Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

Marvin reče Dne, 2. 12. 2021 at 15:10:

Dejstvo je, da ima DARS za odplačati še kar nekaj kreditov, novih projektov pa tudi ne manjka (širjenje okoli Ljubljani, III. os, povezava do Metlike, povezava do Ormoža, obalne hitre ceste, itd.)

 

55 EUR pa je itak bil predvolilni bonbonček. 

 

 

Če ne bi bilo S(d)S nikoli na oblasti, bi ti zdaj za kufe v portorožu plačeval gladko 30 eur za furo iz lublane in nazaj. Samo nekateri pač ne znate računat kolko je 1+1.

  • Za crknit smešno +1 4
Povezava do prispevka
Waslich reče pred 1 uro:

 

 

Če ne bi bilo S(d)S nikoli na oblasti, bi ti zdaj za kufe v portorožu plačeval gladko 30 eur za furo iz lublane in nazaj. Samo nekateri pač ne znate računat kolko je 1+1.


vlada dela dobro 

#zame #gradimoslovenijo

  • Račka +1 1
  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 21 minutami:

A oni majo tudi tisti plakat "socialno pogojevati z delom za javno dobro"? Sem ga nekje videl, ko sem se fural, nekje na Štajerskem ... 

 

 

to niti ni tko napacno. kva dela folk cele dneve doma k je na sociali? nej nardi nekaj za javno dobro. osebno bi dal da more polovicni delovni cas al pa recimo 1/3 neki delat. pa to ne mislim pucat skrete ampak lahk bi recimo kosil travo pri lokalnem sportnem drustvu. seveda idealno bi bilo, ce bi bili kaki taki programi, da nabiras kake uporabne skillse. seveda bi blo tudi par izjem, ce se izobrazujes, si bolan, ipd.

  • Račka +1 5
Povezava do prispevka
drevored reče Pravkar:

to niti ni tko napacno. kva dela folk cele dneve doma k je na sociali? nej nardi nekaj za javno dobro. osebno bi dal da more polovicni delovni cas al pa recimo 1/3 neki delat. pa to ne mislim pucat skrete ampak lahk bi recimo kosil travo pri lokalnem sportnem drustvu. seveda idealno bi bilo, ce bi bili kaki taki programi, da nabiras kake uporabne skillse. seveda bi blo tudi par izjem, ce se izobrazujes, si bolan, ipd.

Jah, vseeno si predstavljam, da iskanje službe vzame konkreten čas? Na srečo še nisem bil v situaciji, da bi moral pisat neke posebne prošnje in lurkat po netu za službo, ampak verjetno ti kot brezposelnemu gre komot par ur na dan v to. Sploh če nisi nek najbolj iznajdljiv posameznik in ti razno pisanje CV-jev vzame pol dneva. Se strinjam, da bi se morale ufurat neke varnostne mreže, da se socialne ne zlorablja pretirano (za recimo relaksiranje na kavču 24/7), samo vseeno je za večino brezposelnih interes najti službo, ne pa kosit travo in tako izgubljat časa, ki bi ga lahko porabil za nabiranje skillsov/iskanje službe

Povezava do prispevka
drevored reče pred 36 minutami:

 

 

to niti ni tko napacno. kva dela folk cele dneve doma k je na sociali? nej nardi nekaj za javno dobro. osebno bi dal da more polovicni delovni cas al pa recimo 1/3 neki delat. pa to ne mislim pucat skrete ampak lahk bi recimo kosil travo pri lokalnem sportnem drustvu. seveda idealno bi bilo, ce bi bili kaki taki programi, da nabiras kake uporabne skillse. seveda bi blo tudi par izjem, ce se izobrazujes, si bolan, ipd.

 

Evo to se strinjam popolnoma in tako bi moglo bit.

 

Opravit vsaj neko minimalno delo za skupno dobro v lokalnem ali pa na državnem nivoju da si upravičen do socialne. Tu mam v mislih zdrave, delovno sposobne ljudi in ne tistih ki imajo resne zdravstvene in druge probleme in zaradi tega ne morejo delati.

 

En primer glede romov: 300 romov v naselju, 2 zaposlena. A ne bi kdo od njih še kaj naredil za skupno dobo če se jim že daje dnar? 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Nisem jelly, ne želim si ciganski life style. Vem da ga nekateri majo, ker je nekaterim poleg socialne in otroških dodatkov dodaten prihodek tudi kriminal in preprodaje avtov itd.

 

Se vam zdi kul da ciganka od države dobi tam čez 2000 eur na račun mesečno? To sem videl na lastne oči bančni izpisek.

 

Sploh se pa ne gre se samo za njih, mamo veliko neciganov ki dobivajo dnar za nedelo. Razumem da me morejo met vsi službe in da je težko jo včasih dobit. Posebaj za te dolgotrajne na socialni bi blo okej da nekaj storijo nazaj v zameno.

