Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

Nikjer nisem prijavila VG-ja da me direktno žali. Za kar je bil Thrivial summonan (nikoli od mene), nisem bila niti del debate. Vseeno pa se mu zdi primerno, da me uporabi za (milo rečeno) izredno butast primer, ki je z zadevami, napisanimi v tej temi ravno toliko v povezavi kot štumfi z japankami.

Torej je edin smiselen zaključek, ki ga lahko potegnem, da je napisal osebno žalitev ovito v celofan z nalepko "to je samo Janez Novak primer".

 

edit: popravljen typo

uredilo bitje Brenta
Povezava do prispevka

evo, kot napovedano, so se pokrajinski odbori DeSUSa pocasi ze zaceli obracati proti Pivcevi. vceraj ji je ljubljanski odbor ob njeni prisotnosti ze izglasoval nezaupnico. 

 

verjetno jim je pocasni postalo jasno, da bodo v primeru ostanka v tej koaliciji na naslednjih volitvah trepetali za uvrstitev v parlament.

 

novica dneva je pa itak ta, da Jansa ni v odrejenem roku obvestil DZja o NEPREKLICNEM odstopu Hojsa. in zdaj spet nihce ne ve nic; Zorcic ni bil obvescen o odstopu, Hojs ni govoril z Janso in ne ve, ce je se minister, Jansa se raje pogovarja o komunizmu v Evropi, vi drzavljani se pa lepo jebite. :)

 

smo sami sebi v posmeh, drzava v rangu Nikaragve. ni cudno, da nas nihce ne more jemat resno.

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka

Zaključuje se tudi prodaja Planet TV Madžarom z ugodnostmi v stilu Adrie (mogoče bi moral postat v temo "Gospodarstvo - slovenskega tipa"):

Navedek

Na portalu Necenzurirano.si so dopoldne poročali, da ponudbe, ki jih je Telekom dobil za Planet TV, med sabo sploh niso bile primerljive, saj naj bi v primerjavi z drugimi Madžari od Telekoma dobili zagotovilo, da bo še naprej oglaševal na Planet TV-ju, medtem ko te več milijonov evrov vredne ugodnosti v drugih ponudbah ni. Med pogoji je neuradno tudi, da bi moral Telekom pred prodajo v kapital Planet TV-ja pretvoriti za 30 milijonov evrov posojil. Poleg tega bi moral odpisati za okoli tri milijone evrov poslovnih terjatev, še milijon evrov pa bi moral primakniti za tekoče poslovanje.

https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/planet-tv-ima-novega-lastnika-madzarsko-medijsko-druzbo/529577

Povezava do prispevka
hawa meyta reče pred 29 minutami:

evo, kot napovedano, so se pokrajinski odbori DeSUSa pocasi ze zaceli obracati proti Pivcevi. vceraj ji je ljubljanski odbor ob njeni prisotnosti ze izglasoval nezaupnico. 

 

verjetno jim je pocasni postalo jasno, da bodo v primeru ostanka v tej koaliciji na naslednjih volitvah trepetali za uvrstitev v parlament.

 

novica dneva je pa itak ta, da Jansa ni v odrejenem roku obvestil DZja o NEPREKLICNEM odstopu Hojsa. in zdaj spet nihce ne ve nic; Zorcic ni bil obvescen o odstopu, Hojs ni govoril z Janso in ne ve, ce je se minister, Jansa se raje pogovarja o komunizmu v Evropi, vi drzavljani se pa lepo jebite. :)

 

smo sami sebi v posmeh, drzava v rangu Nikaragve. ni cudno, da nas nihce ne more jemat resno.

Mja sam razloge imajo pa res skregane z vsako realnostjo

oddaljujem se od vrednot NOB. 

Pizda no, svet gre v najhujše spremembe v zadnjih 30. letih, dogaja se najhujša kriza po naftni krizi, dogaja se največja zdravstvena gripa po mega izbruhu gripe v 60 oni pa sanjajo NOB. Totalno zgubljen stik z realnostjo priviligiranih ljudi, ki so se navadili, da so na oblasti in je po njihovo.

Pa očitajo ji sodelovanje z SNS (sicer upravičeno) ampak wtf, tudi prej ste sodelovali s SNS, .... Ni kot, da je Jelinčič ratal skrajnež včeraj

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Ce me na protivladnih protestih kdo prepozna (ali misli da me) med rumenimi jaknami ne bom prav nic uzaljen ce se me o tem vprasa v temi protivladni protesti

Zal nimam casa se pa redno udeležujem domobranske mase, pa tigrovcem sem zelel prizgati sveco pa mi letos ni zneslo

 

uredilo bitje VonGriffin
Povezava do prispevka
Brdavs reče pred 4 urami:

in..... drumroll... Vučičevo Srbijo.

tudi zaradi spomina zlate ribice smo kjer smo

Beta-ysl4npg1hk-scaled-e1576594066399.jp

Redna skupna zasedanja vlad... desno je Vučičeva predstavnica, kdo je levo sem pa pozabil.

uredilo bitje BuDi
  • Račka +1 1
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka

Tole napihovanje z zvezdo in svastiko, pogrevanje zgrešene ideologije, ki ji rečemo socializem. Variant ogromno, vse pa škodljive in uničujoče za človeštvo.

