Skoči na vsebino

Protivladni protesti


Priporočeni prispevki

Hernier reče Pravkar:

Zase ti lahko povem tako: nazorsko ne podpiram ne sredinih protestov (ker sem provax govedo) ne petkovih — mislim, petkove celo do neke mere ja, ampak so mi ljudje, ki so iz njih zgradili brand in sebe prikazali kot nekega odrešitelja, dovolj odbijajoči, da se mi ne da. Plus petkovi protesti niso bili zares protesti, ampak so se ljudje večino petkov tam družili in pogovarjali o kulturi in Janši. Druženje podpiram, ampak nek jak protest pa to ni, te sredine tvorbe so dosti bolj proper protesti. Ampak, kot rečeno, sem provax, pa še sredine proteste vsaj v principu vodi skrajno desni Stevanović, tako da ne morem podpret na noben način ...

 

... Razen v tem, da pravico do protesta pač imajo. Isto kot jo imajo ljudje, ki protestirajo proti splavu, proti Makarešu, proti Kučanu ali neki sedmi sili. Če bi se namesto 200 ljudi proti Makarešu zbralo 20.000 kosov, bi bilo prav, da jih nekdo naslovi in se z njimi pogovori, ker ob dejstvu, da je velik del Slovenije politično neaktivno prebivalstvo, 20.000 glav nekaj velja. Zdaj če za dosego cilja "biti slišan" podpiram metanje molotovk v avtu ... Da podpiram, ne bi rekel, razumem pa že.

 

Poglej, te sredini ljudje so prepričani, da se jim godi krivica in se omejuje njihovo svobodo ter nedotakljivost telesa. Če bi, tako kot meni vlada, da bi bilo najprimernejše, iskali pravico na sodišču, je ne bi našli 1 %. Tako kot je že mnoge tozadevno zatirane skupine niso našle pred njimi, mnogi med sodnim iskanjem pravice tudi niso končali s cepivom v rami, ampak nabojem v glavi. Če bi ti bil prepričan, da je nekdo invaziven zoper nedotakljivost tvojega telesa in človekovih pravic, ki Zahodu že več kot petdeset let predstavljajo moralni ideal, bi bil tudi mogoče vesel, da nekdo vrže molotovko v avto s tabo ali pa v tvojem imenu.

 

Torej: v osnovi za molotovke v avto nisem. Če pa vlada več mesecev ignorira klice na pomoč nezanemarljivega dela volilnega telesa, jih zraven tega žali, okliče za fašiste in naciste, okoli njih ograjuje ceste in vanje šprica iz vodnega topa, medtem ko posta neke kao smešne dvotipe na Twitterju ... No, na tej točki pa uničevanje lahko razumem, tudi če se z vsebino in načinom sporočanja v osnovi ne. 

zelo slabo kolega. 

 

ni vsak protest upravičen protest. Kako bomo, če zanemarimo sodišče kot razsodnika, sploh odločali o tem ali je protest upravičen ali ne. Tu ne govorimo več zgolj o mirnih protestih temveč o nasilni blokadi ceste recimo. Kaj je po tvoje potem v družbi, ki se ne zna več zanašat na pravo in ki nima skupnega imenovalca upravičen protest? Valda ne bomo rekli, da je kar vsak. Recimo da se brezposelni začnejo zbirat in protestirajo da oni bi pa jurja socke - je to upravičen protest? Rekel boš ne ... ampak kaj točno, razen tega, da so udeleženci protesta prepričani, da se jim godi krivica ... pa odloča o stevanovičem protestu? 

 

ti daješ tu proste roke butlom, ki ne vedo ničesar. poenostavljeno. 

uredilo bitje Fulltacticalgear
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Hernier, strinjam se s tabo, sam ne vem tako lepo napisat. :)

 

Za populista tipa Stevanović je veliko kriva tudi trenutna politika, ki je z neprimernim vodenjem epidemije dala moč takim. Janša in Hojs ter ekipa so buliji samo na tviterju in ko imajo kup varnostnikov okoli sebe, majster Stevanović pa se je pripravljen sfajtat tudi na ulici za svoj prav. 

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 5 minutami:

zelo slabo kolega. 

