Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

saosin reče pred 44 minutami:

 

težko je razumet sds vojščakom, da je lahko neka stvar od jajota ok, neka pa ne tolk.

ni middlegrounda, al je vse čist hudo al si pa del globoke države

 

Al na pune bombe jahaš JJ penis, al pa nič. Ne moreš sam glavce. Logično

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Waslich reče pred 1 uro:

 

Enkrat rečeš, da je debil, drugič pa da se strinjaš z njim. Zmeni se s sabo.

 

Jasno se producira preveč družboslovnega kadra, ki potem na trgu dela ali ne dobi šihta ali pa je slabo plačan. Samo levim to ustreza, ker potem imajo velik bazen potencialnih volilcev.

Aha, zraven pa rastejo na državnih subvencijah privatne visoke šole, ki so 15krat bolj brezvezne kot najbolj brezvezna smer na UL. Ministrstvo nima pojma kakšne so potrebe gospodarstva po kadrih, ker še gospodarstvo samo po večini nima blage kakšen kader rabi. O vsem skupaj pa bo odločal družboslovec - obramboslovec in vi mu pri tem še ploskate.

In če gledamo realne potrebe kadrov, torej aktualno razpisana prosta delovna mesta, visokih šol tako ali tako sploh ne rabimo.

 

Toliko v uvod, če bi bila res tema o dejanskih potrebah kadra. Tema je v resnici, da vladi koristijo nerazmišljujoči ljudje. Zato pa propagirajo, da morajo šole izobraževat za trg. Kar je itak v osnovi zgrešeno. Trg se spreminja, nihče ne zna napovedat v katero smer bodo šle potrebe. Zato pa rabiš razmišljujoče ljudi, ne pa ovce, ki znajo pritiskat točno določene gumbe v točno določenem zaporedju. In naloga delodajalca je, da usposobi kader za svoje delovno mesto, ne pa da dobi kader, v katerega mu ne bo treba vložiti nič - že zato, ker je to popolnoma nemogoče naredit.

  • Račka +1 6
Povezava do prispevka

Mislim, ne vem, zakaj je nekaterim to težko dojeti, da stvari niso črno-bele.

 

Ja, v Sloveniji imamo že kar nekaj časa problem, kar se šolstva in trga dela tiče: poklicne šole zapirajo svoja vrata, imajo vedno manj vpisa, na drugi strani imaš pa preveč nekega kadra, za katerega na tako malem trgu ni (že nekaj časa) dovolj prostora in povpraševanja. Jaz sem že dolgo časa zagovornik tega, da ne rabi vsak iti na fax, da smo pri nas kar konkretno zašli s to mentaliteto - da moraš na fax, če hočeš uspeti v lajfu. To je bilo mogoče včasih, v Jugi, ko te je na dan diplome pregovorno čakal šiht. Tega že doglo časa ni več, ampak miselnost je ostala. In to dam, hočeš nočeš, Janši prav. 

 

Ampak a zdaj bo pa on narekoval, kdo lahko gre kaj študirat? Če je tako zelo zaskrbljen zaradi neenakomerne študijske porazdelitve, naj spodbuja nazaj poklicne šole, naj se investira v njih itd. Ne vem, primer iz glave. To, kar on dela, ni rešitev in je po domače povedano kar cenzura šolskega sistema. Kaj, s tem, da bo omejil in onemogočil študije, bo prisilil ljudi v študije po njegovi izbiri? O d l i č n a r e š i t e v.

uredilo bitje Avion
  • Račka +1 7
Povezava do prispevka
spiler321 reče pred 6 minutami:

Zdi se mi da je kar dobro povedal, da primanjkuje kadra za industrijo 4.0, digitalizacijo in "nove" poklice. 

Ja ja, en kup fancy besed, zavitih v celofan z mašnjico na vrhu. Kaj to je in kako imajo namen to dosežt? Nimajo pojma, njihov namen pa je to kar je Avion napisal.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Avion reče pred 20 minutami:

Mislim, ne vem, zakaj je nekaterim to težko dojeti, da stvari niso črno-bele.