Ne verjamem, da se kdo tam poglablja in razume posledice teh ideologij, pač pobalinstvo, le, da nekaterim se to zavleče tudi v starost.

 

Žalostno, če to požegnajo MSM in politični veljaki, najbolj tisti, ki še vedno vidijo komuniste in fašiste.

 

 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 8 urami:

 

Dej mi povej kje sm dotične skupine označil z debili. In ja, so paranoiki, ki izživljajo svoje frustracije in se grupirajo po socialnih omrežjih.

 

 

 

Ja pač implicirano je, že ta opis ki ga daješ tukaj je neka žaljivka, ni važno zdaj a je to debil al kaj druzga.

 

 

nimious reče pred 8 urami:

Antivaxerji so tam tam z vegani in flateartherji. Tko da ja, so debili. Povrh vsega so pa še hipokriti: zavračajo moderno medicino, ko jo pa potrebujejo, bojo pa takoj jamrali nad čakalnimi dobami v zdravstvu, če ne bodo sprejeti prvo minuto.

 

Nad čakalnimi dobami bi se vsi mogli pritoževat, te dve skupini se ne točno pokrivata in ja, moderno medicino za katero ocenjujejo da jim bo naredila več koristi kot škode bojo priznavali, a ni to logično? Al kaj točno tebi tukaj ne gre v račun? Mislim napisal sem argumentacijo, zakaj je pozicija antivaxerjev legit, razumem, da ko imaš enkrat otroka v rokah a ga boš dal cepit al ne, frendica pa ti je iz prve roke rekla, da ko je dala otroka cepit je drugi dan oslepel al neki. Sam sicer dvomim v to, ampak sem slišal že dosti pozicij antivaxerjev, za katere ne bom rekel, da niso popolnoma lahke odločitve. Pač vsem je v interesu zdravje otrok, samo razlikujemo se v metodologiji, kritičnosti mišljenja, hendlanju emocij itd. Ampak ta tvoj pristop ne prispeva nikomur ničesar. Brez argumentacije vse v isti koš, ali angažirane starše, ki jih skrbi za življenje svojih otrok ljudi, ki so razvili določeno emocionalno navezanost na živali in predvsem na krute načine vzrejanja in zakola ali modele, ki v 21. stoletju trdijo, da je zemlja ploščata. TI si moderni škodljivec.

 

 

VonGriffin reče Dne, 7. 7. 2020 at 11:58:

 

men je prav fascinantno da tole lahko nek v vsej resnosti izrazi; a dolge vrste na Zavodu za filozofe, pedagoge,kulturologe, pravnike in ostalo "kriticno misleco" rajo ti niso razlog dovolj da se podpira naravoslovje ki napram tvojemu pocetju naredi dejansko nekaj produktivnega? in da zelja po dobicku vodi to vrsto da se bori in razvija z ciljem priti do blagostanja 

 

dobrodosli v kapitalizmu tovaris, Venezuela je na drugi strani

 

Za začetek definicija produktivnosti ni znanstveni napredek, to bi si rad malo prilastil besedo. To, da družba ne da več na humanistične vrednote in kulturo, je problem, rešitev ni manj družboslovcev. Sicer pa sploh nisem govoril o tem, ampak da že v osnovni in srednji šoli ni dobro, če se da več poudarka na prakso in manj na teorijo. Še vedno smo poleg vseh materialnih dobrin ljudje, ujeti v eksistencialno zanko, išemo odovor po smislu, moramo shajat drug z drugim, vedeti, kam gremo kot civilizacija, kaj naj z vsem tehnološkim napredkom ... te stvari so danes nejasne in nezanimive, zato pa je dejansko vse v pizdi, posledica tega je kapitalizem. Blagostanje je "samo" denar, kritično je, če ga nimaš, nad določenim nivojem pa je vedno bolj irelevanten (z izjemo blagovnega fetišizma, kar je danes normalno stanje, katero bi sicer moralo biti patološko), takrat so kritične druge stvari (odnos do sočloveka, samega sebe, presežnega (življenja samega) ...).  Nadaljevanje tega odgovora je pod naslednjim navedkom.

 

 

andrejus reče Dne, 7. 7. 2020 at 13:43:

 

Sreča da tak človek ne uči mojega (še majhnega) otroka.