 

1. ni vsak protest upravičen protest. Kako bomo, če zanemarimo sodišče kot razsodnika, sploh odločali o tem ali je protest upravičen ali ne. Tu ne govorimo več zgolj o mirnih protestih temveč o nasilni blokadi ceste recimo. Kaj je po tvoje potem v družbi, ki se ne zna več zanašat na pravo in ki nima skupnega imenovalca upravičen protest? Valda ne bomo rekli, da je kar vsak. Recimo da se brezposelni začnejo zbirat in protestirajo da oni bi pa jurja socke - je to upravičen protest? Rekel boš ne ... ampak kaj točno, razen tega, da so udeleženci protesta prepričani, da se jim godi krivica ... pa odloča o stevanovičem protestu? 

Napisal sem, da imajo pravico do protesta, ne pa da je protest upravičen. Meni se tudi protest proti Makarešu aka neki brezvezni listini brez kakršnegakoli vpliva na karkoli ne zdi upravičen, ampak imeli pa so pravico do protesta. Isto se mi kot cepljenemu posamezniku, ki razen tu in tam kakšnega memeta precej resno jemlje covid, sredini protesti ne zdijo upravičeni.

 

Ampak pravico do protesta pa ljudje imajo. Tudi pravico do nasilne blokade ceste, če nasilna blokada ceste zgleda tako, da par 100 nesrečnikov stoji na cesti in maha z zastavo, ker pač potem imava drugačne definicije nasilja.

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče Pravkar:

Kaj je po tvoje potem v družbi, ki se ne zna več zanašat na pravo in ki nima skupnega imenovalca upravičen protest?

 

Družba se je zanašala na pravo zadnje leto.

Vse kar ima za pokazati od tega je potrdilo, da so imeli prav in jim je vlada kršila pravice pol leta.

Ni ljudstvo tisto, ki je izničilo pravno državo, na napačne lajaš.

 

  • Račka +1 1
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 9 minutami:

Ampak pravico do protesta pa ljudje imajo. Tudi pravico do nasilne blokade ceste, če nasilna blokada ceste zgleda tako, da par 100 nesrečnikov stoji na cesti in maha z zastavo, ker pač potem imava drugačne definicije nasilja.

 

Pravica do blokade ceste na neprijavljenem shodu pravno ne obstaja. Zdaj če se tebi to zdi legitilmno kot posamezniku ok, samo upravičeno pa je lahko samo nekaj kar pravo priznava kot pravno dopustno. Ker potemtakem je po tvojem tudi lačen klošar upravičen da v trgovini vzame sendvič ne da bi ga plačal, oziroma tebi 20 evrov iz denarnice ne glede na to ali se s tem strinjaš. 

 

 

 

uredilo bitje Feget
Povezava do prispevka
Hernier reče Pravkar:

Napisal sem, da imajo pravico do protesta, ne pa da je protest upravičen. Meni se tudi protest proti Makarešu aka neki brezvezni listini brez kakršnegakoli vpliva na karkoli ne zdi upravičen, ampak imeli pa so pravico do protesta. Isto se mi kot cepljenemu posamezniku, ki razen tu in tam kakšnega memeta precej resno jemlje covid, sredini protesti ne zdijo upravičeni.

 

Ampak pravico do protesta pa ljudje imajo. Tudi pravico do nasilne blokade ceste, če nasilna blokada ceste zgleda tako, da par 100 nesrečnikov stoji na cesti in maha z zastavo, ker pač potem imava drugačne definicije nasilja. 

 

prehitro kliknil enter, počak minuto

zadnjič sem streaml gothic 1 in tam je velik diggerjev, ker je pač lore okol njih. Veš da si ne upam izgovarjat besede digger in sem jih da ne bi prišlo do problema preimenoval v dicks? 

 

Finta je, da družba obstaja samo, če si postavi neke (smiselne) meje. Če teh ni ... ne samo da je ta družba šibka, ampak preprosto ne obstaja. Predstavljaj si družbo kjer vsak teden ena grupa zapira obvoznico okoli ljubljane, ker se jim pač njihov problem zdi dovolj pomembne, da bi ga morala ostala družba jemati resno. 