 

Moti me talanje denarja nekomu delovemu sposobnemu.. pa ne to za te par mesecev ampak ko prejemajo to leta in leta. Medtem pa eno boga šivilja dela že 40 let polni delovni čas za isti dnar kot ga nekdo kar tako dobi. 

 

To kar se neka pička parkrat slika za onlyfans in dobi moj mesečni zaslužek me tudi ne moti, kar naj. Pošteno pokaže sise in zasluži, ni to padlo iz neba.:w00t:

Povezava do prispevka

odvisno kako na to gledas. ni nujno da je to "prekleti paraziti na sociali zdej jih bomo zajebal".

 

pac clovek dobi nek denar in bi bilo normalno, da nekaj da nazaj v zameno. tko kot majo na japonskem tista brezvezna dela, ki so bolj sama sebi namen. sam glavno je, da clovek nekaj dela in potem imajo drugi boljso percepcijo njega kot cloveka v druzbi. tudi sam se mogoce boljse pocuti, ker je koristen clan druzbe in ne freeloader.

 

mislim, da socialna ni glih glavni problem slovenije al pa mogoce ni niti problem kot tak. se mi pa vseeno zdi dobra ideja.

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 8 urami:

 

Evo to se strinjam popolnoma in tako bi moglo bit.

 

Opravit vsaj neko minimalno delo za skupno dobro v lokalnem ali pa na državnem nivoju da si upravičen do socialne. Tu mam v mislih zdrave, delovno sposobne ljudi in ne tistih ki imajo resne zdravstvene in druge probleme in zaradi tega ne morejo delati.

 

En primer glede romov: 300 romov v naselju, 2 zaposlena. A ne bi kdo od njih še kaj naredil za skupno dobo če se jim že daje dnar? 


komot, sam lol odpade placevanje prisoevkov

 

 

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 6 urami:

Se vam zdi kul da ciganka od države dobi tam čez 2000 eur na račun mesečno? To sem videl na lastne oči bančni izpisek.


Da, pa tebi? 
 

A naj napisemo zakone tako, da veljajo samo za vse neciganke, al kaj zelis predlagat?

 

Da zato, ker je ciganka, ne bi smelamuveljavljat socialnih pravic? A ce bi bila Nemka, bi bilo OK?

 

 

 

 

Povezava do prispevka
mumbo360 reče pred 6 urami:

Moti me talanje denarja nekomu delovemu sposobnemu.. pa ne to za te par mesecev ampak ko prejemajo to leta in leta. Medtem pa eno boga šivilja dela že 40 let polni delovni čas za isti dnar kot ga nekdo kar tako dobi. 


Boli te zaradi sivilje, pomagas pa ji ne.

 

To je ta redneckovska “lepo invalidom, njim ni treba hodit” logika. 

uredilo bitje kmjr
  • Račka +1 3
Povezava do prispevka
Amare reče pred 8 urami:

To si samo jelly, ker imajo Romi na sociali vec denarja kot ti. :D Bumbarji smo mi, ki v teh casih se vedno hodimo v 9-17 sluzbo medtem ko ena 20-letnica na OnlyFans se malo poslika in zasluzi 5-kratnik nase place. :D

 

ni glih tolk rožnato na OF

za 5x kratnik neke povprečne SLO plače morš bit kr v zgornjem procentu bl al manj (in kolk Slovenk je?)

pa DD je tud rekla, da ji gre 8-10h dnevno za to (ker niso pol sam slike, še komunikacija s fani itd)

 

drugo so punce, k potegnejo 200€ iz tega ...

Povezava do prispevka
drevored reče pred 11 urami:

to niti ni tko napacno. kva dela folk cele dneve doma k je na sociali? nej nardi nekaj za javno dobro. osebno bi dal da more polovicni delovni cas al pa recimo 1/3 neki delat. pa to ne mislim pucat skrete ampak lahk bi recimo kosil travo pri lokalnem sportnem drustvu. seveda idealno bi bilo, ce bi bili kaki taki programi, da nabiras kake uporabne skillse. seveda bi blo tudi par izjem, ce se izobrazujes, si bolan, ipd.

a torej bi morali delati, a brez delovne dobe in plačanih prispevkov, naenkrat bi imeli inflacijo društev

uredilo bitje maksi
Povezava do prispevka
SpaWn reče pred 12 urami:

S socialko se tudi kupuje socialni mir, ne pozabit tega, je kar ugodna kupčija. Itak imamo pa rekordno nizko brezposelnost, tako da tu ni problema sploh :D.

Ja, samo zakaj imamo tako nizko brezposelnost? Nekaj so morali spremeniti na bolje. 

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...