 

Iz tega stavka je razvidna vsa mentalna beda, ki preveva naše šolstvo in našo družbo. Nespoštovanje do navadnih, mojsterskih, poklicev in nenazadnje nrspoštovanje do dela samega.

 

Taki podpirajo jebanje in dojenje psov, kazanje riti in jajc, ker to je pogoj za razvoj kriticne misli. S toko mislijo ni možnosti napredka.

 

Ne vem če imaš otroke ali ne. Po mojem ne. Ker redko kateri starš tako misli. Ampak vsakomur svoje. 

 

Prav zato podpiram JJ vlado, da se takim odvzame denar, ukine NVOje in razne pricepance vseh vrst. Ukine rtv prispevek in morebitna sredstva kanalizira v novo24 ipd Orbanizme.

Živel Orban, živel JJ.

 

 

 

Hvala za izvrstno demonstracijo manjka kritične misli. Nikjer nisem niti namigoval ali impliciral nespoštovanje do navadnih, mojstrskih poklicev oz. celo dela samega. Enostavnih zapisov ne znaš brat, nisi naučen, da ločiš svoje lastne frustracije in strahove v interpretiranju prebranega. Mislim pa da niti nikjer v naši družbi ali šolstvu ne vlada to nespoštovanje, oz. lahko se potrudiš mi to kakrkoli koli že argumentirat. Če že kaj, je vaš kapitalizem odvzel čast mnogim poklicem, kateri so nekoč bli spoštovani (poštar, voznik avtobusa, delavec za okenčkom v banki ... to so danes vsi navadni klošarji, nekoč gospodje). Iz očitne emocionalne razburjenosti si že na osebno raven prešel, ker ni argumentov.

 

Kapitalizem ni nek "sistem", to je ideologija, katera je v svojem bistvu zelo podobna nacistični. Obe ideologiji posegata v moralo, nacizem je (med drugim) rekel "človek ni več najvišja vrednota, v določenih primerih človeško življenje nima več nikakršne vrednosti, svetosti, ampak ga je potrebno uničiti", kapitalizem počne isto. Človek ni več važen, važen je zgolj ni še dobiček. Če delavci pod nenormalnimi pogoji delajo samomore ni važno, če si ne morejo privoščiti stanovanja, dopusta in dostojnega življenja ni niti malo pomembno. V Ljubljani je jasno pomanjkanje stanovanj, mi gradimo hotel za hotelom, a folk dobesedno nima kje živet. Moja generacija ki smo že proti 40. letu počasi si ne moremo z lastnim denarjem kupiti stanovanja, pa če že, moramo za to res ogromno žrtvovati (finančna ohromljenost s kreditom do starosti). Nobenega to ne zanima, človek je potisnjen v ozadje, vidva pa to slavita.

 

Da se dotaknem še dojenja psa itd. Ravno sem imel z resetom eno debato o temu in mi je dovolil, da zalepim tukaj en njegov odgovor na mail, ki zelo dobro opiše eno poanto. Ampak česar vidva ne razumeta je, da je avantgardna umetnost vedno ekstremistična, takšna je bila tekom zgodovine pot. Do nečesa novega ne prideš s ponavljanjem starega, ampak utiranjem nove poti. Ravno to dojenje psa, ki vaju tako razburja je očitno opravilo svojo vlogo. Stvar je v tem, da niti jaz ne podpiram lenivcev in zabušantov, tako folk ki gre na filo iz dolgčasa in nesposobnosti ter lenobe, debilnih neinspiriranih "umetnikov" na PEN-u (sem zelo oster pri kritiki njihovih stvaritev), moderno gledališče je TOTALNO v pizdi, nad tem glasno negodujem in argumentiram v vsakid družbi, pač skupaj s tem nihilizmom v katerega smo padli izginja tudi kvalitetna umetnost, jaz tudi Meseca ne maram, on je zame nula, vidi se iz avijona da je model na levici zgolj zato, ker je tam bil plac, če bi bil plac na desni bi bil pač tam. Podajam še resetov quote, ker mislim da bolje ne bi moglo biti povedano:

 

 

Navedek

Jaz sem ob napovedi te proslave, kar sem prebral v časopisu da bojo te NZ bendi in te smeti nastopali z "domoljubno tematiko", razmišljal še o nečem drugem - ta desnica je kot živali, kot neka nižje razvita bitja, ker jih namreč ob takojšnji vzpostavitvi standardov daleč pod higienskim, v tem primeru kulturnim minimumom - prov nek prosti pad se je zgodil tisto sekundo ko je Janša prišel - ni niti malo sram, sramu sploh nimajo, kot neke opice so ali bebavi človečnjaki, prov psihira me ta njihov  prazen, votel, izropan lajf in duša.

