Skoči na vsebino

[horror anketar] Najljubša horror franšiza


Hernire

...  

45 glasov

  1. 1. Moja najljubša horror franšiza je ...

    • Alan Wake
    • Amnesia
    • Clock Tower
      0
    • Condemned
      0
    • Dead Space
    • F.E.A.R.
    • Project Zero
    • Five Nights at Freddy's
      0
    • Outlast
      0
    • Resident Evil
    • Silent Hill
    • S.T.A.L.K.E.R.
    • (blank vote — favorita napišem v komentar)


Priporočeni prispevki

Odpiram glasovanje za najljubšo gaming horror franšizo. Izbor sem naredil tako, da sem potegnil dol seznam ene 50 horror gaming serij, pol pa sem vse vrgel v chatGPT in mu naročil, naj mi strne v 12 po njegovo najbolj esencialnih, glede na opise in prodajo. Tako da pritožbe via ChatGPT :D 

 

Vabljeni tudi h kakšnemu komentarju

Povezava do prispevka

Dobri predlogi. Condemned,  Clock tower in Fredija nisem igral. Silent Hill si zelim ze dolgo casa, pa nimam pojma kje to igrat.

 

Sicer ravno malo pizdakam nad RE Village, ampak kot fransiza imajo res veliko kvalitetnih izdelkov.

 

Mi je pa cudno, da ima Alan Wake vec glasov kot kaksna Amnesia, ker mi prvi del res ni bil horror, bolj mystery.

 

 

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 23 urami:

Tako da pritožbe via ChatGPT :D 

:D 

 

Drgač pa ja, pričakovano vodi Resi, ampak sem pa vseeno upal na več ljubezni do Silent Hilla, ki je bil v prvih dveh inkarnacijah res mojstrovina. Že enka je res dobra s kvazi open world/metroidvaina pristopom, dvojka pa temu doda še res dobro in zelo osebno zgodbo o izgubi. Za rimejk imam recimo pričakovanja, da sicer bodo dober design okolja obdržali oziroma minimalno pokvarili, ampak da zgodbo pa bodo res podebiljili, ker ta studio je že rimejkal svoj špil in v rimejku naredil slabšo zgodbo. Silent Hill 2 pa nima sreče, tudi HD remaster je bil res slab, pač neke vrste GTA HD pred GTA HD remasterjem

 

In honour of the HD collection sale : r/silenthill

 

Po dvojki sem igral samo še Wii del, ki je bil zanimiv, ter mobile Silent Hill hehe, ki sem ga stegnil z nekega java store preden so obstajali pametni telefoni. Spomnim se, da mi je bil res carski, igral sem ga na Motorola V3, mojemu najljubšemu telefonu before smart 

 

Motorola V3 Razr, 3 A - CeX (UK): - Buy, Sell, Donate

Povezava do prispevka
Hernire reče pred 41 minutami:

 

Po dvojki sem igral samo še Wii del, ki je bil zanimiv, ter mobile Silent Hill hehe, ki sem ga stegnil z nekega java store preden so obstajali pametni telefoni. Spomnim se, da mi je bil res carski, igral sem ga na Motorola V3, mojemu najljubšemu telefonu before smart 

 

Motorola V3 Razr, 3 A - CeX (UK): - Buy, Sell, Donate

 

pardon za offtopic

 

Motorola V3 Razr

 

najboljši telefon (oblikovno) vseh časov imo

mi še zdej moder leži v Slovenj Gradcu v predalu

sam kaj, k mu baterija ne zdrži 30 min

je mel pa noro glupe menije

 

maš pa zdej smartphone verzijo ;)

Povezava do prispevka

Silent Hill najbolj overrated franšiza ever, prej glasujem za Alone in the Dark. Silent Hill 2 edini dober špil iz franšize pa še to dokaj porazen gameplay. Sej vem, sej vem, tanky controls tudi pridodajo k izkušnji, samo bi rekel, da je Resi1 bil veliko bolj elegantna izkušnja.

 

Za First person shooterje bi prej dal glas Half Life franšizi kukr FEAR, bi rekel, da ima konkretno več strašnih delov, office v prvem delu, Ravenholm v drugem + zapor, Jeff v HL:Alyx,..

