Skoči na vsebino

Test sluha - audiofil


atomic

Priporočeni prispevki

Mater si se razjezu. To je tema za audiofile kje pa naj tak stvari debatiramo drugje kot tle? Ne, model gre nitpickat neke izraze tam kot da je bolan v glavi. Če je že govora o Queenih sem pač povedal da je druga stvar slišat zvok kitare direkt live kot pa na nekih high quality zvočnikih doma. Če ne igraš ničesar ali nisi bil v takih krogih tega verjetno ne boš razumel jbg.

Povezava do prispevka

  

Gapi182 reče pred 8 minutami:

Mater si se razjezu. To je tema za audiofile kje pa naj tak stvari debatiramo drugje kot tle? Ne, model gre nitpickat neke izraze tam kot da je bolan v glavi. Če je že govora o Queenih sem pač povedal da je druga stvar slišat zvok kitare direkt live kot pa na nekih high quality zvočnikih doma. Če ne igraš ničesar ali nisi bil v takih krogih tega verjetno ne boš razumel jbg.

 

kwa zdej rep med noge, nisem jaz kriv, če je v skoraj vsakem stavku, ki ga napišeš, ena rofl izjava

 

ful bi mi blo carsko prebrat razlago, dobit nek vpogled v ta tok misli

 

drugač moj prvi kitarski amp je bil vox (valda ne lampaš, solid state, oziroma hibrid lol, ad60vt), če to kej pomaga, mogoče boš mi zdaj lažje razložil

 

 

 

 

uredilo bitje Slinch
Povezava do prispevka

In pol mi boš trdil da lahko tak zvok slišiš kjerkoli če poslušaš nek posnetek? Resno? Js sm preposlušal od Beatlov, Queenov, Deep Purple, Rory Gallagher,... sami kitaristi na ac30. Dokler nisem zagnal svojega na polno, tistega signature zvenenja nisem slišal. Tisti chime in kot neko na pol hrušenje ko prideš do breakupa. Niti na voxu ga ne slišiš dokler ne daš konkretno volumen gor.

Povezava do prispevka

Pizda, bom ugriznu še jaz (ki mam sicer VS65R in nisem Vox mafija). Ko si poslušal Beatle si (sklepam) poslušal njihove plate, CDje, mp3je, youtube itd. Kako poj veš, kaj je signature Harrisonov zvok? Pa da niso krivi še magneti, pa fuzz face? Kako si poj dobil referenco da je the real thing prov direkt neka random kitara na Voxa? A je bolj pristen zvok Beatslov ko je Lennon doma sam na klavir igral Yoko fukfehtarske komade, a je legit s kričanjem najstnic na štadionu, na original LPju, na remastered CDju?

 

Pa kar sem načel že prej, zakaj bi to igral kakršnokoli razliko glede na ostale inštrumente. Kaj je pravi zvok simfoničnega orkestra, samo v velki dvorani Musikverein? Nekje je nekdo posnel zvok na mikrofon (ki je bil verjetno celo dražji od 150€) in skup z bandom namiksal nekaj, kar so rekl pizda evo to je to. In ideja hifi zvočnikov je, da čim bolj verno reproducira ta zvok. Ki vključuje tud chime in hrušenje ko prideš do breakupa. Ker dobr zvočnik bo pač odsviral vse kar je na sourcu.

Povezava do prispevka

BTW a ima kdo od audiofilov tale paket: STUMM433 - Limited Edition Deluxe 5 x Vinyl Box Set?

Navedek

58 cover versions of John Cage's composition, 4’33”

Artists featured include: A Certain Ratio, A.C. Marias, ADULT., The Afghan Whigs, Alexander Balanescu, Barry Adamson, Ben Frost, Bruce Gilbert, Cabaret Voltaire, Carter Tutti Void, Chris Carter, Chris Liebing, Cold Specks, Daniel Blumberg, Danny Briottet, Depeche Mode, Duet Emmo, Echoboy, Einstürzende Neubauten, Erasure, Fad Gadget, Goldfrapp, He Said, Irmin Schmidt, Josh T. Pearson, K Á R Y Y N, Komputer, Laibach, Land Observations, Lee Ranaldo, Liars, Looper, Lost Under Heaven, Maps, Mark Stewart / Sonskrif / The New Banalist Orchestra, Michael Gira, Mick Harvey, Miranda Sex Garden, Moby, Modey Lemon, Mountaineers, New Order, Nitzer Ebb, NON / Boyd Rice, Nonpareils, The Normal, onDeadWaves, Phew, Pink Grease, Pole, Polly Scattergood, Richard Hawley, ShadowParty, Silicon Teens, Simon Fisher Turner and Edmund de Waal, The Warlocks, Wire, Yann Tiersen and Gareth Jones.

5 x 180gm heavy weight clear vinyl
Limited edition of 433 copies
Vinyl sleeved with white foil blocking outers
36 page 12" sized soft touch lamination booklet
Candles with the scent of silence
Certificate of authenticity, numbered and signed by Daniel Miller
Packaged in a unique frosted opal PVC case with 3mm walls

 

 

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
Bessie reče pred 14 urami:

Z dobrimi slušalkami je bolje kot v živo... Hahahaha!!! :panika:

 

Ne vem na kaj se to nanaša sam v živo je zvok vedno bolj smeti kot na plati zarad obvious reasons (natančnost snemanja, sobe, vzdrževanje opreme, časa za miks, editinga, etc...). So sicer druge prednosti sam če gledaš samo tehnično kvaliteto miksa je posnetek vedno milje nad zvokom v živo, jasno.

