Skoči na vsebino

Stephen King


DaCapo

Priporočeni prispevki

Zanima me katere knjige so vase top 10 od Kinga :)

 

Moje so :

Cujo

Pet Sematary

The Shining

Thinner

Dolores Claiborne

The Running man

The talisman

Salems lot

The dead zone

The eyes of the dragon

From a buick 8

 

Ni nekega vrstnega reda top 10 in pa dark tower serijo sem dal ven ker bi potem lahko pet knjig iz serije bilo med top 10.

Od kratkih pa izpostavim. The shawshak redemption.

 

 

 

 

 

 

uredilo bitje cebelar123
Povezava do prispevka

@cebelar123 he, verjetno imamo vsi dokaj podobne sezname, pač early King (ali pa vsaj nekje do srede dvatisočih), pa bi se na seznamu malo menjavali naslovi iz tega obdobja, pač od osebnih preferenc in prebranih naslovov. Mislim da kakih štirih knjig iz tvojega seznama nisem prebral, a bi bil moj dosti podoben. Sam bi dal gor še Carrie (čeprav nisem nikoli ziher, a mi je ta roman všeč zaradi romana samega ali vsled izvrstne filmske predelave Briana de Palme :)). Pa gor bi dal še par knjig, ki objektivno verjetno niso Kingovi top naslovi, a so meni zaradi različnih razlogov zelo ljubi: The Long Walk, Needful Things in zbirka novel Four Past Midnight. Nisem pa še prebral dveh njegovih dokaj »signature« romanov It in The Stand.

Mi je pa kul, da imaš gor The Eyes of the Dragon, čistokrvni fantasy in torej za Kinga precej neznačilno delo.

 

Povezava do prispevka

Jaz trenutno berem Rose Madder.

 

Saj je gut, vendar me moti to, da kot bralec pac ze vse nekako ves in da samo beres ponavljanje istega dogodka, vendar iz druge perspektive.

 

In tako potem po polzje skozi knjigo. Isti problem sem imel pri knjigi Father of Lies (ni od Kinga, btw).

Povezava do prispevka
Flegma reče Dne, 29. 6. 2023 at 16:18:

@cebelar123 he, verjetno imamo vsi dokaj podobne sezname, pač early King (ali pa vsaj nekje do srede dvatisočih), pa bi se na seznamu malo menjavali naslovi iz tega obdobja, pač od osebnih preferenc in prebranih naslovov. Mislim da kakih štirih knjig iz tvojega seznama nisem prebral, a bi bil moj dosti podoben. Sam bi dal gor še Carrie (čeprav nisem nikoli ziher, a mi je ta roman všeč zaradi romana samega ali vsled izvrstne filmske predelave Briana de Palme :)). Pa gor bi dal še par knjig, ki objektivno verjetno niso Kingovi top naslovi, a so meni zaradi različnih razlogov zelo ljubi: The Long Walk, Needful Things in zbirka novel Four Past Midnight. Nisem pa še prebral dveh njegovih dokaj »signature« romanov It in The Stand.

Mi je pa kul, da imaš gor The Eyes of the Dragon, čistokrvni fantasy in torej za Kinga precej neznačilno delo.

 

Ravno sem prebral Fairy tale dokaj dobra stvar za post 2000s za Kinga. Polovico knjige gradi svet potem 1/4 malo zgodba stagnira in pa super zaključek za Kinga. Na zaključek mislim sam epilog. 

Povezava do prispevka
  • 5 tednov kasneje...

Dobil pred kratkim…prva dela mam  pa prebrwl ze dolgo nazaj..zaj pa se razpi*do pa nabavo celo kolekcijo..da se enkrat od zacetka zacnem in koncam.

 

vmes se dobil The Wind through the keyHole..ko naj bi bil nek filler dogajanja med 4. in 5. delom. 
 