 

Suffering je bil tudi dost zanimiv horror izdelek, nažalost je bil drugi del dosti slabši...

 

Lista špilov, ki so strašni in bi blo kul da se jih izpostavi

-Baroque

-Darkwood

-Clock Tower serija

-Parasite Eve

-Solaris

 

American's Mcgee Alice franšiza je ok, samo meni osebno ni lih neki strašna.

 

Moj glas gre Resident Evil franšizi.

 

@Berbasecks vsaj Dead Space se ti splača probat, space horror, malo streljaš ude, malo raziskuješ, strašljivi potomec Resident Evil 4

Povezava do prispevka

Pri meni kraljuje Dead Space… Sam v mansardi, nova Panasonic plazma in Yamaha receiver… Komplet Dali zvočnikov…

 

In začnem igrat ob polnoči Dead Space… Po cca. dveh urah igranja sem samo rekel, da jaz tega ne mislil končat igrat v večernih urah… Tako da sem lepo zaključil kar po dnevni svetlobi… pussy me…😂😂

Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 1 uro:

Motorola V3 Razr

 

najboljši telefon (oblikovno) vseh časov imo

mi še zdej moder leži v Slovenj Gradcu v predalu

Jaz sem imel črnega, ki je bil še lepši od modrega (sorry za own, sam je res)

 

Šenkal sem ga sošolki-hipsterki na faksu, ki iz inata ni želela imet smart phona (čeprav so takrat valda že dolgo bili na sceni) 

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 43 minutami:

 

@Berbasecks vsaj Dead Space se ti splača probat, space horror, malo streljaš ude, malo raziskuješ, strašljivi potomec Resident Evil 4

 

Dobesedno vse kar si naštel, je zame v cons stolpcu :D

 

Hernire reče pred 2 minutama:

Jaz sem imel črnega, ki je bil še lepši od modrega (sorry za own, sam je res)

 

Šenkal sem ga sošolki-hipsterki na faksu, ki iz inata ni želela imet smart phona (čeprav so takrat valda že dolgo bili na sceni) 

 

barvno ja, ampak a ni bil črn "plastičen" moder pa "metallic"?

pa moj operater je takrat ponujal sam modrega in roza, če se prav spomnim

Povezava do prispevka
Ethan reče pred 18 minutami:

Pri meni kraljuje Dead Space… Sam v mansardi, nova Panasonic plazma in Yamaha receiver… Komplet Dali zvočnikov…

 

In začnem igrat ob polnoči Dead Space… Po cca. dveh urah igranja sem samo rekel, da jaz tega ne mislil končat igrat v večernih urah… Tako da sem lepo zaključil kar po dnevni svetlobi… pussy me…😂😂

jaz pa imam problem da se redko sploh vživim, pri meni mora nujno biti igranje ponoči + slušalke. 

 

@Hernire sorry, ne Solaris, Stellaris 

želel sem dodati en čist drugačen špil k te zna jump scarat, zato ker intergalactic horror je tudi "a thing" :D 

 

 

 

tale ti zna bit zanimiva, first person roguelite s presenetljivo dobrim settingom za tisti čas

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 13 minutami:

pri horrorju moraš igrat lih tisto kar te bo živciralo, strašilo in kjer nisi najbolj domač

 

that's where you're wrong kiddo (oz kjer se ne strinjava)

in iz istega razloga so mi From smeti (lahko pa priznavam, da so objektivno dobri špili) 

no tega in manjka eksplicitnega podajanja zgodbe

ne igram singleplayer igric zaradi izziva, ampak kvečjemu eskapizma

uredilo bitje Berbasecks
Povezava do prispevka
Berbasecks reče pred 17 minutami:

ne igram singleplayer igric zaradi izziva, ampak kvečjemu eskapizma

Se opravičujem, sem samo želel predlagati dobr horror špil. Pa Dead Space lah komot igraš na easy pa ne bo prevelikega izziva, pa še dost cinematična izkušnja je. Sej horror je tud lahko eskapizem :D 

 

 

 

 

Povezava do prispevka
Weraziel reče pred 5 urami:

Silent Hill najbolj overrated franšiza ever, prej glasujem za Alone in the Dark. Silent Hill 2 edini dober špil iz franšize pa še to dokaj porazen gameplay. Sej vem, sej vem, tanky controls tudi pridodajo k izkušnji, samo bi rekel, da je Resi1 bil veliko bolj elegantna izkušnja.

