.1.

Povezava do prispevka

mislim, da v današnjih časih mora met nek pravi moški vsaj 2 al pa mogoče clo 4 wooferje, če se kej ceniš. Pa te atmos zvočniki res nardijo razliko tko da en proper 9.4.6 sistem, ki je futureproof je tko najmanj v kar se splača investirat. Sej ne rabš takoj vse kupt, pač potegneš žice in dokupuješ zvočnike pa subwooferje...

uredilo bitje Ezoterik
Povezava do prispevka
Šimšalamima Huhu reče pred 3 minutami:

Milsm nič lažje al pa težje kot "taprav" zvok akustičnih inštrumentov. Če niso snemal direct input signala so vse kar je vn vrgu cel njegov setup bolj ali manj verno posnel z mikrofonom, ga bolj ali manj dobro prefukal vv masteringu in bolj al manj uspešno spravil na nek format, ki je našel pot na tvoj amp in tvoje zvočnike. Ne vem pa če so Queeni res neka referenca za to kako zajebano muzko zmore verno s sebe spravt hifi.

Nisem poslušal preko ampa muzke, tudi dvomim da bi to dobr delovalo ker pač je amp za kitaro. Govorim pač o signature soundu Voxa enega izmed 3 najbolj znanih ampov poleg Fenderja in Marshalla. Karkoli slišiš doma na zvočnikih se pač lahko skrije ko ti v živo slišiš ta zvok direkt iz ojačevalca. Rabiš 1 akord zaigrat in boš vedu točno o čem govorim. Pa ne se zajbavat s Katano :D. Sej ne rečem da je slab... to je top beginner amp, ima ga tudi moj kolega(ampak to 50 watt verzijo ki je seveda tišja od 30 wattnega voxa ker je solid state vox pa tube amp) sam ne moreš to primerjat s pravim lampašom kot je AC30. To je popolnoma druga liga.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 15 minutami:

Kakorkoli neki si prej disal 5.1 sistem. 5.1 sistem je lahko tudi stereo, sam klikneš na daljinca. Medtem, kot stereo ne more bit 5.1.

disal ker je večinoma iz nule zgrajen za surround sound in ne za poslušanje visoko kakovostne muzike, ker ta ne obstaja na surround sound(imaš izjeme valda ki znajo bit fantastične). Fokus je drugje. Audiofili ne delajo surround sound sistemov, niti ne kupujejo jih ne. Tudi zelo dragi terenci ne bojo premagali športnih avtov na track racingu. Ne pomeni da je terenc slab avto, samo ni pa zgrajen z istim namenom.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 3 urami:

Rade Končar je sicer delal bolj belo tehniko.

 

V Yugici smo imeli Nikola Tesla radio industrija.

 

Bil je čisto soliden hi-fi stolp. Edin moral si merkat, da si res dobr presnel DJ time čez fotrovo kaseto, da ni na koncu kaseste med tem, ko si žensko po ušesu lizal, Šaban razvlekel svoje grlo.

Mini linija Nikola Tesla

 

V jugi si bil car z Gorenje GC 203 a hi-fi sistemom... 612631936_gorenjegc203ahi-fi(2).jpg.9fbd4b19e8a2ba1519410644368969e4.jpg

 

Kolk sem bil fouš kolegu... men je potem kasneje fotr kupil Hitachija :wub:

to sem mel do prve plače, ko sem si kupil Marantzov mini stolp s CDjem za 6 cdjev... ki mi ga je potem kasneje uničila prvorojenka, ker je tolk faj gumbke prtistkat...:rofl:

 

Povezava do prispevka

Mi smo imeli v jugi takega Bang and Olufsena, ki ga je foter dobil od strica iz Bremna. Full je bil ponosen nanj. Z leti sem nekaj zjebal iglo gramofona in še neke tipke in smo ga peljali k lokalnemu serviserju, ki itak ni vedel nič porihtati in je vedno govoril, da išče dele... Potem pa se ne spomnim več zakaj je kar ostal tam pri njem menda. Ali je foter čist pozabil, ker ga ni porihtal al sta mela kak deal... nimam pojma.

