Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Medtem ko bo evropa rešila svet z banom ICE po letu 2035, američani delajo EVje ki tehtajo 4.1 tone :)

počasi bom resno dvomil ali sem še kolikor toliko normalen ali gre ta svet u kurac...

po eni strani me bodo jebali za 1 gram co2 na tehničnih, medtem ko se pol sveta vozi z euro 0-3 motorji....

30% mikroplastike v oceanih je od gum, in EVji so precej težji od navadnih avtov, in še bolj radirajo gume...

ne me narobe razumeti, itak moramo poskrbeti za okolje na dolgi rok, ampak tako vsiljevanje tehnologije, ki roko na srce še ni dovolj dobra

je faking idiotizem... Znani psihiater, ki se je tudi nekaj let ukvarjal z problemom podnebja je dobro povedal da je zadeva tako neverjetno kompleksna

da nimamo absolutno nobenih rešitev, še najbolje bi bilo, čimprej spraviti tretji svet na višji nivo, in ko ljudje živijo bolje začnejo bolj paziti na okolje...

 

 

 

uredilo bitje doz
Povezava do prispevka
doz reče pred 4 urami:

Medtem ko bo evropa rešila svet z banom ICE po letu 2035, američani delajo EVje ki tehtajo 4.1 tone :)

počasi bom resno dvomil ali sem še kolikor toliko normalen ali gre ta svet u kurac...

po eni strani me bodo jebali za 1 gram co2 na tehničnih, medtem ko se pol sveta vozi z euro 0-3 motorji....

30% mikroplastike v oceanih je od gum, in EVji so precej težji od navadnih avtov, in še bolj radirajo gume...

ne me narobe razumeti, itak moramo poskrbeti za okolje na dolgi rok, ampak tako vsiljevanje tehnologije, ki roko na srce še ni dovolj dobra

je faking idiotizem... Znani psihiater, ki se je tudi nekaj let ukvarjal z problemom podnebja je dobro povedal da je zadeva tako neverjetno kompleksna

da nimamo absolutno nobenih rešitev, še najbolje bi bilo, čimprej spraviti tretji svet na višji nivo, in ko ljudje živijo bolje začnejo bolj paziti na okolje...

 

 

 

 

Morda pa v določenih aspektih tretji svet živi boljše od nas. In nebi ravno rekel, kdo dejansko je večji onesnaževalec, mi elita ali tretji svet?

Pa še to, jebali bodo pa samo nas oz vsaj poskušali bodo. Ne pa sami sebe (elita) oz tretji svet. 

uredilo bitje Aang
Povezava do prispevka

Nizozemci so dokazali, da z infrastrukturo, prilagojeno kolesarjem in pešcem, profitirajo tudi vozniki avtomobilov, ker je manj prometa na cestah. Je pa potrebno narediti veliko več kot pobarvati pločnik.

 

 

Američani nimajo pojma, njih ni za poslušati.

uredilo bitje Kosinus
Povezava do prispevka
StaraSablja reče pred 20 minutami:

https://www.cbsnews.com/news/honda-crv-recall-2023-rust-suspension/

Se danes sploh še splača vozit avto pozim iz vidika škode, ki jo naredi sol?

Veliko fantov iz slovenske avtoscene pozimi garažirajo svoje cliote rs in golfe gtd.

Neprimerno manj škode kot 30 let nazaj (avti so bolje zaščiten). Če ti je pa res problem, pa ga pelješ na Krown, ki stane dober tank bencina. :)

 

Garažirat raketico, med tem ko se voziš z nekim sranjem, je predvsem ekonomsko vprašanje. Kdor ma keš, ga boli kurac. 

 

Zdaj pa ko napovedujejo konec ICE, je pa zimsko garažiranje sploh vprašljivo.

Povezava do prispevka
StaraSablja reče pred 34 minutami:

https://www.cbsnews.com/news/honda-crv-recall-2023-rust-suspension/

Se danes sploh še splača vozit avto pozim iz vidika škode, ki jo naredi sol?

Veliko fantov iz slovenske avtoscene pozimi garažirajo svoje cliote rs in golfe gtd.

avte, ki si jih naštel niso niti približno dovolj "posebni" da bi jih bilo vredno šparati :) poznam par ljudi, ki megane rs pospravijo...

z mojega vidika brezvezno, ampak vsakemu svoje, itak ti avti ne bodo vozni čez 30 let ker je vse iz plastike, in bo razpadlo v vsakem primeru...avto sem kupil da bom z njim užival vsak dan... pač poskrbim kolikor lahko da bo škoda minimalna

1x na 2 leti peljem na krown. 2x letno ob temeljitem čiščenju spomladi/pozimi, na novo zaščitim koloteke in kar je najbolj na udaru z krown oljem v spreju ... kar znese cca 20e na leto + 90e na 2 leti...

Povezava do prispevka
Aang reče Dne, 7. 4. 2023 at 21:02:

 

Morda pa v določenih aspektih tretji svet živi boljše od nas. In nebi ravno rekel, kdo dejansko je večji onesnaževalec, mi elita ali tretji svet?

Pa še to, jebali bodo pa samo nas oz vsaj poskušali bodo. Ne pa sami sebe (elita) oz tretji svet. 

 

Ko enkrat vidiš posnetek iz Indije kako vrsta smetarskih tovornjakov čaka, da bo zvrnila smeti v morje in posnetek iz Afrike kjer obstajajo vasi, ki od jutra do večera kurijo stare kable ter elektroniko, ti je jasno, da s temi spremembami pri nas ne bomo dosegli nič.

Povezava do prispevka
Kosinus reče Dne, 7. 4. 2023 at 21:35:

Nizozemci so dokazali, da z infrastrukturo, prilagojeno kolesarjem in pešcem, profitirajo tudi vozniki avtomobilov, ker je manj prometa na cestah. Je pa potrebno narediti veliko več kot pobarvati pločnik.

 

 

Američani nimajo pojma, njih ni za poslušati.

Tle je par težav in sicer, to lahko pali sami v ravnih velikih mestih :D 

 

Ljubljana recimo bi šla lahko dosti bolje tle se pa počasi že konča pri nas

Povezava do prispevka

8XovOPH.jpg

 

Navedek

Today, BMW M GmbH presents an even more powerful, more exclusive version of its first-ever electrified high-performance vehicle. The 2024 BMW XM Label Red brings together an M HYBRID drivetrain with additional power and unique design accents that clearly announce its exceptional performance capabilities. With a maximum system output of 738 hp, the BMW XM Label Red is simply the most powerful BMW M road vehicle ever made.

 

mel bi ga za od kafane do kafane

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...