Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

@Ninđa

Bodo vrgli ven izgovor, da imajo preobremenjeno bazno postajo. In to ze n let, novih narocnikov ne sprejemajo vec, so pa edini ponudnik. Alternativa je mobilni ponudnik in jim zato ni treba storiti nicesar. Tehnologija je se vedno ADSL, kabel imajo zakopan celih 30cm globoko, brez da bi bil v roru. Prejsnje leto je prislo do vecjega izpada zaradi nevihte, so vsakih 300m kopali tisto zalost od parice in jo stukali z novo :S

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 3 minutami:


 

Prav telekom se ima cas ukvarjat z nagajanjem :D kaj je naslednje? Telekom krade paketke iz svojih vlaken in joh prodaja na crnem trgu, tebi pa zato tv trokira?

Pripirajo pipco. Itak je vse preobremenjeno, dobro dela samo ce stalno tezis. 

Povezava do prispevka

Pojma nimam, ne gledam tvja že 20 let :D včasih pri kom pošaltam in vidim, da pri 300+ programih ni gor nič pametnega ampak same reklame

 

Niti se ne spoznam na insajderske informacije o kraji v državnih podjetjih.

 

Vem samo to, da imam t2, po sili razmer oz. ker je bilo takrat to najbolj enostavno, nisem pa nikoli šel v kako "akcijo" po preteku osnove, ker mi sede, da jim vsakič, ko so kaj pametni, rečem naj mi pošljejo odstopno izjavo. Ni panike, bom imel A1 ali pa hotmobil po luftu.

 

Zdi se mi glupo kot potrošnik jamrat. Ti imaš moč, da podjetju ne daš svojega denarja, oni se morajo prilagajat tebi in ne obratno. In isto je s Telekomom. Če te motijo rošade programov, greš dol in je stvar zate opravljena.

Povezava do prispevka

Ma po mojih izkusnjah je od velikih ponudnikov storitev za rezidencne uporabnike Telekom svetlobna leta pred ostalimi a la A1, T2, da o drugih niti ne govorimo, ob tem pa vecino zasluzka ustvari ravno s temi podjetji in ne s prebivalstvom. 
 

Tam kjer je regulirano tk trzisce, zasluzi telekom nekaj eur mesecno za vsakega narocnika, ki ga po njegovi razvezani zanki na svoje omrezje prikljuci t2 al A1 (amis je njijov), brez dela in stroskov zase. 
 

Ce bi telekom res nagajal ostalim, bi povzrocal skodo tudi sebi. 
 

Res pa je, da jim fizicna oseba, ki jim placuje za storitve med 20 in 100eur mesecno ne pomeni dosti in se ne bodo metali na trepalnice za to, da se bo Janez Novak dobro pocutil, ker 2 od 5 janezov novakov bosta nezadovoljna ne glede na vse. 
 

problemi telekoma se zacnejo pri kadrovanju, pac politika

 

T2 je s te plati zanimiv. Oni najboljse plavajo v raznih stecajih in prisilkah. 

Povezava do prispevka
Ninđa reče pred 13 minutami:

Pojma nimam, ne gledam tvja že 20 let :D včasih pri kom pošaltam in vidim, da pri 300+ programih ni gor nič pametnega ampak same reklame

 

Niti se ne spoznam na insajderske informacije o kraji v državnih podjetjih.

 

Vem samo to, da imam t2, po sili razmer oz. ker je bilo takrat to najbolj enostavno, nisem pa nikoli šel v kako "akcijo" po preteku osnove, ker mi sede, da jim vsakič, ko so kaj pametni, rečem naj mi pošljejo odstopno izjavo. Ni panike, bom imel A1 ali pa hotmobil po luftu.

 

Zdi se mi glupo kot potrošnik jamrat. Ti imaš moč, da podjetju ne daš svojega denarja, oni se morajo prilagajat tebi in ne obratno. In isto je s Telekomom. Če te motijo rošade programov, greš dol in je stvar zate opravljena.


Kar pravim je to, da v veliki vecini primerov nimas izbire oziroma lahko gres z dezja pod... vlak :))

 

Kot bi rekel, da bi rad zivel na Slovenski obali, ampak ti tisti kos med Italijo in Hrvasko ni vsec. 
 

Doma mam t2 na njihovi optiki, doma doma telekom na njijovi optiki. S t2 miljardo vec tezav; in kar me najbolj preseneca se na telekomu odzivejo hitrjeje ko kaj ne stima. 
 

Telekom, za primerjavo, je STA, imas pa seveda alternative. :D 

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka
Brenta reče pred 18 minutami:

Pripirajo pipco. Itak je vse preobremenjeno, dobro dela samo ce stalno tezis. 