Povezava do prispevka
Avion reče pred 14 minutami:
  • A pair of high-end Hi-Fi floor-standing speakers from Europe's most popular speaker series

 

To sem videl, ampak sem hotel bit siguren - ne vem no, jaz to ne bi kupoval, razen izključno za dekorativne namene - to je imo samo price, nič performance.

Me čudi, da je naš atomic tako zaškrtaril pri zvoku. :D

 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 2 urama:

300€ za par?

Jup...

Slinch je enkrat pisal, da so Teufli zelo dober P/P in da nek premium segment je Nubert. Frend je kupil Nuberte za 2,500€ kos, pa to 7 takih zvočnikov.

Ko je slišal moje Teufle za 150€ kos, je takoj v otroški sobi naštimal za otroke 7.1.2 sistem s teufli.

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 2 minutama:

Elektroniko jim ni treba kaj dosti pushat, so hitro not in potem imaš hitro obraten problem. :D

Ful odvisno od starosti, ampak sem 100%, da so to samo tvoje projekcije, ker si tudi sam tak.

Starši, ki pushajo lastne interese in sanje na otroke je starejša praksa od prostitucije.

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 4 minutami:

Ful odvisno od starosti, ampak sem 100%, da so to samo tvoje projekcije, ker si tudi sam tak.

Starši, ki pushajo lastne interese in sanje na otroke je starejša praksa od prostitucije.

 

Kaj poznaš kakega otroka, ki mu je treba pushat igrice?

Jaz poznam samo take, ki jih je treba pushat od igric... 

Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 8 minutami:

Kaj poznaš kakega otroka, ki mu je treba pushat igrice?

Jaz poznam samo take, ki jih je treba pushat od igric... 

Slaba analogija sry. Igranje (učenje s pomočjo zabave) je bistveno pri razvoju otroka, 7.1.2 setup ni.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
Stipe2 reče pred 1 uro:

To sem videl, ampak sem hotel bit siguren - ne vem no, jaz to ne bi kupoval, razen izključno za dekorativne namene - to je imo samo price, nič performance.

Me čudi, da je naš atomic tako zaškrtaril pri zvoku. :D

Drugače je kar perfomance. Pa drugače ne poznam ene stvari, ki sem jo kupil, pa da nisem škrtaril lol...

 

 

Povezava do prispevka
ke_kit reče pred 1 uro:

Tvoj frend ima resne težave imo. :ermm:

 

Kolk pa ma stare froce?

Zakaj bi imel težave? A zato, ker je v otroško igralnico našitamal atmos? Model ima še v fitnes sobi 7.1. Pač to mu je cool, po celi bajti so stropni zvočniki z bluetooth recevierji, da lahko na WCju med kakanjem, ali v sobi med učenjem poslušaš glasbo.

Ta tema je odprta zaradi njega, ker je rekel, da moram nujno menjat receiver, ker nima HDMI 2.1 in imam posledično zvok prek optike, kar pomeni, da zmore največ dolby digital in ne losless dolby digital trueHD, zdej smo videli, da res samo strokovnjaki zaznajo razliko ob pozornem poslušanju, zato bom prišparal kakega jurčka za receiver, zaenkrat.

 

Sem pa jaz tudi tak, da če bi imel neomejen budget bi tudi za froce maksimalno poskrbel,  dokler se lepo obnašajo in šola štima.

Povezava do prispevka
atomic reče pred 12 minutami:

Zakaj bi imel težave? A zato, ker je v otroško igralnico našitamal atmos? Model ima še v fitnes sobi 7.1. Pač to mu je cool, po celi bajti so stropni zvočniki z bluetooth recevierji, da lahko na WCju med kakanjem, ali v sobi med učenjem poslušaš glasbo.

Ta tema je odprta zaradi njega, ker je rekel, da moram nujno menjat receiver, ker nima HDMI 2.1 in imam posledično zvok prek optike, kar pomeni, da zmore največ dolby digital in ne losless dolby digital trueHD, zdej smo videli, da res samo strokovnjaki zaznajo razliko ob pozornem poslušanju, zato bom prišparal kakega jurčka za receiver, zaenkrat.

 

Sem pa jaz tudi tak, da če bi imel neomejen budget bi tudi za froce maksimalno poskrbel,  dokler se lepo obnašajo in šola štima.

 

Mnja, se bom kar quotal

ke_kit reče Dne, 25. 1. 2023 at 16:18:

Hobiji so norost, za katero obstaja konsenz, da se je ne obsoja. :D

In utihnil. :D

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
atomic reče pred 20 minutami:

zdej smo videli, da res samo strokovnjaki zaznajo razliko ob pozornem poslušanju, zato bom prišparal kakega jurčka za receiver, zaenkrat.

 

Ja no, ugotovili smo edino, da si dal slab posnetek za primerjavo...mislim ok, če je to to, kar poslušaš od muzike, ti res ni potrebno trošit pare - ma drugače trdit, da se ne pozna razlika med 128kbps mp3 in lossless fileom, moraš bit res gluh.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...