Liek jaz sem kritičen, lahk tud rečem da sovražim veliko slovenske kulture, ampak to iz ljubezni, hočem da bi bila boljša, pričakujem, da bi bila boljša, čutim, da je do mene dolžna, da bi bila boljša in sem razočaran in jezen na folk, ki je zraven in jo mal po mal potaplja ker so leni in se šlepajo, ker se to dá. Ampak ta fakin desnica jo ima pa za nebodigatreba, stremljenje po višjem je zanje smešna izguba časa, če je pa zraven še izguba javnega denarja je pa že korak čez rob in je treba s pendrekom po teh kradljivih prstih. In se sprašujem kakšni ljudje so to, in bržčas ne bom vedel, ampak je prav čudaško živeti tako blizu svojih transcendentalnih sovražnikov. In seveda ne gre brez mojega večnega pripisa, da 30 in 40 let nazaj pač ni bilo tako - taki ljudje so obstajali, ampak brez neke kulture so ti bila določena vrata ipak neprodušno zaprta.

 
uredilo bitje Heretik
Povezava do prispevka
ĆAMIR reče pred 6 urami:

Sorry sam taki komentarji resno zgledajo, da je imel Lordnelloz prav glede spektra. 

Sicer offtopic pa bolj za hec kot za res, da me ne bo kdo resno vzel.

 

Lahko bi bil zgodnji sovjetski komunist :D ali pa komunistični budist

kak promil šanse bi to bil :D ono res mindfuck

Povezava do prispevka
Sleipnir reče pred 40 minutami:

Sicer offtopic pa bolj za hec kot za res, da me ne bo kdo resno vzel.

 

Lahko bi bil zgodnji sovjetski komunist :D ali pa komunistični budist

kak promil šanse bi to bil :D ono res mindfuck

 

Sorry, ampak zdaj vidim da @kmjr ima nek point.

 

Recimo da se z VGjem pridruživa rumenim jopičem in seveda takšen kot sem stopim do modela s svastiko na rami: "Čuj pubec zakaj maš ti svastiko tetovirano?" In seveda bom mogoče dobil nazaj: "Zato ker častim sonce, svastika je simbol sonca." ali neko podobno sranje.

 

Tu bom od levičarjev dobil da gre za sprenevedanje in od Kmjrja da oni siegheilajo v svojih internih krogih, ampak dajmo nalijmo si čistega vina. Živimo v dobi, ko nacist ne upa priznati, da je nacist. To dejansko ni slabo. Častilci sonca, okej, meni zveni fer, vzamem da model dejansko ni nacist. Nacizem sodi v smeti in kot lahko opazimo se očitno tam tudi nahaja. Stalkanje in doxanje rumenih jopičev ter ustvarjanje povezav med njimi in nacizmom je kontraproduktivno.

uredilo bitje sadhu sequencer
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
Heretik reče pred 34 minutami:

Nad čakalnimi dobami bi se vsi mogli pritoževat, te dve skupini se ne točno pokrivata in ja, moderno medicino za katero ocenjujejo da jim bo naredila več koristi kot škode bojo priznavali, a ni to logično? Al kaj točno tebi tukaj ne gre v račun? Mislim napisal sem argumentacijo, zakaj je pozicija antivaxerjev legit, razumem, da ko imaš enkrat otroka v rokah a ga boš dal cepit al ne, frendica pa ti je iz prve roke rekla, da ko je dala otroka cepit je drugi dan oslepel al neki. Sam sicer dvomim v to, ampak sem slišal že dosti pozicij antivaxerjev, za katere ne bom rekel, da niso popolnoma lahke odločitve. Pač vsem je v interesu zdravje otrok, samo razlikujemo se v metodologiji, kritičnosti mišljenja, hendlanju emocij itd. Ampak ta tvoj pristop ne prispeva nikomur ničesar. Brez argumentacije vse v isti koš, ali angažirane starše, ki jih skrbi za življenje svojih otrok ljudi, ki so razvili določeno emocionalno navezanost na živali in predvsem na krute načine vzrejanja in zakola ali modele, ki v 21. stoletju trdijo, da je zemlja ploščata. TI si moderni škodljivec.