 

Ja, v Sloveniji imamo že kar nekaj časa problem, kar se šolstva in trga dela tiče: poklicne šole zapirajo svoja vrata, imajo vedno manj vpisa, na drugi strani imaš pa preveč nekega kadra, za katerega na tako malem trgu ni (že nekaj časa) dovolj prostora in povpraševanja. Jaz sem že dolgo časa zagovornik tega, da ne rabi vsak iti na fax, da smo pri nas kar konkretno zašli s to mentaliteto - da moraš na fax, če hočeš uspeti v lajfu. To je bilo mogoče včasih, v Jugi, ko te je na dan diplome pregovorno čakal šiht. Tega že doglo časa ni več, ampak miselnost je ostala. In to dam, hočeš nočeš, Janši prav. 

 

Ampak a zdaj bo pa on narekoval, kdo lahko gre kaj študirat? Če je tako zelo zaskrbljen zaradi neenakomerne študijske porazdelitve, naj spodbuja nazaj poklicne šole, naj se investira v njih itd. Ne vem, primer iz glave. To, kar on dela, ni rešitev in je po domače povedano kar cenzura šolskega sistema. Kaj, s tem, da bo omejil in onemogočil študije, bo prisilil ljudi v študije po njegovi izbiri? O d l i č n a r e š i t e v.

Pač ja, tako je. Ker ne bo vpisa, naslednje leto pa zaprejo še gimnazije, bo folk prisiljen iti v poklicne šole. Kako nam bo to pomagalo pri visokotehnoloških industrijah sicer ne vem, se pa fajn sliši, da ne bo več univerzitetnih sralcev ...

 

 

hohoho, debeluščki a vi ste mislili iti kar na gimnazijo in nato na filofaks? DENIED

/s

uredilo bitje Sovir
Povezava do prispevka
Sovir reče pred 18 minutami:

hohoho, debeluščki a vi ste mislili iti kar na gimnazijo in nato na filofaks? DENIED

/s

A una, ki z dvema diplomama sedela na enem pločniku in protesitrala, ker ji ni nihčedal službe  je še tam?

Povezava do prispevka
Sovir reče pred 2 minutama:

Ne razumem, kaj želiš povedati? Da ljudje ne smejo sedeti na enem pločniku in svobodno izražati svoje volje? Ali da lahko sedijo samo taki, ki jih ti osebno odobravaš?

Ne, samo sprašujem če se jo je že kdo usmilil in ji "kar dal" službo (država recimo, ki bi morala za to poskrbeti)

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
chinasky reče pred 9 minutami:

revansizem zarad financiranja privat fakultet to je to

uh, največ iz privatnih fakultet vlečejo ravno desni

revanšizem koga lmao

če hočejo dejansko kaj spreminjat naj se, kot je že bilo rečeno, reformirajo poklicne šole in gimnazije

oz. še bolje, reši problematiko študenskega dela pa bo hitro manj vpisov v raznorazne hobi fakse

BuDi reče pred 3 minutami:

A una, ki z dvema diplomama sedela na enem pločniku in protesitrala, ker ji ni nihčedal službe  je še tam?

a to govoriš o uni bolnici z magisterijem iz antropologije k puca čevlje in je vsake tok cajta po tv?

Povezava do prispevka
TitanG reče pred 4 minutami:

a to govoriš o uni bolnici z magisterijem iz antropologije k puca čevlje in je vsake tok cajta po tv?

pomoje ja.

 

Navedek

Miša Gams je stara 39 let in živi v Kamniku. Ima moža in petletno hčerko. Doštudirala je iz sociologije kulture in filozofije na filozofski fakulteti ter se nato odpravila še na podiplomski študij, ki ga je prav tako uspešno zaključila, po izobrazbi je magistrica antropologije. Visoko izobražena mamica bi po vseh pravilih morala imeti – vsaj tako, pravi, so ji nekoč obljubljali starši in učitelji – uspešno kariero in dobro plačano službo, za katero se je dolga leta strokovno usposabljala.

