Skoči na vsebino

2D Top-Down (space) shooters / bullet hell igrce


WinterThane

Priporočeni prispevki

WinterThane reče Dne, 5. 12. 2023 at 13:16:

hvala, te dve zgledata kul

Prečekiraj arcade oziroma konzolne igre, tam je ta žanr doma, imaš dobesedno na tisoče naslovov in na desetine res res dobrih. PC je dobil par povprečnih spačkov a la Tyrian in Raptor in mogoče kakšno res top mojstrovino, ki so jo portali na PC, to je pa to, ni PC platforma za te igre 

 

Meni osebno je najbolj všeč serija Gradius, ker mi je všeč midlevel upgrejdanje ladje 

Povezava do prispevka
Hernire reče Dne, 7. 12. 2023 at 9:49:

Prečekiraj arcade oziroma konzolne igre, tam je ta žanr doma, imaš dobesedno na tisoče naslovov in na desetine res res dobrih. PC je dobil par povprečnih spačkov a la Tyrian in Raptor in mogoče kakšno res top mojstrovino, ki so jo portali na PC, to je pa to, ni PC platforma za te igre 

 

Meni osebno je najbolj všeč serija Gradius, ker mi je všeč midlevel upgrejdanje ladje 

 

Dobesedno na tisoče naslovov ja. Sem pred leti iskal en vertical shooter ki sem ga na arkadi nažigal kot mulc pri lokalnem sladoljedaru pa ni šanse da ga najdem med vsemi temi špili. :wacko: :D

Povezava do prispevka
Sektor 13 reče pred 1 uro:

Men pa tele "novodobno obarvani" shooterji res ne potegnejo. Pixel je res zakon.

 

Ja res je. Zaradi vseh teh obstranskih obarvanosti  in animacij je preveč distakcij v ozadju in je težko sledit sami akciji. Men so original R-type in dvojka in mogoče še Leo in Delta tisti špili, ki imajo zlato sredino vsega in so res super za igrat. Dostikrat igram še R-type dimensions EX, ki vsebuje oba špila in pa remastered verzije. Te tanove R-type final sem začel špilat že na PS2,  pa mi niso sedl. Mogoče sem že prestar za te nove hyper nafrfuljene špile, kakšen dober repaint starih klasik mi še sede.

 

 

uredilo bitje Mitsu
Povezava do prispevka
  • 4 tedne kasneje...

Čimbolj minimalistično

 

Moja najljubša tovrstna serija, Gradius, ima samo spodaj panel z upgrejdi

 

image.png.d84428e549bfdb15435bce12ce360e47.png

 

Ajde, ima še high score counter zgoraj, ampak to bi potencialno itak lahko dal proč, ker zelo malo igralcev obrača te hardcore težke shootije na score, večinoma pač na to, da sploh obrneš :D 

Povezava do prispevka

Jest iščem eno igro more bit tam 1988-1993, lahko da je kak derivat Aero fighters al neki, ampak sem gledal in ni pomojem... Bil je na arcade avtomatih.

 

Imel si pa tko 3 avijone, začel si najprej z propelerskim ta je bil najpočasnejši, potem si lahko nabavil jeta, in na tretji je bil nek stealth fighter. Bomba je vse metke na ekranu uničila in večino plovil.

Najslabša možna stvar v igri je pa bila, da ko si bil ful nabidlan in imel res ogromno metkov in te je pri bossu zadel metek, si zgubil lajf in si se respavna z najslabšim propelerskim avijonom in enim metkom. Tko da če si zgubil lajf pri bossu si ga zeloo težko naredil potem.

Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...