Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

erted45 reče pred 7 urami:

Pobje, mi lahko nekdo pojasni kako lahko Audijem (in določenim VW-jem) tako hitro pade cena?


Sestrična gleda, da bi menjala avto in je šla testirat A4: https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=18707095&display=Audi A4 Avant

 

Tole se še meni zdi "too good to be true", nov tak Audi je po mojem preko 50k. Od kje torej tak padec? Da bi bili Audiji tako nezanesljivi pa tudi ne verjamem....

 

Sem šel za foro gledat Toyote (ker fanboy) in neprimerno bolje držijo cene.

Am ja... Sej ej @bainit napisal...

 

Švoh motor, slaba oprema in še blagi hibrid.

 

Sam za info crknil sosedu alternator na A6 (mislim da je podobno za a4)... cena... 3000 € in to brez dela....

 

Tko da razumljivo da je cena nizka, ker se ne prodajajo.

 

 

Povezava do prispevka
Skynetz reče Dne, 15. 9. 2023 at 14:56:

To je kr presenetljivo nizko, če je res tko.  A to imaš MHEV?

 

Zdej sem komaj poštekal, kaj si me vprašal. MHEV pogon nikdar ne deluje samo na baterijo, medtem ko so vse hibridne Toyote full hybrid, se pravi izklapljajo ICE in furajo samo na elektriko. Ta moja generacija Aurisa vozi na elektriko do 80km/h, naš starejši Yaris do 50km/h, novejše (trenutne) generacije Toyota hibridov pa mislim da do 120km/h.

 

To je čisto fajn ker v kolonah ICE ne dela in si v tišini, lepo mirno speljuješ, ko prideš ponoči domov sosedov ne motiš pa tudi klimo poganja elektromotor. Vse to seveda bistveno zmanjša porabo, pri mild hybridu se ti pri vsakem speljevanju prižge ICE kar vpliva na porabo.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
Tadey reče pred 23 urami:

Am ja... Sej ej @bainit napisal...

 

Švoh motor, slaba oprema in še blagi hibrid.

 

Sam za info crknil sosedu alternator na A6 (mislim da je podobno za a4)... cena... 3000 € in to brez dela....

 

Tko da razumljivo da je cena nizka, ker se ne prodajajo.

 

 

 

Jaz itak nimam namena kupovat, za sestrično pa ne vem. Menda je šla na testno voznjo in je navdušena. 

Oprema se pa meni zdi solidna, kaj pa manjka? 

Mene je bolj presenetila cena, zato sem se oglasil :lol:

Povezava do prispevka
erted45 reče pred 1 uro:

 

Jaz itak nimam namena kupovat, za sestrično pa ne vem. Menda je šla na testno voznjo in je navdušena. 

Oprema se pa meni zdi solidna, kaj pa manjka? 

Mene je bolj presenetila cena, zato sem se oglasil :lol:

Kar je mene zmotl so sedeži pa klima :)

 

Sej drgač je kr ok naloadan :)

Povezava do prispevka

točno to poudarjam tudi sam, morilci in prevarantje od vw nikoli ne bom imel jebenega vwja. hvala lepa. lažnivci :)

glede  na to da sem 19 let vozil suzukije prisegam nanje kot zelo zanesljive avte...

če bi moral sedaj zamenjati avto za nekaj razumnega glede na to kaj se dogaja finančno po svetu potem

ne razmišljam niti 1 minuto in grem po tole toyoto:

razlog motor, štrudla ima tak motor v aurisu in je izjemen

za 17k dobiš avto ki je že 7 let v garanciji in komaj dobro ulaufan...

bolj ko vozim njenega auris bolj mi je všeč, avto je narejen dobro, vsaj filing je tak, naprimer če primerjam 2018 hondo civic in 2015 auris 

imaš filing da je kvaliteta toyote 2 razreda višje...

 

-razumno prostoren

-motor je 1.6 atmosferc se pravi zelo nekompliciran, preizkušen ker je star, ob pravilni uporabi in servisiranju bo zdržal vsaj 400.000. Ti motorji radi kurijo olje ko se starajo razlog je da se jih vozi preveč nežno

in se počasi zapacajo oil ringi, tako da menjava olja na 10k in tedensko gas do dile do blokade in bo živel večno.

-sicer je motor precej anemičen tako da si safe pri radarjih :)

-menjalniki so absolutna poslastica

-ima toyotin valvematic sistem, ki je dokaj trpežen

 

edin minus je nekako poraba okoli 7l ker ni turbo

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=18741829&display=Toyota Corolla

 

Štrudlin auris, star 8 let, prevoženih 75k

Stanje podvozja, avto na vsake 2 leti na krown zaščiti... olje menjano na 10k.