Nekdo ki je tako iracionalen nima kaj imeti otroke.... In ja, komot se antivaxerje označi kot retarde. A ko bo naslednič na nekem blogu bral neko zgodbo, da otrok ni preživel operacije slepiča, bo pa preprečil svojemu mulcu to operacijo? Dejstvo je, da so stranski učinki cepiv izredno redki. Dejstvo je, da so posledice otroških bolezni zelo hude. Kdor kljub vsemu ne da cepit svojega otroka (razen če se zaradi zdravstvenih razlogov otroka ne sme cepiti) je retard, ki bi mu mogla socialna vzeti otroke. Kake to bereš. Da se zaradi razlikovanja v kritičnosti mišljenja (ozr odsotnosti le tega) in hendlanju emocij (kdor se emocionalno odloča glede zdravljenja je zrel za obisk določene inštitucije v polju) more tolerirati idiotizem, ki ogroža življenja otrok. Nevem na kakih drogicah rabiš biti, da take starše označuješ kor angažirane. Kaj so pol povprečni starši po tvoje? Tisti, ki otroka nahranijo enkrat na 2 dni, ter ga pretepajo samo 4x na teden?

Pa ljudje, ki uživajo v prehrani, ki nujno potrebuje dodatke k prehrani da ne zboliš, so lih toliko zdravi v glavo, kot flat-eartherji. Da zaradi norosti, kjer se personificira živali, gre pozabljati dejstvo, da je človek vsejed... In mnogi potem s to ideologijo posiljujejo svoje otroke, kar bi moglo šteti kot zlorabo otrok.

 

  • Račka +1 4
  • Groot, ki sir je 1
Povezava do prispevka
Heretik reče pred 1 uro:

Kapitalizem ni nek "sistem", to je ideologija, katera je v svojem bistvu zelo podobna nacistični. 

 

Tole je bikov drek sorry, kajti nacizem je v osnovi proti svobodnemu trgu in kapitalizmu. Kapitalizem nima vpliva na človekovo dostojanstvo prav nič, prav tako ni nobena ideologija in ne vpliva na moralo.

uredilo bitje sadhu sequencer
  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
sadhu sequencer reče pred 18 minutami:

 

Tole je bikov drek sorry, kajti nacizem je v osnovi proti svobodnemu trgu in kapitalizmu. Kapitalizem nima vpliva na človekovo dostojanstvo prav nič, prav tako ni nobena ideologija in ne vpliva na moralo.

1. Ja ne pokrivata se v poponoma vsem ane, če ne ne bi pač kapitalizem ne obstajal, ker bi bil vseskoz samo nacizem.

2. Človek, ti dobesedno ne veš, kaj to kapitalizem je. Kle se niti ne bova pogovarjala, dobesedno sram me je, da bi to razlagal odraslemu človeku.

uredilo bitje Heretik
Povezava do prispevka
Heretik reče pred 1 uro:

 

Hvala za izvrstno demonstracijo manjka kritične misli. Nikjer nisem niti namigoval ali impliciral nespoštovanje do navadnih, mojstrskih poklicev oz. celo dela samega. Enostavnih zapisov ne znaš brat, nisi naučen, da ločiš svoje lastne frustracije in strahove v interpretiranju prebranega. Mislim pa da niti nikjer v naši družbi ali šolstvu ne vlada to nespoštovanje, oz. lahko se potrudiš mi to kakrkoli koli že argumentirat. Če že kaj, je vaš kapitalizem odvzel čast mnogim poklicem, kateri so nekoč bli spoštovani (poštar, voznik avtobusa, delavec za okenčkom v banki ... to so danes vsi navadni klošarji, nekoč gospodje). Iz očitne emocionalne razburjenosti si že na osebno raven prešel, ker ni argumentov

 

 

Očitno ne premoreš samorefleksije, da pogledaš kaj si med vrsticami (mogoče celo ne hote) napisal. Produkt šolske dresure za nemśke ovčarje

 

Prav v slovenski družbi manjka spośtovanja do mojsterskih poklicev. 

 

Celo v parlamentu se je poslanec Kordiš, predstavnik Levice, repenčil da bo reforma vajeništva privedla do fahidjotov. Mi potrebujemo visoke izobražence ( ki so sposobni kritično misliti). 

 

Kako veš da so delo in poklici zaničevani? Tako da pogledam plače teh ljudi.

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Heretik reče pred 16 minutami:

1. Ja ne pokrivata se v poponoma vsem ane, če ne ne bi pač kapitalizem ne obstajal, ker bi bil vseskoz samo nacizem.

2. Človek, ti dobesedno ne veš, kaj to kapitalizem je. Kle se niti ne bova pogovarjala dale, dobesedno sram me je, da bi to razlagal odraslemu človeku.

