Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Ja ta nov CHR je res kot ena omara. Ampak se pa te Toyote dobro starajo, meni je na primer star Auris (čisto tisti taprvi) še vedno oblikovno precej bolj moderen kot marsikateri novejši avto. Pa če primerjam našega 11 let starega Yarisa ali pa recimo Fiesto iz tistega obdobja izgleda Fiesta kot iz kamene dobe.

 

Glede materialov pa ne bi vedel, si je mati nabavila nekega Minija Cooper S JCW GP Pack pa je notri tudi vse plastično in nikakvo. Pa ni bil poceni.

 

Ma to opažam tudi pri novih motorjih, povečini nikakav filing, ko se vsedeš gor pa ga pelješ, se ne morem znebiti občutka, da se bo vse razpadlo. Pač potrošniška doba, kjer stvari niso več narejene, da trajajo ampak, da se v kratkem času zamenjajo, vse to pod krinko ekologije (reciklirani materiali in ekološka ozaveščenost, potem se pa vsedeš v (prejšnjega) Priusa in zgleda, kot da si v lončku od jogurta). Džabe se it ekologijo pa menjat avto ma vsake par let.

Povezava do prispevka

In novi civic je tudi boljši od starega, že zaradi motorja. 1.5 turbo je inel težave s bencinom v olju, medtem ko tanova ima 2.0 atmosferca, ki je bolj trpežen in seveda manj stvari gre lahko narobe... tudi oblikovno je mnogo lepši, tako da čestitke.

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka

Ferari že pripravlja pogodbo za super dirkača. Upajmo samo da ne nastrada kakšna mlada družina ko poči guma pri 230kmh

Iz Anglije obetavni voznik formule 1 tik pred podpisom 3letne pogodbe za sedež in bum nesreča

https://www.dailymail.co.uk/news/article-12315137/BMW-driver-killed-pregnant-mother-two-38-injured-son-9-horror-M66-crash-stopped-hard-shoulder-phone-call-jailed-12-years.html

uredilo bitje StaraSablja
Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 10 urami:

Sej če ne bi bile Toyote takšne grdobije bi se jih dosti več prodalo. Pa s temi motorji tudi nobenega ne prepričajo pri nas, dizla nimajo, njihovi hibridi pa na AC porabijo več benza kot navaden 1.5TSI.

Niso sam grdobije, je tud not feeling totalno el cheapo, sem sedel v rav4 ki je bil v cenovnem rangu mojga prejšnjega pasata, feeling not pa kot da je dacia za 10k.

Povezava do prispevka
bainit reče pred 2 urama:

a yaris je zdaj suv? lohk bi ga poširili kot so polota.

Ne. To na sliki ni Yaris.

jlpktnst reče pred 56 minutami:

Niso sam grdobije, je tud not feeling totalno el cheapo, sem sedel v rav4 ki je bil v cenovnem rangu mojga prejšnjega pasata, feeling not pa kot da je dacia za 10k.

Stane pa Corolla isto kot Octavia oz približno tam nekje, a ni zanimivo? :D 

Povezava do prispevka
Skynetz reče pred 7 urami:

Stane pa Corolla isto kot Octavia oz približno tam nekje, a ni zanimivo? :D 

 

Ko pa začneš enkrat vozit škodilaka na uradni servis (govorim o rednih servisih) te prime slabo, cene 3x višje kot na Toyoti. Jaz sem za Fabio 15 let nazaj plačeval 2-3x več kot zdaj za Toyoto. Zdaj si ne upam niti pomisliti, kakšne cene imajo :cry:

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
Aktivist Vanč reče pred 1 uro:

To ne verjamem, da bi bila taka razlika. Da bi nek redni servis bil 3x razlike... če je tam 150€, da bi potem blo pri Škodi 450€ ali pa pri Toyoti 50€... kot praviš neka menjava olja in filtrov.

 

Za Fabio 1.4 TDI so mi od leta 2006 do 2009 (potem nisem več vozil na uradnega) računali v povprečju 300€ za mali servis.

 

Na Toyoti zdaj dam za Aurisa 1.8 Hibrid mali servis 182€. 15 let kasneje, ko so šle vse cene gor.

uredilo bitje MorskaGlista
Povezava do prispevka
MorskaGlista reče pred 2 minutama:

Za Fabio 1.4 TDI so mi od leta 2006 do 2009 (potem nisem več vozil na uradnega) računali v povprečju 300€ za mali servis.

 

Nimam izkušenj direkt s Škodo, samo 300€ za navaden servis nima/niso meli niti Audi, niti BMW. Vsekakor sem skoraj prepričan, da ni 3 kratnik niti bil, niti je danes. Bi upal staviti :D To bi blo res precej neverjetno in tudi butasto.

uredilo bitje Aktivist Vanč
Povezava do prispevka
doz reče pred 17 urami:

In novi civic je tudi boljši od starega, že zaradi motorja. 1.5 turbo je inel težave s bencinom v olju, medtem ko tanova ima 2.0 atmosferca, ki je bolj trpežen in seveda manj stvari gre lahko narobe... tudi oblikovno je mnogo lepši, tako da čestitke.

 

čaki čaki čaki... Zdej mi boš povedal, da je na našem trgu novi Civic z 2.0 atmosfercom? :o
Nazadnje sem videl, da na našem trgu dobiš samo hibrida

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...