 

uredilo bitje BuDi
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 8 minutami:

Ne, samo sprašujem če se jo je že kdo usmilil in ji "kar dal" službo (država recimo, ki bi morala za to poskrbeti)

Ona je neko knjigo napisala (morda zdaj že več). Enkrat sem bil na pogovoru z njo in še dvema mladima pisateljema.

 

pač tak attention whoring

uredilo bitje Sovir
Povezava do prispevka
andrejus reče pred 8 urami:

Poglejmo kaj je PV vlade res twitnil in kaka so razmerja sredstev študijskih programov.

 

 

SmartSelect_20210129-111051_Chrome.jpg

 

 

Waslich reče pred 8 urami:

Kaj tebi ni jasno? Če potvarjajo slike, pomeni da tudi potvarjajo dejstva.

 

men je fotošopiranje slik otroško početje ljudi, ki imajo preveč časa, ampak v tem konkretnem primeru mi je naravnost smešno to strašno problematiziranje. saj nihče od obeh NE trdi, da se še nikoli v življenju nista srečala. za razliko od nekoga drugega, ki (spet) lima skupaj precej različne dokumente, da ustvari neko agendo...

 

come on...

 

Avion reče pred 6 urami:

Ampak a zdaj bo pa on narekoval, kdo lahko gre kaj študirat?

 

model še v petek zvečer ne ve, ali bodo v ponedeljek odprte šole ali ne, potem pa želi pametovat, kaj naj gre folk študirat, da bo imel čez 4+ leta službe. :ododava:

 

obvezen ogled, začne se pri 35' in konča pri 39'. top lista nadrealista se lahko skrije proti temu. :ododava:

  • Račka +1 6
Povezava do prispevka

Se spomnem ko je bila ista situacija ko se je moja generacija vpisovala na faks in je isto takrat noriški princ shillal gradbeni faks in potem pride leto 2007/2008, propad gradbenih podjetij in dejansko skoraj nihče od njih ki so faks končali ne dela v stroki, toliko o trgu...

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Nodi reče pred 16 minutami:

Se spomnem ko je bila ista situacija ko se je moja generacija vpisovala na faks in je isto takrat noriški princ shillal gradbeni faks in potem pride leto 2007/2008, propad gradbenih podjetij in dejansko skoraj nihče od njih ki so faks končali ne dela v stroki, toliko o trgu...

 

 

Ja samo kar se tiče gradbeništva, je kriza trajala 5-6 let. Ni to, da je poklic postal neperspektiven za vekomaj. Pa v tistim obdobju so vse branže bile na udaru. Samo ja, gradbeništvo je bilo najbolj izpostavljeno krizi.

Povezava do prispevka

Mislim, da si zgresil point. Jansi pogled ne nese dalje kot do naslednjih volitev, pa se to sem radodaren, zdaj pa bi rad tu lastnorocno kao presojal o perspektivi poklicev lol. Komaj cakam, da vidim kaj bojo pozegnali. Kako je transparenten, ne morem verjet da kdo zagovarja tega bedaka...

 

Also, 5-6 let je ravno dovolj da se folk, ki je nekaj dostudiral in ni dobil sihta nikoli vec ne vrne v to stroko, zal.

Povezava do prispevka

Mislim, da si ti zgrešil point. Problem nezaposljivosti folka z družboslovnih faxov se vleče že 20 let in več. Ni to, da si je Janša včeraj izmislil. Poleg tega je prišlo do inflacije raznih šnel kurz faxov managementa v vsaki slovenski vasi, kar je še dodatno poslabšalo stvari. Hkrati se nam obeta industrijska revolucija 4.0, kjer bo še več poudarka na visokih tehnologijah in če hočeš, da slovensko gospodarstvo  sledi temu, moraš imeti več kadra iz naravoslovno tehničnih fakultet.

uredilo bitje Waslich
Povezava do prispevka

Vsec mi je kak je od danes zgodaj popoldne industry 4.0 buzzword. Me prav zanima, ce bo kaj vec mest kot sicer na F(E)RI, FS, FNM ali pac na nakljucnih crashcoursih. Na zasebnih solah je pognalo je tudi kar nekaj naravoslovnih smeri, si pa upam trdit, da so tudi te v primerjavi z javnimi univerzami smesne. Majo pa vodstva prav usmerjena, to pa ja. Res, komaj cakam, da vidim kaj bo iz tega, sem napet.

