Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Skynetz reče pred 3 urami:

600l prtljažnik ti je majhen? lol

 

Mi smo šli v 4 iz Kopra do Valencie s Fabio na dopust. Bp. S Passatom pa iz Kopra v Les 2 Alpes v 5 smučat za en teden. Vse se da. Če ti je pa to premajhno pa rabiš podaljšan kombi.

Kolega, ne men tega razlagat, js sam

hocem poskrbet, da nebom poslusu kk nemormo peljat polovico bajte v Bohinj.

Men je bla C5 vrh glave, pa ma malenkost manjsi prtlaznik od Octavie. 
@kemik sej to, Superb je dobesedno spaceship, ze tk je problem v mestu najdt parking, kje bos pol to parkiral, ce nimas pol hektarja pred bajto.

Povezava do prispevka

a zimske?

kolega je mel ene tuk stare, najbrž z bolj malo profila in je na zasneženi cesti letel ven v ovinku, kljub temu, da je baje zelo počasi vozil (ker je itak vedel, kakšne gume ma).

za po suhi ali mokri cesti so bile pa še ok.

uredilo bitje bainit
Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 49 minutami:

Prej sem šel nafilat gume, pa pogledam DOT...2015 :lol: Počasi bo treba menjat :rofl:

Če ne boš kmalu menjal avta kupi celoletne.  Michelin cross climate 2. Začetni nakup je malce dražji, ampak za normalne ljudi ta guma naredi vse. Babnica jih ima na avtu in jih ne morem prehvalit, v snegu so boljše od večine zimskih, delujejo pa res v vseh pogojih, neverjetno, dober filing ker te vreme ne more več presenetiti in v 4 letih privarčuješ najmanj 400e, tako sa gume plačajo same sebe. Priporočam zelo, in to zato ker jim ima bejba, in sem jih osebno sprobal v vseh pogojih. V 2 letih je naredila 30k in na sprednjih je pobralo 1.2mm in na zadnjih manj kot 1mm. V ameriki imajo 90.000km garancije... 

michelin-crossclimate-2_1610980816.jpg

Povezava do prispevka
HellAngel reče pred 8 urami:

Sploh glede na zimske razmere v zadnjih letih čedalje bolj tuhtam tud jst da bi bile celoletne bolj smiselne..

nimaš kaj tuhtati, uzami te michelin crossclimate2, ki so razred pred konkurenco in ti garantiram da boš več kot zadovoljen, tudi sam sem bil izjemno skeptičen kako lahko kao naredijo gumo, ki bo dobra v vsem

no ko sem bejbi kupil te gume sem rekel če bodo slabe v snegu, jih boš pač imela kot letne in bova kupila pač namenske zimske, izkazalo se je da so v bistvu v snegu izjemne, daleč najboljše od vseh celoletnih

večkrat sem uzel njej avto in se šel peljat v vseh možnih pogojih da sem videl za kaj se gre in mi še danes ni jasno kako jim je uspelo, drži vedno in povsod, z njimi sem namensko šel na Jezersko do meje po zasneženi cesti in bi bilo nobenih težav... kar jaz vidim so samo 3 malenkosti, prva je da je začetna cena nekoliko večja, druga da se vrtijo v eno stran tako da ko se jih enkrat letno rotira, jih lahko menjaš samo naprej/nazaj, ter relativno rade pobirajo kamenje... in to je to, ampak filing ko te vreme ne more več presenetiti, privarčuješ 100e na leto, ni ti treba čakati pri vulkanizerju in se jebati potem kam s gumami, sploh če si kje v bloku odtehta gladko vse zgoraj naštete jajca, in še ena stvar vse kaže da so izjemno trpežne, obraba je fakin res majhna... imaš miljon testov po netu pa si poglej sam

 

 

Povezava do prispevka

Offtopic

 

doz: letna guma z dovolj profila je po zakonu dovoljena tudi pozimi. Zavarovalnica se lahko samo slika. Ne bit tako lahkoveren.

