Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

Hernier reče pred 23 minutami:

Vlada je sprejela sklep o omejitvi gibanja v Ljubljani, na Bledu in v okolici Brda pri Kranju, in sicer za torek in sredo, so sporočili po dopisni seji.

 

:avadodo:  Vlada bo dosegla, da bom začel podpirat sredine protestnike :ododava:

Wat?

Povezava do prispevka
MikeHunt reče pred 23 minutami:

uf na portalu Siol (remind me to change my internet provider) vsak komentar o Srbih, ki izvajajo drzavni udar, Miloševičeve horde.

 

To me dost spominja na zgodnja 90'-ta.

 

 

LP

Milošević Stevanović

Irak Iran

Povezava do prispevka
Hernier reče pred 5 urami:

Poslanci SDS-a so v DZ-ju pozvali k prepovedi organiziranja shodov na območju Ljubljane. Notranji minister Aleš Hojs pa bi aktiviral 9. člen zakona o nalogah policije, ki omogoča omejitve gibanja zaradi hujših kršitev javnega reda.

 

:avadodo: 

Folk spet ne zna brat členov, tko kot pri " za pitno vodo se gre":
65929455.jpg
A misliš, da bojo kar celo Ljubljano zaprli al kaj?

Glede na videno prejšnji teden se mi zdi čist prav, da se mal omeji zadeve, ker drugače bi folk pred Merklco na avtocesti skakal - ti bi si pa to verjetno želel ali kaj?

uredilo bitje Ejga
  • Račka +1 1
  • Nekul -1 1
Povezava do prispevka

Zadeva je resna in se ne čudim da so aktivirali ta 9 člen. 

 

Ne vem kaj čakajo s sankcijami proti organizatorju/neorganizatorju protesta

 

Bojijo se odziv folka itak, da bo maniak Stevanović dobil še več podpore. Da se je folk toliko radikaliziral so krivi tudi sami s tem kako komunicirajo/vladajo, predvsem veleumi kot Hojs.. zdej jih pa panika grabi kaj naredit oz kako se soočit s tem folkom ki podpirajo Resni.ca - FB stran ali je to že stranka? 

 

Jutri definitivno gledam kak stream kere pizdarije bodo naredili

Povezava do prispevka

"Če jaz protestiram, imam pravico, ne maram vlade, protestiram proti njej, ampak če pa hkrati onemogočam tisoče meščanom, da se vozijo po cestah, nonšalantno, to je moje nasilje zoper druge državljane in krčenje ene serije reda in tukaj ne gre za to, ali se mi strinjamo ali ne, to je stvar, ki je nedopustna,

Povezava do prispevka

Vzpon populistov , le kdo bi to lahko predvidel?

Politika samo žanje kar je zadnje leto in pol sejala. Večina ima poln k. omejitev, vsak dan novih pravil,..prestavljanja normalizacije v neko nedoločeno prihodnost. Trenutno bolj kaže, da bo v stanju izrednih razmer odrasla vsaj ene generacija, kot pa, da se bomo vrnili v kako normalnost. Ironično ob virusu, ki je zares nevaren samo manjšemu delu.

Dejansko, bo vračanje v normalnost najdaljši in najtežji del, sploh ker je od tega odvisna marsikaka politična pa tudi znanstvane karjera.

 

Prišli smo tako daleč, da se vsakogar, ki ni na liniji označuje z anticepilcem, zanikovalcem znanosti,.. čeprav so med kar nekaj takih, ki so cepljeni,..

 

Sicer pa so bili v preteklosti protesti praktično ob vsakem večjem srečanju politikov, večkrat celo nasilni. Cela evropa je bila v luftu ob obisku busha mlajšega, samo takrat smo poslušali izjave da imajo ljudje v demokraciji pravico protestirat. Mama merkel se je pred leti celo sprehajala po ljubljani prepolni ljudi,..

 

Za rajo na avtocesti je pa prvo odgovoren tisti, ki je zaprl trg republike zaradi česar so se protesti preselili na ulice. 