Drugac pa ja…IT je itak bomba..Long walk je bil men tud ful vsec..Needful Things in Insomnia so mi dogajala..ko se se “prepletata”…nazadnje sem bral Lise’s story..ampak me na polovici nekje minlo..tak da sem opustil..zaj pa tak Gunsligera lih finisiram😋

IMG_8001.jpeg

uredilo bitje George Michael
Povezava do prispevka

Ha, jaz sem se tudi to nedavno nabavil, potem ko smo imeli debato nekaj tednov nazaj tukaj. Nekaj knjig sem že imel, a niso bile vse enake izdaje, tako da sem poenotil zbirko in dokupil manjkajoče. Zdaj imam vse v tem kar všečnem designu (verjetno ne bo več dolgo, ker je že od 2012 – vmes so sicer morali natisniti ad za film iz leta 2017 na naslovnico, kar mi gre sicer na živce, ampak, okej, knjige vsaj niso mavrično barvite, glede na trend, dvomim, da bodo naslednje sploh še The Dark Tower :P)  Zdaj moram samo še prebrati enkrat do konca. Na srečo imajo na začetku knjige kar kul obnove prejšnjih delov, tako da ni panike, če se pozabi, za kaj se je šlo. 

 

Aja, jaz ponavadi berem po vrstnem redu. Ne od sedem do ena. :P

PzDNqjG.jpg

uredilo bitje Flegma
Povezava do prispevka
  • 1 mesec kasneje...

Če je kdo bral Dark Tower 3 se gotovo spomni scene z gigantskim medvedom. Natančneje: scene s kiborgskim medvedom Shardikom.
Jaz sem skoraj 100%, da so to idejo skopirali v eni od Netflixovih epizod Love, Death & Robots:


 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Jaz sem bral v angleščini. Nekje do polovice knjige top kriminalka. Potem pa strmo navzdol.

Je pa res da nisem vedel, da bo v knjigi Holly Gibney, takrat ko sem bral in me je smer v katero je šla knjiga razočarala.

Mr Mercedes mi je recimo bila prva knjiga daleč najboljša v trilogiji. 

 

Bom videl kako bo četrta knjiga Holly. Jo že imam pred pripravljeno za branje in sem pripravljen kaj naj približno pričakujem :)

Povezava do prispevka
cebelar123 reče Dne, 6. 11. 2023 at 11:03:

Nekje do polovice knjige top kriminalka. Potem pa strmo navzdol.


Hmmm.. Zdaj malce razmišljam, ker si omenil.  Nekoliko podoben občutek imam tudi jaz po ogledu serije.
Predvsem pa me je mičeno razočaral sam konec. Ampak OK, pri Kingu sem nekako že vajen, da je "potovanje pomembnejše od cilja".

Tako je v seriji, v knjigi upam da bo končni suspenz vseeno večji:

Spoiler

Mislim, neko strašno entiteto enostavno nastreljajo in nato s kamnom po buči in to je to. Kot da bi zmanjkalo časa in je King zadevo na hitro zaključil.

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Holly imam tudi sam ze doma, pa se se spopadam iz njegovimi Tommyknockers od septembra (res pocasi berem, zelo je razvlecena knjiga). Malce.kolebam, ali naj potem kar nadaljujem s Holly ali pa naj prej preberem Mr Mercedes trilogijo.

 

Also King ima ze napovedano novo knjigo.

Povezava do prispevka
Avion reče Dne, 24. 5. 2023 at 22:22:

Pa zaloznik Dell je imel serijo knjig "Abyss Books" ali nekaj podobnega, mislim, da je to bilo bolj v 90ih, ampak mogoce lahko vseeno najdes kaj horror. Ceprav tu se mi zdi, da gre izven teh okvirjev "tradicionalnega" horror zanra in da so namenoma izbirali bolj "eksperimentalne" oblike horror romanov.

Včeraj sem v antikvariatu Cunjak našel dve knjige iz omenjene Abyss zbirke, obe od avtorice Kathe Koja. Sicer sem njen roman Cipher že prebral in me ni ravno navdušil, ampak to je bila vseeno super najdba :D

Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 3. 5. 2023 at 17:11:

Dark Tower serija je začela kapljati na Biblos. Zaenkrat sta na voljo prvi dve knjigi (Revolveraš in Premik trojice). 
Osebno še nikoli nisem bral, ampak obvezno štartam ta vikend. Bojda gre za Kingov "magnum opus". Mnenja tistih, ki ste že prebrali originale?

image.png.37007b7d02d9e650ebf8330f1793d2af.png

Prebral sem Gunslingerja. Pač zmerno do pretrežno Meh z občasnimi močnimi ok vajbi. Potencial se vidi, sam potem ko bereš, kam zavije stolp serija kr neki new york paralelni svetovi je whatever in sem bil sam nope.

