Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Stari glede porabe

 

trenutno imam mojo mazdo na popravilo (še od toče avgusta) in imam nadomestni avto glanc novo Seat Arono (3k kilometrov)

 

1.0 TSI, 3 cilindri, FR oprema, 7 stopenjski DSG

 

povprečna poraba avtocesta Ajdovščina - Ljubljana in nazaj

 

7.5 litra

 

1 faking 0 motor

 

Pri 110 na H4, ki je ravnina je poraba 7.

 

to je pa z mazda foruma, k so se dobili in gledali porabo.

 

image.png.21a744aa8a440508653882d02a4d2847.png

 

No itak vsakemu svoje :)

 

Srečno pri nakupu, trenutno je res vse v kurcu

Povezava do prispevka

@mr.killer ja, to k so se cijazli, da bi ja bla čim nižja.

 

Js mam pozimi (2.5 avtomatik 194km) ca 7.5l - kombinirana, sam relacija 7

poleti 7.1 AC (tempomat na 135km/h skosss) al pa 6.5 sam relacija

 

ga pa mestna vožnja čist ubija, tam pa sam v višave in laganini 10+

 

pred nakupom sem se bal, da bo bolj proti 9 :D

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
mr.killer reče pred 7 minutami:

Stari glede porabe

 

trenutno imam mojo mazdo na popravilo (še od toče avgusta) in imam nadomestni avto glanc novo Seat Arono (3k kilometrov)

 

1.0 TSI, 3 cilindri, FR oprema, 7 stopenjski DSG

 

povprečna poraba avtocesta Ajdovščina - Ljubljana in nazaj

 

7.5 litra

 

1 faking 0 motor

 

Pri 110 na H4, ki je ravnina je poraba 7.

 

to je pa z mazda foruma, k so se dobili in gledali porabo.

 

image.png.21a744aa8a440508653882d02a4d2847.png

 

No itak vsakemu svoje :)

 

Srečno pri nakupu, trenutno je res vse v kurcu

To je nerealno in ti lahko povem da iz izkušenj. Sem imel Mazdo 3 na testni vožnji, isti motor kot tu. Niti približno 5.4 poraba, je bila okoli 7. pri 110kmh imam tudi jaz z mojim avtom porabo 5.4, ampak kdo ima čas se vozit 110? Za dizel verjamem da lahko pije 5.5, ker sem imel jaz z novo Octavio po avtocestni vožnji porabo 4.9, k sem jo pa teral 150, pa še malo regionalke pa je bila 5.1. Ampak me noben ne bo prepričal, ad ima 2.5 bencinar porabo dosti nižjo od 8 :D 

Berbasecks reče pred 3 minutami:

@mr.killer ja, to k so se cijazli, da bi ja bla čim nižja.

 

Js mam pozimi (2.5 avtomatik 194km) ca 7.5l - kombinirana, sam relacija 7

poleti 7.1 AC (tempomat na 135km/h skosss) al pa 6.5 sam relacija

 

ga pa mestna vožnja čist ubija, tam pa sam v višave in laganini 10+

 

pred nakupom sem se bal, da bo bolj proti 9 :D

This

Povezava do prispevka

@Skynetz Ta nova Octavia čist. 2023 letnik.

 

Ne morem reč da je slab avto. Placa ima manj kot Superb. Je pa res če se boš večino časa vozil sam ni panike.

 

peljal sem se z njo iz Ljubljane do Kranja po regionalki. Morem rečt da pri VRSju z dcc vzmetenjem ni tako mehka kot Superb. Tudi poraba za dizel me preseneča. 6,8 l/100 jo ma trenutno sosed. Jest imam z mešano vožnjo trenutno 6,4. Oba sta 2.0 TDi in pa 4x4. 

 

Mi je pa za odtenek notri octavija lepša (Pač čisto novo je :D ) . 

 

Zdj ful neke objektivne ocene ne morem dat po tej kratki vožnji, recimo sosed ki si jo lasti je ful navdušen nad njo (prej je mel audija a6 3.0tdi letnik 2019). Prav da jo bo imel skor ziher še naslednjih 5 let če nau kej jebal. Je pa potrnal da mu olje papca. Kar pa vidim da vse z to mašino. A se bo to unesl al ne pa ne vem.