Ce je preobremenjeno, potem je ne pripirajo. Al se rece, da DARS pripira pipci, ko so avtoceste preobremenjene in nastanejo zastoji?

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 19 minutami:


Ce je preobremenjeno, potem je ne pripirajo. Al se rece, da DARS pripira pipci, ko so avtoceste preobremenjene in nastanejo zastoji?

Ves kako to izgleda. Se pritozi random Janez Novak da ima kocke na TV in mu malenkost povisajo hitrost ter 10 ostalim malenkost znizajo, da pridobijo tisto malenkost. In potem se gre pink ponk in tweakajo dokler nihce vec ne klice - aka najdejo najmanj zahteven nabor uporabnikov, ki jim je ok da zadeva dela shit. 

 

Edit: primerjava z avtocestami je popolnoma neumestna, sicer bi lahko nekje z nastavitvami naredili tretji pas, v zameno za -1 pas na cesti, ki je manj obremenjena. 

uredilo bitje Brenta
Povezava do prispevka
Brenta reče pred 14 minutami:

Ves kako to izgleda. Se pritozi random Janez Novak da ima kocke na TV in mu malenkost povisajo hitrost ter 10 ostalim malenkost znizajo, da pridobijo tisto malenkost. In potem se gre pink ponk in tweakajo dokler nihce vec ne klice - aka najdejo najmanj zahteven nabor uporabnikov, ki jim je ok da zadeva dela shit. 

 

Edit: primerjava z avtocestami je popolnoma neumestna, sicer bi lahko nekje z nastavitvami naredili tretji pas, v zameno za -1 pas na cesti, ki je manj obremenjena. 

 

Okej, dvigam roke, tebi odrejo pipo, sosedu zaprejo... Predlagam, da jih prijaviš vsaj AKOS-u, če ne še kam, ker to zagotovo ni dopustna praksa in je najbrž predvidena sankcija za to. Al pa (deloma) zavrni račun. 

 

Ne bi rad izpadel kot nekdo, ki te napeljuje na nenavadna ravnanja, ampak ne more škodit, če med prijavo regulatorju/zavračilom (dela) računa omeniš še, da s 5G omrežje, tam kjer je prisotno, dostavljajo ljudem neke hormone, ki povzročajo potrebo po višji pasovni širini internetnega dostopa pri domači populaciji. 

 

EDIT: tudi dars lahko z nekaj nastavitvami (recimo ukinitvijo odstavnega ali ožanjem voznega in prehitevalnega, naredi 8-pasovnico iz navadne AC, sam le zakaj tega ne storijo...

 

Res dvomim v to, da se telekom tega poslužuje. Če se, jih prijavi. Dvomim pa, da je brez fizičnih posegov moč povečat kapaciteto določenih linkov, če k temu dodamo še ekonomsko računico, je vprašanje, če ima zadeva smisla tudi, če je v teoriji izvedljiva. Nenazadnje je t2 bankrotiral ravno zaradi tega, ker je priključitev enega naročnika (od katerega letno zasluži cca 90EUR po optimističnem scenariju) porabil v določenih primerih tudi do 25kEUR. 

 

Predstavljaj si državno podjetje, ki bi tako razmetavalo denar... Jutri bi ga prodali nemcem za 1EUR.

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka
kmjr reče pred 2 minutama:

 

Okej, dvigam roke, tebi odrejo pipo, sosedu zaprejo... Predlagam, da jih prijaviš vsaj AKOS-u, če ne še kam, ker to zagotovo ni dopustna praksa in je najbrž predvidena sankcija za to. Al pa (deloma) zavrni račun. 

 

Ne bi rad izpadel kot nekdo, ki te napeljuje na nenavadna ravnanja, ampak ne more škodit, če med prijavo regulatorju/zavračilom (dela) računa omeniš še, da s 5G omrežje, tam kjer je prisotno, dostavljajo ljudem neke hormone, ki povzročajo potrebo po višji pasovni širini internetnega dostopa pri domači populaciji. 

 

 

Ne vem zakaj tako zacudenje, napisano ni odkritje neke vohonske mreze no. Jakost signala pada z oddaljenostjo od bazne postaje, ce hocem imet isto hitrost pri 3 km oddaljenosti, kot nekdo ki zivi takoj zraven, nimava enako nastavljenih "pipc". Oz ne bos verjel, na isti infrastrukturi tistim, ki so blizje bazne postaje celo omogocajo visjo sinhronizacijsko hitrost :O

Povezava do prispevka

 Torej te motijo fizicne omejitve medija? :) Baker res ni nekaj za 21.stoletje, ampak preprican sem, da tu tudi na tvoji lokaciji (nekje, kjer ni optike) lahko Telekom ponudi zakupljen vod s simetricno “hitrostjo” tipo 20/20mbps. Sam bo verjetno stali bistveno vec kot 50eur/mesec. Od oka ene 300. 
 

