Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

MIHA_IS_GOD reče pred 3 urami:

Ekonomski levicar. Dvignil bi davke drugim (torej tistim ki si izplacujejo dobicke) in zmanjsal sebi (reformiral dohodnino tako bi tvoj razred placal manj).


A ti imas branje misli in jasnovidnost prirojeni, si ju dobil, ko si padel v sod s carobnim napojem, al gre za to da iz lastne riti vleces neke trditve?

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 2 urama:

Ok, minimalno vpliva, point ostaja.


ne vem, ce minimalno. Dejavnost priprave hrane (kulinarika/gastronomija) je ena bolj reguliranih zadev iz vsakdanjega zivljenja. 
 

vsaka regulacija se ni ideoloska

Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče pred 3 urami:

Ekonomski levicar. Dvignil bi davke drugim (torej tistim ki si izplacujejo dobicke) in zmanjsal sebi (reformiral dohodnino tako bi tvoj razred placal manj).

Nisem vedela, da vsi levicarji spada(m) jo v enak placilni razred? 

V katerega pa? 

To vem da v tistega nad 6k bruto ne, v tega spadajo desnicarji. In delajo tocno to kar pises za "levicarje". 

Torej je dejanska razlika med levicarji in desnicarji po tvojem le v placilnih razredih?

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Levičar vidi rešitev v več javnega,

desničar vidi rešitev v več svobode (ekonomske).

 

Problem je, da v Sloveniji ne eno ne drugo ne funkcionira, v VGlandiji pa oboje. Mislim da je problem v nas, Slovencih.

 

Ženina babica ni bila sposobna priklicat zdravnikav enem tednu. Enostavno se noben ne javi. ZD Moste. Kako si upajo na tak način delat. Res kurac od sistema.

 

uredilo bitje andrejus
  • Račka +1 5
Povezava do prispevka

Parlamentarci si mislijo "dobr smo jih, bodo zastave gor, sočasno pa še mal ovire, da jih ne bomo vidl protestirat"

 

Protestniki so mislijo "kradejo nam prostor za izražanja nestrinjanja"

 

Random Jože umetnik "tle gor bom pa lahko neko lutka poslanca obesu iz protestne note seveda"

 

ti kandelabri so itak švoh, ob prvih resnih protestih bo to zlomljeno in  zapičeno med uno železje na vratih parlamenta,  ne vem kateri genialec se je to spomnil naredit. + ker je EU držav vedno več a bodo v nedogled dajal te zadeve.

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 15 urami:


A ti imas branje misli in jasnovidnost prirojeni, si ju dobil, ko si padel v sod s carobnim napojem, al gre za to da iz lastne riti vleces neke trditve?

Tvoje misli komot berem.

 

  

Brenta reče pred 15 urami:

Nisem vedela, da vsi levicarji spada(m) jo v enak placilni razred? 

V katerega pa? 

To vem da v tistega nad 6k bruto ne, v tega spadajo desnicarji. In delajo tocno to kar pises za "levicarje". 

Torej je dejanska razlika med levicarji in desnicarji po tvojem le v placilnih razredih?

Ne. Razliko sm ze povedal, ne vem zakaj bi se moral ponavljat.

Povezava do prispevka
andrejus reče pred 14 urami:

Levičar vidi rešitev v več javnega,

desničar vidi rešitev v več svobode (ekonomske).

 

Problem je, da v Sloveniji ne eno ne drugo ne funkcionira, v VGlandiji pa oboje. Mislim da je problem v nas, Slovencih.

 

 

Tudi v ZDA ne funkcionira. Kje je tam problem? Lahko obrazložiš na široko. 

Povezava do prispevka
Lord Baltimore reče pred 1 uro:

 

Tudi v ZDA ne funkcionira. Kje je tam problem? Lahko obrazložiš na široko. 

V US bi jaz mel višjo plačo kot v CH, pa še burgerji so bistveno cenejši. Mislim da zadeva kar dobro funkcionira. Naj te ne zavede RTV SLO in MMC.

Povezava do prispevka

sam za kontekst

 

Navedek

U.S. real median household income 2019: $63,688

Navedek
Average annual expenditure in U.S. dollars
2019: 63.063 $  
Navedek

Health spending per person in the U.S. was $10,966 in 2019, which was 42% higher than Switzerland, the country with the next highest per capita health spending

 

uredilo bitje Sovir
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
MIHA_IS_GOD reče Dne, 25. 4. 2021 at 15:51:

Poenostavljeno:

Desničar zagovarja moje je moje, tvoje je tvoje.

Levičar zagovarja moje je moje, tvoje je naše.

No, ce si ze napisal tvojo povrsinsko delitev, ki je ne zelis se enkrat ponavljat, dodam na istem nivoju za desnicarje se:

"My profits, our losses. " 

 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Brenta reče pred 34 minutami:

Kako, ce je zdravstvo v CH super duper ultra cenejse kot v slo? 

 

Lp andrejus press

Ne bi rad zasmetil temo, ker tukaj se gre o protestih NOB proti okupatorski vladi ipd.

 

Mi smo v letu 2020 plačali 10% več za zdravstvo kot leta 2018 v SLO. To govorim o absolutnih številkah. Brez upoštevanja x-kratnika plač.

 

Za Borisa, ki je zdrav kot riba :) je dravstvo v CH drago, ker je plačal malce manj kot jaz oz mi (predvidevam).

 

In kot sem že večkrat napisal, opravim jaz prej pregled kot se v Slo dobi telefonsko zvezo.

 

Lahko pa resno debato nadaljujemo v drugi temi.

 

Edit: ne koristimo luksuznih zdravstvenih storitev. Sam basic zadeve.

 

Chenier reče pred 44 minutami:

Ampak vaš household bi verjetni prišel v higher class v ZDA

Nimam pojma, tam okoli 300-400k letno. Za manj niti ne bi šli. 

 

BMK raje mam kranjsko klobaso kot burgerje 

oz smo prestari. 

uredilo bitje andrejus
Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...