 

Se pa prodajajo kot žemljice vidim tako da neki more bit na njej :D 

 

Sem pa tudi šel na koncert z prejšnjo generacijo octavije 2.0 tdi 150 samo da je una Ambition oprema. Morem pa rečt da sm na sedeži bil malo razočaran. Niso tako udobni bili. Smo šli pa do Zagreba in domov pol. Spet lastnik pa najbolj navdušen nad njo. Tako da 100 ljudi 100 čudi... 100 žena 200 sisa.

 

Če sm pa iskren... Do zdj tko poleg moje Superb me je najbolj navdušil od sodelavca 540i xdrive. Porabo do Singlfinga sva mela 7.5 mešane vožnje po AC, vmes sem šel za enim Poršejem z lahkoto sem mu sledil :avadodo:. Udobje res na mestu. Pospeški nori :D Tukaj bi tudi požrl manj placa v 2gi vrsti. Je stroj od avta in kapo dol. Tudi asistenčni sistemi so na visokem nivoju (sicer ne tko kot pri Tesli). Sam kot sem rekel. Pol ko vlečeš stroške skupi celoletne pa tko naprej. Pizda pa raje 500€ za kej druzga zapravim kot za zavarovanje. Tak bmw kot ga ima je mislim da novo nabavna cena okol 90k€ medtem ko mam škodo ocenjeno 43k€. 

 

 

Povezava do prispevka
Tadey reče pred 5 minutami:

@Skynetz Ta nova Octavia čist. 2023 letnik.

 

Ne morem reč da je slab avto. Placa ima manj kot Superb. Je pa res če se boš večino časa vozil sam ni panike.

 

peljal sem se z njo iz Ljubljane do Kranja po regionalki. Morem rečt da pri VRSju z dcc vzmetenjem ni tako mehka kot Superb. Tudi poraba za dizel me preseneča. 6,8 l/100 jo ma trenutno sosed. Jest imam z mešano vožnjo trenutno 6,4. Oba sta 2.0 TDi in pa 4x4. 

 

Mi je pa za odtenek notri octavija lepša (Pač čisto novo je :D ) . 

 

Zdj ful neke objektivne ocene ne morem dat po tej kratki vožnji, recimo sosed ki si jo lasti je ful navdušen nad njo (prej je mel audija a6 3.0tdi letnik 2019). Prav da jo bo imel skor ziher še naslednjih 5 let če nau kej jebal. Je pa potrnal da mu olje papca. Kar pa vidim da vse z to mašino. A se bo to unesl al ne pa ne vem.

 

Se pa prodajajo kot žemljice vidim tako da neki more bit na njej :D 

 

Sem pa tudi šel na koncert z prejšnjo generacijo octavije 2.0 tdi 150 samo da je una Ambition oprema. Morem pa rečt da sm na sedeži bil malo razočaran. Niso tako udobni bili. Smo šli pa do Zagreba in domov pol. Spet lastnik pa najbolj navdušen nad njo. Tako da 100 ljudi 100 čudi... 100 žena 200 sisa.

 

Če sm pa iskren... Do zdj tko poleg moje Superb me je najbolj navdušil od sodelavca 540i xdrive. Porabo do Singlfinga sva mela 7.5 mešane vožnje po AC, vmes sem šel za enim Poršejem z lahkoto sem mu sledil :avadodo:. Udobje res na mestu. Pospeški nori :D Tukaj bi tudi požrl manj placa v 2gi vrsti. Je stroj od avta in kapo dol. Tudi asistenčni sistemi so na visokem nivoju (sicer ne tko kot pri Tesli). Sam kot sem rekel. Pol ko vlečeš stroške skupi celoletne pa tko naprej. Pizda pa raje 500€ za kej druzga zapravim kot za zavarovanje. Tak bmw kot ga ima je mislim da novo nabavna cena okol 90k€ medtem ko mam škodo ocenjeno 43k€. 