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 21 urami:

Poglejmo kaj je PV vlade res twitnil in kaka so razmerja sredstev študijskih programov.

 

 

SmartSelect_20210129-111051_Chrome.jpg

To je bulšit. Protokol kdaj se to gradivo pripravi je za eno leto naprej znan  skladu z nekim rokovnikom, ki je isti že ne vem kolk let. In dejansko je čista sledljivost tega. Itak je danes v Dnevniku lepo povedano, da je JJ zavajal. 

 

Glede tegale↓ se strinjam AMPAK:

spiler321 reče pred 18 urami:

Zdi se mi da je kar dobro povedal, da primanjkuje kadra za industrijo 4.0, digitalizacijo in "nove" poklice. 

 

Waslich reče pred 11 urami:

Mislim, da si ti zgrešil point. Problem nezaposljivosti folka z družboslovnih faxov se vleče že 20 let in več. Ni to, da si je Janša včeraj izmislil. Poleg tega je prišlo do inflacije raznih šnel kurz faxov managementa v vsaki slovenski vasi, kar je še dodatno poslabšalo stvari. Hkrati se nam obeta industrijska revolucija 4.0, kjer bo še več poudarka na visokih tehnologijah in če hočeš, da slovensko gospodarstvo  sledi temu, moraš imeti več kadra iz naravoslovno tehničnih fakultet.

 

Tega ne rešuješ par dni pred vpisom. To se reši na način, da se pravočasno v naprej pove in glede na ustrezne analize trga. Ki pa mi jih nimamo + vsi morajo biti v istem čolnu, ker če javne UNI ne smejo imeti toliko in toliko vpisa, to pomeni, da če ne pride do sprememb zakonodaje, bodo zasebne družboslovne fakultete dobile več študentov in s tem več denarja. 

Študije v tujini, ki so bile narejene kažejo da bodo popularni in zelo zaželeni in s tem tudi dobro plačani poklici tisti, ki ne ne ponujajo rešitev na daljavo. Npr. vodovodar, določeni serviserji, torej tako bazične stvari, ki nimajo utp porta. 

 

kola reče pred 10 urami:

Vsec mi je kak je od danes zgodaj popoldne industry 4.0 buzzword. Me prav zanima, ce bo kaj vec mest kot sicer na F(E)RI, FS, FNM ali pac na nakljucnih crashcoursih. Na zasebnih solah je pognalo je tudi kar nekaj naravoslovnih smeri, si pa upam trdit, da so tudi te v primerjavi z javnimi univerzami smesne. Majo pa vodstva prav usmerjena, to pa ja. Res, komaj cakam, da vidim kaj bo iz tega, sem napet.

Jaz na žalost ne. Sem zadnjič prebral tole https://www.delo.si/mnenja/gostujoce-pero/dobra-znanost-in-slaba-anonimnost/ zasebne Uni in Fakultete imajo pametno usmerjenost slabo izvedbo.

  • Račka +1 4
Povezava do prispevka

Močnik v formi

 

Navedek

Ljudi odbija žargon tehnokratskega liberalizma. Če ljudje ne vedo, kaj bi otrokom dali jesti, liberalci pa delajo vegetarijansko propagando, razumljivo pride do odpora. Velike množice so v hudih stiskah, nobena stranka jih ne zastopa, etatisti jim pa obljubljajo hitre rešitve. Marsikdo nasede."

 

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...