Skoči na vsebino

Shōgun


cin der

Priporočeni prispevki

  • 2 mesca kasneje...
  • 3 tedne kasneje...
  • 2 tedna kasneje...
ArtaX reče pred 4 urami:

Pogledal prvi del in danes me čaka drugi. Zaenkrat sem super zadovoljen, edino tale "inglez" bi lahko bil kak bolj simpatičen igralec.

Kako ste kaj ostali zadovoljni?

V kakem smislu bolj simpatičen? Zgolj vizualno? Meni je super igralec, sem pravkar prebral knjigo in se mi zdi, da se zelo sklada s knjižnim likom. Zaenkrat dobro niha med raznimi izpadi, intense trenutki (glasnimi in tihimi) in včasih bolj umirjenimi "japonskimi" momenti, katerih bo vedno več.

Povezava do prispevka

Ne vem, preveč mi izstopa. Mogoče (imo) izpade nek overacting pri njemu. Lahko da je krivo to da je pač med samimi japanci in je zato bolj očiten ampak ti iskreno ne znam povedat. En tistih prebliskov, ko ti gre nek človek na živce pa še sam ne veš zakaj :D 

Vizuelno ni imelo veze, za ta del ogleda sem fokusiran na druge like (likinje :P ).

 

Povezava do prispevka

Fair enough, včasih nekdo (lik, igralec, način kako je zaigran) ne sede. :D Meni pomoje ravno to paše v tem kontekstu, ampak štekam, kaj misliš. So mi pa zaenkrat (prvi dve epizodi) dobro prilagodili zgodbo iz knjig in so tud vse spremembe na mestu in skladne s tem, da bo 10-delna miniserija. 

Edina stvar, ki so jo mogoče malo šibko pojasnili, je ta razkol med regenti, ki bi ga naj Anjin povzročil (torej med Ishidom in ostalimi, sploh kristjanoma). Tukaj manjka en košček konteksta, ki zelo verjetno še pride, ampak bi pomagal, da bi štekali, zakaj. :)
Tisti, ki niste brali knjig, ste razumeli, zakaj bi prihod Anjina lahko povzročil razkol?

Povezava do prispevka

Meni je bil Pilot (mi je pa carsko, da ga kar kličejo pilot vsi :Dtudi malo over the top, ampak se je potem odkupil s tistim prizorom na ladji v nevihti, kjer je lik dobil smisel. Pač he knows his shit in verjame v svojo (svetlo) usodo. 

 

Ja, valda je jasno, razdor med regenti in vir evropskega orožja za nekristjane + razkritje Macau baze. Sicer zgleda tudi Ishido nima ravno vsega pošlihtanega, ker je jasno, da ga bojo katoliki backstabali prej ali slej. 

 

Vizualno je res odlično, kostumi so bolani. Druga epizoda je bila malo počasna. 

 

Bi blo pa insane, če bi govorili še portugalsko in sploh ne bi blo angleščine. 

uredilo bitje Lunco
Povezava do prispevka
Lunco reče pred 10 minutami:

Ja, valda je jasno, razdor med regenti in vir evropskega orožja za nekristjane + razkritje Macau baze. Sicer zgleda tudi Ishido nima ravno vsega pošlihtanega, ker je jasno, da ga bojo katoliki backstabali prej ali slej. 


Ok, malo slabo sem vprašal. Preden se to razkrije, Toranaga reče, da so ostali trenutno zedinjeni proti njemu, ampak da lahko Pilot vnese razkol med njih. Tukaj me je moja vprašala, zakaj Toranaga misli, da bi en dost random tujec, to dosegel. To je pred njunim pogovorom - tudi Ishido potem ne usmrti Pilota (kot je rekel, da bo), ampak se dogovori, da ga rešijo. :)

Je pa Pilot v knjigi na začetku še bolj over the top in cel uvod jebe vsem vse po spisku. :D

 

Povezava do prispevka
Lunco reče pred 18 minutami:

Bi blo pa insane, če bi govorili še portugalsko in sploh ne bi blo angleščine. 

 

Ja ta del me je na začetku malo zavedel. Ves čas o nekem portuguese a Disney mi vztrajno klofa tag, da v angleščini govori.

Nikoli poskušal...a se da na Disney+ naštimat podnapise samo za foreign dele govora?

 

@Deskyet Je pa tudi res, da sem pogledal šele en del. Mogoče pa mi bo na koncu najbolš lik :D (ne bi bilo prvič)

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...