 

 

Ma ja, pusti BMW, logično da je boljše, samo ko kej crkne prodaš ledvico. Sicer zdej imaš že novega Superba zunaj, ki je spet lepši od Octavie. Pride pa Octavia refresh vn februarja. Za olje sem slišal večkrat, da pijejo vse 2.0 mašine, nevem kaj je fora. Jaz še nisem dolil olja v moj 1.2TSI mlinček odkar imam avto, samo na servisih menjajo in je to to. Če pije pije minimalno. Ambition ima slabe sedeže, jaz bi itak vzel vsaj Style opremo + Dynamic, potem dobiš športne sedeže. Samo pride taka zelo hitro na 37k. S trenutnimi krediti se mi zdi to samomor :D 

Povezava do prispevka
Skynetz reče Dne, 23. 1. 2024 at 11:13:

A se še komu zdi, da bo kmalu privat lastništvo avtomobila postalo kmalu nemogoče? Oz nakup novejšega avtomobila, niti ne nujno novega. Ko sedaj gledam cene, obrestne mere itd, me prime kar slabo. Kako si bodo ljudje privoščili nov avto? Vse skupaj mi postaja iz dneva v dan vse bolj absurdno.

 

Začetna cena novega Škoda Superb na Češkem je 42700€, Passat in TIguan se pri nas začneta sedaj pri 37k, ID. 7 54k, ID.3 42k, ID.4 50k,  T-Roc 27k. Octavia se zdej začne pri 24k, ki je med najbolj prodajanimi avti pri nas, pa tudi nasploh v EU. A bo po prenovi februarja za pričakovat da se tudi Octavia začne pri 30k? Kam gremo s cenami in kdo si bo pri teh cenah sploh še lahko privoščil avto?

 

Poleg bolnih cen, ki si jih že omenil, je meni pri novem Passatu in Tiguanu v oči padla razlika 4k € (!!!) med hibridom in dizlom. WTF se tukaj dogaja, bi čakal da bosta ceni dosti bližje, ne pa da par let staro dizelsko tehnologijo prodajajo, kot da je suho zlato.

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 21 urami:

Ko delajo odkup tvojega starega avta ti itak že v principu ponudijo dosti manj, za kolikor bi ga lahko sam prodal. Imajo dosti rezerve tam.

 

jaz sem si orng pogledal tuje spletne strani in avto net. tam so fizične osebe z istim letnikom in primerljivimi kilometri prodajale za manj, kot sem jaz dobil od avtohiše. sicer slabih 500,00€, ampak vseeno.

 

čist me je šokiralo, ko so se strinjali z mojih predlogom. sem hotu še enkrat stegnit jezik in vprašat, če so me prav slišali... :D

 

Skynetz reče pred 21 urami:

Ja dej kakšen predlog. Me zanima.

 

Opel Astra karavan. :D

 

ne vem, ali imajo kakšno akcijo, ampak tako poceni novega karavana drugje ni.

 

@Zorz; meni je prodajalec na samem rekel, da enostavno lahko, ker je folk v veliki večini še vedno totalno nezaupljiv do vsega, kar ima povezave s hibridnimi sistemi in elektriko. vse je strah visokih storškov popravil.

 

@jlpktnst; očitno. le toliko so mu šli v avtohiši na roko, da mu bodo naredili zastonj premontažo gum. jih mora pa dostavit v salon. :D

 

uredilo bitje hawa meyta
Povezava do prispevka
PuskA reče pred 10 urami:

od alfe za family wagn ti je edino 2.2 stelvio veloce dizel smiseln

 

Ja sam to ni klasičn oldschool karavan s klasičnim oldschool motorjem

Dobro se ve da je 1.9 JTD dizelica en najboljših dizlov vseh časov, vw TDI je v vseh pogledih inferior.

 

Glede drugih aspektov pa so 159ke zdaj res verjetno že malo preveč zjahane

 

Sej zato sem pa reku naj kupi vsaj mazdo, ampak on pač hoče slovenceljsko škodo :)

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 7 urami:

Za olje sem slišal večkrat, da pijejo vse 2.0 mašine, nevem kaj je fora.

 

Bravo, nov avto v 2024 pije olje :rofl:

 

Pa še ena malenkost, iz semi-lastnih izkušenj. Kolega je nekje istočasno kot jaz, cca. 3 leta nazaj kupil nov avto - Octavio RS. Takrat je dal za ta jajc C segmenta nekje okrog 43k (če me spomin ne vara).

