Skoči na vsebino

True detective


Gogy

Priporočeni prispevki

Nekje na pol epizode in 2 lika sta mi kul, oni mali k dela z Jodie in ona stara ki vidi duhove. Jodie se dere na vse po vrsti. Vidim, da hocejo vpeljat grumpy cop foro, ampak sploh ne funkcionira. Pa problem je tudi, ko jim poslusam med pogovorom, jim nekak ne verjamem, deluje odigrano. Pa mislim, da to ni ravno cilj igralcev :D

Povezava do prispevka

Mene pri S04 tudi moti, kako trivialno in slabo so narejeni določeni ključni momenti oz razpleti. Oz so narejeni povprečno, za razliko od S01, kjer so bili narejeni za čisto desetko.

 

Recimo eden od E02 ključnih momentov - najdba prikolice, kjer sta se dobivala eskimska žrtev (una punca brez jezika) in vodja raziskovalne baze aka prime suspect, kar dokončno poveže primer in je ful pomembno za zgodbo.

 

Možača pride do informacije o obstoju prikolice zelo na yolo aka pride sikat nekemu ubogemu rudarju s fotografijo v roki. Igra leseno kot vsi igralci v seriji. "Zasliševanje" rudarja je patetično (Če mi ne poveš, od kje poznaš tega tipa, ti napišem prekršek ZARADI NEPLAČANEGA ZAPITKA, stari resno a se ti zajebavaš, Rust bi mu z žiletko odrezal jajca namesto Dober večer). Do ideje, kje bi se lahko skrivala prikolica, pride MEDTEM KO JI FUCK DOLL TIP PEČE JEBENE PALAČINKE :D Potem gre v trailer park, ki je narejen kot neka brezvezna random kulisa z 0 % bilokake atmosafere, in skupaj z Judy vdre v prikolico. Buildup do prihoda v prikolico ne obstaja. Pač dogaja se toliko randomessa in toliko je informacij, da se ta ključni moment ama res popolnoma izgubi in posledično čisto izgubi na teži. Zmrznjena trupla tam, emo eskimka tu, kosmat moški v peneči kopeli kle, Judy ki natepava šefa tam, posnetki in zapiski zmešanih raziskovalcev v peti sceni. Stari. Dejmo. Se. Mal. Umirit. Jaz se počutim ko da bi gledal zemljevid od Horizon Forbidden West ffs. Ne bom zaprl serije, če mi ne bo na 3 sekunde servirala nek nov info ali drežljaj, jebomast no. Samo iskanje in prihod na lokacijo prikolico je brezvezen in instanten, pač da ne bo kak gledalec prizadet zaradi grajnja vzdušja, al neki. Tudi sama prikolica je prazna, scenografija je brez duše, prizor nima nobenega zloveščega podtona, komot bi namesto spirale in lutk tam notri našle playstatione, kozarce z medom ali pa zimski konzolec meet. Pa vse je nametano, na prvo žogo, z najbolj max ekspozicije. Mislim na stropu je jebena 2 m spirala ffs, pa v postelji je gigantska slamnata lutka v velikosti odraslega človeka, pa povsod naokrog so mini slamnate lutke :D  To bi morali narediti drgač. Z boljšimi igralci in scenarijem, ki bi naredil informacijo o prikolici manj dostopno in bolj dragoceno. Z manj random driske vse naokrog, ki krade fokus ključnemu momentu. Z več dogajanja okrog same prikolice in iskanja povezave, da res začutiš težo, potem ko se najde. Z boljšimi, bolj smiselnimi scenami, daljšimi kadri, bolj organsko scenografijo. Ne vem, ne znam se niti prav izražat, ker se na to res ne spoznam. Ampak dovolj pa sem pogledal filmov in serij, da vem, da tole ni glih desetka v režiji / scenariju / produkciji / karkoli že je to, kar hočem opisat.

uredilo bitje Galko
Povezava do prispevka
Navedek

Kali Reis (born August 24, 1986) is an American professional boxer and actress. She is a former world champion in two weight classes, having held the WBC female middleweight title in 2016 and the WBA, WBO, and IBO female light welterweight titles between 2020 and 2022. She also challenged Cecilia Brækhus for the undisputed female welterweight title in 2018.

In 2021, Reis made her acting debut as the star of the American thriller film Catch the Fair One. For her performance as a boxer endeavoring to rescue her missing sister, she was nominated for the Independent Spirit Award for Best Female Lead.[5][6] She has since starred in the mystery series True Detective: Night Country (2024).

Igralska hlodovina. Zdaj si pa predstavljajte, da bi bratje Prevc dobili glavno vlogo v Jezeru.