Povezava do prispevka

Ja, knjige nekako nihajo, ampak jaz žal več kot tretje (Puste dežele) itak še nisem prebral, ker Biblos pač ne naloži in sem izvisel dobesedno s trdim.  Je pa prva knjiga res bolj ali manj nek osnutek. Zadeva se kasneje všečno razvija, paralelni svetovi so mi tudi super... Skratka, vsaka naslednja knjiga je bojda boljša (nekako se opazi dolg časovni razpon v katerem je King vse to pisal; s prvo je začel še dobesedno kot "mladič"!). 


Ne vem pa kakšna je TV serija. Tega nisem gledal in pomoje tudi ni ravno "must watch" material.  Ali?

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka
DaCapo reče Dne, 8. 11. 2023 at 17:07:

Inštitut je kdo bral? Vidim zdaj, da je na voljo SLO prevod. Verjetno bom kar naročil tiskano verzijo, ker z Biblosom je očitno gameover. Inštitut - MV | Galarna.si
Imamo tudi kakšna mnenja o Billy Summers

@cebelar123: Holly že bereš? 

Ne še.

Inštitut sem prebral in mi ni bil všeč. Totalni YA kateri mi enostavno ni ležal.
Je pa res da sem pri KINGu občutljiv kaj je za njega dobra knjiga in kaj ne " kar se zgodbe tiče" njegov stil pisanja je zmeraj vrhunski.
Pač če prebereš vsaj njegova dela najbrž prideš do tega :/

Povezava do prispevka
Avion reče pred 2 urama:

Samo film je, ampak je grozno slab. 

 

A je 4. del sploh preveden v slovenščino? 


Aha, se posipam glede serije. Verjetno sem zamešal z Obstati (The Stand). Filma pa očitno ne bom gledal, ker mi grozno slabe zadeve skorajda pokvarijo tudi bralno izkušnjo. 

Sem pa spet počekiral za Dark Tower in vidim, da res ni drugih prevodov razen omenjenih prvih treh knjig. Če bi bile na voljo komplet vse tiskane knjge v SLO bi kar takoj nabavil in se nehal ukvarjati s tem Biblosom. 

Povezava do prispevka
cebelar123 reče pred 1 uro:

Je pa res da sem pri KINGu občutljiv kaj je za njega dobra knjiga in kaj ne " kar se zgodbe tiče" njegov stil pisanja je zmeraj vrhunski.


11/22/63 knjiga mi je bila presenetljivo odlična. Je kar špeh za branje, ampak mi je sedlo v nulo in sem dobesedno požrl v enem tednu. In spet zanimivo, da so posneli TV serijo (tokrat gre res za serijo in ne film ;), kot sem se zmotil pri omenjenem Stolpu). Pogledal sem prvi del, ampak hecno, prav no-go mi je bilo. Dočim knjigica pa zakon, da! Potovanje v času, JFK, prav dovolj srhljivosti in všečne romance, plus to, da se bere skoraj kot "resnična štorija" (vsaj glede likov, ki nastopajo). 
V bistvu res ne vem kaj je s temi Kingovskimi priredbami v filmane verzije. Ker razen The Shining z Nicholsonom mi skoraj nič ni dogajalo. Za razliko od knjig, kjer padem v čisto vsako! Še celo zbirka kratkih zgodb Mrtva straža (nedolgo nazaj izdana v SLO prevodu) mi je super, pa so tam zbrane zgolj samo krajše zgodbe iz njegovih pisateljskih začetkov. Mogoče res velja tista: manj je včasih več? :)  
Zanimivo je tudi, da je ravno King sam označil The Shining kot slab film in da ni točno povzet po knjigi in blabla. Zato smo kasneje dobili novo priredbo (mislim da celo v dveh delih?), za katero je stal osebno. Ampak slednje zadeve se skorajda ne spomnim! Za razliko od kultnega Nicholsona in mojstra Kubrika. 

uredilo bitje DaCapo
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...