 

Ti več kot očitno ne veš kaj sploh kapitalizem je in se ti ne sanja, da ima svoje korenine v kolonializmu 17. in 18. stoletja. Ne gre za nikakršno ideologijo, temveč ekonomski model, ki ga večina sveta sprejema in zahteva. Kapitalizem je ekonomski odnos posameznika do okolja: za kar ustvarim in naredim želim biti pošteno plačan, monarhi naj se jebejo, tole je moj biznis. To je kapitalizem. Evropski kolonisti Amerike so to misel utrdili, saj je šlo za posameznike, ki jim noben kralj ni mogel jemati njihovih gigantskih zaslužkov, kajti do takrat nikoli v zgodovini ni nek pomorščak ali trgovec toliko obogatel. Kolonisti niso bili fevdalci, bili so nižji sloj. Dalje se je kapitalizem razvijal z vzponom meščanstva, industrijsko revolucijo, socializmom in se prilagajal toku časa, zato imamo neoliberalizem in socialno demokracijo.

uredilo bitje sadhu sequencer
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka
nimious reče pred 31 minutami:

Nekdo ki je tako iracionalen nima kaj imeti otroke.... In ja, komot se antivaxerje označi kot retarde. A ko bo naslednič na nekem blogu bral neko zgodbo, da otrok ni preživel operacije slepiča, bo pa preprečil svojemu mulcu to operacijo? Dejstvo je, da so stranski učinki cepiv izredno redki. Dejstvo je, da so posledice otroških bolezni zelo hude. Kdor kljub vsemu ne da cepit svojega otroka (razen če se zaradi zdravstvenih razlogov otroka ne sme cepiti) je retard, ki bi mu mogla socialna vzeti otroke. Kake to bereš. Da se zaradi razlikovanja v kritičnosti mišljenja (ozr odsotnosti le tega) in hendlanju emocij (kdor se emocionalno odloča glede zdravljenja je zrel za obisk določene inštitucije v polju) more tolerirati idiotizem, ki ogroža življenja otrok. Nevem na kakih drogicah rabiš biti, da take starše označuješ kor angažirane. Kaj so pol povprečni starši po tvoje? Tisti, ki otroka nahranijo enkrat na 2 dni, ter ga pretepajo samo 4x na teden?

Pa ljudje, ki uživajo v prehrani, ki nujno potrebuje dodatke k prehrani da ne zboliš, so lih toliko zdravi v glavo, kot flat-eartherji. Da zaradi norosti, kjer se personificira živali, gre pozabljati dejstvo, da je človek vsejed... In mnogi potem s to ideologijo posiljujejo svoje otroke, kar bi moglo šteti kot zlorabo otrok.

 

Đizs pa kak nivo razmišljanja je tole? A imaš ti kakršen koli stik z realnostjo? - "nekdo ki je tako iracionalen nima kaj imeti otroke" / "kdor se emocionalno odloča glede zdravljenja je zrel za norišnico" ... . Človek JE iracionalen, prežemajo nas čustva, strahovi, frustracije ... v temu kaosu skušamo preživeti najbolje kokr znamo. Kaj ti živiš v svetu, kjer smo ljudje neka napredna racionalna bitja, katerih življejne temelji na logiki, ki ima vse pod kontrolo in z neko lahkoto in preprostostjo jadra čez življenje? A je to tvoja izkušanja bivanja? Tako se ti javlja lastno življenje in življenje ljudi ki te obkroža?

 

Tvoja primerjava s slepičem ne vem, a je plod neke jeze in posledično šibkega premisleka, ali si enostavno tako potopljen v debilizem, da ne vidiš zakaj je nesmiselna? Pri slepiču je vse jasno, vemo za kaj gre, predvsem pa je stanje nevzdržno takrat, kadar je operacija potrebna. Če otroka ne cepiš, ni on v slabem stanju, bolezen lahko nastopi nenadno, kasneje, ko je že prepozno. Torej ne s cepljenjem ne zdraviš nekega že obstoječega stanja. Poleg tega ni nekih poročil o poslabšanju stanja pri operaciji slepiča, še posebej ne iz strani zdravnikov. Pa ne rabiš mene prepričevat, sem si dovolj prebral na temo, da vem kako je, ampak razumem pa tudi starše ki so proti.

Povezava do prispevka
sadhu sequencer reče pred 23 minutami:

 

Ti več kot očitno ne veš kaj sploh kapitalizem je in se ti ne sanja, da ima svoje korenine v kolonializmu 17. in 18. stoletja. Ne gre za nikakršno ideologijo, temveč ekonomski model, ki ga večina sveta sprejema in zahteva. Kapitalizem je ekonomski odnos posameznika do okolja: za kar ustvarim in naredim želim biti pošteno plačan, monarhi naj se jebejo, tole je moj biznis. To je kapitalizem. Evropski kolonisti Amerike so to misel utrdili, saj je šlo za posameznike, ki jim noben kralj ni mogel jemati njihovih gigantskih zaslužkov, kajti do takrat nikoli v zgodovini ni nek pomorščak ali trgovec toliko obogatel. Kolonisti niso bili fevdalci, bili so nižji sloj. Dalje se je kapitalizem razvijal z vzponom meščanstva, industrijsko revolucijo, socializmom in se prilagajal toku časa, zato imamo neoliberalizem in socialno demokracijo.