Jaz pa sem se s Silent Hillom kar precej ukvarjal, ker sta mi prva dela res fascinantna. O enki sem sicer že pisal na starem forumu, ko sem jo igral, skoraj je bolj neka art igra kot mainstream, sploh ko jo igraš s take časovne distance. Par genialnih trenutkov, recimo ko se zaveš, da so vsi nasprotniki v enki samo manifestacije travm protagonistove hčerke (recimo zveš, da se je tvoja hčerka bala psov, i evo, uletijo psi brez kože), pol nasploh kako je narejen svet, kot neka light metroidvania oziroma open world (seveda zelo omejen, ampak vseeno), kamera dosti bolj svobodna, kot v Resident Evil, ampak še vedno postavljena na točno določena mesta. Pol Samara-like character Alesse in to krepko before The Ring was cool (eno leto prej je izšel japonski izvirnik, ZDA rimejk pa še nekaj časa ne). Dvojka vse to nadgradi s še bolj zanimivim svetom, boljšo estetiko in predvsem boljšo zgodbo. Spet polno nekih presenetljivih momentov.

 

Je pa drgač tudi meni Alone in the Dark 1 GOAT.

Povezava do prispevka
Ethan reče pred 5 urami:

Pri meni kraljuje Dead Space… Sam v mansardi, nova Panasonic plazma in Yamaha receiver… Komplet Dali zvočnikov…

 

In začnem igrat ob polnoči Dead Space… Po cca. dveh urah igranja sem samo rekel, da jaz tega ne mislil končat igrat v večernih urah… Tako da sem lepo zaključil kar po dnevni svetlobi… pussy me…😂😂

 

Hehehe mislim da vem, o čem govoriš :D  Že original DS 1 je imel carsko narejen sound, remake je pa odfukan. Psiho muzika, vreščanje pošastov, brutalni basi kadar kej zapoka, grozljivi zvoki iz okolice skozzzz, carsko narejen surround, res uno ni da ni. Edino zvok orožij mi ima TLOU 2 narejeno še bolje, tam imaš prov filing da bo shotgun ali revolver še tebi glihkar odtrgal glavo, tako moč ima, ampak itak DS 1 niti nima nekih norih orožij, ki bi sploh lahko spuščala cool sounde. 

 

Jaz sem sicer zdržal in cel špil obrnil v urah med 20:00 in 02:00, ampak ja, je kar intenzivna izkušnja.

Povezava do prispevka

Kot umazan PCjaš Resident Evilov nikoli nisem igral (definitivno se moram lotit rimejkane dvojke in štirke pa RE7 ter Village, vse to zgleda hudo), je pa glede na ocene in splošna mnenja gaymerjev verjetno res celokupno najbolj čislana in konstantno dobra horror franšiza...

 

Meni je sicer najbolj nepozabna horror izkušnja Amnesia: Dark Descent, konkretno en level (zapor/dungeon), ki sem ga presrano igral več noči zapored, ker sem konstanto nope-al ven iz špila ko največji pičko jedan

Povezava do prispevka
Raz reče pred 11 urami:

Kot umazan PCjaš Resident Evilov nikoli nisem igral (definitivno se moram lotit rimejkane dvojke in štirke pa RE7 ter Village, vse to zgleda hudo), je pa glede na ocene in splošna mnenja gaymerjev verjetno res celokupno najbolj čislana in konstantno dobra horror franšiza...

 

 

Samo da veš, noben od teh 4 naštetih špilov ni 100% horror game, RE7 še najbolj, RE4remake pa najmanj. V vsakem od RE špilov se naenkrat spremeni v "zdej imam več opreme in grem ubit spongy bossa"

 

Samo da veš, da ne boš preveč razočaran. Moj najljubši od naštetih je Re2Remake, ker si večino špila na trnih, raziskovanje ima poseben twist pa še tretjeosebni pogled mi je ljubši od prvoosebnega.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...