 

Ljudje imajo pravico do protesta, ki ga lahko upravičijo. Ne pa kar tjavenkraj

Povezava do prispevka
Feget reče pred 2 minutama:

 

Pravica do blokade ceste na neprijavljenem shodu pravno ne obstaja. Zdaj če se tebi to zdi legitilmno kot posamezniku ok, samo upravičeno pa je lahko samo nekaj kar pravo priznava kot pravno dopustno. Ker potemtakem je po tvojem tudi lačen klošar upravičen da v trgovini vzame sendvič ne da bi ga plačal, oziroma tebi 20 evrov iz denarnice ne glede na to ali se s tem strinjaš. 

 

 

 

 

vaše strokovno mnenje do pravice napolnit avto z bencinom in pitja kave na terasi zunaj.

 

 

 

P.S. drugače so pa srca necepljenih, trenutno pregnala oblake

Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 14 minutami:

zadnjič sem streaml gothic 1 in tam je velik diggerjev, ker je pač lore okol njih. Veš da si ne upam izgovarjat besede digger in sem jih da ne bi prišlo do problema preimenoval v dicks? 

 

Finta je, da družba obstaja samo, če si postavi neke (smiselne) meje. Če teh ni ... ne samo da je ta družba šibka, ampak preprosto ne obstaja. Predstavljaj si družbo kjer vsak teden ena grupa zapira obvoznico okoli ljubljane, ker se jim pač njihov problem zdi dovolj pomembne, da bi ga morala ostala družba jemati resno. 

 

Ljudje imajo pravico do protesta, ki ga lahko upravičijo. Ne pa kar tjavenkraj

Se strinjam, da si kot družba moramo postaviti smiselne meje, ampak včasih zlasti v času obteženim z velikimi spremembami ta meja postane trhla in dovzetna za to, da se jo postavi za meter naprej ali nazaj

 

Zakaj ti je tako težko razumet gledišče, kjer so sredini protesti upravičeni? Saj izhajava iz podobnega gledišča (predvidevam, da sva oba provax covid believerja), ne vem, kako ne vidiš te upravičenosti. Malo se preslikaj v možgane ljudi, ki bodo danes ali v sredo tam protestirali. Občutek imajo, da je ogrožena integriteta njihovega telesa, zaradi neživljenjskih PCT pogojev se morajo skos testirati ali plačevati teste, bojijo se cepiv (ali je res prav, da v taki meri ignoriramo dejstvo, da velik procent ljudi ta nova cepiva delajo anksiozna in da zato niso retardi, ampak preprosto ljudje s svojimi skrbmi in tesnobami), zaradi covid ukrepov so morali zapirati svoje SP-je, poslovalnice, pol ker so pofrizirali dovolj mamic, ko se je bilo treba vračat v službo, so morali vračat državno pomoč, niso se morali dobivati s prijatelji, medtem ko so politiki in ostala srenja razvaljivali na poslovnih kosilih brez mask, za obiskat starše so rabili 10 prepustnic za občine in policijsko uro, da niso bili v prekršku, odloki so se spreminjali čez noč, vladna garnitura jih je na Twitterju zmerjala z zabitimi antivaxerji, kot zanikovalce virusa so jih zasmehovali mediji, rekli so jim, naj nosijo maske med tekom po gozdu, da ne bodo aerosoli pobili babic, zraven tega je bil res radikalno otežen dostop do zdravnikov, pizda kolega je mel hud zdravstven problem in je moral it k privatniku, ker mu je osebni zdravnik dal termin preveč v prihodnosti. Pol pa še bereš o raznih scenah ala "2020/2021 odkrili za 50 % manj raka" pa podobne stvari. Kako ne štekaš tega gledišča, da sta jeza in protest zoper tega upravičena? Pa ne pozivam te, da spremeniš svoje gledišče, ker ga tudi jaz ne mislim, sem gladko še naprej provax, pozivam te da pač razumeš gledišče tega folka in ga ne ridikuliziraš do takšne mere. 

  • Račka +1 2
Povezava do prispevka
Fulltacticalgear reče pred 5 minutami:

Predstavljaj si družbo kjer vsak teden ena grupa zapira obvoznico okoli ljubljane, ker se jim pač njihov problem zdi dovolj pomembne, da bi ga morala ostala družba jemati resno. 