V tem času mu je dobesedno crknil ta dsg menjalnik al kaj jih že majo budget vw-ji. Skratka z menjalnikom je blo nekaj hudo narobe in vem da je človek popizdeval tudi nad njihovim servisom in uveljavljanjem garancije. Ne vem točno kako je potem rešu in če je zdaj ok ampak nima veze. Jebejo ga tudi senzorji za tlak v gumah, prižiga se mu lučka, čeprav je tlak dejansko ok.

 

Jaz približno isto obdobje vozim Alfo Giulietto (prav tako avto C segmenta), za katerega sem dal več kot enkrat manj denarja napram njemu. Z avtom ni blo v tem času narobe nič razen tega, da mam enega črička v armaturki (ki mi ga je pridelal kolega, ko sem mu pustil oprat moj avto).

 

Ampak važno da urbane legende živijo dalje :)

 

Aha še tole moram dopisat ker je smešno za popizdit. Če mu omenim kake probleme ma njegova škoda in odsotnost problemov na mojem avtu mi tipo zabrusi nekaj v stilu "ja, jaz mam športni avto, na tvojem avtu, ki nima nič pa tak nima kaj crknit!"

 

Plus lima neke "raziskave" iz revije moški svet, po katerih so vozniki škod najbolj inteligentni. In spodaj pripiše "kje pa je alfa?! hahahaha"

 

Predno je pa kupu to škodo je bil kao že 100% odločen, da kupi Giulio Veloce 280hp bencinar, ki pa mu je bla potem kao predraga :D

 

Mislim ne, res can't make this shit up...

 

 

  • Račka +1 3
  • Na jagodo +1 1
Povezava do prispevka
Zorz reče pred 2 urama:

 

Poleg bolnih cen, ki si jih že omenil, je meni pri novem Passatu in Tiguanu v oči padla razlika 4k € (!!!) med hibridom in dizlom. WTF se tukaj dogaja, bi čakal da bosta ceni dosti bližje, ne pa da par let staro dizelsko tehnologijo prodajajo, kot da je suho zlato.

Zdej je vprašanje al se je dizel podražil, al se je hibrid pocenil :D

Lahko pa da morejo zaradi prodaja dizlov kakšne penale plačat firme zdej, pa dvignejo ceno, da si pokrijejo to, boo.

hawa meyta reče pred 2 urama:

 

jaz sem si orng pogledal tuje spletne strani in avto net. tam so fizične osebe z istim letnikom in primerljivimi kilometri prodajale za manj, kot sem jaz dobil od avtohiše. sicer slabih 500,00€, ampak vseeno.

 

čist me je šokiralo, ko so se strinjali z mojih predlogom. sem hotu še enkrat stegnit jezik in vprašat, če so me prav slišali... :D

 

 

Opel Astra karavan. :D

 

ne vem, ali imajo kakšno akcijo, ampak tako poceni novega karavana drugje ni.

 

@Zorz; meni je prodajalec na samem rekel, da enostavno lahko, ker je folk v veliki večini še vedno totalno nezaupljiv do vsega, kar ima povezave s hibridnimi sistemi in elektriko. vse je strah visokih storškov popravil.

 

@jlpktnst; očitno. le toliko so mu šli v avtohiši na roko, da mu bodo naredili zastonj premontažo gum. jih mora pa dostavit v salon. :D

 

Aha, zanimivo, da so ti ponudili več.

 

Ah, Astra Karavan je kul oz. še bolj všeč bi mi bil Peugeot 308 SW, ampak imajo glupe motorje z max 130HP. Tako da ne hvala. Če bi imeli boljšo izbiro motorjev bi takoj 308 vzel, ker mi je hud. Nimam problemov s francozi, mamo renoje doma že od cca leta 1999. So kurac, ampak so lep kurac :rofl:

Adr reče pred 1 uro:

 

Bravo, nov avto v 2024 pije olje :rofl:

 

Pa še ena malenkost, iz semi-lastnih izkušenj. Kolega je nekje istočasno kot jaz, cca. 3 leta nazaj kupil nov avto - Octavio RS. Takrat je dal za ta jajc C segmenta nekje okrog 43k (če me spomin ne vara).