 

FB_IMG_1695464662018.jpg

FB_IMG_1695221954397.jpg

FB_IMG_1695221965544.jpg

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka

@StaraSablja izogibaš se Toyoti, ker je pred par meseci prišla novica, da je Daihatsu fejkal crash teste na 4 avtih namenjenih trgom z manjšo kupno močjo? Ne vidim povezave v tej logiki.

 

@doz ta model Aurisa je precej posrečen, kolega je imel Avensisa D4D iste generacije pa je imel z njim same probleme, kasneje je kupil takega Aurisa in je dosti bolj zadovoljen z njim. Začuda pravi, da je tudi občutek notri dosti boljši kot v Avensisu pa vožnja bolj udobna.

 

Povezava do prispevka
MorskaGlista reče Dne, 23. 9. 2023 at 12:53:

@StaraSablja izogibaš se Toyoti, ker je pred par meseci prišla novica, da je Daihatsu fejkal crash teste na 4 avtih namenjenih trgom z manjšo kupno močjo? Ne vidim povezave v tej logiki.

 

@doz ta model Aurisa je precej posrečen, kolega je imel Avensisa D4D iste generacije pa je imel z njim same probleme, kasneje je kupil takega Aurisa in je dosti bolj zadovoljen z njim. Začuda pravi, da je tudi občutek notri dosti boljši kot v Avensisu pa vožnja bolj udobna.

 

O avensisu sem že slišal da niso bogvekaj, če se kupuje toyota se kupi bencinarja ali hibrida, toyota nima dobrih svojih dizlov... vsi avti imajo svoje težave, ampak statistika običajno porine toyoto visoko...  avti nekako postajajo kot bela tehnika 10 let pa na deponijo, in taisti ljudje potem trobijo naj hodim peš da bom rešil svet... idotizem brez primere

Povezava do prispevka

Moto znalci rumenjaka, svetujte mi - prerasla in navelicala sem se jukele, skorajda 10 let sva skupaj in menim, da je cas za nekaj novega. Premajhna mi je, prepocasna, muka, ko se po 12h v sluzbenih v svojega presedem in grem domov. Ne bom razglasala za kaj se odlocam, ker boste itak skurcal in svetoval nekaj, kar je izven budzeta, kontra tistemu kar zelim ali pa najverjetneje, da ostanem pri tem, kar imam.

 

Skratka, konkretno bom za novega primaknila, v prodajo bo pa sel nissan juke (F15), 1.6 16V (117 km), letnik 2014, cca. 81k prevozenih, oprema Acenta, izvenserijsko vgrajeni zadnji parkirni senzorji, alarmna naprava, skrito stikalo za mehansko blokado motorja, originalni avtoradio (ga se imam, menjan v garanciji, prakticno nov) menjan s Pioneerjem na touch, vsa napeljava na volanske komande, dodana kamera za vzvratno voznjo, ojacevalec (se trese, mini jukebox), 2 kompleta eno sezono vozenih Nokian pnevmatik na 16 in 17'' feltnah. Z avtom nikoli nobenih tezav, redno servisiran, ima pa par kozmeticnih napakic, busk od bedakov, ki na parkingu vrata mirno zabijejo v sosednje vozilo, nekaj prask in udrtin tudi po moji krivdi - je to kozmetiko smiselno rihtat pred prodajo, avto ima namrec kasko od prvega dneva?

uredilo bitje JaGuArKa
Povezava do prispevka

Praske in udrtine pusti, ker jih vsak pričakuje pri 10 let starem avtu. Tok star avto brez prask bo vsakemu kupcu sumljiv oz. si bo vsak predstavljal, da je bil tri tedne pred prodajo v grabnu na strehi in potem pokitan ter prebarvan pri lokalnem ličarju :D

uredilo bitje Slick
Povezava do prispevka

Avto lepo spucaj, ne metat keša za glancanje in popravila, kupcu pa čim bolj pregledno pojasni servisno zgodovino avta (potrjene servisne knjižice, računi, itd.). Pri deset let starem avtu ne greš iskat čudežev ampak je bolj kriterij da te brez komplikacij prepelje iz točke A na točko B.

Povezava do prispevka
Surg3on reče pred 3 urami:

A obstaja kako nenapisano pravilo koliko je mozno s pogajanji znizat ceno novemu vozilu? Ali imate kake taktike kako se lotit pogajanj?

Odvisno od avta.
Pri bmw ti za 3ko dajo ene 10% (tudi več) samo da malo naložiš opremo in vprašaš za ponudbo. % popusta se počasi vrača v predpandemske čase. Samo krčevina ker je osnovna cena višja.

Povezava do prispevka
Surg3on reče pred 11 urami:

A obstaja kako nenapisano pravilo koliko je mozno s pogajanji znizat ceno novemu vozilu? Ali imate kake taktike kako se lotit pogajanj?

 

Nuca če greš v kakšen avto salon (če obstaja) izven večjih mest, se da zdilat za kakšno boljšo ceno. V ljubljani ti bojo po defaultu nabil ceno.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...