 

Ne rabimo si predstavljati, smo imeli grupo nedolgo nazaj, ki ni zaprla zgolj obvoznice ampak ljudi v območje znotraj obvoznice.

Za malce dlje kot par ur.

 

Povezava do prispevka

Evo, en primer iz vrst protestnikov.

 

Dolgoletni frend, verjetno sedaj že bivši, ker to kar bom napisal pri meni ne pije vode in ga bom odjebal, 30 let poznanstva gor ali dol.

 

Komaj naredil srednjo šolo

Večni boemski zapitek

Zblojen romantik z bremeni otroštva

Brez dneva delovne dobe

Levi, da bolj lev ne more bit

Sovraži desne, Janšo in svetovni ustroj kot tak

Vmes pobira šparglje, da lahko zasluži

Da potem goji travo

Predlani neha pit, se nakrka Ecytare, ker drugače ne funkcionira (toliko o farmaciji in o posegih v telo)

Še lani mi je čestital, ker sem človekoljub in sem kot budala v splošno dobro s čistilom mazilil stopnišče

Zdaj pa kar naenkrat 180 obrat, antivax, antimask

Vabila na proteste, kjer piše, da če jim ugasnejo telefonijo internet, se dobijo v Tivoliju

Posiljuje z linki na bloge strokovnjakov za ustavno pravo, ki se sklicujejo na neke druge članke, ki so polni aktualnih bulšitov tipa nanotehnologija, transhumanizem etc

In dejansko ga sploh ne zanima -ić, samo da je na ulici in razsaja in se dere (citiram)

 

In, ko mu probam dopovedat, da ni na pravem bregu, da je -ić bolj desen od Glanzkopfa, sem kriv jaz, in sem ga razočaral; ker je zame Šorli retorika nesprejemljiva.

 

Samo in zgolj fuck off.

 

Sem takoj za proteste proti tej zlobno gnili vladi, a z malce bolj trdo linijo kot so petkovi kolesarji, nikdar in nikakor pa ne pod taktirko opankarskih kriminalcev.

  • Račka +1 3
Povezava do prispevka

Resni.ca:

 

Navedek

Zaščita ključnih naravnih virov, kot so npr. viri pitne vode in ustavna prepoved njihove
privatizacije

Navedek

5. A) Znižanje povprečne efektivne davčne stopnje na 33% v prvem koraku.

5. B) Občutno zvišanje plač na račun zniževanja davkov in prispevkov.

5. D) Znižanje vseh davkov in ustanavljanje ugodnega davčnega okolja.
5. E) Znižanje trošarin na energente in ukinitev nepoštenih davkov, vključno s t.i. podnebnimi
davki in nepremičninskimi davki.

5. F) Uveljavitev enotne davčne stopnje in ukinitev progresivnega obdavčevanja

Navedek

6. Odprava dopolnilnega zdravstvenega zavarovanja in ohranitev javnega sistema zdravstva.

Navedek

uvedbo UTD, kot popolne nadomestitve VSEH obstoječih sistemov socialnih transferov in vezava določenega dela socialnih pravic na državljanstvo.

Navedek

Moratorij na uvedbo sistema 5G,

hahah

  • Za crknit smešno +1 3
Povezava do prispevka
Spiralmind reče pred 25 minutami:

Evo, en primer iz vrst protestnikov.

 

Dolgoletni frend, verjetno sedaj že bivši, ker to kar bom napisal pri meni ne pije vode in ga bom odjebal, 30 let poznanstva gor ali dol.