V tem času mu je dobesedno crknil ta dsg menjalnik al kaj jih že majo budget vw-ji. Skratka z menjalnikom je blo nekaj hudo narobe in vem da je človek popizdeval tudi nad njihovim servisom in uveljavljanjem garancije. Ne vem točno kako je potem rešu in če je zdaj ok ampak nima veze. Jebejo ga tudi senzorji za tlak v gumah, prižiga se mu lučka, čeprav je tlak dejansko ok.

 

Jaz približno isto obdobje vozim Alfo Giulietto (prav tako avto C segmenta), za katerega sem dal več kot enkrat manj denarja napram njemu. Z avtom ni blo v tem času narobe nič razen tega, da mam enega črička v armaturki (ki mi ga je pridelal kolega, ko sem mu pustil oprat moj avto).

 

Ampak važno da urbane legende živijo dalje :)

 

Aha še tole moram dopisat ker je smešno za popizdit. Če mu omenim kake probleme ma njegova škoda in odsotnost problemov na mojem avtu mi tipo zabrusi nekaj v stilu "ja, jaz mam športni avto, na tvojem avtu, ki nima nič pa tak nima kaj crknit!"

 

Plus lima neke "raziskave" iz revije moški svet, po katerih so vozniki škod najbolj inteligentni. In spodaj pripiše "kje pa je alfa?! hahahaha"

 

Predno je pa kupu to škodo je bil kao že 100% odločen, da kupi Giulio Veloce 280hp bencinar, ki pa mu je bla potem kao predraga :D

 

Mislim ne, res can't make this shit up...

 

 

Ma nemogoče da je bla 43k. Se spomnim ko sem jaz gledal 3 leta nazaj, da bi RS dobil za cca 37k, toliko kot je danes navadna. Sicer nič nimam proti alfam, dva poznam, ki sta imela Giulietto, oz. eden ima še vedno in je zadovoljen. Ampak Alfe 159 so že stare in zgonjene, nove ponudbe pa nimajo. Giulietta pa mi je premajhna oz. predraga za njeno velikost. Se pa fajn pelje. Giulia mi je drugače huda, ampak nimam denarja za plačevat bencin in vzdrževanje zanjo :D 

StaraSablja reče pred 51 minutami:

Kot v komunizmu ko se je čakalo na avtomobile haha. Pridem do prodajalca vozil doberdan ali je na zalogi JA-> kupim , NE--> hvala adijo. Smešna je situacija, ko se tako dolgo čaka da vmes pride že facelift in dobiš po 1letu "zastarelo" vozilo

Vedno se je čakalo. Se spomnim da je že 25let nazaj foter čakal cca. pol leta na avto.

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 20 minutami:

Ma nemogoče da je bla 43k. Se spomnim ko sem jaz gledal 3 leta nazaj, da bi RS dobil za cca 37k

 

Tule ti mogoče dam celo prav in sem sam malenkost nabil ceno, možno da je bla res 37, pač v glavi mi je ostalo nekje okrog 40k

Da ti vsekam kontro, sam nimam absolutno nič proti škodam (razen tega da so mi verjetno najgrši novi avti naprodaj, res nekaj mam izredno proti njihovi maski fujfuj :D ). Pa nek njihov suv je od zadaj brezsramna kopija alfe stelvio. Tudi ne bi upal na podlagi tega, kar se je zgodilo kolegu reč da so unrealiable.

Glede na to kolko folka jih vozi so verjetno generalno kr reliable in je on pač mel smolo. Še vedno pa bi med škodo in vw brez pomisleka zbral vw, maš vsaj nemški in ne češki avto :D

 

Kar se tiče renojev pa ti moram pritrdit da niti niso grdi, so mi kr med lepšimi modernimi avti. So pa brezvezni, s tem mislim da nimajo neke zanimive motorizacije, precej dolgočasni avti. Izjema je mogoče kak megane rs pa kak alpine, ampak to je zdaj že druga znamka.

 

Če so ti všeč renoji in hočeš karavana imo ne moreš zgrešit s kakim Talismanom - ma ga kolega (velik renault fan) in še en sodelavec. Imo precej lepši avto od katerekoli škode, je pa kvaliteta izdelave za moje pojme (in za ceno) underwhelming.

