Skoči na vsebino

[udarna] avto tema


bainit

Priporočeni prispevki

Glej če maš en ne preveč močen avto kupi karkoli. Tudi Savske so ok. Sem pristaš da imam letne in zimske. Ne rečem pa da all season te ala Cross climate ali kaj že z novo tehnologijo niso ok. Lahko so čisto ok in maš manjši strošek na daljši rok. Ne bi pač plezal z njimi po zasneženih hribih in šel na nož na ovinku z mokro cesto. Mogoče bi tudi šel, ker mi je to hud iziv. Vsaj z 106ko sem včasih užival.

Ene savske celoletne imam že kar nekaj let. Ene 5 let na Cliotu. Brez problemov. Letos bom zaradi starosti menjal.

uredilo bitje Vodokotlič
Povezava do prispevka

Moj brat ima celoletne na Corolli 2004. Njemu sluzijo ok. Zivi v ljubljani - na ravnini. Definitivno vzames take ce noces menjat gumb in ne zimskih.

Ce  pa zivis v rovtah (hribih) potem pa to definitivno ni resitev.

Jaz imam hrib in dolino v obe smeri in verjemi, da je po snegu ogromna razlika. Je pa vprasanje koliko snega sploh bo letos :) .

Povezava do prispevka
bainit reče Dne, 26. 10. 2020 at 10:53:

par mojih kolegov je včasih furalo razne conti, michelin..., sedaj jih je pa dost kar na savi oz. čem podobnem

ker kao ni dost razlike glede na ceno oz. pač malo bolj pazijo, ko je lih sneg (ki ga na cestah itak v 90% ni)

Sava je ravno v snegu tradicionalno dobra, ce se prav spomnim. Ostale karakteristike so pa bolj meh. Sicer imo malo ljudi vozi dovolj na robu da bi opazilo razliko :)

Povezava do prispevka

Jaz imam že več kot en teden gor nove Continental WC5.

Kakšna razlika proti prejšnjim Nokian! 

Guma je tiha. In pa izredno udobna!!! Skorajda preveč mehka. Tako, da imam sedaj občutek kot, da vozim drug avto kar se trdote tiče. 

Dobesedno. 

Skorajda ne morem verjet kakšna razlika je v udobju. Verjetno bo pa obraba večja. 

To pišem, ker sem imel kar nekaj pripomb glede trdote avta do sedaj. 

 

Drugače pa en Kadet... 

 

 

Ima cajt 0-200 kot moj 0-100. Dobesedno. :D

  

uredilo bitje tomzzi
Povezava do prispevka
Vodokotlič reče pred 4 urami:

Mogoče si imel prestare gume. Guma tema bi morala posebej obstajat.

 

Tri sezone. Ne bi rekel, da so bile stare.

Avto je letnik 2017. Kupljen spomladi nov po naročilu. Jeseni 2017 sem kupil jasno komplet jeklenih 16" platišč posebej za zimo in nove gume Nokian.

Je pa res, da delam ogromno kilometrov. 

Sicer pa so bile letne 17" katere so prišle z avtom enako katastrofa od novega. Trde, pretrde. Bridgestone. Kolikor berem po tujih forumih jih je še vsak kateri je dobil serijsko enake gume totalno skritiziral. 

Je pa res tudi, da avto ni ravno najudobnejši v razredu. 

Ampak še vedno je ogromna razlika med samimi gumami v udobju... Ali pa je moj avto izbirčen...

Povezava do prispevka
mr.killer reče Dne, 29. 10. 2020 at 15:20:

Meh brezveze, 2x na leto so gume aktualne, oktobra/novembra in februar/marec, naj kar ostane v tej temi :)

 

Itak pa vsak svoje hvali.

 

Meni so naprimer specialne gume nexen winguard snow g wh2 pa jih bo kdo sigurno spluval :D

Jest mam telel NEXEN WINGUARD SPORT pa ful zadovoljen.

 

V bistvu mam zdele že 6 sezono nexen. 3 leta zimske in 3 leta letne :)

 

 

Povezava do prispevka

Tole bi bilo fantastično, da ne rečem sanjsko!

Tale novica res polepša dan.

 

C63 10 let star je po prejšnjem izračunu bil obdavčen z 20 - 25k dodatnega davka (za avto ki je v DE nekje med 20 in 30k eur).

Po novem izračunu je dmvja 3500 eur, kar je popolnoma sprejemljivo.

Po trenutno veljavnem zakonu je pa nekje 10k eur dmvja...

Povezava do prispevka
mr.killer reče Dne, 29. 10. 2020 at 15:20:

Meh brezveze, 2x na leto so gume aktualne, oktobra/novembra in februar/marec, naj kar ostane v tej temi :)

 

Itak pa vsak svoje hvali.

 

Meni so naprimer specialne gume nexen winguard snow g wh2 pa jih bo kdo sigurno spluval :D

men so take srednje, pač furam jih ker nisem hotla plačat za kero drugo znamko pri tej dimenziji pa sem zaenkrat še ostala na cesti

sam na mokrem niso glih neki k bi se važila kolk dobr drži

je pa pač res, da so lastnosti tolk odvisne od dimenzije, da je lahko tud to glavni razlog

Povezava do prispevka
bendeho reče pred 10 urami:

mogoče moramo čim manj oglaševati tele izračune, naj kdorkoli že potrjuje te zakone to potrdi in da naprej in ne razmišlja preveč o tem, všeč mi je, da se obdavči električne, sploh tesle nasrkajo ker imajo ogromno kw

 

 

Slabo si ti tole čekiral ker štromarji majo drugačen obračun

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...