 

Komaj naredil srednjo šolo

Večni boemski zapitek

Zblojen romantik z bremeni otroštva

Brez dneva delovne dobe

Levi, da bolj lev ne more bit

Sovraži desne, Janšo in svetovni ustroj kot tak

Vmes pobira šparglje, da lahko zasluži

Da potem goji travo

Predlani neha pit, se nakrka Ecytare, ker drugače ne funkcionira (toliko o farmaciji in o posegih v telo)

Še lani mi je čestital, ker sem človekoljub in sem kot budala v splošno dobro s čistilom mazilil stopnišče

Zdaj pa kar naenkrat 180 obrat, antivax, antimask

Vabila na proteste, kjer piše, da če jim ugasnejo telefonijo internet, se dobijo v Tivoliju

Posiljuje z linki na bloge strokovnjakov za ustavno pravo, ki se sklicujejo na neke druge članke, ki so polni aktualnih bulšitov tipa nanotehnologija, transhumanizem etc

In dejansko ga sploh ne zanima -ić, samo da je na ulici in razsaja in se dere (citiram)

 

In, ko mu probam dopovedat, da ni na pravem bregu, da je -ić bolj desen od Glanzkopfa, sem kriv jaz, in sem ga razočaral; ker je zame Šorli retorika nesprejemljiva.

 

Samo in zgolj fuck off.

 

Sem takoj za proteste proti tej zlobno gnili vladi, a z malce bolj trdo linijo kot so petkovi kolesarji, nikdar in nikakor pa ne pod taktirko opankarskih kriminalcev.

Kovanec ima vedno dve strani.

  • Za crknit smešno +1 1
Povezava do prispevka
fric reče pred 1 minuto:

Sam kaj dejansko želijo sredini protesti, ok vlada pade, odpravi se pct in maske. Kaj potem, kdo potem?

Prepove se 5g tehnologijo, zapre se mošnjiček metelkovi. 

Naj nekdo k je iz Ljubljane na kratko napiše program stranke resni.ca.

Sem ti pofixal :D 

Povezava do prispevka
fric reče pred 5 minutami:

Sam kaj dejansko želijo sredini protesti, ok vlada pade, odpravi se pct in maske. Kaj potem, kdo potem?

Prepove se 5g tehnologijo, dpre se mošnjiček metelkovi. 

Naj nekdo k je iz Ljubljane na kratko napiše program stranke resni.ca.

sem ti ga kopiral zgoraj

 

več pa na

http://resni.ca/dokumenti/Resni.ca_programska_izhodisca.pdf?fbclid=IwAR1holeQXonb-sySdkJ-akvuiPxKSuGofqozE8B3_WQdoi7ejezM8ydfWt4

 

tip je za ukinitev davkov, za javno zdravstvo in šolstvo ter za spremembo financiranja javnih zavodov in nvojev; za izstop iz nata in za močno vojsko

uredilo bitje AdamSmit
  • Račka +1 1
Povezava do prispevka

Drgač @fric, če maš ekstra cajta, jaz sem malo poslušal tale podcast

Imaš not Stevanovića, biserja Urbana, vodjo stranke v nastajanju krščanski monarhisti in vmes še cameo unga modela, ki ga je varko prejšnji teden zadržal. V enem hipu spoznaš celo linijo norih modelčkov, ki nas čakajo na naslednjih volitvah :D  

 

Edit: zdaj sem še malo naprej poklikal, pa še Aleš Ernecl uleti. Pizda, ne vem če lahko imaš boljši roaster likov :D 

Povezava do prispevka
AdamSmit reče pred 9 minutami:

tip je za ukinitev davkov, za javno zdravstvo in šolstvo ter za spremembo financiranja javnih zavodov in nvojev; za izstop iz nata in za močno vojsko

ukinitev davkov, šolstvo in zdravstvo bomo financirali z močno vojsko, velik fan

khan of khans

  • Za crknit smešno +1 2
Povezava do prispevka
Hernier reče pred 15 minutami:

Drgač @fric, če maš ekstra cajta, jaz sem malo poslušal tale podcast

Imaš not Stevanovića, biserja Urbana, vodjo stranke v nastajanju krščanski monarhisti in vmes še cameo unga modela, ki ga je varko prejšnji teden zadržal. V enem hipu spoznaš celo linijo modelčkov, ki nas čakajo na naslednjih volitvah :D  

 

Edit: zdaj sem še malo naprej poklikal, pa še Aleš Ernecl uleti. Pizda, ne vem če lahko imaš boljši roaster likov :D 

Kaj to VonGriffin organizira?

Povezava do prispevka
Gost
Tema je zaprta za nadaljnje odgovore.
  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...