Povezava do prispevka
Galko reče pred 10 urami:

Mene pri S04 tudi moti, kako trivialno in slabo so narejeni določeni ključni momenti oz razpleti. Oz so narejeni povprečno, za razliko od S01, kjer so bili narejeni za čisto desetko.

 

Recimo eden od E02 ključnih momentov - najdba prikolice, kjer sta se dobivala eskimska žrtev (una punca brez jezika) in vodja raziskovalne baze aka prime suspect, kar dokončno poveže primer in je ful pomembno za zgodbo.

 

Možača pride do informacije o obstoju prikolice zelo na yolo aka pride sikat nekemu ubogemu rudarju s fotografijo v roki. Igra leseno kot vsi igralci v seriji. "Zasliševanje" rudarja je patetično (Če mi ne poveš, od kje poznaš tega tipa, ti napišem prekršek ZARADI NEPLAČANEGA ZAPITKA, stari resno a se ti zajebavaš, Rust bi mu z žiletko odrezal jajca namesto Dober večer). Do ideje, kje bi se lahko skrivala prikolica, pride MEDTEM KO JI FUCK DOLL TIP PEČE JEBENE PALAČINKE :D Potem gre v trailer park, ki je narejen kot neka brezvezna random kulisa z 0 % bilokake atmosafere, in skupaj z Judy vdre v prikolico. Buildup do prihoda v prikolico ne obstaja. Pač dogaja se toliko randomessa in toliko je informacij, da se ta ključni moment ama res popolnoma izgubi in posledično čisto izgubi na teži. Zmrznjena trupla tam, emo eskimka tu, kosmat moški v peneči kopeli kle, Judy ki natepava šefa tam, posnetki in zapiski zmešanih raziskovalcev v peti sceni. Stari. Dejmo. Se. Mal. Umirit. Jaz se počutim ko da bi gledal zemljevid od Horizon Forbidden West ffs. Ne bom zaprl serije, če mi ne bo na 3 sekunde servirala nek nov info ali drežljaj, jebomast no. Samo iskanje in prihod na lokacijo prikolico je brezvezen in instanten, pač da ne bo kak gledalec prizadet zaradi grajnja vzdušja, al neki. Tudi sama prikolica je prazna, scenografija je brez duše, prizor nima nobenega zloveščega podtona, komot bi namesto spirale in lutk tam notri našle playstatione, kozarce z medom ali pa zimski konzolec meet. Pa vse je nametano, na prvo žogo, z najbolj max ekspozicije. Mislim na stropu je jebena 2 m spirala ffs, pa v postelji je gigantska slamnata lutka v velikosti odraslega človeka, pa povsod naokrog so mini slamnate lutke :D  To bi morali narediti drgač. Z boljšimi igralci in scenarijem, ki bi naredil informacijo o prikolici manj dostopno in bolj dragoceno. Z manj random driske vse naokrog, ki krade fokus ključnemu momentu. Z več dogajanja okrog same prikolice in iskanja povezave, da res začutiš težo, potem ko se najde. Z boljšimi, bolj smiselnimi scenami, daljšimi kadri, bolj organsko scenografijo. Ne vem, ne znam se niti prav izražat, ker se na to res ne spoznam. Ampak dovolj pa sem pogledal filmov in serij, da vem, da tole ni glih desetka v režiji / scenariju / produkciji / karkoli že je to, kar hočem opisat.

+1

 

Sploh nimas cajta kej sprocesirat al neki. Dej pust mal stat jebote.

 

Po dokaj svezem ponovnem ogledu S01, mi je tole dost meh vseskp. Pa se liki so mi nadlezni na pasmater, se posebi ta od Jodie Foster.

uredilo bitje Paljo
Povezava do prispevka
Galko reče pred 11 urami:

Ampak dovolj pa sem pogledal filmov in serij, da vem, da tole ni glih desetka v režiji / scenariju / produkciji / karkoli že je to, kar hočem opisat.

ja pač ne režira več Fukunaga, ki bi nej bil vsaj ene 50% "kriv" za uspeh 1. sezone (njegov Masters of Air pride vn v petek :fun:)

bonus galko točke:

Spoiler

Nearly a dozen sources say the 'No Time to Die' director repeatedly crossed professional lines, using his sets to openly pursue much younger female cast and crew members

 

jaz nisem tok kritičen, ne vidim te lesenosti igralcev, niso sicer neki hudi proji (tud jodie se mi zdi da že dolg ni nikjer igrala in ni več tolk "uigrana" (hehe)

pač ne jemljem več kot TD serijo ampak random detektivko na severu, pa je čist passable

 

me pa moti, ker me ta sezona zmeri bolj spominja na film The Last Winter

Povezava do prispevka

Enako ja. Pač nek B tier horror triler ki ga pogledaš z 80% pozornosti, takih vedno manjka, nima pa to več veze z orignalnim True Detective, pa če še tok na silo probajo povezat zadevo.