 

ma saj pri novem avtu bi spet fural režim menjave gum. Verjetno bi kar zraven avta kupil še en komplet zimakov in felten da samo prešraufaš. Shranjujem lahko v shrambi. Lahko bi še sam premenjal saj ni neka znanost avto dvignit in premenjat.
Sem že dvignil avto in premenjal v slabih vremenskih pogojih in je šlo

Povezava do prispevka
Morski reče pred 57 minutami:

Offtopic

 

doz: letna guma z dovolj profila je po zakonu dovoljena tudi pozimi. Zavarovalnica se lahko samo slika. Ne bit tako lahkoveren.

 

Ja sej je, samo verige moraš s sabo vozit. Če pa se kar koli zgodi na delu, kjer je obvezno vozit verige s sabo pa na cesti ni zimskih razmer pa je res, da zavarovalnica tukaj nima kaj, saj menda ne boš natikal verig na cesti brez snega.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
Morski reče pred 1 uro:

Offtopic

 

doz: letna guma z dovolj profila je po zakonu dovoljena tudi pozimi. Zavarovalnica se lahko samo slika. Ne bit tako lahkoveren.

 

ma saj pri novem avtu bi spet fural režim menjave gum. Verjetno bi kar zraven avta kupil še en komplet zimakov in felten da samo prešraufaš. Shranjujem lahko v shrambi. Lahko bi še sam premenjal saj ni neka znanost avto dvignit in premenjat.
Sem že dvignil avto in premenjal v slabih vremenskih pogojih in je šlo

Kar je noro tbh. Ampak ja,.sad. zato se pa folk pozimi cijazi kot polž z 10 let starimi letnimi gumami legalno.

 

MorskaGlista reče pred 20 minutami:

 

Ja sej je, samo verige moraš s sabo vozit. Če pa se kar koli zgodi na delu, kjer je obvezno vozit verige s sabo pa na cesti ni zimskih razmer pa je res, da zavarovalnica tukaj nima kaj, saj menda ne boš natikal verig na cesti brez snega.

Kolk ur na leto so razmere za verige? Na glavnih cestah mogoče 5ur v celem letu...

Povezava do prispevka
jlpktnst reče pred 36 minutami:

Kar je noro tbh. Ampak ja,.sad. zato se pa folk pozimi cijazi kot polž z 10 let starimi letnimi gumami legalno.

 

Kolk ur na leto so razmere za verige? Na glavnih cestah mogoče 5ur v celem letu...

 

Ja tak je zakon, ne rabiš meni govoriti. Jaz vedno dam zimske, čeprav sem s primorske.

Povezava do prispevka
bainit reče Dne, 3. 2. 2024 at 13:53:

a zimske?

kolega je mel ene tuk stare, najbrž z bolj malo profila in je na zasneženi cesti letel ven v ovinku, kljub temu, da je baje zelo počasi vozil (ker je itak vedel, kakšne gume ma).

za po suhi ali mokri cesti so bile pa še ok.

Zimske ja. Imajo še dovolj profila, okoli 4mm, po snegu se že dolgo nisem vozil, v normalnih razmerah pa držijo še kr ok. Ampak če ne menjam avta letos bom itak menjal, je cajt haha.

doz reče pred 23 urami:

Če ne boš kmalu menjal avta kupi celoletne.  Michelin cross climate 2. Začetni nakup je malce dražji, ampak za normalne ljudi ta guma naredi vse. Babnica jih ima na avtu in jih ne morem prehvalit, v snegu so boljše od večine zimskih, delujejo pa res v vseh pogojih, neverjetno, dober filing ker te vreme ne more več presenetiti in v 4 letih privarčuješ najmanj 400e, tako sa gume plačajo same sebe. Priporočam zelo, in to zato ker jim ima bejba, in sem jih osebno sprobal v vseh pogojih. V 2 letih je naredila 30k in na sprednjih je pobralo 1.2mm in na zadnjih manj kot 1mm. V ameriki imajo 90.000km garancije... 

michelin-crossclimate-2_1610980816.jpg

Eh, dvomim da bom kdaj to kupil. Imam Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 za poleti, pozimi pa zimske. Ne vem sicer po kateri logiki bi prišparal 400€ s temi gumami, pomoje prej obratno. Zame celoletne niso smiselne, naredim preveč km, da se mi ne izplačajo.