 

Ne vem no, zame je renault en tak ne tič ne miš znamka. Kot že rečeno so relativno lepi, ampak motorizacija in kvaliteta izdelave pešata. Kvaliteta plastik not na nivoju alfe oz. celo nižja, črički itd...

Povezava do prispevka
Adr reče pred 3 urami:

 

Bravo, nov avto v 2024 pije olje :rofl:

 

Pa še ena malenkost, iz semi-lastnih izkušenj. Kolega je nekje istočasno kot jaz, cca. 3 leta nazaj kupil nov avto - Octavio RS. Takrat je dal za ta jajc C segmenta nekje okrog 43k (če me spomin ne vara).

V tem času mu je dobesedno crknil ta dsg menjalnik al kaj jih že majo budget vw-ji. Skratka z menjalnikom je blo nekaj hudo narobe in vem da je človek popizdeval tudi nad njihovim servisom in uveljavljanjem garancije. Ne vem točno kako je potem rešu in če je zdaj ok ampak nima veze. Jebejo ga tudi senzorji za tlak v gumah, prižiga se mu lučka, čeprav je tlak dejansko ok.

 

Jaz približno isto obdobje vozim Alfo Giulietto (prav tako avto C segmenta), za katerega sem dal več kot enkrat manj denarja napram njemu. Z avtom ni blo v tem času narobe nič razen tega, da mam enega črička v armaturki (ki mi ga je pridelal kolega, ko sem mu pustil oprat moj avto).

 

Ampak važno da urbane legende živijo dalje :)

 

Aha še tole moram dopisat ker je smešno za popizdit. Če mu omenim kake probleme ma njegova škoda in odsotnost problemov na mojem avtu mi tipo zabrusi nekaj v stilu "ja, jaz mam športni avto, na tvojem avtu, ki nima nič pa tak nima kaj crknit!"

 

Plus lima neke "raziskave" iz revije moški svet, po katerih so vozniki škod najbolj inteligentni. In spodaj pripiše "kje pa je alfa?! hahahaha"

 

Predno je pa kupu to škodo je bil kao že 100% odločen, da kupi Giulio Veloce 280hp bencinar, ki pa mu je bla potem kao predraga :D

 

Mislim ne, res can't make this shit up...

 

 

 

Mogoče je zadel kakšen bad batch, DSG menjalniki podobno kot ZF-ovi niso problematični, redko slišiš da kakšen odpove, vsake tolko se olje zamenja in si good to go.

Povezava do prispevka
Adr reče pred 1 uro:

 

Tule ti mogoče dam celo prav in sem sam malenkost nabil ceno, možno da je bla res 37, pač v glavi mi je ostalo nekje okrog 40k

Da ti vsekam kontro, sam nimam absolutno nič proti škodam (razen tega da so mi verjetno najgrši novi avti naprodaj, res nekaj mam izredno proti njihovi maski fujfuj :D ). Pa nek njihov suv je od zadaj brezsramna kopija alfe stelvio. Tudi ne bi upal na podlagi tega, kar se je zgodilo kolegu reč da so unrealiable.

Glede na to kolko folka jih vozi so verjetno generalno kr reliable in je on pač mel smolo. Še vedno pa bi med škodo in vw brez pomisleka zbral vw, maš vsaj nemški in ne češki avto :D

 

Kar se tiče renojev pa ti moram pritrdit da niti niso grdi, so mi kr med lepšimi modernimi avti. So pa brezvezni, s tem mislim da nimajo neke zanimive motorizacije, precej dolgočasni avti. Izjema je mogoče kak megane rs pa kak alpine, ampak to je zdaj že druga znamka.

 

Če so ti všeč renoji in hočeš karavana imo ne moreš zgrešit s kakim Talismanom - ma ga kolega (velik renault fan) in še en sodelavec. Imo precej lepši avto od katerekoli škode, je pa kvaliteta izdelave za moje pojme (in za ceno) underwhelming.

 

Ne vem no, zame je renault en tak ne tič ne miš znamka. Kot že rečeno so relativno lepi, ampak motorizacija in kvaliteta izdelave pešata. Kvaliteta plastik not na nivoju alfe oz. celo nižja, črički itd...