 

Tile masters of air izgledajo brutal, producenti so tudi sami hardcore ww2 loverji, to zna biti pa cool

Povezava do prispevka
Žvrkljotron reče pred 3 urami:

V vsaki epizodi po ena scena seksa kjer bosspunci zelo po moško napovesta "sem prišla fukat" in v obeh scenah imata moška problem s prezgodnjo ejakulacijo. Babi pa, "da ne bi slučajno! Zadrži se, pizda ti materina!"  Ona dva pa yessir, lady, sir! :lol:

A mas ti tud problem s prezgodnjim izlivom

Povezava do prispevka
Kruz reče pred 2 minutama:

A mas ti tud problem s prezgodnjim izlivom

hahaaa, si poln humorja kot drek vitaminov... Kaj ni zanimivo, da sta seks sceni copy/paste? Če bo še tretjič bo vzorec, to sem mislil izpostaviti. Drugače je četrta sezona True Detective čisto molzenje krave. Nic Pizzolatto, scenarist in producent prvih treh nima nič zraven. Cory Fukunaga, režiser prve sezone, ki je konec koncev zaslužen za njeno kvaliteto in uspeh niti. Zdaj je vse v rokah mehiške režiserke in scenaristke Isse López in seveda tv hiše, ki serijo producira. Pizzolato in Fukunaga le dobivata procente, kot solastnika franšize.

Povezava do prispevka
Galko reče Dne, 18. 1. 2024 at 21:26:

 

 

Ful premalo evil vibe za TD kljub potencialno res mega sinister okolju, random cheesy sci fi shoti (lol @ samomor jelenčkov), vse je all over the place, možača policajka igra slabš ko jaz. Zaenkrat ekstremno razočaran, pilot bi ti moral raztrgat rit ffs.

 

 

Jaz sem včeraj pogledal prvi del in je res all over the place. To + spodnji komentar, ni nekaj wow zaenkrat.

Vučko3 reče Dne, 18. 1. 2024 at 22:41:

Pa a se sam men zdi, al Jodie nekak ni ravno najboljsa? Kot igralka. Naceloma me zanima kaj se dogaja, ampak igralci mi delujejo mrtvi.

 

 

 

On the plus side, Kali Reis mi je kar hot, sploh tista sex scena, nad katero ste si nekateri očitno zatiskali oči, mi je bila carska :D 

Povezava do prispevka

Ma nič ne bo supernatural. To je ista fora kot v 1. sezoni. Kao supernatural, ampak v bistvu je sam fora, da je Navarro, tko kot mtka in sestra, nora in ima privide.

Isto je nora starka, ki je sledila preminulemu bivšemu do zmrznjenih znanstvenikov.

Men je edino zares za lase privlečeno to, da je en od znanstvenikov preživel.

 

Se strinjam glede antipatičnih likov.

 

Me je pa v 3. epizodi presenetila boxerka. Nisem pričakoval tako dobre igre. Fosterca mi pa nikakor ne paše v to vlogo.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka
[]D [] []V[] []D reče pred 27 minutami:

sam v prvi sezoni so bli prividi cist drugacni, bol neke igre svetlobe in vzorcev, in lik sam se jih zaveda in jih naglas razlozi, kle je cist drgac in glih zato mi je to najbol beden mozen nacin za grajenje suspenza in misterija

Ma 1. sezona je na splošno mojstrovina. Režijski prijemi so čisto drug nivo.

Tole v 4. je pod vsako kritiko. Se strinjam.

uredilo bitje ke_kit
Povezava do prispevka

Pridruži se debati

Lahko objaviš prispevek in se registriraš kasneje. Ako imaš račun, se vpiši za objavo s svojim računom.

Gost
Odgovori na temo...

×   Prilepljena vsebina je formatirana.   Odstrani formatiranje pisave

  Only 75 emoji are allowed.

×   Tvoja povezava je bila samodejno vpeta..   Namesto tega prikaži kot povezavo

×   Tvoja prejšnja vsebina je bila obnovljena.   Počisti urejevalnik

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Nedavno brska   0 članov

    • Nihče od registriranih uporabnikov ne pregleduje strani.
×
×
  • Ustvari novo...