Ja hvala za to zgodovinsko lekcijo, tega res nisem vedel :)) Zametki kapitalizma se začnejo mimogrede že mnogo, mnogo prej. Ko je človek prešel iz hunter-gathererja na kmeta. V človeški naravi je enostavno to, da si želi živeti na račun drugega, vsak želi biti privlegiran, gospodar. To, da pa misliš, da si za svoje delo v kapitalizmu pošteno plačan, je pa kar nam kapitalistična ideologija skuša prodat, zato da podpiramo ta sistem. Sinko, ti nisi nič pošteno plačan v kapitalizmu. Zato ker edino pravila kapitalizma je kopičenje denarja. Tvoj šef si ne želi tebi dati poštenega plačila, tvoj šef ti bo dal toliko denarja, kolikor je minimalno, da ne boš šel stran, oz. da te ne bo nadomestil nekdo drug, ki bi bil slabši od tebe, to je vse. Kolikor koli že ti misliš, da si zaslužiš denarja v firmi, je to neznaten fragment dobička, ki ga ustvariš. In tvoje dobro počutje, v kolikor ne vpliva na produktivnost, je vredno natanko nič. Denar je edino kar je vredno, tukaj kapitalizem spremeni moralo, človek nima več nobene vrednosti, nobenega ne boli kurac, če je folk depresiven, če nima kje živet, če dela samomore ... dokler je dotok delavcev je vse ok. 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Heretik reče pred 4 minutami:

Tvoj šef si ne želi tebi dati poštenega plačila, tvoj šef ti bo dal toliko denarja, kolikor je minimalno, da ne boš šel stran, oz. da te ne bo nadomestil nekdo drug, ki bi bil slabši od tebe, to je vse

 

Vidim da kritična misel ne deluje najbolje. Oglej si še kako predstavo jebanja psov na mojračun.

 

To kar zgoraj pišeš je tržna cena dela in jo v kapitalizmu lahko enačiš s pošteno ceno oz plačilom.

Povezava do prispevka
andrejus reče Pravkar:

 

Vidim da kritična misel ne deluje najbolje. Oglej si še kako predstavo jebanja psov na mojračun.

 

To kar zgoraj pišeš je tržna cena dela in jo v kapitalizmu lahko enačiš s pošteno ceno oz plačilom.

Ni poštenega plačila v kapitalizmu prjatu, to je cel point. Zakaj bi ti nekdo dal več denarja, kakor ti ga lahko da?

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Recimo ene 15 let nazaj so bila vsaj na obali povečini vsa parkirišča zastonj, potem se je začelo postopno zaračunavanje parkirnine. Zakaj, komu na čast? Kaj prej ni funkcioniralo, a je kritično primanjkovalo občinskega denarja, da so mogli zaračunavat parkirnino? Isto se je zgodilo s tuši na plažah, celo življenje zastonj, lepega dne je treba vstavit evro, da priteče ven voda. Enostavno nekdo je reku, čaki, tam je nekaj zastonj, kar bi lahko bilo plačljivo in ta denar lahko mi kasneje pokrademo. Pa teh primerov je neskončno, iz sistema, kjer se je gledalo na človeka, smo prišli na sistem, kjer nobenega ne zanima človek, ampak samo lasten dobiček.

 

Vzporedno grejo s tem reklame, a se ti ne zdi rahlo debilno, da živiš v svetu, kjer turijo reklame povsod kamor lahko in to so take reklame, kjer si ti zgolj denarnica na dveh nogah, reduciran si na potrošnika - debila, ki zafrustiran blodi po svetu in išče, kje bi lahko potešil svoje frustracije na ta način, da nekaj kupi (blagovni feitišizem). Reklame da naredijo prostor za produkt, razdirajo družine (če nimaš določenega produkta, potem ne bo tvoja družina srečna, za ženo nisi pravi moški, če nimaš npr. nekega avta, za vsak spol in generacijo iščejo izdelek, ki je zalepljen na neko pomanjkanje, nesamozavest ciljnega pripadnika te skupine, to so psihološko-sociološke študije). Mislim res v krasnem svetu živimo zahvaljujoč kapitalizmu. Ptički čivkajo, da v Ljubljani ni stanovanj, občina gradi poleg Continentala še dva nova hotela na slovenski, a turistev je že tako preveč, sploh se ne da poleti hodit po centru. Seveda, turisti so denar, folk brez stanovanja ki mora klošarit pri starših ali v najemu pa irelevanten faktor. 

uredilo bitje Heretik
  • Račka +1 6
  • Na jagodo +1 2
Povezava do prispevka
BumbleBee reče pred 1 minuto:

Vse kar temelji na neskončni rasti na svetu z omejenimi viri je usojeno na propad.