 

 

uredilo bitje nekdo
Povezava do prispevka

 

Boris reče pred 22 minutami:

"Če jaz protestiram, imam pravico, ne maram vlade, protestiram proti njej, ampak če pa hkrati onemogočam tisoče meščanom, da se vozijo po cestah, nonšalantno, to je moje nasilje zoper druge državljane in krčenje ene serije reda in tukaj ne gre za to, ali se mi strinjamo ali ne, to je stvar, ki je nedopustna,

"Če protestiraš, protestiraj doma v tišini, sicer povzročaš nasilje zoper mene." 

mumbo360 reče pred 6 urami:

Zadeva je resna in se ne čudim da so aktivirali ta 9 člen. 

 

Ne vem kaj čakajo s sankcijami proti organizatorju/neorganizatorju protesta

 

Bojijo se odziv folka itak, da bo maniak Stevanović dobil še več podpore. Da se je folk toliko radikaliziral so krivi tudi sami s tem kako komunicirajo/vladajo, predvsem veleumi kot Hojs.. zdej jih pa panika grabi kaj naredit oz kako se soočit s tem folkom ki podpirajo Resni.ca - FB stran ali je to že stranka? 

 

Jutri definitivno gledam kak stream kere pizdarije bodo naredili

Zakaj je zadeva resna? Zaenkrat še nisem videl, da bi protestniki kaj posebnega naredili. Malo hodijo, malo kričijo, malo mahajo z zastavami (celo slovenskimi, tako da jih niti ne moreš obtožit jugoslovanskega nacizma ali karkoli že Jajotu pade na pamet tisti dan), pol pa grejo domov spat oziroma pisat komentarje na 24ur ali nekaj takega :D 

 

Saj tudi meni, ki nisem del ne sredinih ne petkovih protestov, ni fajn, da sem se prejšnjo sredo fural okoli cele Ljubljane, da sem prišel domov, ko so razvaljivali na obvoznici. Sam ne moreš pa rečt, da je zadeva kakorkoli resna, ker je to žalitev za dejansko resne proteste :D. To so pač povsem mirni in urejeni protesti, edino prijavljeni niso, kar je v sistemu nekih evropskih protestov dosti klasično, kolikor sem googlal, samo Jajo in Hojs furata narativo, da bi jima morali prijaviti proteste, da jih lahko potem v skladu z epidemijo pajaca prepovesta lol 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Amare reče pred 1 uro:

Lol sej to, resna. :lol: Ko bodo začeli goret random avtomobili, se bomo lahko začeli pogovarjat o resni situaciji.

 

Kokice za danes že pripravljene. 

 

+1 

 

ta folk je napsihiran. Seveda nimajo vsi protestnik danes namen narediti kako pizdarijo, nekaj pa jih je pripravljeno "iti do konca" - karkoli že to pomeni? To da so aktivirali 9 člen je sigurno nekatere še dodatno podžgalo. O Stevanoviću govorijo sedaj kot o nekakšnem trojanskem konju SDS ampak dvomim da bi bil to Janšev masterplan. Enostavno Stevanoviću in ekipi SDS ni dovolj radikalen in so se za sebe organizirali in jim je pač ratalo zajeti maso folka različnih vetrov, ki ma iz takšnih ali drugačnih razlogih "poln k" vsega.. in se tam borijo za pravico, resnico, poštenost, če je treba tudi tako da Merklovo malo ustrašijo. Pač za njih kriv je pa Janša oz vlada, ker ne želi odstopit, če bi odstopli bi blo pa vse okej. Ker zahteve vodja protesta so da morajo biti volitve, druga zahteva odprava PCT pogojev. Resnica želi priti v parlament, zato želi volitve takoj. Vprašanje kaj bi bilo čez pol leta ali več ko mamo redne volitve. Njen naboj bo zvodenel in potem Stevanović ne bo mogel greti poslanskega stolčka. Sem včeraj prebral da je bil kot policaj odpuščen zaradi zavarovalniške goljufije. Pa iz banke da je bil tudi odpuščen. In še več o njem. Morem najti na tviterju - zelo zanimiv življenepis za nekoga ki bi rad vodil ljudi oz politiko v Sloveniji. 

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...