 

png-clipart-bang-olufsen-beocenter-9500-music-centre-pletina-turntable-dinamarca-electronics-bang-olufsen.png.e546a6d8602ba9450c4e6a28e4e0c051.png

 

 

Povezava do prispevka

evo zdaj mam cajt what is this

 

Gapi182 reče pred 2 urama:

5.1 zvočniki so itak "tehnologija" ki bo s časom izginila

 

lol ne zakaj? 5.1 in vse ostale surround izvedbe imajo svojo funkcijo in svoje mesto, prav nič ne nakazuje, da bi se tu karkoli dramatičnega zgodilo

 

 

Gapi182 reče pred 2 urama:

in nikoli ni pomenila visoko kvaliteto zvoka

 

lol itak da ne, zakaj bi število zvočnikov pomenilo kvaliteto, kje si to pobral

 

 

Gapi182 reče pred 2 urama:

Prej obratno. Sploh kar se tiče poslušanja glasbe

 

lol saj noben ki ni neumen ne kupuje surround setupa za poslušanje glasbe, to ne pomeni da folk ne posluša glasbe na njem, samo verjetno bolj zato, ker so kupili surround setup za filme, pa pač poslušajo še glasbo na njem

 

surround nikoli ni bil in nikoli ne bo boljši za poslušanje glasbe, samo to ni neki, kar se "s časom" spreminja, to je vedno bilo tako (pustimo quadradial eksperimente stat)

 

 

Gapi182 reče pred 2 urama:

Brez veze tle neki debatirat kdo kaj boljši sliši ker NIHČE v tej temi ne bo niti slišal pravega zvoka kitare Brian Maya.

 

LOL

 

Gapi182 reče pred 1 uro:

Ogromno vpliva ima že zvrst muzke, ne morejo bit vsi zvočniki za vse.

 

če so slabi res ne

 

dobri pa kar no

 

če ni za vse pomeni da pač ni dovolj dober, da je blo treba sprejet nek kompromis, lp

 

 

Gapi182 reče pred 1 uro:

Kar se tiče nekih rock bandov pa itak ne moreš dobiti ta pravega zvoka vn razen če si na koncertu zraven

 

pravega zvoka česa? Kaj je prav zvok? Tisti v garaži na vajah? Tisti na koncertu? Tisti v studiju? Tisti na studijskem posnetku? Vsak je drugačen namreč

 

also, zakaj ima rock tu neko ekskluzivo? a v drugih žanrih pa ni teh razlik, prav samo rock?

 

Gapi182 reče pred 1 uro:

Js pač igram kitaro in si lastim Vox AC30, isti ojačevalec ki ga ima že od nekdaj Brian May

 

uau, ful noro

 

Gapi182 reče pred 1 uro:

in vem da tistega pravega zvoka enostavno ne boš slišal iz drugih zvočnikov.

 

no ja

 

Gapi182 reče pred 1 uro:

Težko je opisat tisto zvenenje in break up sound ko greš čez tisto raven. Niti ne znam opisat s slovenščino ker ne poznam izrazov.

 

čez ktero raven?

 

probaj kakor znaš

 

Gapi182 reče pred 1 uro:

Govorim pač o signature soundu Voxa enega izmed 3 najbolj znanih ampov poleg Fenderja in Marshalla. 

 

uau, ful noro

 

Gapi182 reče pred 1 uro:

Karkoli slišiš doma na zvočnikih se pač lahko skrije ko ti v živo slišiš ta zvok direkt iz ojačevalca.

 

kaj pa na koncertu? A na koncertu slišiš tudi to kar slišiš direkt iz ojačevalca? A pol koncert tudi ni tisto pravo, ker uporablja PA? Je tisto pravo samo če ti tvoj kolega Brian (če je to njegovo pravo ime) igra na njegov vox ac30 ki je isti kot tvoj? A ju lahko priklopita skupaj? Daisy chainata? Si kdaj daisy chainal z Brianom?

 

Gapi182 reče pred 54 minutami:

disal ker je večinoma iz nule zgrajen za surround sound in ne za poslušanje visoko kakovostne muzike

 

čaki zakaj si pol dissal? also, sistem je lahko tudi iz nule zgrajen za stereo IN surround. Samo to so že next level post-queen fore

 

Gapi182 reče pred 54 minutami:

visoko kakovostne muzike

 

kaj je visoko kakovostna muzika? je to muzika, ki je umetniško dovršena? je to muzika, ki je kakovostno posneta? je posnetek sploh lahko kakovosten, če ni v živo direkt iz vox ac30 lampaša ki ga imasta ti in tvoj kolega Brian?

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...