Ma nevem, če primerjam mojo škodo z bogim 1.2TSI motorjem, pa Renoje od fotra je moja boga Škoda precej bolj reliable. In je precej bolj reliable od marsikaterega avta od kolegov. Do zdej basically nisem imel nekih izrednih stroškov razen potrošnega materiala kot so bremze, diski, ok, še čeljusti sem moral menjat v zadnjem letu, pred enimi 5leti pa aktuator turbine. Pa mislim da sem gumice amortizerja menjal pred 2 leti. To je vse. Pa imam 215k km na poceni avtu z malim motorjem, ki ga večinoma gonim po AC, za kar vsekakor ni namenjen :D

 

Kar se tiče VW in Škode, isti kurac je, samo dizajn je drug. Ne pozabit, da novega Passata delajo na Češkem :D Sicer pa ne mislit da so Nemci še vedno kar so bli.

 

Kar se tiče "zanimivih" avtov..taki avti so ponavadi dragi za vzdrževanje in tega ne rabim in nočem. Renault je sicer izgubil "megana", ker to kar je zdej Megane, ni več Megane. Je manjši, karavana ni več. Krneki. Talisman mi je bil všeč, ko je prišel ven, zdej pa mi ni več. Pa mislim da so tudi Talismani imeli neke težave, vsaj en znanec jih je imel precej, na koncu je prodal. Pač meni so všeč, ampak na žalost imajo zdej v večini samo SUVje, ki me ne zanimajo.

Povezava do prispevka
Adr reče pred 5 urami:

 

Bravo, nov avto v 2024 pije olje :rofl:

 

Pa še ena malenkost, iz semi-lastnih izkušenj. Kolega je nekje istočasno kot jaz, cca. 3 leta nazaj kupil nov avto - Octavio RS. Takrat je dal za ta jajc C segmenta nekje okrog 43k (če me spomin ne vara).

V tem času mu je dobesedno crknil ta dsg menjalnik al kaj jih že majo budget vw-ji. Skratka z menjalnikom je blo nekaj hudo narobe in vem da je človek popizdeval tudi nad njihovim servisom in uveljavljanjem garancije. Ne vem točno kako je potem rešu in če je zdaj ok ampak nima veze. Jebejo ga tudi senzorji za tlak v gumah, prižiga se mu lučka, čeprav je tlak dejansko ok.

 

Jaz približno isto obdobje vozim Alfo Giulietto (prav tako avto C segmenta), za katerega sem dal več kot enkrat manj denarja napram njemu. Z avtom ni blo v tem času narobe nič razen tega, da mam enega črička v armaturki (ki mi ga je pridelal kolega, ko sem mu pustil oprat moj avto).

 

 

 

 

 

No ja vw nima senzorjev za tlak. Morš pa ko gume menjat stisnit knof za kalibriranje. Dela pa prek ABS senzorjev. Tako da ali ni pritisnu knofa ali pa ma fucked abs.

 

Da nimaš čričkov v Alfi praviš? Zakaj ti ne verjamem

Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 5 urami:

@Skynetzzakaj rabiš več kot 130 konjev? Jaz sem uzel več samo ma aavto 1800 kil... Pa niti nisem sure da mi koristi.

 

Also Renault je po mojih izkušnjah čist v mejah normale glede vsega. Nevem od kje ta vw renome. Ker ne bil c jugi bolj reliable kot Yugo?  Edin te zadnji modeli so karastrofa. Pri večini proizvajalcev.

To me dostikrat vpraša sodelavc z hyunadjom... Zakaj rabiš tok konjev...

 

iskreno zaradi vranosti :D Pizda dostikrat sm šel prehitevat z Xsaro in njeno 110 konjušnico in sem res z zaletom rabu stvari delat. Pa to govorimo izven naselja pri 90kmh, ko sem nekoga ki se cjazi 70kmh...

 

Pač dinamika je veliko boljša če imaš kakega konja več. Sej sodelavc z 540i tud... Večino časa fura v eko pa ne zato da bi šparal ampak malo bolj "vozen" je in ne tok besen. Ko rabi pa itak gree :D

 

Če bi vsi normalno vozil jih je 100 res dost. Sm pa mel na testu c5 aircross... mislim da 130 konjski... Prou žalost od žalosti :cry:

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Ustvari novo...