 

Ne temelji na neskončni rasti, ampak želji po njej.

 

Ninđa reče pred 7 minutami:

Na dolgi rok ne bo funkcioniral, ker je več povpraševanja po delu kot dela samega. In vedno bolj bo tako.

 

Ja to je itak voda na mlin za kapitaliste, če imaš rezervno armado ljudi, ki na zavodu samo čakajo, kdaj lahko dobijo delo, lahko nižaš plače svojim delavcem - če ne boš ti, bo pa drug. Kako so se s pojavom airbnbja skočila dvignile cene stanovanj do absurdnih višin - naenkrat je samo povpraševanje tako poskočilo, da so rekli jebiga, zdaj folk nima izbire, gremo jih lupit. Po andrejosovi logiki je to pošteno za oba :)

Povezava do prispevka

Edina stvar, ki mi je všeč pri kapitalizmu je to, da so pravila jasna - vsi bi denar, brez sprenevedanja. Kar mi je najmanj všeč je to, da se prav po socialistično rešuje razne zafurance ob krizah. Ne maram dvojnih standardov. Javni denar je od ljudi. Kapitalizem bo funkcioniral dokler bodo ljudje imeli denar za trošit. Predstavljaj si, da propadejo socialni transferji. Pol trgovin in proizvajalcev gre na kant v dveh mesecih. Država tala denar zato, da se kolesje vrti. Sistem je totalno krhek. Ena napaka v ciklu in je treba takoj reševat z javnim denarjem. Andrejus in co. se tukaj repenčijo samo zato, ker so vse stavili na zaupanje v ta sistem. Če propade, so ostali brez vsega. Varianta kot če si celo življenje na polno veren, potem se pa ne zgodi nič ko umreš.

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
BuDi reče pred 2 urama:

tudi zaradi spomina zlate ribice smo kjer smo

 

Redna skupna zasedanja vlad... desno je Vučičeva predstavnica, kdo je levo sem pa pozabil.

 

Eno je "redno skupno zasedanje vlad", tole zdaj je pa "razprava" Janše, Orbana in Vučića "Necenzurirana Evropa" v kateri je premier RS 20 minut razpredal o "kulturnem marksizmu", "bitki za naš način življenja in zahodno civilizacijo" Orban pa trojico mušketirjev proglasil za "poseben klub borcev za svobodo in proti zatonu evrope".

 

Bi rekel da nas burka pred celo Evropo ama je poslanec EPP povezoval hehe. Tu je zdaj ta "smo kjer smo" lol. 

 

sadhu sequencer reče pred 2 urama:

Srbska premierka zgoraj na fotografiji je lezbijka. Torej o kakšni tripartitni deteljici govorimo @Brdavs ?

 

https://www.rtvslo.si/evropska-unija/jansa-trenutno-poteka-bitka-za-nas-nacin-zivljenja/529638

 

 

Povezava do prispevka
Ninđa reče pred 16 minutami:

Edina stvar, ki mi je všeč pri kapitalizmu je to, da so pravila jasna - vsi bi denar, brez sprenevedanja. Kar mi je najmanj všeč je to, da se prav po socialistično rešuje razne zafurance ob krizah. Ne maram dvojnih standardov. Javni denar je od ljudi. Kapitalizem bo funkcioniral dokler bodo ljudje imeli denar za trošit. Predstavljaj si, da propadejo socialni transferji. Pol trgovin in proizvajalcev gre na kant v dveh mesecih. Država tala denar zato, da se kolesje vrti. Sistem je totalno krhek. Ena napaka v ciklu in je treba takoj reševat z javnim denarjem. Andrejus in co. se tukaj repenčijo samo zato, ker so vse stavili na zaupanje v ta sistem. Če propade, so ostali brez vsega. Varianta kot če si celo življenje na polno veren, potem se pa ne zgodi nič ko umreš.

 

Sem na hitro pogooglal in so Danska, Kanada Poljska in Skotska odrekle financno pomoc podjetjem, ki utajajo davke, ups, "optimizirajo poslovanje" v davcnih oazah. Naj se obrnejo na drzave kjer imajo nabiralnik.

 

Ampak ja, razna too-big-to-fail podjetja ki jih je treba resevati so zgolj dodaten dokaz da je prosti trg in njega nevidna roka bolj ali ne slaba sala. Trickle down effect pa je scam na nivoju piramidnih shem.

uredilo bitje BumbleBee
Povezava do prispevka

Bodimo fer. Naj banke in podjetja, ki so živela preko svojih zmožnosti propadejo in pustijo prostor boljšim bankam in podjetjem. Delavci bodo šli na trg dela in se zaposlili pri boljših delodajalcih, ki bodo nadomestili propalice. Vse ostalo je sprenevedanje.

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...