Skupna kapaciteta je ocitno premajhna, ce te prav razuemem in brez fizicne nadgradnje ne bi slo. Ta pa stane :)) 

 

Pa ne bi rad izpadel odvetnik Telekoma, oni niso neke svete krave, sam drugi niti navadno govedo niso. :D 

Povezava do prispevka
Brenta reče pred 46 minutami:

Ne vem zakaj tako zacudenje, napisano ni odkritje neke vohonske mreze no. Jakost signala pada z oddaljenostjo od bazne postaje, ce hocem imet isto hitrost pri 3 km oddaljenosti, kot nekdo ki zivi takoj zraven, nimava enako nastavljenih "pipc". Oz ne bos verjel, na isti infrastrukturi tistim, ki so blizje bazne postaje celo omogocajo visjo sinhronizacijsko hitrost :O


Seveda verjamem, saj gre za logicno posledico lastnosti omrezja. Al menis, da bi morali biti vsi enako na slabem, ker eni pac zivijo dlje od centrale kot drugi? :)

 

Ce mi zaupas naselje, te morda lahko usmerim kam. 

Povezava do prispevka
kmjr reče pred 2 minutama:

 Torej te motijo fizicne omejitve medija? :) Baker res ni nekaj za 21.stoletje, ampak preprican sem, da tu tudi na tvoji lokaciji (nekje, kjer ni optike) lahko Telekom ponudi zakupljen vod s simetricno “hitrostjo” tipo 20/20mbps. Sam bo verjetno stali bistveno vec kot 50eur/mesec. Od oka ene 300. 
 

Skupna kapaciteta je ocitno premajhna, ce te prav razuemem in brez fizicne nadgradnje ne bi slo. Ta pa stane :)) 

 

Pa ne bi rad izpadel odvetnik Telekoma, oni niso neke svete krave, sam drugi niti navadno govedo niso. :D 

Nop, zagotavljajo (max) 15/1, z drazjim paketom dobis samo vec neuporabnih kanalov. 

Povezava do prispevka

Ti najbrz govoris o ponudbi za rezidencne uporabnike, jaz pa o zakupljenih vodih. Cca. 6eur plus ddv na mbps je blo vcasih. 
 

Za 20/20 sem placeval okoli 400 mesecno pred leti, ce si nisem narobe zapomnil cifre. Pa support je bil 24/7. 
 

 

Povezava do prispevka
mcclane reče pred 13 minutami:

A1 po 20:00 uri zvečer limitira Netflix. Se sploh ne trudijo zanikat, samo prevaljujejo na svoje iz Avstrije, češ, mi vlečemo od njih in ne moremo nič.


mas kako pisno sled o tem? Po mojem dojemanji zadev je to prepovedano. 

uredilo bitje kmjr
Povezava do prispevka
kmjr reče pred 2 minutama:

Ti najbrz govoris o ponudbi za rezidencne uporabnike, jaz pa o zakupljenih vodih. Cca. 6eur plus ddv na mbps je blo vcasih. 
 

Za 20/20 sem placeval okoli 400 mesecno pred leti, ce si nisem narobe zapomnil cifre. Pa support je bil 24/7. 
 

 

Je tako. Ampak dvomim da infrastruktura dopusca vec. Signal do bazne postaje pride po zraku z usmerjeno anteno, na zemljevidu smo pa na robu obmocja kjer sploh se zagotavljajo storitev. 

Napisano ni bilo misljeno kot kritika telekoma, ampak obrazlozitev, da konkurence ni. Po konstantnem klicarjenju na telekomu zadeva deluje v okviru zmogljivosti, par vmesnih mesecev pri amisu je bila pa katastrofa. 

Problem je tudi, da na vidiku ni kaksne infrastrukturne posodobitve. Rajsi po udaru strele pol vasi zamenjajo modeme in talajo zlozenke o izklapljanju interneta med nevihto :/

Povezava do prispevka

Zdej poteka zbiranje prijav za GOŠO-5. Ce imate samo eno omrezje v kraju, lahko nekdo pobere lep denar in vam zgradi optiko. EU casti. 
 

Drugace imas ze ugodno opcijo satelitskega, al pa - ce imas cistino med med svojo streho in streho nekoga z optiko, lahko za enkraten strosek 200eur na pet sest kilometrov prenese signal :))

 

Verjetno ima tudi telekom za cel kraj tako reseno.

 

 Pa midva se v bistvu strinjava, da prave izbire ni. So samo drage alternative. 
 

 

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...