Povezava do prispevka
obstek reče pred 52 minutami:

A je Toyota RAV 4 2.0 dizel za od 2-4 k eur legit drugi avto za 5 jurjev km na leto po vasi in kdaj do Lj? 

Sem se odločil obdržat Kio še za ene 5 let oz dokler bo šla, ampak če bom mogu še enkrat bit 2 meseca brez avta bom popizdu. 😁

Eh dizel je kar crap za kratke razdalje. Samo ko kupuješ rabljeno dostikrat nimaš izbire...

 

Uglavnem slaba 2 tedna kratkih pa sem že mel dpf lučko...

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 3 urami:

Zimske ja. Imajo še dovolj profila, okoli 4mm, po snegu se že dolgo nisem vozil, v normalnih razmerah pa držijo še kr ok. Ampak če ne menjam avta letos bom itak menjal, je cajt haha.

Eh, dvomim da bom kdaj to kupil. Imam Goodyear Eagle F1 Asymmetric 6 za poleti, pozimi pa zimske. Ne vem sicer po kateri logiki bi prišparal 400€ s temi gumami, pomoje prej obratno. Zame celoletne niso smiselne, naredim preveč km, da se mi ne izplačajo.

lol 400eur v 4letih boš prišparal za ceno svoje varnosti gume so edini stik avta z asfaltom. koliko bi prišparal v 4letih če bi tankal samo 95 oktansko gorivo

Povezava do prispevka
StaraSablja reče pred 22 minutami:

lol 400eur v 4letih boš prišparal za ceno svoje varnosti gume so edini stik avta z asfaltom. koliko bi prišparal v 4letih če bi tankal samo 95 oktansko gorivo

Od kje ti ideja da so crossclimate2 nevarne gume? Oz kakorkoli slabše os povprečnih letnih in povprečnih zimskih. Podatke prosim oz teste, najdi mi primerjavo. Spet smo pri starih problemih, pišeš bedarije, brez da bi jih podprl z konkretnimi številkami. Čakam podatke, ajde gremo. To je problem današnjih generacij, samo lapanje, brez podatkov 🤣

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka
obstek reče pred 4 urami:

A je Toyota RAV 4 2.0 dizel za od 2-4 k eur legit drugi avto za 5 jurjev km na leto po vasi in kdaj do Lj? 

Sem se odločil obdržat Kio še za ene 5 let oz dokler bo šla, ampak če bom mogu še enkrat bit 2 meseca brez avta bom popizdu. 😁

Stari a nis ti lih kupoval avto leto dve nazaj? :D zmeri k vidim tvoj nick asociiram z iskanjem avtomobila :D

Povezava do prispevka
doz reče pred 3 minutami:

Glede na to da snega na cesti ni več kot en dan na leto sw da preživeti z letnimi, ampak je pa dosti dni vsaj v naših koncih, ko je ledeno in tisto je res pasje

 

Ma sej ni point samo sneg, zimske so pač boljše v vseh pogledih od letnih pod neko določeno temperaturo asfalta tudi, če je cesta suha.

 

Ampak, kot praviš sam, dejstvo je, da so celoletne gume že tako dobre, da 2 kompleta platišč z gumami niti nimajo več toliko smisla. Razumem pa tudi tiste, ki mislijo, da so nevarne, ker je to še pred kratkim bil nek ne tič ne miš slabši v vseh pogojih samo, da si zadostil zakonskim zahtevam.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...